5 Ofruesi më i mirë i CDN për të Shpejtuar UP-në në WordPress Site 2016

Nëse dëshironi që faqja juaj e WordPress të bëhet më e shpejtë, atëherë duhet të keni nevojë për një CDN. Jo vetëm shpejtësia, por gjithashtu e bën faqen tuaj më të sigurt. Por nëse shpejtësia e faqes tuaj është shumë e ngadaltë, do të humbni renditjen e motorëve të kërkimit si: Google, Bing, Yahoo. Kështu që ju duhet të kujdeseni për shpejtësinë e faqes tuaj. Pra, vetëm përdorimi i CDN nuk do të përmirësojë aspak performancën e faqes tuaj, ju keni nevojë për mirë Host WordPress. Pritja e mirë & CDN do ta bëjë faqen tuaj më të shpejtë dhe do t’i japë përvojën më të mirë të përdoruesit. Kështu që në këtë tutorial po ju tregoj 5 Ofruesin më të Mirë të CDN që do të forcojë faqen tuaj në WordPress.


5 Ofruesi më i mirë i CDN:

[AdSense-B]

1. MaxCDN

Ofruesi më i mirë i CDN

MaxCDN një nga ofruesit më të njohur dhe më të fuqishëm të CDN për WordPress. Mbi 16,000 njerëz janë duke përdorur MaxCDN. Vendndodhjet e rrjetit të MaxCDN vendosen strategjikisht në zonat me kërkesë të lartë. Ata ofrojnë 100% serverë SSD për performancën më të mirë dhe të përshpejtuar nga kursi i Anycast. Me cPanel të përparuar mund të gjurmoni vendndodhjen e aktivitetit të përdoruesit (qyteti, vendi), statistikat e rrjetit në kohë reale, përdorimi i CDN etj..

Nëse jeni duke përdorur WordPress, atëherë integrimi i MaxCDN është i lehtë. Këtu janë mësimet e plota si të konfiguroni plugin W3 Total Cache. Mund të aktivizoni direkt CDN me vetëm një klik. Ju vetëm duhet të merrni API kyç nga MaxCDN dhe vendoseni atë në opsionin CDN. 

Për më tepër, ata po ofrojnë 19 POP Global me Rrugën më të Mirë.  

Karakteristikat kryesore:

 • Paneli Modern i Kontrollit
 • Ruajtja e Nginx
 • 100% serverë SSD
 • Analitika në kohë reale
 • IP Whistelisting & Autentifikimi 2-hapësh
 • SSL / TLS e menjëhershme
 • 19 PoP-të globale 
 • Faturimi 24/7 & Mbeshtetje teknike

Çmimi:  $ 9 / month.  Merrni 30 ditë provë falas

2. KeyCDN

Ofruesi më i mirë i CDN

KeyCDN arkitektura e shpërndarjes së përmbajtjes së gjeneratës së ardhshme nga toka lart. Ajo rrit përmbajtjen tuaj me një Zona Pull ose Push dhe i jep mjetet tuaja shumë shpejt në çdo pajisje. Ky KeyCDN nuk është për uebfaqen tuaj optimizuese, por gjithashtu jep çdo lloj përmbajtje: podcast, shpërndarje të programeve kompjuterike, video dhe lojë.

KeyCDN është në dispozicion në një strukturë çmimesh të paguar-si-ju-shkoni. Kështu që nuk keni nevojë të paguani ndonjë shumë fikse si 10 dollarë ose 20 dollarë. Ju paguani vetëm për të dhënat që transferoni. Së pari ju duhet të shtoni kredi në pultin tuaj ($ 1 = 1 kredi). Pasi të keni shtuar kredi, shërbimi juaj do të fillojë. Por ju duhet ta rinovoni menjëherë, kur të shkoni zero kredi.

Karakteristikat kryesore:

 • Llogari të shumta të përdoruesve FTP
 • Autentifikimi me dy faktorë
 • Le të Encrypt SSL (TLS)
 • Mbrojtja e linjës (kufizimi i referuesit HTTP)
 • Mbi 25 Qendra të të Dhënave në të gjithë botën
 • 24 × mbështetje

Çmimi: $ 0.04 / muaj për 1 GB.  Merrni 30 ditë provë falas

3. CloudFlare

clo

CloudFlare është një nga ofruesit më të mirë të CDN. Ka më shumë se 2,000,000 klientë dhe gjithsej 86 Qendra të të Dhënave në të gjithë botën.

Pasi të aktivizoni CloudFlare në faqen tuaj, do të vini re se faqja juaj po performon më mirë. Ai automatikisht optimizon shpërndarjen e faqeve tuaja në mënyrë që vizitorët tuaj të marrin kohën më të shpejtë të ngarkesës së faqeve dhe performancën më të mirë. Me këtë CDN do të merrni 100% DDoS mbrojtje dhe siguri më të mirë. Ju ndoshta vini re se dikur ju duhet të hyni Captcha për të hyrë në faqen e internetit, dhe ato lloj faqet e internetit janë të mbrojtura mirë nga CloudFlare.

Nëse jeni duke përdorur një pritje të dobët në internet, atëherë CloudFlare është perfekt për ju. Ajo kursen gjerësinë tuaj të bandës 60% dhe ngarkesat kaq shpejt. Nëse serveri juaj shkon ndonjëherë jashtë linje, CloudFlare do të shërbejë për një kopje të kufizuar të faqes tuaj të internetit të ruajtur për ta mbajtur në internet për vizitorët tuaj. CloudFlare ndërton versionin Gjithmonë Online të faqes suaj të internetit, kështu që faqet tuaja më të njohura përfaqësohen.

Karakteristikat kryesore:

 • Mbrojtje DDoS
 • Analizë në kohë reale
 • SSL
 • Mbi 86 qendra të të dhënave në të gjithë botën

Mimi: Falas, Pro (20 dollarë)

 •  Read Si të konfiguroni CDN CloudFlare për blogun tuaj në WordPress

4. CDN77

Ofruesi më i mirë i CDN

Nëse keni trafik të lartë, atëherë CDN77 është i përshtatshëm për ju. Me këtë sistem të fuqishëm, ju mund të operoni çdo madhësi biznesi dhe të shpërndani video, programe kompjuterike dhe lojëra. Ka gjithsej 32 qendra të të dhënave dhe mbi 20,000 konsumatorë. CDN77 është në dispozicion në pay-as-you-go dhe plan me vëllim të lartë

Ju mund të integroni WordPress ose ndonjë CMS tjetër me CDN777 dhe është një hap shumë i lehtë. Ju duhet vetëm ndonjë prej këtyre shtojcave d.m.th cache më të shpejtë, ZenCache, W3 Total Cache ose WP super Cache të gjitha janë falas.

Karakteristikat kryesore:

 • Mbështet HTTP / 2
 • SSL me porosi
 • Brotli
 • Geoblocking
 • Numri i pakufizuar i burimeve CDN
 • 32 qendra të të dhënave
 • Mbështetje API

Çmimi: 49 dollarë / TB   Filloni Gjykimin Falas 14-Ditor

5. CacheFly

Ofruesi më i mirë i CDN

CacheFly është një nga CDN më e shpejtë, më e besueshme në industri. Nëse e krahason CacheFly me të tjerët, atëherë është mjaft mirë sesa ofruesi tjetër më i mirë i CDN. Mbi 500 ndërmarrje të mëdha d.m.th. Adobe, Microsoft, LG, CN, Honda, Toyota etj po përdorin CacheFly CDN. 

CacheFly është në gjendje të sigurojë performancën yjore dhe përgjegjshmëri pa kërkuar një konfigurim të ndërlikuar ose një kontratë 12-mujore. Ajo ofron pajisje shtesë të tilla si ruajtje falas, video streaming streaming dhe shpërndarje efikase të objekteve të mëdha për shpërndarjen e softuerëve dhe azhurnimet. Me 40+ qendra të të dhënave në mbarë botën dhe performancë të mrekullueshme, ai bën çdo klient të lumtur. 

Karakteristikat kryesore:

 • Aktivizimi i çastit
 • Disponueshmëria 100% SLA
 • Integrim i lehtë & Aktivizimi i çastit
 • Mbrojtja e sigurisë / origjinës
 • Raportimi në kohë reale
 • Shpërndarja globale e POP: 40+
 • 24/7 Mbështetje e Brendshme

Çmimi: $ 0.29 / GB  Merrni Gjykimin Falas 14 Ditës 2 TB

[AdSense-B]

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map