Čo je doplnok Akismet a ako nastaviť Akismet pre WordPress

04.06.2020
AKO 'Čo je doplnok Akismet a ako nastaviť Akismet pre WordPress
0 6 мин.

Čo je Akismet?

Ak ste nainštalovali program WordPress, môžete si všimnúť, že v sekcii doplnkov a doplnkov sú už nainštalované dva doplnky Akismet je jedným z nich. Po aktivácii potrebujete API kľúč k nastavenie Akismet. Nehovoriac o tom, že Akismet je jednou z najaktívnejších nainštalovaných (1+ milióna aktívnych inštalácií) & Najlepšie hodnotený doplnok WordPress.


Názov Akismet pochádza z Automatic a Kismet. Auttomatic je spoločnosť za spoločnosťou Akismet a bola založená spoluzakladateľom WordPress Mattom Mullenwegom..

Akismet je doplnok na filtrovanie spamu, čo znamená, že filtruje komentáre na vašom webe a informuje vás o tom, ktoré komentáre sú označené ako spam. Akismet používa svoj špecifický algoritmus na kontrolu každého komentára. Napríklad, keď niekoľko webových stránok začne nahlasovať podobný vyzerajúci obsah ako spam, potom sa spoločnosť Akismet v budúcnosti naučí identifikovať tento druh obsahu ako SPAM. Od 14. júna 2013 sa Akismet chytil viac ako 83 miliárd komentáre spamu. 

Prečo by ste mali začať používať Akismet práve teraz

Všetci nenávidíme SPAM. Je to nepríjemné. Bolí to dôveryhodnosť a SEO vašich stránok. Keď vaše stránky začnú získavať návštevnosť, existuje 100% šanca, že dostanete veľa komentárov týkajúcich sa spamu. Iba málo komentárov je legitímnych a 85 – 90% komentárov predstavuje spam. Oddelenie toho, ktorý z nich je spam alebo ktorý je legálny, je skutočne náročné a časovo náročné. Akismet už nemusíte robiť, postará sa o všetky vaše prichádzajúce komentáre. Akismet tak šetrí váš čas, takže sa môžete sústrediť na svoju prácu. V tomto článku s vami rád zdieľam informácie Ako nastaviť doplnok Akismet krok za krokom pre vaše stránky WordPress.

Ako nastaviť doplnok Akismet pre WordPress

1. Prvým krokom je aktivácia doplnku Akismet z administračného panela WordPress.AkismetPo aktivácii tohto doplnku kliknite na Nastavenia Akismetu. Potom sa zobrazí výzva na zadanie kľúča Akismet API. Ak už máte kľúč API, potom ho jednoducho použite. Ak nemáte kľúč API, kliknite na ikonu „Získajte kľúč API“

Získajte kľúč rozhrania Akismet API

získať kľúč Akizet Api

Na nastavenie Akismetu potrebujete kľúč API. Kliknite na “Získajte rozhranie Akismet API Key “ Tlačidlo. Zobrazí sa stránka registrácie. Ak už máte účet WordPress.com, stačí kliknúť na a už mám účet WordPress.com. Ak nemáte účet WordPress.com, vytvorte si nový účet. Trvá to menej ako 1 minútu. Musíte zadať e-mail, požadované používateľské meno a heslo. Po dokončení registrácie vás presmeruje na stránku s cenami. Pred výberom plánov sa pozrite na Kľúčové vlastnosti Akismetu.

Akismet plány

akismetové cenové plány

Akismet je špičková služba na ochranu proti spamu pre WordPress, ktorá v súčasnosti chráni viac ako 9 miliónov webov. 

 • basic: Tento základný plán je bezplatný a je vhodný pre osobné weby a blogy. Týmto plánom získate iba ochranu proti spamu.
 • Plus: Týmto plánom získate úplnú ochranu proti spamu, pokročilé štatistiky, podporu priorít a podporu komerčných stránok. Stojí to 5 dolárov mesačne za web a je vhodný pre profesionálne alebo komerčné weby a blogy.
 • premium: Toto je kompletné bezpečnostné riešenie, ktoré vás chráni pred viac než len spamom. Tento plán obsahuje všetky plány (základné + poistné). To sa hodí pre veľké webové stránky a robí malware skenovanie vašich webových stránok.

Ak máte osobnú stránku alebo blog, vyberte BASIC “ plánovať a pokračovať.

Potom budete požiadaní o vykonanie platby za toto predplatné. Neprepadajte panike. K dispozícii je lišta ťahania. Stačí zmeniť sumu na $ 0. Potom uvidíte iba dve možnosti: Krstné meno & Priezvisko.

Získajte kľúč Akismet API

Tento krok je jedným z najdôležitejších krokov, preto postupujte opatrne. Na tejto stránke s prehľadom účtu nájdete kľúč rozhrania Akismet API. Ak chcete získať kľúč, kliknite na ikonu očné a skopírujte kód.

akismet api key

Tu môžete pridať webovú adresu svojej webovej stránky, aby ste mohli kedykoľvek zobraziť svoje webové štatistiky. V lete môžete vidieť, koľko komentárov bolo za mesiace označených ako spam. Ak chcete viac funkcií, môžete aktívne odbery.

Pridajte kľúč api nástroja Akismet

Po skopírovaní kódu prejdite na informačný panel WordPress. Tam prejdete na stránku nastavení Akismetu a uvidíte takúto možnosť Ručne zadajte kľúč API. Vložte kód a kliknite na tento kód. Rozhranie API je veľmi tajné, preto ho nikomu nezdieľajte. V prípade, že ste stratili kľúč, môžete ho získať prihlásením sa do Akismetu. Teraz ste všetci pripravení a ste úspešne nastavenie Akismet.

Preferované nastavenia Akismetu

Akismet ettings

Po vás nastavenie Akismet používaním API a potom sa zobrazí stránka s nastaveniami. Niektorí používatelia to v podstate ponechajú predvolené. Niektoré možnosti však môžete upraviť. Tu môžete začiarknuť políčko komentárov, aby ste videli počet schválených komentárov vedľa každého autora komentára. To je všetko. Vaše webové stránky sú teraz chránené Akismetom. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector