Ako pridať Google Analytics na WordPress (Príručka krok za krokom)

Snom každého vlastníka webových stránok je stať sa populárnejším, získať obrovskú návštevnosť, zvýšiť predaj atď. Nie je to tak, však? Pravdepodobne ste premýšľali, ako získať tieto veci. Hlavným kľúčom je poznať správanie publika, ich záujmy, ciele atď. Napríklad prevádzkujete kaviareň. Takže ak viete, aký druh kávy vaši zákazníci radi pijú, keď zvyčajne pijú, čo vaši zákazníci radi jedia viac ako káva atď., Môžete spolu vylepšiť svoju prácu a produkt. Tak tu prichádza Nástroj Google Analytics. V tomto článku sa budeme zdieľať, ako Pridajte nástroj Google Analytics na vašom webe WordPress.


Čo je Google Analytics

Google Analytics je bezplatná služba na analýzu webu, ktorá poskytuje štatistiku a základné analytické nástroje na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO) a marketingové účely. Sleduje všetky informácie o tom, ako návštevníci vašich stránok s nimi interagujú. 

 Aj keď je to bezplatný nástroj, v porovnaní s inými platobnými nástrojmi stále ponúka viac funkcií.

Prečo by ste mali okamžite používať nástroj Google Analytics

Google Analytics je najlepší a najpopulárnejší softvér na digitálnu analýzu na svete. Ak máte blog, elektronický obchod, cestovanie alebo iný web, mali by ste použiť nástroj Google Analytics, pretože:-

 • Je úplne zadarmo a ľahko sa používa: Áno, Google Analytics je úplne zadarmo. Panel Google Analytics je veľmi užívateľsky príjemný a ľahko zrozumiteľný, takže sa nemusíte báť, ak ste začiatočník. Túto službu môžete okrem toho použiť na viacero webových stránok.
 • Kto navštívi váš web: Pomocou Google Analytics môžete vidieť geografickú polohu používateľa. Vďaka tomu môžete tiež vidieť, aký prehliadač a zariadenie používajú. 
 • Ako vaši návštevníci lokalizujú váš web: Pretože kľúčové slová sú jedným z dôležitých faktov pre SEO. Google Analytics poskytuje vám úplné údaje o tom, ktoré kľúčové slová zadávajú návštevníci pri hľadaní vášho webu. Okrem toho vám tiež ukáže, z ktorého vyhľadávacieho nástroja návštevník prichádza. Analytický výsledok môžete segmentovať podľa nových / vracajúcich sa návštevníkov, geografických zdrojov a zdrojov sprostredkovania. Ak je vašim zdrojom odporúčaní Twitter, môžete na Twitter pridať ďalší obsah, o ktorý majú vaši používatelia záujem.
 • Dokáže identifikovať najsledovanejšie stránky, príspevky: Pomocou analytického prehľadu môžete zobraziť najsledovanejšiu stránku, uverejniť príspevok atď. Môžete tiež skontrolovať, ako používatelia interagujú s obsahom vašej stránky, koľkokrát používatelia zostávajú na stránkach, a môžete zistiť, na ktoré stránky a odkazy vaši návštevníci kliknú najviac.
 • Sledovanie návštevníkov v reálnom čase: Môžete vidieť, kto navštevuje vaše webové stránky v reálnom čase. Týmto spôsobom môžete zistiť, koľko aktívnych používateľov je momentálne na vašom webe.
 • a mnoho ďalších…

Ako pridať Google Analytics na web WordPress

Krok 1 

Najprv potrebujete účet Google Analytics. Ak to chcete urobiť, navštívte stránku Google Analytics.

Ak už máte účet Gmail, môžete sa prihlásiť pomocou svojho účtu Gmail. Ak nemáte účet Gmail, môžete si vytvoriť nový účet.

Registrácia e-mailu v službe Google Analytics

Krok 2

Po vytvorení účtu Gmail sa musíte prihlásiť, aby ste mohli pokračovať v ďalšom postupe. Po prihlásení sa zobrazí registračné pole, ako je uvedené nižšie. Jednoducho sa zaregistrujte tu. Neprepadajte panike, tento nástroj je úplne zadarmo.

Google Analytics

Step.3

Teraz budete vyzvaní, aby ste vybrali buď svoj web, alebo mobilnú aplikáciu. Uistite sa však, že ste vybrali „webovú stránku“ tak, ako idete pridať Google Analytics na WordPress. Potom zadajte názov účtu, názov webových stránok a adresu URL. Nižšie je niekoľko možností, ponechajte predvolené. Po vyplnení všetkých detailov účtu musíte kliknúť na Získajte ID sledovania gombík.

Účet Google Analytics

Step.4

Teraz z hlavného panela služby Google Analytics prejdite na stránku admin. Odtiaľ kliknite na nastavenia vlastností> informácie o sledovaní> sledovací kód. Z pravej strany skopírujte skript. Skript vyzerá takto.

Kód sledovania Google Analytics

Existuje niekoľko spôsobov, ako pridať tento kód sledovania na svoj web. Najjednoduchší spôsob je pridať kód do súboru footer.php pred značku. Ak to nepoznáte, môžete použiť doplnok WordPress s názvom Hlavička a päta.

Po inštalácii tohto doplnku prejdite na stránku nastavenie> insert Záhlavia a päty. Sem vložte kód sledovania do časti hlavičky a uložte ho. Teraz ste úspešne pridali službu Google Analytics na svoju stránku WordPress.

záver

V tomto článku sme ukázali, čo je Google Analytics a ako na to pridať Google analytika na vašom webe WordPress. Tento nástroj je úplne zadarmo a ak prevádzkujete akúkoľvek webovú stránku, musíte tento nástroj použiť. Nesleduje len vašich návštevníkov, ale tiež pomáha rozširovať vaše podnikanie na internete, webové stránky elektronického obchodu, webové stránky blogov atď.

Hlavná vec je, ak môžete sledovať svojich používateľov, ich akcie a ďalšie veci, potom môžete vylepšiť kvalitu svojich výrobkov viac ako predtým. V takom prípade je služba Google Analytics na prvom mieste.

Dúfame, že tento návod vám pomôže pridať službu Google Analytics do vášho blogu. Ak máte akýkoľvek problém alebo nejaký návrh, zanechajte nám komentár. Môžete nás tiež kontaktovať Facebook, cvrlikání, Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map