Blogger vs WordPress? Ktorý z nich je lepší a prečo?

Ako začiatočník je také mätúce, kedy si vybrať blogovaciu platformu na začatie blogu. Pravdepodobne ste už počuli o WordPress, Drupal, Blogger atď., Ale neviete, ktorý z nich je lepší a ako si vybrať perfektnú platformu pre blogovanie podľa vašich potrieb. Jedným z najbežnejších trendov je Blogger vs WordPress že sa na to pýta veľa používateľov. Tiež sa pýtajú, či služba Blogger alebo WordPress budú dobré na zarábanie peňazí, poskytne vám viac možností prispôsobenia a väčšiny ovládacích prvkov v ruke..


V tomto článku budem písať o službe Blogger vs WordPress. Ukážem tiež porovnanie programov WordPress vs blogger, aby ste mohli ľahko pochopiť, ktorá platforma blogov je pre vás na základe vašich potrieb vhodná. Pre lepšie pochopenie zdieľam tiež Infographic blogspotu verzus WordPress.

Blogger vs WordPress

Blogger vs WordPress – Ktorý z nich je lepší?

Keď som prvýkrát začal svoj prvý blog, bol na bloggere. V tom čase som o blogovaní netušil a publikoval som pár príspevkov. Bolo to pre mňa celkom dobré, pretože je zadarmo používať. Ale radšej som použil svoju vlastnú doménu, prispôsobiteľnejšiu a väčšiu kontrolu.

Neskôr som vytvoril ďalšiu blogovú stránku pomocou WordPress (Self-Hosted). Nebolo to zadarmo a trvalo mi pár dolárov. Ale bolo to úžasné a úplne prispôsobiteľné. Odvtedy som pre svojich klientov vytvoril niekoľko webových stránok. Nehovoriac o tom, že WPMyWeb.com je poháňaný WordPress.

Tu je to, čo som našiel o službe Blogger vs WordPress.

1. Vlastníctvo stránok

Blogger je bezplatná platforma na blogovanie a je vo vlastníctve spoločnosti Google. Vytvorenie blogu pomocou platformy bloggerov je jednoduché a úplne spoľahlivé. Nevlastníte ho však vy. Je vo vlastníctve spoločnosti Google a má právo ju kedykoľvek bez ďalšieho upozornenia vypnúť alebo váš prístup zakázať.

Na druhej strane, WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je potrebné nainštalovať do svojho vlastného hostiteľa WordPress. Vlastníte ju úplne vy, takže sa môžete rozhodnúť, čo s webom urobíte. Ak si želáte, môžete zastaviť alebo pokračovať na svojich stránkach.

2. Funkčnosť

Ak uvažujete o rozšírení svojej funkcie Blogger alebo o jej použití ako platformy elektronického obchodu, nemôžete ju upraviť, pretože služba Blogger alebo Blogspot má veľmi obmedzené funkcie. Ak chcete pridať internetový obchod, musíte integrovať produkty od tretej strany, napríklad Shopify.

Pomocou WordPress môžete ľahko vytvoriť internetový obchod. Woocommerce je však najobľúbenejšou platformou elektronického obchodu na internete a je vo vlastníctve spoločnosti WordPress. Woocommerce je úplne zadarmo a máte k dispozícii veľa doplnkov a tém, ktoré môžete použiť podľa vášho želania. S programami WordPress a Woocommerce môžete vytvoriť kompletný internetový obchod za pár hodín. S ich množstvom doplnkov WordPress môžete ľahko vytvárať veľké online komunity, fóra a členské stránky, ktoré môžu byť bezplatné alebo platené. Takže ak uvažujete o WordPress vs Blogger, určite určite môžete použiť WordPress ako webovú stránku s blogmi, obchodné stránky, fórum, online nákupný portál a oveľa viac..

3. Prispôsobenie

Pomocou blogov nemôžete prispôsobiť všetko, ako chcete. Napríklad, chcete upraviť nejaký kód témy alebo doplnkový kód, potom ho nemôžete prispôsobiť. Blogger má navyše obmedzený tím na vývoj doplnkov a tém. Takže pre jednoduchý blog, Blogspot je dobrá voľba. Ak však chcete zmeniť svoj blog na stroj na zarábanie peňazí alebo ak chcete kvalitnú webovú stránku, nemôžete to urobiť pomocou služby Blogger..

Celkový počet tém WordPress

Keďže web WordPress je vo vašom vlastníctve, môžete vykonať ľubovoľný typ prispôsobenia. K dispozícii je veľa tém a doplnkov WordPress, ktoré sú úplne prispôsobiteľné. Neexistuje nič obmedzené a na úpravu svojich stránok môžete použiť ľubovoľný motív doplnkov. Nielen to, môžete tiež upraviť svoj kód témy, ak chcete na svojom webe niečo zmeniť.

4. Bezpečnosť

Jednou z najdôležitejších vecí na webe je bezpečnosť alebo zabezpečenie vášho webu. Hackeri môžu ľahko hacknúť vaše stránky, ak vaše stránky nie sú dobre chránené alebo nevykonáte žiadne bezpečnostné kroky. 

Blogger je produkt Google, a preto je vysoko zabezpečený spoločnosťou Google. Okrem toho, ak používate službu Blogger, nemusíte premýšľať o zdrojoch svojich stránok, o zabezpečení a službách zálohovania, pretože je to preddefinovaná možnosť.

Program WordPress je úplne vo vašom vlastníctve, takže bezpečnosť vašich stránok závisí od vás. Zabezpečenie stránky WordPress je však celkom jednoduché. Existuje veľa hostiteľov WordPress, ktorí poskytujú viacvrstvové bezpečnostné možnosti.

5. Hodnotiaci faktor

Hovorí sa, že mnohí ľudia veria, že ak používajú službu Blogger, ich stránky získajú výhody optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) a postavia sa vyššie. Ale je to úplne FALSE. Google dáva službe Blogger rovnakú hodnotu ako WordPress alebo iné platformy na vytváranie blogov. Faktor hodnotenia určuje štruktúru vašej stránky, kvalitu vášho obsahu, spätné odkazy atď. Keďže služba Blogger má obmedzenú funkciu, neponúka pokročilé možnosti SEO na lepšiu optimalizáciu vašej stránky..

Na druhú stranu, WordPress nemá v predvolenom nastavení funkcie SEO. Ale pre WordPress je k dispozícii veľa doplnkov SEO, ktoré pomáhajú vašim stránkam umiestniť sa vo vyhľadávačoch vyššie.

 6. Podpora

Podpora služby Blogger je obmedzeným počtom vývojárov v ich tíme. Okrem toho to nie je také populárne ako WordPress alebo Drupal, takže o ňom má veľmi málo ľudí vedomosti. Majú svoje oficiálne fórum služby Blogger, kde môžete diskutovať o problémoch so stránkami.

WordPress je najobľúbenejší redakčný systém, takže existuje veľa aktívnych komunít, fór, blogov, z ktorých získate podporu od ostatných používateľov a vývojárov programu Pro. Navyše, ak používate prémiovú tému alebo doplnok WordPress, potom majú svoje vlastné fórum a systém lístkov, odkiaľ získate prémiovú tému alebo podporu doplnkov..

WordPress vs Blogger – ktorý si vybrať?

Ak chcete zvoliť platformu blogov, musíte najskôr zistiť, prečo chcete vytvoriť webovú stránku blogu. Účelom môže byť čokoľvek, napríklad: zdieľanie vedomostí s inými ľuďmi, zarábanie peňazí pomocou blogu, predaj online produktov, budovanie portálu pre členov atď. Teraz sa pravdepodobne pýtate, ktorý z nich si vybrať, Blogspot vs WordPress.

Blogger alebo Blogspot je dobrá platforma pre blogovanie, keď plánujete vytvoriť veľmi jednoduchý blog, ktorý bude zdieľať vaše vedomosti alebo informácie so svetom. Neprichádza s takými pokročilými možnosťami alebo efektným dizajnom. Navyše si to tiež nemôžete prispôsobiť a ich doplnky a témy sú veľmi obmedzené. Takže, ak ste v poriadku s obmedzenou platformou pre blogovanie, nepotrebujete žiadne technické zručnosti a nepotrebujete úplnú kontrolu nad svojimi rukami – potom je pre vás služba Blogger alebo Blogspot dobrou voľbou..

Na druhú stranu, ak chcete mať úplnú kontrolu nad svojím blogom, chcete ho prispôsobiť alebo dať mu vzhľad tak, ako chcete a chcete vytvoriť internetový obchod, obchodnú stránku alebo webovú stránku s blogmi, potom je WordPress perfektnou voľbou. Na rozdiel od služby Blogger, WordPress neobmedzuje žiadnu funkciu a môžete ju používať na svojej ceste.

Už je koniec 350 miliónov webových stránok je online na internete a stále počíta. Ak si chcete vytvoriť svoj vlastný web, mali by ste začať hneď teraz. V tomto návode som vysvetlil službu Blogger vs WordPress a ich výhody a nevýhody.

Dúfam, že tento tutoriál vám pomohol vybrať perfektnú platformu pre blogovanie pre váš účel. Máte nejaký návrh týkajúci sa WordPress vs Blogger, dajte nám vedieť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map