Příručka pro začátečníky ke službě Google Analytics: Jak zlepšit váš web a obsah pomocí klíčových metrik o návštěvnících

Připraven se naučit klíčové metriky v systému Windows Google Analytics takže můžete vylepšit svůj web?


Nainstalujeme měřicí kód, nastavíme váš Nabídka správce (filtry, cíle, Search Console a propojit další profily Google), segmentovat zdroje provozu, identifikovat obsah s nízkou výkonností pomocí průměrného času na stránce + vysoké míry okamžitého opuštění, naučit se demografické údaje návštěvníků, jako je věk / pohlaví / poloha – a použít je k vylepšení dat na vašem webu, obsah, SEO a konverze.

Ukážu vám příklady skutečného života

Stejně jako vím, že většina mých návštěvníků je 25–40 letých mužů používajících Google Chrome na svém počítači, kteří se sem původně dostali přes Google a pocházejí z USA, Indie, Velké Británie nebo Kanady.

… Byl jsem blízko?

V ideálním případě byste měli mít nainstalovanou Google Analytics na několik měsíců (a mít slušné množství návštěvníků), takže vaše data jsou dostatečně velká, aby mohla vyvodit závěry. Ve službě Google Analytics jsou zapnuty videonávody Digitální analytika a Základy platformy který se používá v jejich zdarma Zkouška Analytics IQ. Určitě bych je zkontroloval, a možná dokonce dostanu osvědčení.

Hodně štěstí! Zašlete mi řádek, pokud máte nějaké dotazy :)

Obsah

1. Klíčové metriky

 • Kolik uživatelé navštěvují můj web?
 • Kolik organická vyhledávání získám od SEO?
 • Co stránky získat co nejvíce organická vyhledávání?
 • Co stránky získejte NEJLEPŠÍ organická vyhledávání (abych je mohl vylepšit)?
 • Co stránky mít to nejhorší CTR, průměrný čas na stránce, doba načítání, a míra okamžitého opuštění?
 • Co města jsou z?
 • Co je% z nich mobilní, pohybliví?
 • Co jazyky mluví?
 • Jaké jsou jejich typické Rod a stáří?
 • Co webové stránky odkazuj na mě provoz?
 • Co sociální sítě pošli mi provoz?
 • Které stránky mají nejlepší konverze (např. vyplnění kontaktního formuláře)?
 • Které stránky mají nejhorší doba načítání a proč?
 • Který Odkazy jsou lidé, kteří se zabývají každou stránkou?
 • Jak mohu vylepšit svůj web / obsah na základě těchto metrik (velká otázka)?

2. Instalace měřicího kódu

Jakmile se zaregistrujete, Google Analytics vám dá měřicí kód. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je hostitelský kód sledování místně (prostřednictvím WP Zakázat). To by mělo opravit položku „využití mezipaměti prohlížeče“ pro Google Analytics, která se často objevuje ve statistikách GTmetrix, Pingdom a PageSpeed..

Offload-Google-Analytics-To-Local-Sever

Můžete jej také zkopírovat / vložit do zápatí, ale obvykle to přidá další požadavky a zpomalí váš web. Některá témata WordPress mají specifické pole pro vložení kódu sledování nebo UA …

Instalace Google-Analytics-Tracking-Code

3. Konfigurace nabídky správce

Na hlavním panelu Google Analytics přejděte na Nabídka správce

Google-Analytics-Admin-Tab

Nabídka Google-Analytics-Admin-Menu

STRUKTURA ÚČTU

Ve vašem analytickém účtu Google jsou 3 úrovně hierarchie: účet, majetek, pohled. Google Analytics doporučuje vytvořit na kartě Zobrazit více zobrazení (Zobrazit → Vytvořit nové zobrazení). Vytvořil jsem hlavní pohled (Ponechte nedotčený, abyste neztratili data pro případ, že se něco pokazí) a filtrované zobrazení (data, která vidím na základě mých konfigurací). V GA můžete také vytvářet pohledy na provoz tabletů, provoz smartphonů nebo testovací data. Podívejte se na to videonávod.

ÚČET TAB

Většina z nich je samovysvětlující. Správa uživatelů vám umožňuje udělit přístup k vašemu účtu s různými úrovněmi oprávnění. Filtry se většinou používají k vyloučení vašich (a dalších zaměstnanců) IP adres, takže vaše názory neznečišťují data. Když se dostaneme na kartu „zobrazení“, filtry více zakryju.

PROPERTY TAB

Nastavení vlastnosti

Nastavení vlastnictví-Google-Analytics

správa uživatelů

Udělte ostatním oprávnění spravovat uživatele nebo upravovat, spolupracovat a číst data. Všechny tyto jsou různé úrovně oprávnění takže se ujistěte! Pokud je to váš vývojový nebo marketingový manažer, pravděpodobně jim chcete udělit přístup ke všemu kromě „spravovat uživatele“.

Informace o sledování

Najděte svůj měřicí kód + číslo UA plus povolte funkce hlášení reklam takže můžete získat demografická data (pohlaví, věk, zájmy).

Propojení produktu

Propojte svá data Google Analytics s Search Console, AdSense, AdWords, Google Play a dalšími produkty Google. To umožňuje sdílení některých dat mezi různými účty. Chcete-li zobrazit úplný seznam, vyberte v nabídce správce možnost „Všechny produkty“ Další informace o propojování produktů.

Google-Anaytics-Product-Propojení

ZOBRAZIT TAB

Zobrazit nastavení – nastavte své časové pásmo, povolte filtrování robotů, abyste vyloučili přístupy od spamových pavouků, a nastavte vyhledávání na webu, abyste zjistili, jaké dotazy lidé zadávají do vyhledávacího pole na vašem webu. Chcete-li to provést, povolte sledování vyhledávání na webu potom něco zadejte do vyhledávacího pole. Protože moje ukazuje? S = příklad, jednoduše bych jako parametr dotazu zadal písmeno ‘s’. Můžete také použít kategorie prohledávání stránek, pokud váš web umožňuje uživatelům upřesnit vyhledávání. Jinak byste měli být dobrí.

Google-Analytics-View-Settings

Cíle

Cíle změřte, kolik lidí vyplní váš kontaktní formulář, zaregistrujte se k odběru novinek, zadejte objednávku, zaregistrujte si účet, stáhněte si PDF a další cílové cíle uvedené níže …

Cíle Google Analytics

Nastavení a vlastní cíl je nejjednodušší způsob, jak mnohé z nich provést. Přidejte cílovou adresu URL (stránka s poděkováním nebo jiná stránka s potvrzením, kterou uživatelé uvidí, jakmile splní cíl). Nyní ověřte cíl a zjistěte, jak často by se konvertovalo na základě vašich údajů za posledních 7 dní.

Vlastní cíl-Google-Analytics

Nyní budete moci ve svých datech vidět cíle…

Google-Analytics-Cílové konverze

Seskupení obsahu

Seskupte obsah, abyste si mohli prohlédnout analytiku na konkrétní témata (jako jsou témata příspěvků na blogu nebo konkrétní produkty / služby). V tomto případě jsem segmentoval všechny stránky, jejichž názvy obsahují slova „WordPress SEO“. Existují 3 metody, ale vytvoření sady pravidel je rozhodně nejjednodušší metoda.

Seskupení obsahu-Google-Analytics

Nyní můžete přejít do přehledů „Chování“ a zobrazit data…

Zpráva o seskupení obsahu - chování

Filtry

Filtry Používají se hlavně k vyloučení vašich (a zaměstnaneckých) IP adres, takže vaše data neznečišťují. Vytvořte předdefinovaný filtr a poté vyloučte adresy IP „, které se rovnají“, a poté Google „jaká je moje IP“, abyste zjistili své. Vyloučit všechny adresy IP včetně vašeho domova, kanceláře, chytrých telefonů, tabletů atd.

Google-Analytics-IP-Filter

Nastavení kanálu

Nastavení kanálu → Spravovat smluvní podmínky – jednoduše sem zadejte své obchodní jméno, které pomůže oddělit značkové a obecné výrazy (jakýkoli jiný výraz než název vaší značky).

Nastavení elektronického obchodu – pokud provozujete web elektronického obchodu, který chcete povolit. Chcete-li povolit sledování elektronického obchodu, existují další kroky …

Nastavení elektronického obchodu

Vypočtené metriky

Segmenty

Segmenty umožňují zobrazit přehledy (karty vlevo) a segmentovat uživatele podle sociálních médií, typu mobilního zařízení nebo jakéhokoli filtru, který chcete v tomto segmentu použít. Můžete například nastavit segment „sociální média“ a poté zkontrolovat všechny zprávy, aby se zobrazily konkrétně pro sociální média.

Vytvořit nový segment…

Google-Analytics-Segments

Vyberte typ lidí (metriky), které chcete segmentovat…

Podmínky segmentu Google Analytics

Nyní přejděte do libovolného přehledu a vyberte segment pro filtrování dat …

Publikum-Segmentace-Google-Analytics

Vlastní upozornění

Vlastní upozornění zasílat upozornění e-mailem nebo textem, pokud se konkrétní metrika zvýší / sníží o určitou částku (relace, transakce, cílové konverze atd.). Je to docela samo-vysvětlující, ale ráda bych věděla o dopravních špičkách a liniích provozu. Nevidím potřebu mnohem jiného.

Vlastní upozornění Google Analytics

Naplánované e-maily

Pošlete automatické zprávy svým klientům, šéfovi nebo komukoli. Jednoduše přejděte na jakoukoli zprávu, kterou chcete zaslat e-mailem, a poté kliknutím na tlačítko e-mail nastavte své preference. Rád dostávám průběžné zprávy o mém vlastní dashboardy takže vidím nejdůležitější metriky, které chci měřit.

Přehled Google-Analytics-e-mail

Po nastavení e-mailů je můžete spravovat v nabídce správce …

Naplánované e-maily-Google-Analytics

4. Přizpůsobení

Google-Analytics-Přizpůsobení

Řídicí panely

Řídicí panely zobrazit nejdůležitější metriky na jednom místě (v mém prohlížeči mám záložku, díky které je kontrola mých položek SUPER snadná). Můžete je buď vytvořit sami, nebo použít mé předpřipravené řídicí panely, které segmentují váš provoz do SEO, mobilních, sociálních, geografických, technických statistik a dalších. Galerie řešení Google Analytics má ještě více – ale určitě je hezké, když kliknete na záložku a přejdete přímo ke svým nejdůležitějším metrikám.

Před importem mých dashboardů:

 • Použijte odkazy ke stažení a přidejte je do sekce „dashboardy“ vašeho účtu GA
 • U widgetů označených jako „neznačkové“ upravte filtr a použijte název webu (nikoli můj)

Na první pohled - řídicí panel Google Analytics

Stáhněte si vlastní panely na provoz segmentu:

Vlastní přehledy

Místo každodenní kontroly své analytiky (nebo ručního odesílání přehledů klientům) můžete vytvářet vlastní přehledy pro které můžete povolit naplánované e-maily. Alespoň bych vytvořil několik přehledů s klíčovými metrikami, jako jsou uživatelé, organická vyhledávání, hlavní stránky a dokončení cílů.

Nejprve vytvořte přehled na kartě „vlastní přehledy“ v nabídce správce…

Google-Analytics-Custom-Reports

Poté přejděte na Přizpůsobení > Vlastní přehledy, chcete-li zobrazit data. Stejně jako u téměř všeho v Google Analytics uvidíte i možnost sdílení (vlevo nahoře), kde můžete nastavit naplánované e-maily.

Google-Analytics-Custom-Report

Uložené zprávy

….

Vlastní upozornění

Už jsem procházel vlastní upozornění během sekce „Konfigurace nabídky pro správce“ a jak získat upozornění během dopravních špiček nebo dopravních poklesů … je to jen další místo pro zobrazení těchto upozornění.

5. Zprávy

Zde je to, co každý znamená …

Přehledy Google Analytics

Reálný čas

Zobrazte lidi, kteří se na vašem webu momentálně nacházejí, stránky, které si prohlíží, polohu, zdroje provozu a další…

Google Analytics v reálném čase

Publikum

Publikum → Demografie

Věk / Pohlaví

Demografie Google Analytics

 • Musím se přizpůsobit fotografie / reference aby odrážel můj demografický stav?
 • Jsou první reference lidé vidí můj demografický?
 • Mluví můj návrh (typ písma, velikost, barva, styl CSS) s mým demografickým souborem??
 • Má moje styl psaní?
 • Kdo mi dává nejvyšší konverze? (nastavíme cíle k měření tohoto)
 • Hledají jisté klíčová slova Najdu v aplikaci Automatické doplňování nebo Průzkumník klíčových slov?

Zájmy

Kategorie příbuznosti

Google-Analytics-Affinity-Category

Segmenty na trhu

Segmenty na trhu

 • Používám responzivní design / téma?
 • Mám ve službě Search Console chyby použitelnosti v mobilních zařízeních?
 • Měl bych přidat tlačítko click-to-call pro mobilní zařízení, pokud to má smysl pro moji firmu (to by měl rozhodně mít pizzerský společník)?

Zeměpis

Jazyk

Jazyk-Google-Analytics

Umístění

Location-Google-Analytics

mobilní, pohybliví

Mobilní zařízení-Google-Analytics

Získávání

Chování

Konverze

Informace o sledování → Seznam vyloučených doporučení – můžete si všimnout spamových webů, které vám odesílají provoz, když se podíváte na údaje o „doporučení provozu“ – to je běžný problém. Přidání spamových webů do tohoto seznamu je vyloučí z „provozu se doporučením“, ale přidá se do „přímého provozu“. To problém nevyřeší úplně, ale získání přesných údajů o provozu se doporučeními (weby, které na vás odkazují a odesílají vám provoz) mohou být důležitější než získávání přesných údajů o přímém provozu (lidé přicházející přímo na váš web). Je to preference.

Seznam doporučení-vyloučení

Nastavení kanálu → Spravovat smluvní podmínky – jednoduše sem zadejte své obchodní jméno, které pomůže oddělit značkové a obecné výrazy (jakýkoli jiný výraz než název vaší značky).

Nastavení elektronického obchodu – pokud provozujete web elektronického obchodu, který chcete povolit. Chcete-li povolit sledování elektronického obchodu, existují další kroky …

 • Zobrazit nastavení → Povolit vyhledávání na webu
 • Cíle
 • Nastavení elektronického obchodu

Získávání

Kanály

E-mail → Vstupní stránky (z e-mailového marketingu)

Návštěvnost doporučení

Návštěvnost-provoz-Google-Analytics

Otázky pro každou sekci

 1. Měření hodnocení

Zkontrolovat hodnocení (použít jako měřítko)

 • Odhlaste se ze svého účtu Google
 • Skrýt soukromé výsledky (ikona zeměkoule na pravé straně domovské stránky Google)
 • Nyní prohledejte svá klíčová slova a získejte více nezaujatých výsledků
 • Nástroje pro kontrolu pořadí jsou nespolehlivé

Organické vyhledávání

Další zdroje provozu (marketing obsahu)

Analýza stránky (ovládací panel google analytics)

Nástroje pro webmastery

https://moz.com/blog/death-of-keyword-ranking-reports-whiteboard-friday

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map