Ako získať zadarmo SSL certifikát pre vaše stránky WordPress

Počuli ste, že spoločnosť Google oznámila: „HTTPS ako hodnotiaci signál“. To znamená, že stránky, ktoré majú povolený protokol SSL, získajú na stránkach Google vylepšené hodnotenie. Odvtedy sa z HTTP na HTTPS sťahujú stovky tisíc stránok. Takže ak chcete presunúť svoje stránky na HTTPS alebo chcete nainštalovať certifikát SSL na svoje stránky WordPress, potom je tento článok určený pre vás. Ak prevádzkujete webovú stránku blogu rovnako ako ja, môžete ľahko získať certifikát SSL od spoločnosti Encrypt.


V tomto návode sa podelím o to, čo je to SSL certifikát, aké sú výhody SSL a Ako nainštalovať bezplatný SSL certifikát na vašu stránku WordPress..

Získajte certifikát SSL zadarmo

Čo je to certifikát SSL?

SSL znamená „Bezpečná soketová vrstva“, je chrbticou zabezpečenia internetu. Tento mechanizmus vytvára šifrované spojenie medzi webovým prehliadačom a serverom. Takže všetky citlivé informácie, napríklad: heslá, údaje o kreditných kartách atď. Prechádzajú šifrovaným odkazom a zaisťujú informácie od hackerov.

Citlivé informácie, ako sú heslá, podrobnosti o kreditných kartách atď., Sa zvyčajne dodávajú ako obyčajný text od používateľa na server a je to úplne pochopiteľné. Napríklad web nevyužíva SSL a zhromažďuje citlivé údaje, ako sú heslo, podrobnosti o kreditnej karte pri predaji produktov. Ak hackeri zachytia údaje, môžu použiť a vidieť informácie, ktoré sa prenášajú z užívateľa na server.

Na druhej strane informácie webových stránok s povoleným SSL prechádzajú vysoko šifrovaným odkazom, ktorý nie je možné prečítať ani dokonca dešifrovať. Takže všetky údaje medzi používateľom a serverom zostávajú v bezpečí.

Prečo by ste mali okamžite používať SSL?

Ak ste na svoj web ešte nepridali SSL, musíte ho ihneď použiť. Pridanie SSL má mnoho výhod.

Google miluje HTTPS

Spoločnosť Google 6. augusta 2014 oficiálne oznámila, že odteraz budú uprednostňovať weby s povoleným protokolom HTTPS / SSL. Povedali tiež, že stránky HTTPS získajú tiež hodnotenie v poradí. Kto nechce na Google vyššie hodnotenie? Ak na svoje stránky pridáte SSL, vaše stránky dostanú trochu lepšieho hodnotenia. Aj keď by to nebol obrovský nárast, ale malý nárast je skvelý.

Ak prevádzkujete blog, môžete na svoj web získať certifikát SSL zdarma.

Vaše informácie zostávajú v bezpečí

Certifikát SSL chráni všetky citlivé informácie, ako sú: heslá, podrobnosti o kreditnej karte, podrobnosti o účte, ktoré prechádzajú z používateľa na server. Keďže webové stránky elektronického obchodu zhromažďujú všetky citlivé údaje, je pre internetové obchody potrebný protokol SSL.

Váš zákazník dôveruje vášmu webu

SSL je ďalší efektívny spôsob, ako budovať dôveru vašich zákazníkov. Vďaka SSL na vašom webe je zaistené, že váš web je chránený a bezpečný na poskytovanie informácií a dokončenie transakcie atď. Takto môžete budovať dôveru svojich zákazníkov a generovať väčší predaj.

Teraz spoločnosť Google tiež tlačí správcov webu, aby na svojich webových stránkach prijali protokol HTTPS prostredníctvom protokolu HTTP. To zaisťuje, že všetky informácie zostanú v bezpečí. 

Ako získať zadarmo SSL certifikát na vaše stránky?

Ak prevádzkujete webovú stránku blogu rovnako ako ja, nemusíte kupovať drahý protokol SSL. Môžete získať bezplatný certifikát SSL z Poďme sa šifrovať ľahko a ukážem vám procesy.

Všetky výhody získate pomocou programu Šifrujme SSL a webová adresa vašej stránky sa otvorí zeleným zámkom, čo znamená, že váš web používa protokol SSL a dá sa otvoriť ako HTTPS. Existujú 3 spôsoby, ako môžete získať bezplatný certifikát SSL a nainštalovať ho. Väčšinu času je možné bezplatne nainštalovať SSL z hostenia cPanel priamo alebo ho môžete nainštalovať ručne.

Metóda 1, Inštalácia bezplatného certifikátu SSL z hostenia cPanel

Väčšina poskytovateľov webhostingu ponúka bezplatný certifikát SSL. SiteGround je skvelý hosting, ktorý ponúka bezplatný certifikát SSL, denné zálohovanie a inštaláciu WordPress jedným kliknutím.

Vyskúšajte SiteGround Hosting (zľava 60%)

Ak chcete nastaviť bezplatný certifikát SSL, musíte sa najprv prihlásiť do svojho hostiteľa cPanel. Potom choďte do SSL / TLS Manager.

SG SSL

Potom kliknite na inštaláciu certifikátu SSL. Odtiaľ vyberte doménu, do ktorej chcete nainštalovať SSL, a potom kliknite na „Automatické dopĺňanie podľa domény“. Tu nemusíte nič zadávať, všetky polia sa vyplnia automaticky. Teraz kliknite na Inštalovať certifikát.

Nainštalovať certifikát SSL pre webovú lokalitu

Po inštalácii certifikátu SSL musíte upraviť webovú adresu svojich stránok. Takže choďte na informačný panel správcu WordPress a nastavenie>Všeobecné nastavenia, tam uvidíte URL vašich stránok. Teraz zmeňte adresu HTTP na HTTPS a kliknite na uložiť zmeny. Z bezpečnostných dôvodov môžete byť odhlásení.

WP HTTPS

Teraz môžete vidieť, že sa váš web otvára pomocou protokolu HTTPS, čo znamená, že na vaše stránky bol nainštalovaný protokol SSL.

Metóda 2, pomocou možnosti „SSL zadarmo“ získajte certifikát SSL zadarmo (alternatívna metóda)

Ak váš webový hostiteľ neponúka bezplatný SSL alebo zaň účtuje poplatok navyše, môžete SSL certifikát nainštalovať do svojho cPanelu manuálne.. 

Ak chcete nainštalovať SSL tretej strany na svoj cPanel, najskôr prejdite na SSL zadarmo. SSL zadarmo poskytuje 100% bezplatný SSL certifikát navždy, ale ak chcete pokračovať v používaní jeho služby, musíte ho každých 90 dní obnoviť. 

Získajte zadarmo SSL

Zadajte svoje doménové meno a kliknite na „Vytvoriť certifikát SSL zadarmo“. Potom musíte svoju doménu overiť. Existuje niekoľko spôsobov, ako overiť svoju doménu, ale ukážem vám, ako ručne overiť.

SSL pre bezplatné manuálne overenie

Po kliknutí na ručné overenie sa vám toto zobrazí. Tu nájdete pokyny na overenie súborov.

Najprv si stiahnite dva súbory # 1 a # 2. Prejdite do svojho cPanel, vyhľadajte priečinok svojej domény a vytvorte nový priečinok “Vrchol-výzva” pod “.Well známy” bez “” podpísať. Potom nahrajte dva súbory (# 1 & # 2) v priečinku „acme-challenge“. Po jeho nahraní je potrebné tieto dva súbory overiť kliknutím na nasledujúci odkaz. Ak súbory obsahujú nejaké náhodné alfanumerické znaky, súbory boli overené.

Manuálna inštalácia SSL

Teraz musíte stiahnuť súbory certifikátov SSL. Bude to súbor ZIP, ktorý obsahuje celkom 3 súbory – súkromný kľúč, certifikát a balík balíčkov. Zostaňte v bezpečí, budeme potrebovať inštaláciu vášho SSL certifikátu z cPanel. (Nezdieľajte svoje kľúče SSL s nikým)

V tomto kroku prejdite do svojho cPanel a potom správcu SSL / TLS. Tam musíte zadať kľúče. Po pridaní kľúčov kliknite na inštalačný certifikát a máte hotovo. Teraz ste na svoje stránky úspešne nainštalovali šifrovanie SSL.

Správca SSL servera SiteGroundPo nainštalovaní SSL certifikátu z cPanel sa musíte prihlásiť do svojho administračného panela WordPress a zmeniť adresu stránky na HTTPS.

Metóda 3, získajte bezplatný certifikát SSL zo služby CloudFlare

Poďme šifrovať je najobľúbenejším poskytovateľom bezplatných certifikátov SSL, existuje však alternatívny spôsob získania bezplatného certifikátu SSL pre vaše stránky..

Ak používate CloudFlare, môžete jednoducho pridať SSL na svoje stránky jediným kliknutím. Prihláste sa na svoj účet CloudFlare a prejdite na stránku “Crypto” a odtiaľ môžete na svoj web pridať bezplatný certifikát SSL.

Pridajte SSL CloudFlare

záver

Či už prevádzkujete web pre blog alebo elektronický obchod, v týchto dňoch je protokol SSL potrebný. Ako už spoločnosť Google oznámila, že stránky s povoleným protokolom SSL / HTTPS získajú hodnotenie. SSL navyše znamená, že vaše stránky sú bezpečné a bezpečné na poskytovanie citlivých údajov.

Ak v súčasnosti používate blog, nepotrebujete pre svoje stránky platený ani prémiový protokol SSL. Bezplatne môžete získať certifikát SSL do svojho blogu WordPress.

Dúfam, že vám tento návod pomohol nainštalovať certifikát SSL na vaše stránky. Ak máte akýkoľvek problém alebo máte nejaký návrh, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Chcel by som od vás počuť. Ak sa vám páči, môžete sa s nami tiež spojiť Facebook, cvrlikání, Google+.

Vybral som niekoľko ďalších súvisiacich článkov, ktoré by sa vám mohli páčiť,

 • Ako presmerovať HTTP na HTTPS vo WordPress
 • Ako nastaviť CloudFlare CDN do svojho blogu WordPress
 • Ako nájsť a opraviť nefunkčné odkazy na vašom webe WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map