Lista më e mirë e WordPress Ping e 2018 për më të shpejtë indeksimin e postit tuaj të ri

04.06.2020
Blogim 'Lista më e mirë e WordPress Ping e 2018 për më të shpejtë indeksimin e postit tuaj të ri
0 7 мин.

Kurdoherë që publikoni ose azhurnoni postime në blog, Google automatikisht zvarrit faqet tuaja të internetit. Por ky proces është shumë i ngadaltë dhe kërkon shumë kohë për tu rikthyer përsëri. Për ta bërë atë më shpejt, ju duhet të azhurnoni manualisht nga Mjetet e Google Webmaster-it tuaj. Prandaj, është një proces manual, ju duhet të azhurnoni sa herë që bëni ndonjë ndryshim në faqen tuaj të internetit dhe është një proces shumë kohë.


Por, ekziston një mënyrë më e mirë alternative për të indeksuar sa më shpejt faqen tuaj jo vetëm nga Google por nga shumë Motorë Kërkimi dhe shërbime të tjera – d.m.th. Shërbime Ping WordPress.

Shërbimet e Ping-ut të WordPress-it janë mjete që mund t’i njoftoni të tjerët që ta dini se keni publikuar ose azhurnuar një postim. Ky është tërësisht një sistem i bazuar në API XML-RPC dhe proces i automatizuar që njofton të gjitha shërbimet ping që keni përditësuar postimin tuaj në blog.

Fatmirësisht, WordPress vjen me një shërbim popullor ping “Ping-p-Matic” i cili njofton shërbime të tjera të azhurnimit pasi të keni aktualizuar faqen tuaj. Por, ju mund ta zgjasni këtë kufi duke shtuar më shumë shërbime ping në faqen tuaj WordPress me dorë.

Në këtë artikull, unë do të ndaj listat më të mira të pingave të WordPress të vitit 2018 dhe si të shtoni ose azhurnoni shërbimet ping WordPress.

Lista e pingave të WordPress

Këtu është një listë e azhurnuar e shërbimeve më të mira ping për WordPress që do t’ju ndihmojnë të pingoni më shumë shërbime. Kjo është e njëjta listë ping WordPress që përdor për uebfaqen time.

http://rpc.pingomatic.com
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://rpc.twingly.com
http://1470.net/api/ping
http://api.feedster.com/ping
http://api.moreover.com/ping
http://api.moreover.com/RPC2
http://api.my.yahoo.com/RPC2
http://api.my.yahoo.com/rss/ping
http://bblog.com/ping.php
http://bitacoras.net/ping
http://blo.gs/ping.php
http://blog.goo.ne.jp/XMLRPC
http://blogdb.jp/xmlrpc
http://blogmatcher.com/u.php
http://blogs.yandex.ru/
http://bulkfeeds.net/rpc
http://coreblog.org/ping/
http://geourl.org/ping
http://ipings.com
http://mod-pubsub.org/kn_apps/blogchatt
http://ping.amagle.com/
http://ping.bitacoras.com
http://ping.blo.gs/
http://ping.bloggers.jp/rpc/
http://ping.blogmura.jp/rpc/
http://ping.blogs.yandex.ru/RPC2
http://ping.cocolog-nifty.com/xmlrpc
http://ping.exblog.jp/xmlrpc
http://ping.fc2.com/
http://ping.feedburner.com
http://ping.myblog.jp
http://ping.rootblog.com/rpc.php
http://ping.rss.drecom.jp/
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
http://ping.weblogalot.com/rpc.php
http://ping.weblogs.se/
http://pingoat.com/goat/RPC2
http://rcs.datashed.net/RPC2/
http://rpc.blogbuzzmachine.com/RPC2
http://rpc.bloggerei.de/
http://rpc.bloggerei.de/ping/
http://rpc.blogrolling.com/pinger/
http://rpc.copygator.com/ping/
http://rpc.icerocket.com:10080/
http://rpc.newsgator.com/
http://rpc.odiogo.com/ping/
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://topicexchange.com/RPC2
http://trackback.bakeinu.jp/bakeping.php
http://www.a2b.cc/setloc/bp.a2b
http://www.bitacoles.net/ping.php
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://www.blogoole.com/ping/
http://www.blogoon.net/ping/
http://www.blogpeople.net/servlet/weblogUpdates
http://www.blogroots.com/tb_populi.blog?id=1
http://www.blogshares.com/rpc.php
http://www.blogsnow.com/ping
http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
http://www.feedsubmitter.com
http://www.lasermemory.com/lsrpc/
http://www.mod-pubsub.org/kn_apps/blogchatter/ping.php
http://www.newsisfree.com/RPCCloud
http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
http://www.pingerati.net
http://www.pingmyblog.com
http://www.popdex.com/addsite.php
http://www.snipsnap.org/RPC2
http://www.weblogalot.com/ping
http://www.weblogues.com/RPC/
http://xmlrpc.blogg.de
http://xping.pubsub.com/ping
http://blogsearch.google.com/ping/RPC2
http://blogsearch.google.ae/ping/RPC2
http://blogsearch.google.at/ping/RPC2
http://blogsearch.google.be/ping/RPC2
http://blogsearch.google.bg/ping/RPC2
http://blogsearch.google.ca/ping/RPC2
http://blogsearch.google.ch/ping/RPC2
http://blogsearch.google.cl/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.cr/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.hu/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.id/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.il/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.jp/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.ma/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.nz/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.th/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.uk/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.ve/ping/RPC2
http://blogsearch.google.co.za/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.ar/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.au/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.br/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.co/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.do/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.mx/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.my/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.pe/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.sa/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.sg/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.tr/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.ua/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.uy/ping/RPC2
http://blogsearch.google.com.vn/ping/RPC2
http://blogsearch.google.de/ping/RPC2
http://blogsearch.google.es/ping/RPC2
http://blogsearch.google.fi/ping/RPC2
http://blogsearch.google.fr/ping/RPC2
http://blogsearch.google.gr/ping/RPC2
http://blogsearch.google.hr/ping/RPC2
http://blogsearch.google.ie/ping/RPC2
http://blogsearch.google.it/ping/RPC2
http://blogsearch.google.jp/ping/RPC2
http://blogsearch.google.lt/ping/RPC2
http://blogsearch.google.nl/ping/RPC2
http://blogsearch.google.pl/ping/RPC2
http://blogsearch.google.pt/ping/RPC2
http://blogsearch.google.ro/ping/RPC2
http://blogsearch.google.ru/ping/RPC2
http://blogsearch.google.se/ping/RPC2
http://blogsearch.google.sk/ping/RPC2
http://blogsearch.google.us/ping/RPC2
http://xping.pubsub.com/ping/

Ju gjithashtu mund të shkarkoni këtë listë ping

Si të shtoni ose azhurnoni listat e pingave të WordPress

Shtimi i WordPress Pings në faqen tuaj të WordPress është një proces shumë i thjeshtë. Së pari, duhet të identifikoheni në pultin e administratorit tuaj të WordPress. Pastaj shkoni tek Cilësimet> shkrim dhe shkruani të gjitha listat Ping të WordPress nga lart.

Shtoni Shërbime Ping WordPress

Pasi të keni shtuar shërbimet e pingimit të WordPress, klikoni mbi Ruaj ndryshimet për të ruajtur cilësimin.

Kjo eshte. Tani ju keni azhurnuar listat tuaja ping të WordPress. Tani, kur publikoni ose azhurnoni një postim në blog, kjo do t’ju ndihmojë të informoni shërbime të tjera të azhurnimit që keni përditësuar. Në këtë mënyrë ju mund të gjeneroni më shumë trafik nga burime të ndryshme.

Shpresoj që ky tutorial ju ndihmoi të kuptoni bazat e shërbimeve ping WordPress, si funksionojnë ata dhe si të azhurnoni listën e pingave të WordPress për të rritur trafikun. Nëse ju pëlqen ky artikull, mos harroni ta ndani atë me miqtë tuaj.

Artikujt e lidhur,

 • 7 Këshilla më të mira për të optimizuar Faqen e Internetit tuaj
 • Blogger vs WordPress? Cila është më mirë dhe pse?
 • Si të ndryshoni URL-në e hyrjes së administratorit të WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector