Si të merrni miratimin e Media.net Brenda 1 dite, Truket e Punës 2016

04.06.2020
ADSENSE 'Si të merrni miratimin e Media.net Brenda 1 dite, Truket e Punës 2016
0 8 мин.

Kështu që në këtë tutorial do t’ju tregoj se çfarë është Media.net dhe si të bëni merrni miratimin e Media.net brenda 1 dite. Kështu që së pari po ju tregoj se çfarë është Media.net. 


Media.net është një kompani udhëheqëse globale e teknologjisë së reklamave që zhvillon produkte inovative si për botuesit ashtu edhe për reklamuesit. Ai siguron spektër të plotë të zgjidhjeve të reklamimit dhe të fitimit të trafikut në pjesën më të madhe të tij, dhe ka një nga portofolet më të gjithanshëm të reklamave të teknologjisë në industri.

Le të hedhim një vështrim të vogël në lidhje me këtë kompani:

Media.net tani është një nga 5 kompanitë më të mëdha të teknologjisë së reklamave në të gjithë botën. Ka më shumë se 800+ të punësuar në të gjithë botën. Në pjesën e të ardhurave, Media.net eshte 2 biznesi më i madh i reklamimit kontekstual në të gjithë botën.

[AdSense-B]

Prandaj, pse duhet të zgjedh Media.net:

Siç ju thashë se është serveri i 2-të më i madh në botë. Nëse keni ndonjë problem me aprovimin e adsense ose llogaria juaj u ndalua. Atëherë është zgjidhja më e mirë. Nëse nuk e shihni postimin tonë të mëparshëm akoma, atëherë duhet të kontrollojë  5 Alternativa më e mirë për Google Adsense me pagesë të lartë 2016.

Në adsense në Google ju merrni pjesën e të ardhurave 67%, por media.net ju jep lart 90% të ardhura Share. Reklamat maksimale vijnë nga Bing & Yahoo, dhe ju mund të rritni të ardhurat tuaja në mënyrë të thjeshtë.

Si të merrni Miratimin e Media.net:

Para se të filloni sesi të merrni Miratimin e Media.net, së pari duhet të njihni ato TOS(Kushtet e shërbimeve), politikat, që është një çelësi sekret për të marrë miratimin pa asnjë çështje. Duke ndjekur në mënyrë të përsosur ato kushte që do të merrni nje hap perpara sesa të tjerët kryesisht të cilët nuk e lexojnë politikën e tyre dhe ata ende nuk janë në gjendje të marrin miratimin e mediave.net. Prandaj, hidhini një sy këtyre termave dhe udhëzimeve.

 • Trafiku i mjaftueshëm: Gjëja e parë që ju duhet për të marrë trafikun e shumicës nga SH.B.A. / UK / Kanada. Ato kryesisht ofrojnë reklama me bazë në SHBA, në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që është e shkëlqyeshme nëse faqja juaj merr trafik nga ato vende të përmendura. Dhe sigurohuni që vizitorët përdor faqen tuaj të internetit.
 • Përmbajtja e faqes në internet: Ju nuk mund të përfshini në “torrentz, plasaritje, hacking, fyerje, urrejtje, dhunë, intolerancë racore, duhan, alkool, municione, substanca të rrezikshme, droga të paligjshme, gore, dhunë, lojëra të fatit, shkarkime të tjera të paligjshme.

Merrni miratimin e media.net

Nëse ata ju gjejnë të ndani ndonjë nga ato artikuj, ata duhet të ndalojnë llogarinë tuaj. Përndryshe nuk mund ta përdorni ju si faqe në internet, platforma chat-onte.

 • Faqja juaj nuk duhet të përmbajë programe të cilat promovojnë aktivitet të pavlefshëm të klikimeve duke paguar përdoruesit të klikojnë në reklama, të shfletojnë faqet e internetit, të lexojnë email.
 • Sjellja e përdoruesit: Kur aplikacioni juaj u miratua nga Media.net, ju jeni plotësisht përgjegjës për reklamat tuaja. Botuesit nuk mund të ofrojnë ndonjë kompensim ose të stimulojnë ndonjë person në çfarëdo mënyre për të parë / klikuar reklamat. Kur vendosni ndonjë reklamë në faqen tuaj të internetit, mos përdorni ndonjë tekst ose frazë alternative, e cila i inkurajon përdoruesit të klikojnë kryesisht këtë “Klikoni Këtu / Kjo”.
 • Përdoruesi mund jo klik reklamat ose përdorni ndonjë mjet për të fryrë përshtypjet dhe / ose klikimet artificialisht, duke përfshirë metodat manuale. Klikimet në reklama duhet të rezultojnë me ndalim të përhershëm.
 • Nuk ju lejohet të drejtoni trafikun në faqen tuaj përmes programeve të stimuluara të klikimeve, marketingut të spam-postave, shfletimit të paguar në automjet, automatikut, programeve të shkëmbimit të klikimeve, reklamave të padëshiruara në faqet e internetit të palëve të treta.

5 mashtrimi më i mirë për të marrë aprovimin e media.net:

Traffic: Së pari ata kontrollojnë për trafikun në faqen tuaj të internetit dhe burimin gjithashtu. Nëse ju merrni trafik nga SHBA, Britani e Madhe dhe Kanadë, atëherë do të jetë më e lehtë. Por marrja e trafikut organik nuk është e lehtë. Ka shumë gjëra që varen nga trafiku. Për këtë ju duhet një temë e mirë e optimizuar SEO WordPress. Nëse nuk mund të gjeni ndonjë temë të përshtatshme, atëherë kontrolloni 20 Tema me blog të WordPress pa Handpicked Falas ose 20 temat më të mira të portofolit të WordPress 2016. Këto tema janë azhurnuar rishtazi dhe plotësisht SEO optimizuar.

Përmbajtja e postimit: Uebfaqja juaj duhet të përmbajë të paktën 30-40 pas, çdo postim më lart 1000 fjalë dhe azhurnoni postimin tuaj çdo ditë. Pra, duhet të mendoni se si të numëroni fjalët totale dhe përparimin e përgjithshëm? Kështu që ju duhet të përdorni sugjerimin Tonë Shtojca më e mirë 4 SEO për WordPress. SEO Plugin ju ndihmon të shkruani përmbajtje më të mirë dhe të rrisni gradën e faqes tuaj në motorët e kërkimit.

Faqet e rëndësishme: Ju duhet të krijoni faqe si Rreth Nesh, Politika e privatësisë dhe Na kontaktoni. Rreth nesh është e lehtë për t’u bërë dhe Kontaktoni me ne mund të shkruhet me ndihmën e shtojcave. Kështu që ju mund të përdorni cilindo nga shtojcat e kësaj forme Kontakti që kemi sugjeruar 7 Shtojcat më të mira të formularit të kontaktit me WordPress 2016. Por, të shkruash Politika e privatësisë është e vështirë pasi është shumë e gjatë dhe je e re për ta shkruar atë. Mos u shqetëso, ato mjete do të gjenerojnë Politika e privatësisë falas për faqen tuaj të internetit.

Hiq reklamat e tjera të rrjeteve: Uebfaqja juaj nuk duhet të përmbajë ndonjë reklamë ose ndonjë reklamë të marketingut të aksioneve. Nëse jeni duke përdorur ndonjë alternativë tjetër të Google Adsense, atëherë hiqni të gjitha reklamat nga faqja e internetit tuaj dhe më pas aplikoni në Media.net. 

Dorëzoni faqen tuaj në Motorët e Kërkimit: Duke paraqitur emrin tuaj të internetit në motorët e kërkimit si Google, Bing, Yahoo, kështu që njerëzit mund ta zbulojnë faqen tuaj lehtësisht. Dhe rezultati është më shumë trafik në faqen tuaj.

[AdSense-B]

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector