Ako presmerovať HTTP na HTTPS vo WordPress

04.06.2020
AKO 'Ako presmerovať HTTP na HTTPS vo WordPress
0 6 мин.

V našom predchádzajúcom článku som diskutoval o tom, ako správne nainštalovať bezplatný certifikát SSL vo WordPress. Po nainštalovaní SSL na svoje stránky sa vaše stránky dajú posúdiť pomocou SSL / HTTPS. Vaša stránka sa otvorí s HTTPS iba vtedy, keď používateľ otvorí vašu stránku s HTTPS. Vo väčšine prípadov, ak zadáte iba názov svojej webovej stránky (example.com), nebude sa otvárať pomocou protokolu HTTPS / SSL a zobrazí sa správa „Pripojenie nie je bezpečné“. Preto musíte vynútiť HTTPS alebo presmerovať HTTP na HTTPS, aby všetci návštevníci boli prístupní prostredníctvom zabezpečeného pripojenia HTTPS.


Nedávno som na svoje stránky nainštaloval certifikát SSL. Stránka sa otvára pomocou protokolu SSL / HTTPS iba v prípade, že zadám úplnú adresu, tj: „https://www.example.com“. Vyzerá to takto:

Stránka SSL je bezpečná

Keď však zadám názov stránok, t. J. Napríklad „example.com“, neotvorí sa s pripojením SSL alebo HTTPS a ukazuje mi, že „pripojenie nie je bezpečné“

Stránka SSL nie je zabezpečená

Preto som do svojho súboru .htaccess pridal presmerovací kód HTTPS, potom je stránka prístupná iba pomocou pripojenia HTTPS. Keď teraz zadám iba názov stránky, automaticky sa otvorí prostredníctvom zabezpečeného pripojenia HTTPS. V tomto tutoriále vám teda ukážem, ako ľahko vynútiť HTTPS alebo presmerovať HTTP na HTTPS v WordPress.

Ako presmerovať HTTP na HTTPS vo WordPress

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete vynútiť HTTPS na svojich stránkach. Môžete to urobiť z webhostingu cPanel alebo pomocou .htaccess. V tomto článku som preukázal metódu topánok.

1. Ako prinútiť HTTPS z cPanelu?

Niektorí poskytovatelia webhostingu vám umožňujú vynútiť HTTPS priamo z vášho cPanelu. V tomto prípade teda nemusíte upravovať žiadny kód ručne. Používam hosting SiteGround WordPress a vo svojom cPaneli poskytujú možnosť „force HTTPS“. 

Ak používate funkciu SiteGround, môžete vynútiť HTTPS jediným kliknutím. Ak to chcete urobiť, najprv sa prihláste do svojho cPanel a choďte na zabezpečenia a kliknite na Poďme šifrovať.

SiteGround LE

Odtiaľ uvidíte zoznam aktívnych certifikátov. Uistite sa však, že ste správne nainštalovali certifikát SSL alebo by to nefungovalo.

Uvidíte dve možnosti – Vynútiť HTTPS a Prepísať externé odkazy.

Ak povolíte funkciu „HTTPS Enforce“, vaše stránky budú nútené otvoriť šifrované pripojenie HTTPS. Týmto spôsobom sa vaše webové stránky budú vždy otvárať pomocou protokolu HTTPS. Uistite sa však, že ste do súboru .htaccess nepridali žiadny presmerovací kód.

Druhou možnosťou je „Prepísať externé odkazy“, ktorá prostredníctvom pripojenia HTTPS otvorí všetky vaše externé odkazy. Je to však úplne dobrovoľné. Túto možnosť nepovoľte, ak sa na vašom webe zobrazuje upozornenie „Zmiešaný obsah“ alebo ak sa nenačíta prostredníctvom pripojenia HTTPS.

Odporúčame vám povoliť iba možnosť „Vynútiť HTTPS“.

SiteGround Force HTTPS

Po povolení voľby HTTPS Enforce sa vaše stránky budú vždy otvárať pomocou pripojenia SSL / HTTPS.

2. Ako presmerovať HTTP na HTTPS pomocou .htaccess

Ak váš webový hostiteľ neposkytuje možnosť HTTPS, môžete manuálne presmerovať HTTP na HTTPS zo súboru .htaccess. Je to tiež ľahká metóda a trvá niekoľko minút. Uistite sa však, že ste do súboru .htacces nepridali žiadny ďalší kód presmerovania.

Ak chcete vynútiť HTTPS z .htaccess, najprv sa prihláste do svojho cPanel. Potom prejdite do koreňového priečinka svojich stránok. Tam uvidíte súbor s názvom „.htaccess“, teraz kliknite na úpravy a zadajte nasledujúci kód.

a) Presmerovať všetkých návštevníkov na HTTPS / SSL

PrepísaťEngine zapnuté
Prepíšte% {HTTPS} preč
RewriteRule ^ (. *) $ Https: //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [L, R = 301]

b) Ak chcete vynútiť HTTPS / SSL v konkrétnom priečinku

PrepísaťEngine zapnuté
PrepísaťCond% {SERVER_PORT} 80
Prepíšte svoj priečinok% {REQUEST_URI}
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.yourdomain.com/yourfolder/$1 [R, L]

* Nezabudnite vymeniť www.yourdomain.com s vaším skutočným názvom domény.

c) Ak chcete presmerovať jednu stránku HTTP na HTTPS

PrepísaťEngine zapnuté
Prepíšte% {HTTPS} preč
RewriteRule ^ secureform \ .html $ https://www.yourdomain.com/samplepage [L, R = 301]

* Nezabudnite vymeniť www.yourdomain.com/samplepage s vašou skutočnou adresou URL stránky.

3. Ako presmerovať HTTP na HTTPS v Nginxe

Ak váš webový server používa Nginx, môžete ľahko presmerovať všetku komunikáciu HTTP na HTTPS pridaním nasledujúceho kódu do konfiguračného súboru Nginx. Prejdite na „/etc/nginx/nginx.conf“ a pridajte nasledujúcu časť:

server {
počúvať 80;
server_name domain.com www.domain.com;
návrat 301 https: //domain.com$request_uri;
}

Kliknite na uložiť a ste hotoví.

Dúfam, že tento návod pomohol správne presmerovať HTTP na HTTPS. Ak sa vyskytne chyba alebo sa zasekne v ktoromkoľvek kroku, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Sme tiež k dispozícii na Facebook, cvrlikání, Google+.

Súvisiace články,

 • Ako získať zadarmo SSL pre vaše stránky WordPress
 • Ako nastaviť CloudFlare CDN do svojho blogu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector