Nasıl Affiliate Marketing ile 12k $ / Ay Pasif Gelir Yarattım (En Rekabetçi Alanlardan birinde – Hosting!)

03.06.2020
Bağlı pazarlama 'Nasıl Affiliate Marketing ile 12k $ / Ay Pasif Gelir Yarattım (En Rekabetçi Alanlardan birinde – Hosting!)
0 18 мин.

Affiliate Marketing Pasif Gelir


Bağlı kuruluş pazarlaması ile pasif gelir elde etme?

Bu eğitimde size kabaca nasıl yaptığımı göstereceğim 12.000 $ / ay iştirak gelirinde.

Bunu, kullanıcıların sitelerinin daha hızlı yüklenmesini sağlayan ürünler ve hizmetler önerirken web sitesi hız optimizasyonu hakkında kılavuzlar yazarak yaptım: SiteGround barındırma, StackPath, ve WP Roketi.

Benim için satış yapmak için Facebook anketlerini kullanıyorum. Örneğin, barındırma, web sitesi hızının # 1 faktörüdür ve SiteGround 26 ankette # 1 ana bilgisayar olarak derecelendirildi (temelde tüm satış adımım).

Milyoner değilim, ama SEO üzerinden günde 3.000 ziyaretçi alıyor ve pasif iştirak geliri başına 400 $ / gün kazanıyorum. Bu istediğim zaman, istediğim yerde çalışmamı ve kız arkadaşımla seyahat etmemi sağlıyor.

2018 Affiliate Marketing SatışBak benim tam PayPal etkinliği, veya gelir raporları tüm iştiraklerim için

1. Satış Ortaklığı Programları Bulun

Google için “bağlı kuruluş programları” için arama yapın ve sektörünüz için listeleri kontrol edin.

Ortaklık-Programlar-Google

Affiliate Marketplaces – birden çok satış ortağı programına katılmak / yönetmek, bağlantılar almak ve komisyonları izlemek için bir yer. ShareASale ve CJ Affiliate en popüler ikisi. Bunlarla ilgili en güzel şey, her bağlı kuruluştaki EPC (tıklama başına kazanç) gibi istatistikleri görebilmenizdir. Daha yüksek sayı daha iyidir. Örneğin, WP Engine, StudioPress ve WP Rocket’in hepsi yüksek bir EPC’ye sahiptir, çünkü çoğu insan bunları biliyor, harika ürünler sunuyorlar ve sağlam bir üne sahipler. Bu, daha fazla potansiyel satış anlamına gelir.

Shareasale

Bireysel Bağlı Kuruluş Programları – bazı şirketler bağlı kuruluş pazarlarının bir parçası değildir, ancak web sitelerinde (veya Google’da) bulabileceğiniz kendi programlarını işletirler. Program hakkında herhangi bir istatistik görmezsiniz (EPC gibi), ancak bu, onları iptal etmeniz gerektiği anlamına gelmez. SiteGround’un barındırma hizmeti kendi bağlı kuruluş programlarını çalıştırıyor ve onlarla en fazla parayı şimdiye kadar kazandım.

Bireysel Bağlı Kuruluş Programı

Amazon

 • En popüler ortaklık programı
 • Yüksek dönüşüm çünkü Amazon
 • Komisyonlar ürün kategorisine bağlıdır (aşağıya bakın)
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz milyonlarca ürün (bunlara özel bağlantılar oluşturabilirsiniz)
 • Birisi bağlantınızı tıklar ve Amazon’dan herhangi bir şey (neredeyse) sipariş ederse, bir komisyon alırsınız (bkz. politikaları)

Amazon-Ortaklık-Komisyonlar

WordPress – benim gibi WordPress endüstrisindeyseniz, WordPress için WordPress barındırma, temalar, eklentiler, SEO ve çok daha fazlası dahil olmak üzere kapsamlı bir ortaklık programları listesi oluşturdum..

Satış Ortaklığı Program Türleri

 • Katmanlar – daha fazla satış aldıkça daha fazla para kazanırsınız.
 • Daire Komisyonları – satış başına sabit komisyon alırsınız.
 • İki Seviye Komisyonları – başka bir satış ortağına başvurduğunuzda bir komisyon alırsınız ve satış yaparlar (çok düzeyli pazarlama gibi, ama buna tam olarak güvenmezdim).
 • Yinelenen Komisyonlar – genellikle abonelik hizmetleriyle sunulur.
 • Kupon Kodları – eğer video çekiyorsanız inanılmaz bir yetenek. Bu video, WordPress sitesi nasıl oluşturulur? 3M + görüntülemeye sahiptir ve ilk adım alan adı / barındırma için kaydolmaktır. Tyler (videoyu yapan kişi) izleyicilere HostGator için özel kupon kodunu veriyor. Dolayısıyla, video açıklamasına bir satış ortağı bağlantısı bırakmak ve kullanıcıların tıklayacağını ummak yerine, izleyiciler Tyler’ın kupon kodunu kullanırken (yine de satış için kredi verirken) HostGator’da indirim alırlar. HostGator harika bir ana bilgisayar olmasa da, kupon kodları YouTube stratejisine uyduğu için onları yalnızca seçtiğinden eminim. Bir servet kazandı.

Düşünülmesi gereken şeyler

 • komisyon
 • Bağlı kuruluşunuzun itibarı
 • EPC (tıklama başına kazanç)
 • Katmanlara tırmanmaktan korkmayın – uzun vadeli bir yatırım olabilir
 • Satış ortağı bağlantıları, banner’lardan / reklamlardan daha iyidir (ve daha özelleştirilebilir)
 • Ne tür promosyon malzemeleri sundukları (özel bağlantılar, kupon kodları vb.)

İştirakleri yalnızca komisyon oranlarına göre seçmeyin. Hangi barındırma şirketini tanıtmaya karar vermeden önce Facebook Grupları’nı araştırdım ve hangisinin en iyi olduğunu araştırdım. Bu süreçte, SiteGround’un # 1 olduğu anketlerin ekran görüntülerini aldım ve bunları derslerimde sergiledim. İnsanlara anketleri gösterdikten sonra, satışlarım / dönüşümlerim kabaca üç katına çıktı.

2. Bir Blog veya YouTube Kanalı Kurun

Çoğu bağlı kuruluş pazarlamacısının biri ya da ikisi birden vardır. Sektörüm sürekli değiştiğinden ve makalelerin güncellenmesi kolay olduğundan (daha az bakım) bloglamayı tercih ederim. Ancak, video yazmayı veya oluşturmayı sever misiniz? Çok içe dönük ve dizüstü bilgisayarımın arkasına saklanıyorum, ancak her ikisinin de artıları / eksileri var.

Blog (Artıları) & Eksileri)

 • Maliyet (alan / barındırma yaklaşık 50 $ / yıl).
 • Trafik almak zaman alır (SEO öğrenmeniz gerekir), Google ile blogunuzun yetkisini artırın, ve insanların bağlamak istedikleri şaşırtıcı, optimize edilmiş içerik oluşturmayı öğrenin).
 • Sahip olduğunuz bir şey ve gelecekte potansiyel olarak satabilirsiniz.
 • Bakımı daha kolay (blog yayınlarını güncellemek videoları yeniden yapmaktan daha kolaydır).
 • İçe dönükseniz veya video oluşturmaktan daha fazlasını yazmaktan hoşlanıyorsanız iyi.
 • Ben tavsiye ediyorum WordPress.org, SiteGround’un barındırılması, StudioPress temaları, StudioPress eklentileri, bu WordPress SEO eklentileri ve bu WordPress hızlı eklentileri. Üzerinde geliştiriciler kiralayabilirsiniz freelancer.com yardıma ihtiyacınız varsa (ile çalışıyorum bdkamol ve i333).

Videolar (Artıları) & Eksileri)

 • Bedava.
 • Kurulumu daha kolay.
 • Çekiş kazanmak için daha az zaman alır (iyi bir ilk video binlerce görüntüleme alabilir).
 • Video açıklamalarına satış ortağı bağlantıları eklemek, videolardan para kazanmanın tek yollarından biridir (ek açıklamalara satış ortağı bağlantıları ekleyebildiniz, ancak bunlar kaldırıldı).
 • Videolar SEO için mükemmeldir: hem YouTube + Google’da sıralanabilirler hem de blog’unuzun içeriğini iyileştirirken görüşlerini yükselten blogunuza yerleştirebilirsiniz..
 • Giden kişilikler için iyi, ancak benim gibi içe dönükseniz cesaretiniz kırılmasın – ilk videolarım emilir, ancak daha iyi olurlar ve bazılarının artık 50.000’den fazla görünümü var.

Diğer seçenekler

 • Kitap
 • Yayın Akışı
 • Çevrimiçi kurs

Programlara kaydolmak ve içeriğe bağlı kuruluş bağlantıları eklemek kolaydır. Zor kısmı doğru niş / bağlı kuruluşları seçmek, insanların bir satın alma yapmak isteyeceği konuları (anahtar kelimeleri) bulmak ve Google / YouTube’da yüksek değerli içerik oluşturarak tutarlı SEO trafiği çekmek. İçerik becerilerinizi geliştirmek (SEO’nun en önemli kısmı) bir zorunluluktur.

3. Kaydolun ve Bağlı Kuruluş Bağlantılarınızı Alın

Programlarınıza kaydolun ve satış ortağı kontrol panelinize giriş yapın. Satış ortağı bağlantılarınızı alabilmeniz, belirli sayfalara özel bağlantılar oluşturabilmeniz ve bağlantılarınızdaki istatistikleri izleyebilmeniz gerekir.

4. İçeriğinize Bağlı Ortaklık Bağlantıları Bırakın

Bunları şuraya ekleyebilirsiniz:

 • Metin
 • Görüntüler
 • YouTube video açıklamaları

İçerikteki Satış Ortağı Bağlantılarını Yapmayın – çok fazla satış ortağı bağlantısı size bir Google cezası verebilir ve içeriğin spam içerikli görünmesini sağlayabilir. Öğreticilerim genellikle 5-10 ortaklık bağlantısıyla 3.000 kelimedir.

Bağlı Kuruluş Ürünlerini Her Zaman Öncelikle “Yayınları Listeliyor” – Google, her zaman önce bağlı kuruluş ürünlerini listelediğinizi bilir ve bunu tüm yayınlarınızda yaparsanız, bunun için sizi cezalandırabilir..

Amazon Satış Ortağı Bağlantıları

5. Satış Ortağı Bağlantı Yönetimi Eklentisi Kullanma

WordPress kullanıyorsanız, ücretsiz Thirsty Affiliates eklentisi. Bu, bağlı kuruluş bağlantılarınızı eklemenizi, gizlemenizi ve yönetmenizi sağlar. profesyonel sürüm istatistikleri içerir, aksi takdirde deneyebilirsiniz Shortlinks. Her ikisinin de size izin veren seçenekleri var nofollow satış ortağı bağlantıları, her zaman yapmalısın.

Susuz-Bağlı-Ayarlar

Susuz-Bağlı-Link-Yönetim

6. Tarafsız Yorumlar Toplayın

Bu 26 Facebook anketi SiteGround # 1 ev sahibi bana bir servet kazandırdı. Bunu Amazon yorumları, Facebook anketleri, müşterilerden gelen tweetler ve tarafsız yorumlar (yönetilen kendi web sitenizdeki incelemeler değil) ile yapabilirsiniz. Bu Facebook anketleri satışlarımı yaklaşık 2 kat artırdı ve dürüst olmak gerekirse bağlı kuruluş pazarlamasında sahip olduğum en iyi fikir.

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

2019 Hosting Anketi

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor Hosting Önerileri

Temmuz 2019 Hosting Önerisi

WordPress-Host-Anket-Ağustos-2018

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

2019-Barındırma-Anket

Go-To-Barındırma-Şirket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Yönetilen-Barındırma-Anket

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

Best-Web Hosting-2019-Anket

WP Dostu Hosting Anketi

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor İçin Favori Hosting

2018 Hosting Önerileri

WordPress Hosting Anket Eylül 2018.png

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2019-Sunucular-Anket-1

Barındırma-Anket-For-Hız

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

SiteGround-Öneri

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

Barındırma-Anket-Şubat-2019

Barındırma-Öneriler-Anket

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar Anketi

Onları kullanıyorum ve işte GTmetrix raporum:

2019-GTmetrix-Rapor

7. Blog Yazılarına Zengin Parçacıklar Ekleme

Yorum yazıyorsanız, blogunuza zengin snippet’ler eklemeniz gerekir.

Size yorum yıldızları veriyorlar (ve diğer veri tipleri) Google’da hoş görünen ve tıklama oranlarını da artırabilecek. Birden fazla zengin snippet eklentisi kullandım ve WP Review Pro MyThemeShop tarafından (ayrıca bir ücretsiz sürüm). Diğer alternatifler Hepsi Bir Arada Şema (ücretsiz ancak sınırlı özelleştirmelerle çok az) ve WP Zengin Snippet’leri (geliştirici tarafından terk edildi ve 2 yıl boyunca güncellenmedi). WP Review, güvenilir geliştiriciler tarafından güncellenir ve pro sürümü ile birlikte gelir önceden tasarlanmış şablonlar harika görünüyor.

Zengin snippet'ler

8. Seviyenizi Seviye SEO Oyunu

İçerik optimizasyonum ve Yoast eğiticim, WordPress kullanıyorsanız başlamak için harika yerlerdir. Anahtar kelime araştırma ve içerik optimizasyonu SEO’nun açık ara en önemli parçalarıdır.

Özetle SEO SEO:

 • Şurada uzun kuyruklu (spesifik) anahtar kelimeler bulun Google Otomatik Tamamlama
 • Daha fazla konu fikri bulmak için diğer anahtar kelime araştırma araçlarını kullanın
 • Anahtar kelimenizi Google ve en iyi sonuçlardaki içeriği analiz edin
 • Yetki içeriği ve yetki web siteleriyle rekabet etmekten kaçının
 • Videolar, infographics veya yararlı grafikler / tablolar ekleyin (yalnızca metin değil)
 • 3.000+ kelimeyi hedefleyin (SEO’da “uzunluk güçtür” ifadesi vardır)
 • Kullanıcıların tıklayacağı zanaat başlıkları, SEO başlıkları ve meta açıklamalar
 • Görüntüleri hız ve SEO için optimize edin (işte yazdığım kapsamlı bir eğitim)
 • Zengin snippet’ler, yayınlama tarihleri ​​vb. Ekleyerek TO’yu artırmak için snippet’leri özelleştirin
 • İçeriğinizin konuyu kapsama konusunda daha iyi bir iş çıkardığından (en iyi sonuçlardan) emin olun

İzlemeniz gereken tek bir video varsa, bu:

9. “İnceleme” Anahtar Kelimelerini Hedeflemeyin

İnternet satış ortağı incelemeleri ile aşırı doldurulur.

“SiteGround İncelemesi” gibi geniş anahtar kelimeler süper rekabetçidir ve sıralaması neredeyse imkansızdır. “SiteGround WordPress Hosting Review” gibi uzun kuyruklu bir anahtar kelime için 1. sayfada bile sıralayamadım. Tabii ki, orada harika bir inceleme yoksa ve bir blog yayını (veya video veya her ikisi) şeklinde inanılmaz bir inceleme oluşturursanız, bir şansınız olabilir. Bazen, inceleme anahtar kelimeleri herkesin ilk düşündüğü şey olduğundan çok rekabetçidir.

İncelenmeyen Anahtar Kelime Örnekleri:

 • köpek tırnakları nasıl klipslenir (bir tırnak makasına bakın)
 • bir dizüstü bilgisayarı bir televizyona bağlama (onları bir HDMI kablosuna bakın)
 • nasıl kürek kurulu (bakın kürek kurulu kullandığınız)
 • wordpress web sitenizi nasıl hızlandıracağınız (hızlı barındırma için onlara bakın)

10. Bağlı Kuruluş Cezalarından Kaçının

Google diyor:

“Web Yöneticisi Yönergelerimiz, kullanıcılara değer katan orijinal içeriğe sahip web siteleri oluşturmanızı önerir. Bu özellikle satış ortağı programlarına katılan siteler için önemlidir. ”

“Çok fazla satış ortağı bağlantısı” en tehlikeli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak aslında zayıf içerik.

İnce İçerik-ile-küçük-Or-No-Katma Değer-

Neden?

Çok fazla satış ortağı bir şeyler satmaya odaklandığından, insanlara gerçekten yardımcı olan içerik oluşturmayı unutuyorlar..

Tabii ki, yararlı içerik aynı zamanda daha fazla kişinin sizinle bağlantı kuracağı, içeriğinizi paylaşacağı, önerdiğiniz şeyleri satın alacağı ve başarılı bir satış ortağı web sitesinin genellikle sahip olacağı tüm olumlu şeyler anlamına gelir. Aslında, siteyi bağlı bir site olarak bile düşünmemelisiniz. Benimki bir SEO blogu. Seninki nedir?

11. Google AdSense’ten kaçının

Sonuç olarak, iyi çalışmıyor.

Kişisel değil, kimse onları tıklamaz ve fazla para kazanmazsınız. Tüm gün satış ortağı bağlantıları.

12. Bir Bağlı Kuruluş Feragatnamesi Yazın

Benimki burada:

Satış Ortağı Feragatnamesi – SiteGround’a kaydolduysanız satış ortağı bağlantısı Sana hiçbir ücret ödemeden iyi bir yığın bağışlayacağım. Her yıl ben GoFundMe kampanyalarına 3 bin dolar bağışta bulunun (2018, Denver’daki açlığı beslemekti, 2017, Harvey Kasırgası’nda Kızıl Haç’a oldu). Desteğiniz yardımcı oluyor ve gerçekten takdir ediyorum. İncelemelerimi tarafsız ve destekli yapmaya çalışıyorum kanıt şeklinde Facebook anketleri, tweet’ler, ve gerçek konuşmalar. Kullanmak istemiyorsanız, işte bir bağlı olmayan bağlantı SiteGround’a. Her iki şekilde de gerçekten harika bir WordPress ana bilgisayarı olduğuna ve sitenizin daha hızlı / daha düzgün çalışacağına inanıyorum… Facebook grupları üzerinde araştırma yapın + heyecan ve çoğu insanı bulacaksınız aynısını söyle.

Birçok kişi Cloudways’i de kullanıyor, Kinsta, ve WP Motoru. Bu 3 (ve SiteGround), WordPress ile ilgili Facebook Gruplarındaki ezici favorilerdir. Cloudways saf hız için harika, ayda 10 ABD dolarından başlıyor, ancak sohbet desteği harika değil. Kinsta ve WP Engine her şeyde harika ama ayda 30 $ ve ayda 35 $ ‘dan başlıyor.

Neden bir tane olmalı?

 • İnsanlar saydamlığı sever
 • İnsanlar bağlı kuruluş bağlantınızı kullanarak şeffaflığı ödüllendirecek (hayır kurumuna bağışta bulunacak ve memnuniyetle kullanacaklar – birçok yorum / e-posta alıyorum ve bunu onaylıyorum)
 • Bir aff bağlantısına sahip bir feragatnameniz varsa, bunu içeriğinize eklemeniz gerekmez

Ortaklık-Yorum

13. Gelir Raporlarım

İşte iştiraklerimden ne kadar kazanıyorum. İnsanların bana inanması için bunu göstermek zorundayım, ama orada bir sürü dolandırıcılık ve sahte olduğunu biliyorum.

PayPal etkinliği (işte benim 2018 için tam aktivite raporu) …

PayPal-Activity

SiteGround’un barındırılmasıyla ilgili son etkinliğim:

SiteGround-PayPal-Para

SiteGround ile en iyi ayım:

SiteGround-Ortaklık-Satış

Komisyon e-postaları…

Ocak-SiteGround-Ortaklık-Satış

Temmuz 2017’de ayın iştiraki var 🙂

SiteGround-Ortaklık-Of-Ay

MaxCDN (bağlı kuruluş programını başlatmayı geciktiren StackPath tarafından satın alındı), ancak yaptıklarında daha fazlasını yapmaya başladım. Onlar bir parçası Etki, bağlı bir pazar.

Etki-Radius-Ortaklık-Satış

ShareASale (WordPress temaları ve WP Rocket’in WordPress için önbellek eklentisi satılıyor)…

ShareASale-Ortaklık-Ödemeler

Zarif Temalar…

Şık-Temalar-Ortaklık-Ödemeler

Freelancer.com (web sitesi hız projeleri yapan kullanıcıları geliştiricime yönlendiriyor)…

Serbest-Ortaklık-Kazanç

Birkaç iştirakim var ama bunlar ana iştirakler.

Son Düşünce: Uzun Vadeli Bir Yatırımdır

Dürüst olmak gerekirse, aslında yaşayabileceğiniz sürdürülebilir, pasif bir gelir oluşturmak muhtemelen birkaç yıl sürecektir. Ama buna değer. İstediğim zaman, istediğim yerde çalışıyorum ve istediğim her şeyi yapmak için zamanım var. Özgürlük gerçektir ve sizi sıçramaya teşvik ediyorum.

My-MercedesLambo değil, ancak iştirak gelirim ile bir c300 Mercedes aldımBeni-And KedilerBen ve kediler (solda Valencio, sağda Sonic)Binme-FilAffiliate marketing bana dünyayı dolaşmak için zaman / para veriyor

Herhangi bir sorunuz varsa, insanların başlamasına yardımcı olmaktan ciddiyim. Bana bir yorum bırakın veya iletişim formumu kullanın. Sana hiçbir şey satmak için burada değilim, sadece benim için neyin işe yaradığını göster ve hayatımı değiştirdiği için daha fazla insanı bağlı kuruluş pazarlamasına dahil etmeye çalış.

Sıkça Sorulan Sorular

&# X1f4b0; Satış ortağı pazarlamacılığıyla nasıl 12.000 $ / ay kazandım?

Web sitesi hız optimizasyonu hakkında blog yazıyorum ve bu süreçte hosting yapılmasını öneriyorum. Okuyucularım web sitelerinin daha hızlı yüklenmesini sağlıyor ve satıştan para kazanıyorum. Bu bir kazan-kazan.

&# X1f4b0; En başarılı iştirakler nasıl para kazanır??

Çoğu üye paralarını Amazon ve bağlı kuruluş programı aracılığıyla kazanmaktadır. Ancak, Amazon komisyonlarını kesti ve bu insanlar şimdi zor zamanlar geçiriyor.

&# X1f4b0; Amazon’un ortaklık programı iyi mi??

Ben tavsiye etmem. Amazon, uzun bir komisyon oranları ve kendi iştirakleriyle rekabet eden (genellikle onları geride bırakan) içerik yazma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Zaten muazzam bir şirket ve büyümek için daha fazla potansiyele sahip şirketleri tanıtmanızı öneriyorum.

&# X1f4b0; Hangi bağlı kuruluş programları en iyisidir?

SiteGround, Cloudways ve SEMrush en popüler ve en yüksek ücretli ortaklık programlarından bazılarıdır. Bluehost da popüler, ama iyi bir ev sahibi olduklarına inanmıyorum.

&# X1f4b0; Bağlı kuruluş pazarlamasının en zor kısmı nedir?

SEO trafiği almak en zor kısmıdır. Blogunuza bağlı kuruluş bağlantıları koymak kolaydır; trafik değil! Anahtar kelime araştırma ve sayfa SEO uzmanı olmak gerekir. Doğru anahtar kelimeleri nasıl seçeceğinizi ve harika içerikler oluşturacağınızı öğrenmek, daha fazla trafik için temel oluşturur.

İyi şanslar 🙂
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector