Blogger czy WordPress? Który jest lepszy i dlaczego?

Jako początkujący, wybór platformy blogowej do założenia bloga jest bardzo mylący. Prawdopodobnie słyszałeś o WordPress, Drupal, Blogger itp., Ale nie wiesz, który z nich jest lepszy i jak wybrać idealną platformę blogowania w zależności od twoich potrzeb. Jednym z najczęstszych trendów jest Blogger kontra WordPress pyta o to wielu użytkowników. Proszą również, aby Blogger lub WordPress były dobre do zarabiania pieniędzy, daje więcej opcji dostosowywania i przede wszystkim kontrolę w twojej ręce.


W tym artykule napiszę o Bloggerze kontra WordPressie. Pokażę także porównanie WordPressa z blogerem, abyś mógł łatwo zrozumieć, która platforma blogowa jest dla Ciebie odpowiednia w zależności od twoich potrzeb. Dla lepszego zrozumienia udostępniam również infografikę Blogspot kontra WordPress.

Blogger kontra WordPress

Blogger kontra WordPress – Który jest lepszy?

Kiedy zaczynałem swój pierwszy blog, był on na bloggerze. Tym razem nie miałem pojęcia o blogowaniu i publikowałem kilka postów. To było dla mnie całkiem dobre, ponieważ jest bezpłatne. Ale wolałem używać własnej domeny, bardziej konfigurowalnej i większej kontroli.

Później stworzyłem inną stronę blogową przy użyciu WordPress (Self-Hosted). Nie było za darmo i zajęło mi kilka dolców. Ale to było niesamowite i całkowicie konfigurowalne. Od tego czasu stworzyłem kilka stron internetowych dla moich klientów. Nie wspominając o WPMyWeb.com jest obsługiwany przez WordPress.

Oto, co znalazłem na temat Bloggera kontra WordPressa.

1. Własność witryny

Blogger to bezpłatna platforma blogowa, której właścicielem jest Google. Tworzenie bloga przy użyciu platformy blogger jest łatwe i całkowicie niezawodne. Nie jest to jednak twoja własność. Jest własnością Google i mają prawo do wyłączenia go lub dostępu w dowolnym momencie bez uprzedniego powiadomienia.

Z drugiej strony WordPress to oprogramowanie typu Open Source, które jest potrzebne do zainstalowania na własnym serwerze WordPress. Jest całkowicie własnością, więc możesz zdecydować, co zrobisz z twoją witryną. Jeśli chcesz, możesz zatrzymać lub kontynuować swoją stronę.

2. Funkcjonalność

Jeśli zastanawiasz się nad rozszerzeniem funkcji Bloggera lub użyciem go jako platformy handlu elektronicznego, nie możesz go modyfikować, ponieważ Blogger lub Blogspot mają bardzo ograniczone funkcje. Aby dodać sklep internetowy, musisz zintegrować produkty innych firm, takie jak Shopify.

Korzystając z WordPress, możesz łatwo stworzyć sklep internetowy. Jednak Woocommerce jest najpopularniejszą platformą handlu elektronicznego w Internecie i jest własnością WordPress. Woocommerce jest całkowicie darmowy. Dostępnych jest mnóstwo wtyczek i motywów, z których możesz korzystać tak, jak chcesz. Dzięki WordPress i Woocommerce możesz stworzyć kompletny sklep internetowy w ciągu zaledwie kilku godzin. Dzięki wielu wtyczkom WordPress możesz łatwo tworzyć duże społeczności internetowe, fora i strony członkowskie, które mogą być bezpłatne lub płatne. Więc jeśli myślisz o WordPress kontra Blogger, to zdecydowanie możesz użyć WordPress jako strony blogowej, witryny biznesowej, forum, portalu zakupów online i wielu innych.

3. Dostosowanie

Dzięki blogom nie możesz dostosowywać wszystkiego, co chcesz. Na przykład chcesz edytować kod motywu lub kod wtyczki, a następnie nie możesz go dostosować. Co więcej, Blogger ma ograniczony zespół do opracowania wtyczek i motywów. W przypadku prostej witryny blogowej Blogspot jest dobrym wyborem. Ale jeśli chcesz zmienić swojego bloga w maszynę do zarabiania pieniędzy lub chcesz wysokiej jakości strony internetowej, nie możesz tego zrobić za pomocą Bloggera.

WordPress Total Themes

Ponieważ witryna WordPress jest w całości własnością użytkownika, możesz dostosowywać dowolne ustawienia. Dostępnych jest wiele motywów i wtyczek WordPress, które można całkowicie dostosować. Nic nie jest ograniczone i możesz modyfikować swoją witrynę za pomocą dowolnego motywu wtyczki. Ponadto możesz edytować kod motywu, jeśli chcesz coś zmienić w swojej witrynie.

4. Bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych rzeczy na stronie jest bezpieczeństwo lub bezpieczeństwo witryny. Hakerzy mogą łatwo zhakować Twoją witrynę, jeśli nie jest ona dobrze chroniona lub nie podejmujesz żadnych kroków bezpieczeństwa. 

Blogger jest produktem Google, więc jest wysoce zabezpieczony przez Google. Poza tym, jeśli korzystasz z Bloggera, nie musisz myśleć o zasobach witryny, zabezpieczeniach i usługach tworzenia kopii zapasowych, ponieważ jest to opcja wstępnie zbudowana.

WordPress jest całkowicie własnością użytkownika, więc bezpieczeństwo Twojej witryny zależy od Ciebie. Ale zabezpieczenie strony WordPress jest dość łatwe. Istnieje wiele hostów WordPress, które zapewniają wielowarstwowe opcje bezpieczeństwa.

5. Współczynnik rankingu

Jest to plotka, że ​​wiele osób uważa, że ​​jeśli korzystają z Bloggera, ich witryna uzyska korzyści związane z optymalizacją wyszukiwarek (SEO) i uzyska wyższą pozycję. Ale to jest całkowicie FAŁSZ. Google nadaje Bloggerowi tę samą wartość, co WordPress lub inne platformy blogowe. Współczynnik rankingu określa strukturę witryny, jakość treści, linki zwrotne itp. Ponieważ Blogger ma ograniczone funkcje, nie oferuje zaawansowanych opcji SEO w celu lepszej optymalizacji witryny.

Z drugiej strony WordPress nie ma domyślnie funkcji SEO. Istnieje jednak wiele wtyczek SEO dostępnych dla WordPress, które pomagają Twojej witrynie zajmować wyższe pozycje w wyszukiwarkach.

 6. Wsparcie

Ponieważ Blogger ma ograniczoną liczbę programistów, obsługa Bloggera jest ograniczona. Poza tym nie jest tak popularny jak WordPress czy Drupal, więc bardzo niewiele osób ma o nim wiedzę. Mają swoje oficjalne forum Bloggera, na którym możesz omówić problem ze stroną.

WordPress jest najpopularniejszym CMS, więc istnieje wiele aktywnych społeczności, forów, blogów, z których uzyskasz wsparcie innych użytkowników Pro i programistów. Co więcej, jeśli korzystasz z dowolnego motywu lub wtyczki premium WordPress, mają one własne forum i system zgłoszeń, z którego uzyskasz wsparcie dla motywu premium lub wtyczki.

WordPress vs Blogger – Który wybrać?

Aby wybrać platformę blogową, musisz najpierw dowiedzieć się, dlaczego chcesz utworzyć witrynę blogową. Celem może być wszystko, na przykład: dzielenie się wiedzą z innymi ludźmi, zarabianie na blogu, sprzedaż produktów online, budowanie portalu członkostwa itp. Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, który wybrać, Blogspot kontra WordPress.

Blogger lub Blogspot to dobra platforma blogowa, gdy planujesz stworzyć bardzo prosty blog, aby dzielić się swoją wiedzą lub informacjami ze światem. Nie ma tak zaawansowanych opcji ani fantazyjnego wyglądu. Ponadto nie można go dostosować, a ich wtyczki i motywy są bardzo ograniczone. Jeśli więc dobrze sobie radzisz z platformą blogową, która jest ograniczona, nie wymaga żadnych umiejętności technicznych i nie wymaga całkowitej kontroli nad ręką – wtedy Blogger lub Blogspot to dobry wybór dla Ciebie.

Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad swoim blogiem, dostosować go lub nadać mu wygląd i chcesz zbudować sklep internetowy, witrynę biznesową lub blogową, WordPress jest idealnym wyborem. W przeciwieństwie do Bloggera WordPress nie ogranicza żadnej funkcji i można z niej korzystać po drodze.

Tam jest ponad 350 milionów stron internetowych jest online w Internecie i wciąż się liczy. Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, powinieneś zacząć już teraz. W tym samouczku wyjaśniłem Blogger kontra WordPress oraz ich zalety i wady.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomógł ci wybrać idealną platformę blogową do swoich celów. Czy masz jakieś sugestie dotyczące WordPress vs. Blogger, daj nam znać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map