5 Më e mira me pagesë të lartë YouTube Adsense Alternativa 2016

04.06.2020
ADSENSE '5 Më e mira me pagesë të lartë YouTube Adsense Alternativa 2016
0 9 мин.

Paratë e fitimit të videos në YouTube duke përdorur Adsense është gjithmonë proces i mirë dhe i lehtë. Si produkt i Google Google është kaq i lehtë për t’u integruar me adsense. Në këtë mënyrë mund të fitoni para shtesë me YouTube. Por disa përdorues ndalohen papritur pa asnjë arsye ose llogaria e tyre u çaktivizua. Pra, kjo është një makth i mirë për përdoruesit që kanë fituar para. Mund të jetë gabim i përdoruesve, dua të them që disa prej përdoruesve bëjnë keqpërdorime me llogarinë e tyre ose disa nuk e bëjnë. Jo të gjithë përdoruesit bëjnë të njëjtën gjë, shumica e përdoruesve janë të ligjshëm pasi ata lexojnë tashmë adsense Politika e privatësisë, Kushtet e Përdorimi dhe marrëveshje të tjera. Por nëse sidoqoftë nëse llogaria juaj është e ndaluar ose çaktivizuar, mund të provoni Alternativën tjetër të YouTube Adsense. 


MustCheck, 5 Alternativa më e mirë e Google Adsense për blogerët 2016

Siç e dini nëse llogaria juaj është e ndaluar ose çaktivizuar,  nuk ka mundësi të heqjes së apelit nga AdSense. Pra, mos e humbni kohën tuaj dhe shikoni të tjerë në YouTube Adsense Alternative 2016.

[AdSense-B]

5 Më e mira me pagesë të lartë YouTube Adsense Alternativa 2016

FilmSection

Youtube Adsense Alternative

FilmSection është rrjeti me rritje më të shpejtë në YouTube tani, dhe me një arsye të mirë. Nëse jeni krijues i videos, një entuziast i përkushtuar ose thjesht dikush që kërkon të përfshihet, FilmSection ka një vend për ju. Ajo ofron partneritete për ata që kërkojnë të ndërmarrin hapa shtesë në lidhje me ta Karriera në YouTube. Ekziston një proces i thjeshtë për të fituar para nga videoja juaj duke përdorur FilmSection dhe plotësisht atë falas. Kështu që ju duhet të regjistroheni dhe ata do të lidhin kanalet me programin e fitimit të YouTube vetëm me një klik, në mënyrë që pronari i kanalit të mund të përjetojë të gjitha përfitimet e statusit të partnerit YouTube Premium menjëherë. Bashkimi me programin e partneritetit ju lejon të gjeneroni të ardhura përmes videove tuaja në YouTube që prodhoni.

Por para se të aplikoni ju duhet kerkesa minimale të konsiderohen për partneritet: Këto janë 1) 100+ shikime ditore të videos, 2) Pa greva në kanale (“Kushtet e përdorimit” ose “Copyright”) është njësoj si Adsense, 3) Asnjë material për të drejtat e autorit. Të dy YouTube dhe FilmSection kontrollojnë nëse ka ndonjë material për të drejtat e autorit. 

Tani lejon në lidhje me gjeja kryesore atë që po pret të dëgjosh. Kjo eshte para. Kur jeni partner me FilmSection do të fitoni më shumë para nga sa bëni vetëm me AdSense kryesisht. Sepse ata kanë departamentin e tyre global të shitjeve të reklamave, gjë që rrit fitimin tuaj. Siç e dini YouTube Adsense ju jep vetëm 55% të ardhura, që është shumë i ulët për fillestarët. Por në FilmSection do të merrni 80% të ardhura, dhe kjo është vërtet e mrekullueshme. Pagesa minimale e tyre është $ 1 lart dhe ata nuk e mbajnë pagesën tuaj siç bëjnë rrjetet e tjera. Pasi të keni arritur më shumë se 1 $ të pagesës suaj, do ta merrni atë shumë PayPal,Transferimi i telit ose Western Union

AdRev

Youtube Adsense Alternative

Adrev është një shërbim administrimi i besuar nga bibliotekat më të larta të muzikës, botuesit, ndërmarrjet e prodhimit dhe kompozitorët. Nëse jeni duke kërkuar Alternativa e reklamimit në YouTube, atëherë është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju. Si parazgjedhje, AdRev ju lejon të përdorni një bazë të dhënash të madhe të muzikës falas për t’u përdorur në sfondin e videove tuaja. 

Rrjeti ka mbi 18 milion video , 24+ miliardë pamje vjetore dhe 6+ milion të drejtat e autorit muzikor. AdRev ka një të ardhur vjetore të vlerësuar prej $ 9.0M dhe mbi 12 profesionistë të biznesit kanë votuar për të ardhurat e AdRev. Pra, nëse po mendoni të bashkoheni në rrjetin e tyre, ju nevojiten rreth 300 pamje të përditshme për t’u kualifikuar, tre herë më shumë sesa FilmSection. AdRev paguan përmes Paypal me një pagesë minimale prej $ 10, ose duke kontrolluar me një pagesë minimale më të lartë. Ti bën 80% të ardhurave nga reklamat e videove në YouTube dhe do t’i mbash 100% të të ardhurave tuaja video.

Maker Studios

Youtube Adsense Alternative

Maker Studios është një nga rrjetet më të mëdha të disponueshme në YouTube. Shtë i vetmi rrjet i themeluar nga talenti i YouTube me një model të krijuar posaçërisht për t’i shërbyer nevojave të krijuesve të përmbajtjes. Me 60,000 partnerë të pavarur krijues nga më shumë se 100 vende, Maker Studios është shtëpi për yjet, kanalet dhe përmbajtjen kryesore dixhitale. Këtu puna juaj po bën video të mrekullueshme. VMS(Sistemi i Menaxhimit të Videove) siguron një vend të vetëm për artistët që të ngarkojnë, programojnë dhe promovojnë video në YouTube dhe destinacione të tjera të videos. 

Si i tillë, rrjeti ka disa nga më të lartat CPM reklamat në biznes. Ata sigurojnë  60 të ardhura për qind, dhe kanalet më të njohura janë aktualizuar në aq sa një 90 për qind. Pra, është një opsion i shkëlqyeshëm për alternative të adsense në YouTube.

BigFrame

Youtube Adsense Alternative

Kornizë e madhe është e vetmja kompani e plotë e menaxhimit të talenteve të shërbimit dhe marketingut me ndikim në llojin e saj. BigFrame nuk përqendrohet në sigurimin e një platforme të fitimit të parave me një teknologji pasive, por në ofrimin e burimeve dhe mundësive të rrjetit për të ndihmuar kanalet të rriten. Këshillon në të gjitha aspektet e mediave dhe argëtimit nga licencimi i përmbajtjes, filmi, TV, turneu, botimi i librave dhe produktet e konsumit deri tek miratimet dhe integrimet e përmbajtjes me markat vizionare që partnerin me ta.

Por të bërit partner i BigFrame nuk është e lehtë. Keni nevojë për një kanal në fund dhe rritje më të lartë, që është e qartë. Pra, nuk ka asnjë shans të vetëm për t’u bërë partner nëse kanali nuk është i njohur. Kërkesa e dytë është që ju duhet të paktën 4,000 pajtimtarët në kanalin tuaj në YouTube dhe çdo muaj 1.000 shikime / video. Kështu që nëse keni gjithsej 50 video në koleksionin tuaj, atëherë ju nevojiten gjithsej 50 × 1000 = 50,000 shikime në muaj.

Ekran i plotë

Youtube Adsense Alternative

Ekran i plotë është një tjetër rrjet i shkëlqyeshëm për fitimin e videos në YouTube me reklama premium, ai ofron një numër të madh mjetesh për personalizimin dhe promovimin e videos së bashku me 3.5 mungesa e lirimit audio audio falas për t’u përdorur në videot tuaja. Një ndarje e Fullscreen Media, shërbimi përmban një program të fortë të programimit që përfshin origjinalet e shkruara dhe të papriptuara, blerjet, si dhe përmbajtjen ekskluzive nga krijuesit më të mirë të sotëm dhe ndikuesit socialë.

Fitimi i parave nga FullScreen është i ndryshëm, dua të them pa reklama. Po, keni dëgjuar të drejtë. Fitoni para pa shfaqur reklama. Më lejoni ta shpjegoj këtë. Para së gjithash, ky nuk është rrjet falas, ju duhet të paguani 4.99 dollarë në muaj (Muaji i Parë Falas). Dhe ato video do të shfaqen në “YouTube Red” që është një shërbim premium, i cili kushton 2 dollarë për 1000 shikime. YouTube do të ndajë të ardhurat e Kuqe të YouTube me krijuesit ashtu si ndan aktualisht të ardhurat nga AdSense. YouTube do të arrijë në të gjithë të ardhurat që sheh nga YouTube Red dhe do t’i ndajë midis krijuesve bazuar në pjesën e secilit krijues në minutat totale të shikuara nga përdoruesit e YouTube Red..

Por marrja e shumë pikëpamjeve nuk vlen, në thelb keni nevojë për kohë të mirë shikimesh. Nëse keni arritur në $ 50 pragun, ju do të merrni pagesën tuaj rreth 30 të muajit pasardhës deri në PayPal.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector