Príručka pre začiatočníkov k službe Google Analytics: Ako vylepšiť svoje webové stránky a obsah pomocou kľúčových metrík o návštevníkoch

Pripravení sa naučiť kľúčové metriky v systéme Windows 7 Google Analytics aby ste mohli vylepšiť svoje webové stránky?


Nainštalujeme kód sledovania, nastavíme váš Ponuka Správca (filtre, ciele, Search Console a prepojte svoje ďalšie profily Google), segmentujte zdroje návštevnosti, identifikujte obsah s nízkou výkonnosťou pomocou nízkeho priemerného času na stránke + vysokej miery odchodov, naučte sa demografické údaje o návštevníkoch, ako je vek, pohlavie / poloha, a pomocou nich môžete na svojich stránkach vylepšiť údaje, obsah, SEO a konverzie.

Ukážem vám príklady z reálneho života

Rovnako ako to, že viem, že väčšina mojich návštevníkov sú muži vo veku 25 – 40 rokov používajúci prehliadač Google Chrome na svojom počítači, ktorí sa sem pôvodne dostali cez Google a sú z USA, Indie, Veľkej Británie alebo Kanady.

… bol som blízko?

V ideálnom prípade by ste mali mať nainštalovanú službu Google Analytics niekoľko mesiacov (a mať slušného počtu návštevníkov), takže vaše údaje sú dosť veľké na to, aby bolo možné vyvodiť závery. V službe Google Analytics sú zapnuté videonávody Digitálna analýza a Základy platformy ktorý sa používa zadarmo Test IQ Analytics. Určite by som ich skontroloval a možno by som vás mohol dostať osvedčenie.

Veľa štastia! Zašlite mi riadok, ak máte nejaké otázky :)

Obsah

1. Kľúčové metriky

 • Koľko užívatelia navštevujú moje stránky?
 • Koľko organické vyhľadávania dostanem od SEO?
 • Čo stránky získať čo najviac organické vyhľadávania?
 • Čo stránky získajte NAJVÄČŠÍ organické vyhľadávania (aby som ich mohol vylepšiť)?
 • Čo stránky mať najhoršie CTR, priemerný čas na stránke, doba načítania, a miera odchodov?
 • Čo Mestá sú z?
 • Čo je% z nich mobilné?
 • Čo jazyky hovoria?
 • Čo je ich typické rod a Vek?
 • Čo webové stránky odkazuj na mňa prevádzku?
 • Čo sociálne siete pošli mi prevádzku?
 • Ktoré stránky majú najlepšie konverzie (napr. vyplnenie kontaktného formulára)?
 • Ktoré stránky majú najhoršie doba načítania a prečo?
 • ktorý odkazy sú ľudia, ktorí sa zaoberajú každou stránkou?
 • Ako môžem vylepšiť svoj web / obsah na základe týchto metrík (veľká otázka)?

2. Inštalácia kódu sledovania

Po registrácii vám služba Google Analytics poskytne sledovací kód. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je hosťovať váš kód sledovania lokálne (prostredníctvom WP Zakázať). Týmto by sa mala opraviť položka „Využitie vyrovnávacej pamäte prehliadača“ pre Google Analytics, ktorá sa často vyskytuje v prehľadoch GTmetrix, Pingdom a PageSpeed..

Znižovanie záťaže-Google-Analytics-To-miestne-Sever

Môžete ho tiež skopírovať / vložiť do päty, zvyčajne to však pribudne viac žiadostí a vaša stránka sa spomalí. Niektoré témy WordPress majú špecifické pole na vloženie kódu sledovania alebo UA …

Google-Analytics-Tracking-Code-Installation

3. Konfigurácia ponuky Správca

Na informačnom paneli služby Google Analytics prejdite na ikonu Ponuka Správca

Google-Analytics Admin-Tab

Google-Analytics Admin-menu

ŠTRUKTÚRA ÚČTU

Vo vašom analytickom účte Google sú 3 úrovne hierarchie: účet, vlastníctvo, zobrazenie. Google Analytics odporúča vytvoriť na karte Zobraziť viac zobrazení (Zobraziť → Vytvoriť nové zobrazenie). Vytvoril som hlavný pohľad (ponechajte nedotknuté, aby ste nestratili údaje v prípade, že sa niečo pokazí) a filtrované zobrazenie (údaje, ktoré vidím na základe mojich konfigurácií). V službe GA môžete tiež vytvárať zobrazenia pre prenos z tabletu, prenos zo smartfónu alebo testovacie údaje. Pozri na toto videonávod.

ÚČTOVNÁ TABUĽKA

Väčšina z nich je samovysvetľujúca. Správa používateľov vám umožňuje udeliť prístup k vášmu účtu s rôznymi úrovňami oprávnenie. Filtre sa väčšinou používajú na vylúčenie vašich adries IP (a ďalších zamestnancov), takže vaše názory neznečisťujú údaje. Keď sa dostaneme na kartu „zobrazenie“, viac zakrym filtre.

TABUĽKA VLASTNÍCTVA

Nastavenia vlastníctva

Objekt-Nastavenie-Google-Analytics

správa užívateľov

Udelte ostatným povolenie na správu používateľov alebo na úpravu, spoluprácu a čítanie údajov. Všetky tieto sú rôzne úrovne povolení takže nezabudnite! Ak je to váš vývojový alebo marketingový manažér, pravdepodobne im chcete udeliť prístup ku všetkému okrem „spravovania používateľov“.

Informácie o sledovaní

Nájdite svoj kód sledovania + číslo UA plus povoľte funkcie prehľadov reklamy takže môžete získať demografické údaje (pohlavie, vek, záujmy).

Prepojenie produktu

Prepojte svoje údaje Google Analytics s Search Console, AdSense, AdWords, Google Play a ďalšími produktmi Google. To umožňuje zdieľanie niektorých údajov medzi rôznymi účtami. Ak chcete zobraziť celý zoznam, vyberte v ponuke správcu možnosť „všetky produkty“ Získajte viac informácií o prepojení produktov.

Google-služby Analytics-Product-Linking

ZOBRAZIŤ TAB

Zobraziť nastavenia – nastavte časové pásmo, povoľte filtrovanie robotov, aby sa vylúčili prístupy z spamových pavúkov, a nastavte vyhľadávanie na webe, aby ste zistili, aké dotazy ľudia zadávajú do vyhľadávacieho panela na vašom webe. Ak to chcete urobiť, povoľte sledovanie vyhľadávania na webe potom niečo zadajte do vyhľadávacieho panela. Pretože môj ukazuje? S = príklad, jednoducho by som ako parameter dopytu zadal písmeno „s“. Kategórie vyhľadávania na stránkach môžete použiť aj vtedy, ak vaše stránky umožňujú vyhľadávanie používateľom spresniť. Inak by ste mali byť dobrí.

Google-Analytics-View-Nastavenia

Ciele

Ciele zmerajte koľko ľudí vyplní váš kontaktný formulár, zaregistrujte sa na odber bulletinu, zadajte objednávku, zaregistrujte si účet, stiahnite si PDF a ďalšie cieľové ciele uvedené nižšie …

Využívajúcim službu Google Analytics Ciele

Nastavenie a vlastný cieľ je najjednoduchší spôsob, ako mnohé z nich urobiť. Pridajte cieľovú adresu URL (stránka s poďakovaním alebo iná stránka s potvrdením, ktorú používatelia uvidia po dokončení cieľa). Teraz overte cieľ a zistite, ako často by sa konvertoval na základe vašich údajov za posledných 7 dní.

Custom-Goal-Google-Analytics

Teraz budete môcť vo svojich údajoch vidieť ciele …

Využívajúcim službu Google Analytics na cieľ Konverzia

Zoskupovanie podľa obsahu

Zoskupte obsah, aby ste videli analytiku na konkrétne témy (ako napríklad témy príspevkov na blogu alebo konkrétne produkty / služby). V tomto prípade som segmentoval všetky stránky, ktorých názvy obsahujú slová „WordPress SEO“. Existujú 3 metódy, ale vytvorenie sady pravidiel je určite najjednoduchšia metóda.

Content-Zoskupenie-Google-Analytics

Teraz môžete prejsť na prehľady „Správanie“ a zobraziť údaje …

Content-Zoskupenie-Behavior-Report

filtre

filtre väčšinou sa používajú na vylúčenie vašich (a zamestnaneckých) adries IP, aby neznečisťovali vaše údaje. Vytvorte preddefinovaný filter a vylúčte adresy IP „ktoré sa rovnajú“ a potom Google „čo je moja adresa IP“, aby ste zistili svoje. Vylúčte všetky adresy IP vrátane vášho domova, kancelárie, smartfónov, tabletov atď.

Google-Analytics-IP-Filter

Nastavenia kanálov

Nastavenia kanálov → Spravovať zmluvné podmienky – jednoducho sem zadajte svoje obchodné meno, ktoré pomôže oddeliť značkové a všeobecné výrazy (akýkoľvek výraz iný ako vaše obchodné meno).

Nastavenia elektronického obchodu – ak prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu, ktorú chcete povoliť. Existujú ďalšie kroky na povolenie sledovania elektronického obchodu …

Nastavenia elektronického obchodu

Vypočítané metriky

segmenty

segmenty umožňujú vám zobraziť prehľady (karty vľavo) a zároveň segmentovať používateľov podľa sociálnych médií, typov mobilných zariadení alebo čokoľvek, čo chcete v tomto segmente použiť. Môžete napríklad nastaviť segment „sociálne médiá“ a skontrolovať všetky prehľady, aby sa zobrazili konkrétne pre sociálne médiá.

Vytvorte nový segment …

Využívajúcim službu Google Analytics segmenty

Vyberte typ ľudí (metriky), ktoré chcete segmentovať …

Google-Analytics-segmentov podmienky

Teraz prejdite na ľubovoľný prehľad a vyberte segment na filtrovanie údajov …

Audience-segmentácia-Google-Analytics

Vlastné upozornenia

Vlastné upozornenia posielať vám upozornenia e-mailom alebo textom, ak sa určitá metrika zvýši / zníži o určitú sumu (relácie, transakcie, cieľové konverzie atď.). Je to celkom samozrejmé, ale rád by som vedel o dopravných špičkách a dopravných linkách. Nevidím potrebu iného.

Custom-Google-Analytics-Alert

Naplánované e-maily

Pošlite automatické správy svojim klientom, šéfovi alebo komukoľvek. Prejdite na ľubovoľný prehľad, ktorý chcete dostávať e-mailom, a kliknutím na tlačidlo E-mail nastavte svoje preferencie. Rád dostávam priebežné správy o mojich vlastné informačné panely takže vidím najdôležitejšie metriky, ktoré chcem zmerať.

Google-Analytics-E-Report

Po nastavení e-mailových správ ich môžete spravovať v ponuke správcu …

Plánované-maily, Google-Analytics

4. Prispôsobenie

Google-Analytics-Prispôsobenie

dashboardy

dashboardy zobrazte najdôležitejšie metriky na jednom mieste (v prehliadači mám záložku označenú záložkou, vďaka ktorej je kontrola mojich vecí SUPER jednoduchá). Môžete ich vytvoriť sami alebo použiť moje predpripravené dashboardy, ktoré segmentujú vašu návštevnosť do SEO, mobilných sietí, sociálnych sietí, geografie, technických štatistík a ďalších. Galéria riešení Google Analytics má ešte viac – ale určite je pekné, že kliknete na záložku a prejdete priamo na svoje najdôležitejšie metriky.

Pred importom mojich informačných panelov:

 • Použite odkazy na stiahnutie a pridajte ich do sekcie „dashboardy“ vo svojom účte GA
 • V prípade miniaplikácií s označením „neznačkové“ upravte filter tak, aby používal názov vašej stránky (nie môj)

Stručný prehľad - informačný panel Google Analytics

Stiahnite si moje vlastné informačné panely na segmentovú premávku:

Vlastné prehľady

Namiesto každodennej kontroly svojej analytiky (alebo manuálneho zasielania správ klientom) môžete zostaviť vlastné prehľady pre ktoré môžete povoliť naplánované e-maily. Prinajmenšom by som vytvoril niekoľko prehľadov s kľúčovými metrikami, ako sú používatelia, organické vyhľadávania, najvyššie stránky a dokončenia cieľov.

Najprv vytvorte prehľad na karte „vlastné prehľady“ v ponuke správcu …

Využívajúcim službu Google Analytics Vlastné-Reports

Potom prejdite na Prispôsobenie > Údaje sa zobrazia vo vlastných prehľadoch. Rovnako ako v prípade služby Google Analytics sa vám zobrazí možnosť zdieľania (vľavo hore), v ktorej môžete nastaviť naplánované e-maily.

Google-Analytics-Custom-Report

Uložené prehľady

….

Vlastné upozornenia

Už som prešiel cez vlastné upozornenia v sekcii „Konfigurácia ponuky správcu“ a o tom, ako získať upozornenia počas dopravných špičiek alebo dopravných poklesov … toto je len ďalšie miesto na zobrazenie týchto upozornení.

5. Správy

Tu je to, čo každý znamená …

Prehľady služby Google Analytics

Reálny čas

Zobrazte ľudí, ktorí sa aktuálne nachádzajú na vašom webe, stránky, ktoré si prezerajú, polohu, zdroje návštevnosti a ďalšie …

Real-Time-Google-Analytics

publikum

Publikum → demografia

Vek / pohlavie

Využívajúcim službu Google Analytics Demografia

 • Musím sa prispôsobiť fotografie / referencie aby odrážal moju demografickú skupinu?
 • Sú prví Ohlasy ľudia vidia moje demografické údaje?
 • Hovorí môj návrh (typ písma, veľkosť, farba, štýl CSS) s mojou demografickou skupinou??
 • Má môj štýl písania?
 • Kto mi dáva najvyššie konverzie? (nastavíme ciele na meranie tohto stavu)
 • Hľadajú určité Kľúčové slová Nájdem v nástroji Automatické dopĺňanie alebo Prieskumník kľúčových slov?

záujmy

Kategórie záujmov

Google-Analytics-Affinity-kategórie

Segmenty na trhu

In-Market-segmentov

 • Používam responzívny dizajn / tému?
 • Mám vo Vyhľadávacej konzole chyby použiteľnosti pre mobilné zariadenia?
 • Ak to má zmysel pre moju firmu, mám pridať tlačidlo mobilného click-to-call (určite by to malo mať spoločné zariadenie na rozvoz pizze)?

zemepis

Jazyk

Jazyk-Google-Analytics

umiestnenia

Namiesto-Google-Analytics

Mobilné

Mobile Devices-Google-Analytics

získavanie

správanie

konverzie

Informácie o sledovaní → Zoznam vylúčení zo sprostredkovania – môžete si všimnúť spamové webové stránky, ktoré vám odosielajú návštevnosť, keď sa pozriete na údaje „prevádzka zo sprostredkovaní“ – toto je bežný problém. Pridanie spamových webových stránok do tohto zoznamu ich vylúči z „sprostredkovania prenosu“, ale pridá ich k „priamemu prenosu“. Tým sa problém úplne nevyrieši, ale získanie presných údajov o sprostredkovaní (webové stránky, ktoré odkazujú na vás a odosielajú vám prenos) byť dôležitejšie ako získavanie presných údajov o priamej premávke (ľudia prichádzajúci priamo na vaše stránky). Je to preferencia.

Postúpenie-Vylúčenie-List

Nastavenia kanálov → Spravovať zmluvné podmienky – jednoducho sem zadajte svoje obchodné meno, ktoré pomôže oddeliť značkové a všeobecné výrazy (akýkoľvek výraz iný ako vaše obchodné meno).

Nastavenia elektronického obchodu – ak prevádzkujete webovú stránku elektronického obchodu, ktorú chcete povoliť. Existujú ďalšie kroky na povolenie sledovania elektronického obchodu …

 • Zobraziť nastavenia → Povoliť vyhľadávanie na stránkach
 • Ciele
 • Nastavenia elektronického obchodu

získavanie

kanály

E-mail → vstupné stránky (z e-mailového marketingu)

Návštevnosť zo sprostredkovania

Postúpenie-Traffic-Google-Analytics

Otázky na každú sekciu

 1. Meranie rebríčka

Hodnotenie poradia (použiť ako referenčný bod)

 • Odhláste sa zo svojho účtu Google
 • Skryť súkromné ​​výsledky (ikona zemegule na pravej strane domovskej stránky Google)
 • Teraz vyhľadajte kľúčové slová a získajte viac nezaujatých výsledkov
 • Nástroje na kontrolu poradia sú nespoľahlivé

Organické vyhľadávanie

Iné zdroje návštevnosti (obsahový marketing)

Analýza stránky (informačný panel google analytics)

Nástroje správcu webu

https://moz.com/blog/death-of-keyword-ranking-reports-whiteboard-friday

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map