5 najlepšie spravovaných poskytovateľov hostingu WordPress pre stránky s vysokou návštevnosťou

Ste frustrovaní poskytovateľom zdieľaného hostingu? Dosahuje váš hosting limity zdrojov? Načítava sa vaša stránka príliš pomaly? – Potom je tu jediné riešenie Spravovaný hosting WordPress.


Čo je to Spravovaný hosting WordPress?

Spravovaný hosting WordPress je výkonnejší, ktorý je špeciálne navrhnutý na hosťovanie webových stránok WordPress. Poskytuje tiež mnoho neuveriteľných funkcií a služieb. Zahŕňa to zvýšenú bezpečnosť, rýchlosť blesku, automatické aktualizácie, denné zálohovanie, veľkú dostupnosť, prémiovú podporu atď.

Managed WordPress Hosting ponúka úplne bezproblémové prostredie. Približne 15 900 000 webových stránok na celom webe používa WordPress, ktoré sú úplne hosťované. Vzhľadom na veľkú popularitu WordPress sa mnohí poskytovatelia webhostingu rozhodli byť špecialistami na hosting WordPress.

Managed WordPress Hosting je vlastne zdieľaný hosting, ale kvalita služieb, výkon, rýchlosť a podpora sa líšia od zdieľaného hostingu. Prémiová cena za WordPress Hosting je drahšia ako zdieľaná, pričom cena za zdieľaný hosting začína už od 2,97 dolárov / mesiac. Na cene nezáleží, ak chcete kvalitného hostiteľa, ktorý dokáže ľahko zvládnuť vysoký objem prenosu, prvotriedny výkon, skvelú dostupnosť a samozrejme podporu 24 × 7 odborníkov WordPress..

Výhody riadeného hosťovania WordPress

Získanie riadeného hostenia WordPress vám prinesie ďalšie výhody:

 • Blazing Fast Speed: Keďže Managed WordPress Hosting je špeciálne navrhnutý tak, aby hostil iba WordPress, vaše stránky rýchlo horia a to aj pri vysokej návštevnosti..
 • Zvýšená bezpečnosť: Každý Managed WordPress Hosting poskytuje viacúrovňové bezpečnostné možnosti pre webové stránky. Každý deň skúma na vašom webe prítomnosť škodlivého softvéru a slabých miest a zastavuje útoky hrubou silou. Ak na vašom webe nájdu malvér, preberajú zodpovednosť a okamžite ho odstráni. Ponúkajú tiež bezplatné SSL certifikát prostredníctvom akéhokoľvek poskytovateľa tretej strany.
 • Bezplatná migrácia stránok: Poskytujú bezplatnú migráciu stránok. Môžete tak ľahko presunúť svoje stránky na ne bez akýchkoľvek prestojov. Môžete tiež požiadať svojho poskytovateľa hostingu, aby to urobil manuálne.
 • Oblasti zastávky: Jediným kliknutím môžete vytvoriť dokonalú kópiu svojho živého webu v prostredí s pieskoviskom. Táto pracovná oblasť sa používa hlavne na testovanie, vývoj najnovšej a najväčšej verzie vášho webu a nemá vplyv na váš pôvodný web..
 • Automatické denné zálohy a aktualizácie: Poskytujú denné aktualizácie a môžu sa vykonávať automaticky alebo ručne. Zálohovanie môžete kedykoľvek obnoviť. So systémom Automatické aktualizácie sa aktualizuje vaša verzia a doplnky WordPress.
 • Žiadne prestoje: Ich futuristická infraštruktúra udržuje vaše stránky vždy online a dokáže zvládnuť veľké množstvo prenosov.
 • 24 × 7 podpora odborníkov WordPress: Ich odborníci na WordPress sú vždy s vami. Ak máte akýkoľvek problém týkajúci sa vašich stránok, opravia to okamžite.

5 najlepšie spravovaných poskytovateľov hostingu WordPress

Najlepšie spravovaný poskytovateľ hostovania WordPress pre vysokú návštevnosť

Existuje mnoho spoločností spravujúcich hosting WordPress, ktoré ponúkajú rôzne funkcie a plány. Ale výber perfektného hostingu nie je jednoduchý v závislosti od vašich potrieb. Niektorí poskytovatelia webhostingu tiež účtujú poplatok za pridanie ďalšej služby navyše a niektorí hostitelia už obsahujú rovnakú funkciu. Takže sme zostavili zoznam 5 Najlepšie spravovaný hosting WordPress pre stránky s vysokou návštevnosťou na základe ich vlastností, ceny, výkonu hostiteľa atď. 

KINŠTA

KINŠTA

Prehľad:

Kinsta je poháňaný Platforma Google Cloud Platform. Je to jeden z najlepších poskytovateľov hostingu Manged pre WordPress. Ak máte veľkú webovú stránku, ktorá má milión návštevníkov, Kinsta bude tou najlepšou voľbou. Na rozdiel od iných poskytovateľov webhostingu ponúka neobmedzený počet zobrazení stránky a neobmedzený počet návštevníkov. Nezáleží teda na tom, či vaša návštevnosť rastie.

Všetky ich úložiská sú dodávané s vysoko výkonným pevným diskom SSD, vďaka ktorému je váš web horiaci. Môžete hostiť iba 1 webovú stránku podľa ich počiatočnej ceny a každého z ich plánov, získate 4 pracovníkov PHP, ktorí pomáhajú vykonávať kódy na vašom webe WordPress..

Migrácia je bezplatná a môžete okamžite migrovať svoje stránky s nulovými prestojmi. Informačný panel Kinsta admin je plný pokročilých funkcií, ktoré sa ľahko používajú. Na paneli správca môžete spravovať všetky svoje stránky.

Kľúčové vlastnosti hostenia Kinsta:

 • Neobmedzený počet zobrazení stránky: Spoločnosť Kinsta ponúka svojim používateľom neobmedzené zobrazenia stránky, neobmedzené množstvo návštevníkov. Nemusíte sa teda obávať, ak získate väčšiu návštevnosť.
 • Bezplatná migrácia: Svoju stránku môžete do Kinsta migrovať kedykoľvek bez prestojov. Každý plán obsahuje jednu alebo viac bezplatných migrácií. Jediné, čo musíte urobiť, je poslať žiadosť z hlavného panela a ich odborník urobí zvyšok.
 • Špičkový administračný panel: Správca Kinsta je plný vynikajúcich funkcií a ľahko sa prispôsobuje. Správcovský panel tiež vyzerá inak a moderne ako ostatní poskytovatelia hostingu.
 • Vysoko bezpečná sieť: Všetky ich siete sú vysoko zabezpečené bezpečnostnými protokolmi a bránami firewall, dennými zálohami a ďalšími, aby vaše stránky boli v bezpečí 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poskytujú tiež 1440 kontrol dostupnosti. Ak teda klesne vaša strana, okamžite vás upozorní a ich odborník skontroluje, či na vašom webe nie je niečo v poriadku.
 • Viaceré dátové centrá: Kinsta ponúka tri miesta v multiregionálnom režime: USA, Európa a Ázia a Tichomorie.
 • Odborná podpora: S podpornou vstupenkou vás budú ich odborní vývojári WordPress informovať o všetkých problémoch týkajúcich sa vašich stránok a sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Pros & Zápory:

Pros (+): Kinsta je poháňaná platformou Google Cloud Platform a prináša vám bleskovo rýchle načítanie stránky. Ponúkajú ich špeciálny doplnok Kinsta-Cache, ktorý vám umožní vyčistiť vyrovnávaciu pamäť na príslušných stránkach vášho webu. Okrem toho vám ich odborník pomôže migrovať vaše existujúce stránky WordPress bez akýchkoľvek prestojov. Môžete ľahko pridať ľubovoľného poskytovateľa CDN tretej strany, ako je KeyCDN alebo CloudFlare. Ich tím odborníkov na WordPress vám pomôže vyriešiť akýkoľvek problém súvisiaci s vašimi stránkami v pravý čas.

Zápory(-): Vlastne som nenašiel negatívny bod Kinsty. Ale ich počiatočná cena za hosting začína od $ 30 / mo, čo je pre začiatočníkov dosť drahé.

Hosting WPX (odporúčané)

Hosting WPX

Prehľad:

Hosting WPX predtým známy ako Traffic Planet Hosting. Ak chcete lacný Managed WordPress Hosting, potom WPX je dobrá voľba, pretože prichádza za veľmi prijateľnú cenu a poskytuje rovnaké funkcie ako iné Managed WordPress Hosting.

Ich počiatočný plán ponúka celkom 5 bezplatných migrácií stránok a môžete hosťovať až 5 webových stránok. Neobmedzujú tiež žiadne mesačné zobrazenia stránky, ale namiesto obmedzenia zobrazenia stránky poskytujú šírku pásma 50 GB. Aktualizáciou plánu však môžete zvýšiť šírku pásma. Každý plán obsahuje denné zálohovanie a najnovšiu verziu PHP, tzn. 7.0.

Kľúčové vlastnosti hostenia WPX:

 • Najlacnejší plán: WPX Hosting ponúka najlacnejší plán ako iné Spravovaní poskytovatelia hostingu WordPress. Ich cena začína $ 19,99 / mo a poskytuje všetky druhy funkcií.
 • webové stránky Povolený: Na rozdiel od iných poskytovateľov spravovaných hostiteľov, WPX umožňuje 5 webových stránok na ich štartovacom pláne.
 • Žiadny mesačný limit zobrazení stránky: Nemajú žiadny mesačný limit návštev, namiesto toho získate 50 GB šírky pásma.
 • 5 bezplatná migrácia: Keďže umožňujú hosťovať 5 webových stránok, získate 5 migrácií stránok zdarma.
 • Neobmedzený SSL zadarmo: SSL môžete používať na svojom neobmedzenom počte stránok. S týmto tiež poskytujú bezplatné doménové súkromie.
 • Odborná podpora: Všetky vaše problémy súvisiace s webom a pomoc riešia odborníci WordPress a môžete sa k nim kedykoľvek dostať prostredníctvom priameho rozhovoru.

Pros & Zápory:

Pros (+): Ich hosting plány sú tak lacné ako iné Spravovaní poskytovatelia hostingu WordPress. Vďaka tejto lacnej cene poskytujú takmer všetky funkcie. Môžete hostiť viac ako jednu stránku a používať neobmedzený počet SSL. Okrem toho neobmedzujú vaše mesačné návštevy. Ponúkajú tiež oddychovú zónu.

WPEngine (4 mesiace zadarmo)

WPEngine

Prehľad:

WPEngine je obchodná trieda správca poskytovateľa hostenia WordPress a poskytuje najlepšiu podporu kvality. Ak už hľadáte spravovaný hosting WordPress, pravdepodobne si všimnete jeho meno.

Ak máte osobný blog alebo obchodnú webovú stránku, ktorá má veľký objem prenosu, WPEngine ju robí pohodlnejšou. Ich počiatočný plán začína na 35 dolárov mesačne a môžete hostiť jednu webovú stránku WordPress. Každý plán obsahuje úložisko SSD, fázovanie, bezplatnú migráciu stránok, podporu konverzácie 24 × 7.

Aj keď je ich plán lacný v porovnaní s iným poskytovateľom hosteného spravovania WordPress, v žiadnom pláne nenabízí neobmedzené zobrazenia stránky. Poskytujú však špičkovú hostingovú službu 

Kľúčové vlastnosti WPEngine:

 • Bezplatná migrácia stránok: Rovnako ako ostatní poskytovatelia spravovaného hostingu, aj služba WPEngine ponúka bezplatnú migráciu stránok. Táto funkcia je k dispozícii v každom ich pláne.
 • Neobmedzený prenos dát: WPEngine poskytuje neobmedzený prenos dát, takže môžete hostiť takmer všetky osobné, malé alebo veľké webové stránky.
 • Okamžité predstavenie: Vďaka funkcii Staging môžete okamžite vytvoriť kópiu svojej webovej stránky na účely testovania a pôvodná webová stránka zostane rovnaká.
 • LargeFS: LargeFS transparentne poskytuje nekonečné úložisko pre médiá. Stačí sa integrovať s účtom Amazon S3 z hlavného panela WPEngine.
 • Zákaznícka podpora 24 × 7: Odborníci na WordPress sú pripravení vám pomôcť 24 × 7 prostredníctvom telefónu, živého chatu a systému vstupeniek.

Pros & Zápory:

Pros (+): WPEngine je najobľúbenejší Poskytovateľ hosteného obsahu WordPress a pomocou WPEngine existuje toľko veľkých značiek, ako sú SoundCloud, Foursquare, HTC atď. Viaceré bezpečnostné vrstvy chránia váš obsah s vysokou hodnotou, vylepšujú vaše SEO a zrýchľujú vaše webové stránky 5x ako je priemer.

Ďalej môžete zálohovať a obnovovať svoje stránky pomocou prémiového zálohovacieho systému a kopírovať svoje stránky jediným kliknutím. Ak sa na vašom webe vyskytne problém, jeho odborník na WordPress problém vyrieši v pravý čas.

*Zablokovali niektoré doplnky WordPress, ktoré sú škodlivé a spomaľujú vaše stránky. Mnohí používatelia sa domnievajú, že je nesprávnou voľbou zakázať im. Ale podľa môjho názoru je dobré, aby vaše webové stránky boli zakázané. Ak to skutočne potrebujete, môžete sa obrátiť na svojho odborníka. Toto je bod (+) ve.

Zápory(-): Cena hostenia WPEngine je o niečo lacnejšia, ale neponúka neobmedzené zobrazenia stránok vo svojich plánoch. Okrem toho ich počiatočný plán nezahŕňa CDN. Za pridanie služby CDN musíte platiť navyše.

FlyWheel (odporúča sa WordPress)

zotrvačník

Prehľad:

Ak hľadáte a Poskytovateľ hosteného obsahu WordPress pre profesionálov návrhári, agentúry, vývojári a blogger tiež je Zotrvačník tou najlepšou voľbou. Vďaka zotrvačníku bolo veľmi jednoduché spolupracovať s ostatnými vývojármi a nie je potrebné zdieľať používateľské meno ani heslá..

Ako organizácia alebo tím sú všetky vaše tímy na jednom dashboarde. Každý má teda privilégium na vytvorenie svojho webu a môže platiť faktúru individuálne.

Môžete tiež vytvoriť plán existujúceho webu, ktorý uloží tému a doplnky ako vlastnú konfiguráciu. A neskôr môžete túto konfiguráciu použiť na svojej nasledujúcej stránke.

Kľúčové vlastnosti zotrvačníka:

 • Planúce vysoké rýchlosti: Zotrvačník umožňuje každému webu WordPress rýchlejšie načítanie.
 • Viac účtov na jednom informačnom paneli: Ak prevádzkujete spoločnosť, môžete svojim zamestnancom poskytnúť prístup, aby si mohli samostatne vytvoriť vlastnú webovú stránku. Okrem toho môžu platiť faktúru individuálne. Platiteľ bude v skutočnosti udelený ako vlastníctvo účtu.
 • Postup jedným kliknutím: Rovnako ako iní poskytovatelia hostingu, aj Flywheel ponúka inscenáciu jedným kliknutím na testovanie vašich stránok v prostredí karantény.
 • Vytvorte plány svojich stránok: Môžete ľahko vytvoriť plán existujúceho webu a použiť štruktúru svojho webu (motívy, doplnky) na nový web.
 • Viaceré dátové centrá: Zotrvačník má celkovo 10 dátových centier po celom svete a môžete spustiť svoje stránky v blízkosti vašich používateľov bez akýchkoľvek problémov.

Pros & Zápory:

Pros (+): Zotrvačník je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sú tiež návrhármi, vývojármi a blogermi. Ak prevádzkujete organizáciu alebo tím, môžete svojim agentúram poskytnúť prístup osobitne, aby vykonávali svoju prácu, a tiež môžete spravovať faktúry.

Svoje stránky môžete migrovať bezplatne pomocou ich jednoduchého hlavného panela. Ich plán začína od $ 15 / mo, čo je lacný plán pre začiatočníkov. Keď sa vaše stránky rozrastajú, zvyčajne budete požiadaní o aktualizáciu plánu bez akéhokoľvek zrušenia. Poskytujú tiež systém nočného zálohovania, ktorý beží 30 dní a môžete ho kedykoľvek obnoviť.

Zápory(-): Rovnako ako WPEngine, neponúka CDN a umožňuje iba 5 000 návštev na ich štartovacom a osobnom pláne.

syntéza

Websynthesis

Prehľad:

Syntéza je a Spravované hosťovanie WordPress pomocou VPS. Poskytujú vysoko prispôsobený softvér webového servera NGINX a PHP-FPM, ktorý sa používa hlavne na veľkej webovej stránke, ktorá posúva vašu stránku na vyššiu úroveň výkonu..

Syntéza nie je hostiteľom iba vášho webu, ale tiež vám poskytuje postupné rady na optimalizáciu a prieskum kľúčových slov a sociálnych médií, že vaše stránky môžu byť na Googli vyššie. A všetky tie veci, ktoré môžete urobiť priamo z administračného panela WordPress. Používajú špeciálnu techniku ​​s názvom „Proces samoliečenia“, Ktorá určuje zdravie všetkých softvérových procesov vo vašom VPS a ak sa niečo pokazí alebo sa zablokuje, okamžite vykoná automatický reštart, aby ho normálne priviedol.

Ich štandardný plán začína na 47 $ / mesiac, čo vám umožní hosťovať jednu doménu a ponúka 1 GB pamäte, 20 GB celkového úložného priestoru, 2 Tb mesačne šírku pásma a 10 000 denných prenosov.

Kľúčové vlastnosti syntézy:

 • Umožňuje vysoký prenos: Ich ponuka štartovacích plánov 10 000 návštev za deň.
 • Špičkový výkon: Vďaka architektúre NGINX radikálne zlepšili výkon vašich stránok a ľahko zvládli ďalšie zaťaženie. Dokonca aj ich štartovací plán zvládne veľkú záťaž v porovnaní s inými poskytovateľmi hosteného riadeného WordPress. Okrem toho sa tým tiež zvyšuje rýchlosť stránok.
 • Extra bezpečnosť: Syntéza používa dve rôzne skenovacie technológie na preskúmanie vášho webu na prítomnosť škodlivého softvéru a slabých miest. Používajú špeciálne Securi na kontrolu škodlivého softvéru, na zabránenie útokom serverov hrubou silou a všetky bezpečnostné kontroly sa vykonávajú každých 6 hodín. Ak na vašom serveri nájdu škodlivý softvér, zodpovedajú za jeho odstránenie, takže sa nemusíte obávať.
 • Monitorovanie v reálnom čase: iWatch umožňuje monitorovanie kritických súborov v reálnom čase. Okrem toho Synthesis používa svoje špecializované monitorovacie nástroje, ktoré monitorujú vaše stránky 24/7/365, aby zaistili maximálnu dobu prevádzkyschopnosti a reagovali na problémy, keď sa vyskytnú..
 • Nástroje na optimalizáciu stránok: Na rozdiel od iných poskytovateľov hosteného riadeného WordPress vám poskytuje optimalizáciu na stránke, výskum kľúčových slov a prieskum sociálnych médií, aby vám pomohol lepšie sa umiestniť vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja..
 • Osobné zálohy pre S3: Denne zálohujú váš server a ukladajú zálohy v hodnote sedem dní. Vďaka ich osobnému zálohovaciemu systému nemusíte na zálohovanie svojich stránok závisieť od softvéru tretej strany. Ich prispôsobiteľné na strane servera spracovávajú kritické komponenty do vášho vlastného S3 Bucket na Amazon Web Services.

Pros & Zápory:

Pros (+): Syntéza poskytuje skôr spravované VPS ako spravované hostenie WordPress, ktoré vášmu webu dodáva ďalšiu podporu. Všetky ich plány zahŕňajú vysoko prispôsobiteľné Nginx a PHP-FPM webový server. Každý ich plán zahŕňa proces samoliečenia, podporu iWatch, súpravy na optimalizáciu stránok atď. Ďalšou najdôležitejšou vecou je, že pre vaše stránky poskytujú ďalšiu vrstvu zabezpečenia, takže vaše stránky zostanú vždy v bezpečí a online..

Ich štandardný plán ponúka 10 000 návštev za deň, čo sa rovná 3 000 000 návštevám mesačne, a to ani žiadny z poskytovateľov hostingu hostingu WordPress ho neponúka za rovnakú cenu..

Zápory(-): Nepodporujú inštalácie viacerých miest WordPress.

5 Zoznam porovnávaných poskytovateľov hostingu WordPress s najlepším riadením

[easy-price-table id = ”2624 ″]

Ktorý z nich by si mal vybrať?

Ako sme už uviedli, riadený hosting WordPress je vždy lepší ako zdieľaný hosting vo všetkých kategóriách. Ak máte na svojom webe alebo na veľkom webe veľký počet prenosov, mali by ste okamžite prejsť na Spravovať a hosťovať. Pretože zdieľaný hosting je vhodný pre začiatočníkov a zvládne ľahkú premávku. Zdieľaný hosting okrem toho neposkytuje všetky funkcie a má menej možností zabezpečenia.

Použitím Managed Hosting získate všetko a lepšiu kvalitu, t. J. Zvládne vyššiu návštevnosť, zvýšenie rýchlosti stránok, viacvrstvovú bezpečnosť, bezplatnú expresnú podporu SSL a WordPress. Poskytuje vášmu webu väčšiu silu a bezproblémovú prácu, takže sa môžete sústrediť na svoju prácu a rozšíriť svoju produkciu.

Ale výber Najlepšie spravovaný poskytovateľ služieb WordPress nie je ľahké. Vo vyššie uvedenom scenári sme diskutovali o 5 najlepšie spravovaných poskytovateľoch hostingu WordPress, ktorí poskytujú rôzne druhy funkcií.

Moje najlepšie výbery,

> Ak ste a Blogger alebo vývojka, potom WPEngine bude pre vás ideálnou voľbou. WPEngine poskytuje takmer všetko a ich cenu tiež lacnú. Ponúkajú tiež bezplatnú migráciu, certifikát SSL a pracovnú oblasť. Ich experti na WordPress sú tiež k dispozícii 24 × 7. Dostanete sa k nim prostredníctvom živého chatu alebo podporného lístka. Ich čas odozvy lístkov je úžasný, trvá približne 1-2 hodiny. Ich štartovací plán však má určité obmedzenia, ako sú zobrazenia stránok a CDN, ktoré nie sú zahrnuté. Možno budete musieť zaplatiť extra za pridanie ďalších zdrojov.

Ísť na : WPEngine.

> Ak máte webovú stránku veľkého podniku, blog alebo značku, ktorý dostane milióny dopravy, potom choďte na Kinstu. KINŠTA je poháňaný Platforma Google Cloud Platform. Ponúka neobmedzený počet zobrazení stránky, neobmedzený počet návštevníkov, bezplatnú migráciu, 4 pracovníci PHP, 1440 denných kontrol dostupnosti a plus pracovné prostredie. Ich cena je však o niečo drahšia, ale kvalita hostingu je ohromujúca.

Ísť na : KINŠTA.

Pre profesionálov návrhári, agentúry, vývojári a bloggerov, Zotrvačník je najlepšou voľbou. Je to tiež WordPress Odporúčané Spravované hosting WordPress. Z informačného panela majú vaši klienti prístup a môžu platiť individuálne. Rovnako ako ostatní poskytovatelia hosteného riadeného WordPress, Flywheel ponúka takmer všetko, čo webmaster potrebuje na rozvoj svojich stránok. Ich špeciálna funkcia „Blueprint“ vám pomôže vytvoriť vlastnú štruktúru vášho webu vrátane doplnkov a motívov. A neskôr môžete túto konfiguráciu použiť na svojej nasledujúcej stránke.

Ísť na : zotrvačník.

Ak ma požiadate, aby som si vybral to najlepšie, odporúčam vám, aby ste získali WPX Hosting. To bolo predtým známe ako Traffic Planet Hosting. Ponúkajú všetko ako iné prémiové hostingové spoločnosti a tiež lacné. Na rozdiel od iných poskytovateľov hosteného spravovania WordPress poskytujú funkcie A-Z za prijateľnú cenu a môžu hostiť vaše 5 rôznych webových stránok. Neposkytujú však funkciu Staging.

Ísť na : Hosting WPX.

V tomto článku sme sa venovali 5 najlepšie spravovaným hostingom WordPress pre stránky s vysokou návštevnosťou. Ak máte akékoľvek otázky alebo návrhy týkajúce sa tejto záležitosti, neváhajte a podeľte sa o svoj názor zanechaním komentára. Na zdravie ��

Súvisiace témy,

 • 19 najlepších tipov na urýchlenie WordPress (zvýšenie rýchlosti stránok o 200%)
 • 20 najlepších doplnkov WordPress 2017: Nevyhnutné pre profesionálnych blogerov
 • 7 najlepších prémiových motívov WordPress pre bloggerov (vydanie 2017)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map