Przewodnik Google Analytics dla początkujących: jak ulepszyć witrynę i zawartość za pomocą kluczowych danych o odwiedzających

03.06.2020
Analityka 'Przewodnik Google Analytics dla początkujących: jak ulepszyć witrynę i zawartość za pomocą kluczowych danych o odwiedzających
0 14 мин.

Gotowy do nauki kluczowych wskaźników Google Analytics dzięki czemu możesz ulepszyć swoją witrynę?


Zainstalujemy kod śledzenia, skonfigurujemy Twój Menu administratora (filtry, cele, Search Console i połącz swoje inne profile Google), segmentuj źródła ruchu, identyfikuj treści o niskiej skuteczności przy użyciu średniego czasu na stronie + wysoki współczynnik odrzuceń, ucz się danych demograficznych odwiedzających, takich jak wiek / płeć / lokalizacja – i wykorzystuj je do wprowadzania ulepszeń opartych na danych w witrynie, treść, SEO i konwersje.

Pokażę ci przykłady z prawdziwego życia

Tak jak wiem, że większość moich odwiedzających to mężczyźni w wieku 25–40 lat korzystający z Google Chrome na komputerze, którzy początkowo dostali się tutaj przez Google i pochodzą z USA, Indii, Wielkiej Brytanii lub Kanady.

… Byłam blisko?

Najlepiej jest mieć zainstalowany Google Analytics przez kilka miesięcy (i mieć przyzwoitą liczbę odwiedzających), aby Twoje dane były wystarczająco duże, aby wyciągać wnioski. Google Analytics ma samouczki wideo Analityka cyfrowa i Podstawy platformy który jest używany bezpłatnie Egzamin Analytics IQ. Na pewno bym to sprawdził, a może nawet dostanę twój orzecznictwo.

Powodzenia! Napisz do mnie, jeśli masz pytania 🙂

Spis treści

1. Kluczowe wskaźniki

 • Ile użytkownicy odwiedzają moją stronę?
 • Ile bezpłatne wyszukiwania dostaję od SEO?
 • Co strony uzyskać najwięcej bezpłatne wyszukiwania?
 • Co strony zdobądź CO NAJMNIEJ bezpłatne wyszukiwania (abym mógł je ulepszyć)?
 • Co strony mieć najgorsze CTR, średni czas na stronie, czas ładowania, i Współczynnik odrzuceń?
 • Co miasta czy oni są z?
 • Jaki jest ich procent mobilny?
 • Co Języki czy oni mówią?
 • Jakie są ich typowe płeć i wiek?
 • Co strony internetowe skieruj ruch do mnie?
 • Co portale społecznościowe wysłać ruch do mnie?
 • Które strony mają najlepsze konwersje (np. wypełnienie formularza kontaktowego)?
 • Które strony mają najgorsze czas ładowania i dlaczego?
 • Który spinki do mankietów to osoby angażujące się na każdej stronie?
 • Jak mogę ulepszyć moją stronę / treść na podstawie tych danych (najważniejsze pytanie)?

2. Instalacja kodu śledzenia

Po rejestracji Google Analytics da Ci kod śledzenia. Najlepszym sposobem na to jest lokalne hostowanie kodu śledzenia (poprzez WP Wyłącz). Powinno to naprawić element „wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki” dla Google Analytics często spotykany w GTmetrix, Pingdom i PageSpeed ​​Insights.

Offload-Google-Analytics-To-Local-Sever

Możesz także skopiować / wkleić go do stopki, ale zwykle powoduje to zwiększenie liczby żądań i spowalnia działanie witryny. Niektóre motywy WordPress mają specjalne pole do wklejenia kodu śledzenia lub kodu UA…

Instalacja Google-Analytics-Tracking-Code

3. Konfigurowanie menu administratora

Na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics przejdź do Menu administratora

Google-Analytics-karta administratora

Google-Analytics-Admin-Menu

STRUKTURA KONTA

Istnieją trzy poziomy hierarchii na koncie Google Analytic: konto, nieruchomość, widok. Google Analytics zaleca utworzenie wielu widoków na karcie Widok (Widok → Utwórz nowy widok). Stworzyłem widok główny (pozostaw nietknięte, aby nie stracić danych na wypadek, gdyby coś poszło nie tak) i filtrowany widok (dane, które widzę na podstawie moich konfiguracji). Możesz także tworzyć widoki ruchu na tabletach, ruchu na smartfonach lub danych testowych w GA. Zobacz film instruktażowy.

ZAKŁADKA KONTA

Większość tego jest oczywista. Zarządzanie użytkownikami umożliwia udzielanie dostępu do konta na różnych poziomach uprawnienia. Filtry są najczęściej używane do wykluczania adresów IP (i innych pracowników), aby Twoje widoki nie zanieczyszczały danych. Więcej filtrów omówię, gdy przejdziemy do karty „Widok”.

ZAKŁADKA WŁASNOŚCI

Ustawienia nieruchomości

Właściwości-Ustawienia-Google-Analytics

Zarządzanie użytkownikami

Udziel innym uprawnień do zarządzania użytkownikami lub edytowania, współpracy i odczytu danych. Wszystkie są różne poziomy uprawnień więc upewnij się, że wiesz! Jeśli jest to programista lub menedżer ds. Marketingu, zapewne chcesz przyznać im dostęp do wszystkiego oprócz „zarządzania użytkownikami”.

Informacje o śledzeniu

Znajdź swój kod śledzenia + numer UA plus włącz funkcje raportowania reklam dzięki czemu możesz uzyskać dane demograficzne (płeć, wiek, zainteresowania).

Łączenie produktów

Połącz swoje dane Google Analytics z Search Console, AdSense, AdWords, Google Play i innymi produktami Google. Umożliwia to udostępnianie niektórych danych na różnych kontach. Wybierz „wszystkie produkty” w menu administratora, aby zobaczyć pełną listę, lub możesz Dowiedz się więcej o łączeniu produktów.

Łączenie produktów Google-Anaytics

ZOBACZ TAB

Ustawienia widoku – ustaw strefę czasową, włącz filtrowanie botów, aby wykluczyć trafienia ze spamujących pająków, i skonfiguruj wyszukiwanie w witrynie, aby dowiedzieć się, jakie zapytania ludzie wpisują na pasku wyszukiwania w Twojej witrynie. Aby to zrobić, włącz śledzenie wyszukiwania w witrynie następnie wpisz coś w pasek wyszukiwania. Ponieważ moje pokazuje? S = przykład, po prostu wpisałbym literę „s” jako parametr zapytania. Możesz także użyć kategorii wyszukiwania w witrynie, jeśli witryna pozwala użytkownikom zawęzić wyszukiwanie. W przeciwnym razie powinieneś być dobry.

Ustawienia Google-Analytics-View

Cele

Cele zmierzyć, ile osób wypełnia formularz kontaktowy, zapisuje się do newslettera, składa zamówienie, rejestruje konto, pobiera plik PDF i inne cele docelowe przedstawione poniżej…

Cele Google Analytics

Konfigurowanie a cel niestandardowy jest najprostszym sposobem na zrobienie wielu z nich. Dodaj docelowy adres URL (strona z podziękowaniami lub inna strona z potwierdzeniem, którą użytkownicy zobaczą po osiągnięciu celu). Teraz sprawdź cel, aby zobaczyć, jak często byłby konwertowany na podstawie danych z ostatnich 7 dni.

Custom-Goal-Google-Analytics

Będziesz teraz widzieć cele w swoich danych …

Konwersje Google-Analytics-cel

Grupowanie treści

Grupuj treści, aby wyświetlać dane analityczne na określone tematy (takie jak posty na blogach lub określone produkty / usługi). W tym przypadku posegmentowałem wszystkie strony, których tytuły zawierają słowa „WordPress SEO”. Istnieją 3 metody, ale utworzenie zestawu reguł jest zdecydowanie najłatwiejszą metodą.

Grupowanie treści-Google-Analytics

Teraz możesz przejść do raportów „Zachowanie” i zobaczyć dane…

Raport o zachowaniu grupowania treści

Filtry

Filtry są używane głównie do wykluczenia twoich (i pracowników) adresów IP, aby nie zanieczyszczały twoich danych. Utwórz wstępnie zdefiniowany filtr, a następnie wyklucz adresy IP „równe”, a następnie Google „jaki jest mój adres IP”, aby znaleźć swój. Wyklucz wszystkie adresy IP, w tym dom, biuro, smartfony, tablety itp.

Google-Analytics-IP-Filter

Ustawienia kanału

Ustawienia kanału → Zarządzaj warunkami marki – po prostu dodaj tutaj swoją nazwę marki, która pomoże oddzielić warunki związane z marką i warunki ogólne (dowolny termin inny niż nazwa marki).

Ustawienia e-commerce – jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, chcesz to włączyć. Istnieją dodatkowe kroki, aby włączyć śledzenie e-commerce…

Ustawienia e-commerce

Obliczone wskaźniki

Segmenty

Segmenty pozwalają przeglądać raporty (zakładki po lewej) podczas segmentowania użytkowników według mediów społecznościowych, typu urządzenia mobilnego lub innego filtra, którego chcesz użyć w tym segmencie. Na przykład możesz skonfigurować segment „mediów społecznościowych”, a następnie sprawdzić dowolny raport, aby zobaczyć go specjalnie dla mediów społecznościowych.

Utwórz nowy segment…

Segmenty Google-Analytics

Wybierz typ osób (dane), które chcesz segmentować…

Google-Analytics-Segment-Warunki

Teraz przejdź do dowolnego raportu i wybierz segment do filtrowania danych…

Segmentacja odbiorców-Google-Analytics

Alerty niestandardowe

Alerty niestandardowe wysyłać Ci powiadomienia e-mailem lub SMS-em, jeśli określony wskaźnik wzrośnie / zmniejszy się o określoną kwotę (sesje, transakcje, konwersje celu itp.). To dość oczywiste, ale po prostu lubię wiedzieć o gwałtownych skokach i liniach ruchu. Nie widzę potrzeby wiele więcej.

Niestandardowy alert Google Analytics

Zaplanowane wiadomości e-mail

Wysyłaj automatyczne raporty do swoich klientów, szefa lub kogokolwiek innego. Wystarczy przejść do dowolnego raportu, który chcesz wysłać pocztą e-mail, a następnie kliknij przycisk e-mail, aby ustawić preferencje. Lubię otrzymywać moje bieżące raporty niestandardowe pulpity nawigacyjne dzięki czemu mogę zobaczyć najważniejsze dane, które chcę zmierzyć.

Raport Google-Analytics-e-mail

Po skonfigurowaniu wiadomości e-mail możesz nimi zarządzać w menu administratora…

Zaplanowane e-maile-Google-Analytics

4. Dostosowanie

Google-Analytics-Customization

Pulpity nawigacyjne

Pulpity nawigacyjne pokaż swoje najważniejsze dane w jednym miejscu (mam moje zakładki w przeglądarce, co sprawia, że ​​sprawdzanie moich rzeczy jest SUPER łatwe). Możesz je utworzyć samodzielnie lub użyć gotowych pulpitów nawigacyjnych, które dzielą Twój ruch na SEO, mobilne, społecznościowe, geograficzne, statystyki techniczne i wiele innych. The Galeria rozwiązań Google Analytics ma jeszcze więcej – ale zdecydowanie miło jest kliknąć zakładkę i przejść bezpośrednio do najważniejszych danych.

Przed zaimportowaniem moich pulpitów nawigacyjnych:

 • Użyj linków do pobrania, aby dodać je do sekcji „pulpitów nawigacyjnych” swojego konta GA
 • W przypadku widżetów z napisem „niemarkowy” edytuj filtr i użyj nazwy swojej witryny (nie mojej)

W skrócie - pulpit nawigacyjny Google Analytics

Pobierz Moje niestandardowe pulpity nawigacyjne, aby segmentować ruch:

Raporty niestandardowe

Zamiast codziennie sprawdzać dane analityczne (lub ręcznie wysyłać raporty do klientów), możesz budować raporty niestandardowe dla których możesz włączyć zaplanowane e-maile. Stworzyłbym przynajmniej kilka raportów z kluczowymi danymi, takimi jak użytkownicy, bezpłatne wyszukiwania, najważniejsze strony i realizacja celów.

Najpierw zbuduj raport na karcie „raporty niestandardowe” w menu administratora…

Google-Analytics-raporty niestandardowe

Następnie przejdź do Dostosowywanie > Raporty niestandardowe, aby zobaczyć dane. Podobnie jak prawie wszystko w Google Analytics, zobaczysz opcję udostępniania (u góry po lewej), w której możesz skonfigurować zaplanowane e-maile.

Google-Analytics-raport niestandardowy

Zapisane raporty

….

Alerty niestandardowe

Omówiłem już niestandardowe alerty w sekcji „Konfigurowanie menu administratora” oraz informacje o tym, jak otrzymywać alerty podczas skoków lub spadków ruchu… To tylko inne miejsce, w którym można zobaczyć te alerty.

5. Raporty

Oto, co każdy oznacza…

Raportowanie Google Analytics

Czas rzeczywisty

Zobacz osoby aktualnie w Twojej witrynie, strony, które przeglądają, lokalizację, źródła odwiedzin i więcej…

Google-Analytics w czasie rzeczywistym

Publiczność

Odbiorcy → Dane demograficzne

Wiek płeć

Google-Analytics-Demografia

 • Czy muszę się dostosować zdjęcia / referencje odzwierciedlać moją demografię?
 • Są pierwsze referencje ludzie widzą moją demografię?
 • Czy mój projekt (rodzaj czcionki, rozmiar, kolor, styl CSS) przemawia do mojej grupy demograficznej?
 • Czy moje styl pisania?
 • Kto daje mi najwyższe konwersje? (skonfigurujemy cele, aby to zmierzyć)
 • Czy szukają pewnych słowa kluczowe Mogę znaleźć w Autouzupełnianiu lub Eksploratorze słów kluczowych?

Zainteresowania

Kategorie podobieństwa

Google-Analytics-Affinity-Category

Segmenty na rynku

Segmenty na rynku

 • Czy używam responsywnego projektu / motywu?
 • Czy w Search Console występują błędy związane z obsługą urządzeń mobilnych??
 • Czy powinienem dodać mobilny przycisk „kliknij, aby połączyć”, jeśli ma to sens dla mojej firmy (zdecydowanie powinien to zrobić dostawca dostawy pizzy)?

Geografia

Język

Język-Google-Analytics

Lokalizacja

Lokalizacja-Google-Analytics

mobilny

Urządzenia mobilne-Google-Analytics

Nabycie

Zachowanie

Konwersje

Informacje o śledzeniu → Lista wykluczeń odesłań – możesz zauważyć, że spamujące witryny wysyłają ci ruch, gdy patrzysz na dane o „ruchu z odsyłania” – jest to częsty problem. Dodanie spamerskich witryn do tej listy wyklucza je z „ruchu polecającego”, ale dodaje je do „ruchu bezpośredniego”. Nie rozwiązuje to całkowicie problemu, ale uzyskanie dokładnych danych o ruchu polecającym (strony internetowe, które prowadzą do ciebie i wysyłają ci ruch) mogą być ważniejsze niż uzyskiwanie dokładnych danych o bezpośrednim ruchu (osoby przychodzące bezpośrednio do Twojej witryny). To jest preferencja.

Lista wykluczeń skierowań

Ustawienia kanału → Zarządzaj warunkami marki – po prostu dodaj tutaj swoją nazwę marki, która pomoże oddzielić warunki związane z marką i warunki ogólne (dowolny termin inny niż nazwa marki).

Ustawienia e-commerce – jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, chcesz to włączyć. Istnieją dodatkowe kroki, aby włączyć śledzenie e-commerce…

 • Wyświetl ustawienia → Włącz wyszukiwanie w witrynie
 • Cele
 • Ustawienia e-commerce

Nabycie

Kanały

E-mail → Strony docelowe (z e-mail marketingu)

Ruch polecający

Polecenie-ruch-Google-Analytics

Pytania, które należy zadać dla każdej sekcji

 1. Mierzenie rankingów

Sprawdź rankingi (użyj jako punkt odniesienia)

 • Wyloguj się ze swojego konta Google
 • Ukryj prywatne wyniki (ikona kuli ziemskiej po prawej stronie strony głównej Google)
 • Teraz wyszukaj słowa kluczowe, aby uzyskać bardziej obiektywne wyniki
 • Narzędzia do sprawdzania rankingu są zawodne

Wyszukiwania organiczne

Inne źródła ruchu (content marketing)

Analiza strony (panel Google Analytics)

Narzędzia dla webmasterów

https://moz.com/blog/death-of-keyword-ranking-reports-whiteboard-friday

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector