Blogger vs WordPress? Který z nich je lepší a proč?

Jako začátečník je tak matoucí, kdy si vybrat blogovací platformu pro spuštění blogu. Pravděpodobně jste slyšeli o WordPress, Drupal, Blogger atd., Ale nevíte, který z nich je lepší a jak vybrat perfektní platformu pro blogování podle vašich potřeb. Jedním z nejčastějších trendů je Blogger vs WordPress že se na to mnoho uživatelů ptá. Také se zeptají Blogger nebo WordPress bude dobré pro vydělávání peněz, dává vám více možností přizpůsobení a většinu všech ovládacích prvků v ruce.


V tomto článku budu psát o Bloggeru proti WordPressu. Také ukážu srovnání WordPress vs blogger, abyste mohli snadno pochopit, která blogovací platforma je pro vás vhodná na základě vašich potřeb. Pro lepší pochopení také sdílím Infographic blogspotu vs. WordPress.

Blogger vs WordPress

Blogger vs WordPress – Který z nich je lepší?

Když jsem poprvé začal svůj první blog, byl to na bloggeru. Tehdy jsem neměl ani ponětí o blogování a publikoval jsem několik příspěvků. Bylo to pro mě docela dobré, protože je to zdarma. Ale raději jsem použil svou vlastní doménu, více přizpůsobitelný a více kontroly.

Později jsem vytvořil další blogovací web pomocí WordPress (Self-Hosted). Nebylo to zdarma a trvalo mi pár babek. Ale bylo to úžasné a naprosto přizpůsobitelné. Od té doby jsem vytvořil několik webových stránek pro své klienty. Nemluvě o tom, že WPMyWeb.com využívá technologii WordPress.

Tady je to, co jsem našel o službě Blogger vs WordPress.

1. Vlastnictví stránek

Blogger je bezplatná platforma pro blogování a je ve vlastnictví společnosti Google. Vytvoření blogu pomocí platformy bloggerů je snadné a zcela spolehlivé. Nevlastníte jej však. Je ve vlastnictví společnosti Google a mají právo jej kdykoli bez dalšího upozornění vypnout nebo mít přístup.

Na druhé straně je WordPress software s otevřeným zdrojovým kódem, který je třeba nainstalovat do vlastního hostování WordPress. Je zcela ve vašem vlastnictví, takže se můžete rozhodnout, co s vaším webem uděláte. Pokud si přejete, můžete svůj web zastavit nebo pokračovat.

2. Funkčnost

Pokud uvažujete o rozšíření své funkce Blogger nebo o její použití jako platformy elektronického obchodování, nemůžete ji upravit, protože služba Blogger nebo Blogspot přichází s velmi omezenými funkcemi. Chcete-li přidat internetový obchod, musíte integrovat produkty od třetí strany, jako je Shopify.

Pomocí WordPress můžete snadno vytvořit internetový obchod. Woocommerce je však nejpopulárnější platformou elektronického obchodování na internetu a je vlastněna společností WordPress. Woocommerce je zcela zdarma a je k dispozici spousta pluginů a témat a můžete je použít, jak chcete. S WordPress a Woocommerce můžete vytvořit kompletní internetový obchod za pár hodin. S jejich množstvím pluginů WordPress můžete snadno vytvářet velké online komunity, fóra a členské stránky, které mohou být zdarma nebo placené. Takže pokud uvažujete o WordPress vs Blogger, pak rozhodně můžete použít WordPress jako blogovací web, obchodní web, fórum, online nákupní portál a mnohem více.

3. Přizpůsobení

S blogováním nemůžete přizpůsobit vše, co chcete. Chcete například upravit nějaký kód motivu nebo kód pluginu, pak jej nemůžete ani upravit. Víc než to, Blogger má omezený tým vyvíjet pluginy a témata. Pro jednoduchý blog je tedy Blogspot dobrou volbou. Pokud však chcete svůj blog změnit na stroj na vydělávání peněz nebo chcete-li vysoce kvalitní web, nemůžete to udělat s Bloggerem.

Celkem témat WordPress

Vzhledem k tomu, že web WordPress je zcela ve vašem vlastnictví, můžete provádět libovolný typ přizpůsobení, jak chcete. K dispozici je spousta WordPress témat a pluginů, které jsou zcela přizpůsobitelné. Neexistuje nic omezeného a můžete použít libovolný motiv pluginu pro úpravu svého webu. Nejen to, můžete také upravit svůj motivový kód, pokud chcete na svém webu něco změnit.

4. Zabezpečení

Jednou z nejdůležitějších věcí na webu je Zabezpečení nebo zabezpečení vašeho webu. Hackeři mohou snadno hacknout váš web, pokud váš web není dobře chráněn nebo nevykonáte žádné bezpečnostní kroky. 

Blogger je produkt Google, takže je vysoce zabezpečený společností Google. Kromě toho, pokud používáte službu Blogger, nemusíte přemýšlet o zdrojích svého webu, zabezpečení a službách zálohování, protože je to předdefinovaná možnost.

Aplikace WordPress je zcela ve vašem vlastnictví, takže zabezpečení vašeho webu závisí na vás. Zabezpečení webu WordPress je ale docela snadné. Existuje mnoho hostitelů WordPress, které poskytují vícevrstvé možnosti zabezpečení.

5. Faktor hodnocení

Říká se, že mnoho lidí věří, že pokud používají službu Blogger, jejich stránky získají výhody optimalizace pro vyhledávače (SEO) a získají vyšší hodnocení. Ale je to úplně FALSE. Google dává Bloggeru stejnou hodnotu jako WordPress nebo jiné platformy pro blogování. Faktor hodnocení určuje strukturu vašeho webu, kvalitu vašeho obsahu, zpětné odkazy atd. Jelikož služba Blogger má omezenou funkci, nenabízí pokročilé možnosti SEO pro lepší optimalizaci vašeho webu..

Na druhou stranu WordPress ve výchozím nastavení nemá SEO funkce. Ale existuje mnoho pluginů SEO pro WordPress, které pomáhají vašemu webu umístit se ve vyhledávačích výše.

 6. Podpora

Podpora služby Blogger je omezeným počtem vývojářů v jejich týmu. Kromě toho to není tak populární jako WordPress nebo Drupal, takže jen velmi málo lidí o tom ví. Mají své oficiální fórum Blogger, kde můžete diskutovat o problému s webem.

WordPress je nejoblíbenější CMS, takže existuje mnoho aktivních komunit, fór, blogů, odkud získáte podporu od ostatních uživatelů a vývojářů Pro. Pokud navíc používáte jakékoli prémiové téma nebo plugin WordPress, pak mají své vlastní fórum a systém vstupenek, odkud získáte prémiové téma nebo podporu pluginu.

WordPress vs Blogger – Který z nich si vybrat?

Chcete-li si vybrat platformu pro blogování, musíte nejprve zjistit, proč chcete vytvořit web blogu. Účelem může být cokoli, například: sdílení znalostí s ostatními lidmi, vydělávání peněz s blogem, prodej online produktů, budování členského portálu atd. Nyní se asi zajímá, který z nich si vybrat, Blogspot vs WordPress.

Blogger nebo Blogspot je dobrá platforma pro blogování, pokud plánujete vytvořit velmi jednoduchý blog, který bude sdílet vaše znalosti a informace s celým světem. Nepřichází s takovými pokročilými možnostmi nebo efektním designem. Navíc si také nemůžete přizpůsobit a jejich pluginy a motivy jsou velmi omezené. Takže pokud jste v pořádku s platformou pro blogování, která je omezená, nevyžaduje žádné technické dovednosti a nepotřebujete úplnou kontrolu nad vaší rukou – pak je pro vás Blogger nebo Blogspot dobrou volbou.

Na druhou stranu, pokud chcete plnou kontrolu nad svým blogem, chcete jej přizpůsobit nebo dát vzhledu a chcete si vybudovat internetový obchod, obchodní web nebo blogovací server, pak je WordPress perfektní volbou. Na rozdíl od služby Blogger, WordPress neomezuje žádnou funkci a můžete ji použít na své cestě.

Je po všem 350 milionů webových stránek je online na internetu a stále počítat. Pokud si chcete vytvořit svůj vlastní web, měli byste začít hned teď. V tomto tutoriálu jsem vysvětlil Blogger vs WordPress a jejich výhody a nevýhody.

Doufám, že vám tento návod pomohl vybrat perfektní platformu pro blogování pro váš účel. Máte nějaké návrhy ohledně WordPress vs Blogger, dejte nám vědět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map