5 Ofruesit më të mirë të menaxhuar të WordPress Hosting për Sitet me Trafik të Lartë

04.06.2020
HOSTING '5 Ofruesit më të mirë të menaxhuar të WordPress Hosting për Sitet me Trafik të Lartë
0 26 мин.

A jeni i irrituar me Provider-in tuaj të Ndarjes së Hosting? A po arrin pritja juaj në kufijtë e burimeve? A është faqja juaj e ngarkuar shumë e ngadaltë? – Atëherë ekziston e vetmja zgjidhje, d.m.th. Menaxhuar WordPress Hosting.


Isfarë është mbajtja e menaxhuar e WordPress-it?

Një hostim i menaxhuar i WordPress vjen më i fuqishëm që është ndërtuar posaçërisht për të pritur faqet e WordPress. Ajo siguron shumë karakteristika dhe shërbime të jashtëzakonshme gjithashtu. Kjo përfshin siguri të përmirësuar, shpejtësi ultra flakëruese, azhurnime automatike, kopje rezervë ditore, kohë të shkëlqyeshme, mbështetje premium etj.

Menaxhuar WordPress Hosting ofron përvojë plotësisht pa probleme. Rreth 15.900,000 faqe në internet në tërë Web përdorin WordPress të cilat janë plotësisht të vetë-pritur. Për shkak të popullaritetit të gjerë të WordPress, shumë ofrues të pritjes së faqeve në internet zgjodhën të jenë specialistët e WordPress hosting.

Menaxhimi i WordPress Hosted i menaxhuar është në të vërtetë një host i përbashkët, por cilësia e shërbimit, performanca, shpejtësia dhe mbështetja e tyre ndryshon nga Sharing Hosting. Pricemimi Premium WordPress Hosting është më i kushtueshëm sesa i përbashkët, ku një çmim i përbashkët i hostimit fillon nga vetëm 2.97 $ / muaj. Epo, çmimi nuk ka rëndësi nëse doni një host të kualitetit të lartë i cili mund të trajtojë me lehtësi një vëllim të lartë trafiku, performancë të nivelit të lartë, me kohë të shkëlqyeshme dhe natyrisht 24 × 7 ekspert WordPress mbështet.

Përfitimet e mbajtjes së një hostimi të menaxhuar të WordPress-it

Do të merrni përfitime shtesë për të pasur një hostim të menaxhuar WordPress dhe ato janë:

 • Shpejtësia e shpejtë: Ndërsa WordPress i Menaxhuar i Ndërtuar posaçërisht për të pritur vetëm WordPress, kjo e bën faqen tuaj të zjarrtë të shpejtë dhe madje edhe në trafik të lartë.
 • Siguria e zgjeruar: Everydo HostP i Menaxhuar i WordPress ofron mundësi të shumë niveleve të sigurisë për faqet e internetit. Skanon faqen tuaj çdo ditë për malware dhe dobësi dhe ndalon sulmet brutale të forcës. Sidoqoftë, nëse ata gjejnë ndonjë malware në faqen tuaj, atëherë ata marrin përgjegjësi dhe i heqin menjëherë. Ata gjithashtu ofrojnë falas Certifikatë SSL përmes çdo ofruesi të palës së tretë.
 • Migrimi falas në sit: Ata ofrojnë migrim falas në sit. Kështu që ju lehtë mund të lëvizni faqen tuaj tek ata pa ndonjë ndërhyrje. Ju gjithashtu mund të kërkoni nga ofruesi juaj i pritjes ta bëjë atë manualisht.
 • Zonat Skenike: Ju mund të krijoni një kopje të përsosur të faqes tuaj live në një mjedis me sandbox me vetëm një klik të vetëm. Kjo zonë e vënies në skenë përdoret kryesisht për prova, duke zhvilluar versionin më të fundit dhe më të madh të faqes suaj të internetit dhe nuk do të ndikojë në faqen tuaj të internetit origjinale.
 • Rezervime dhe azhurnime automatike ditore: Ato ofrojnë azhurnime ditore dhe ato mund të bëhen automatikisht ose manualisht. Ju mund të rivendosni ndonjë nga kopjet rezervë në çdo kohë. Me sistemin e azhurnimit automatik, versioni dhe pluginet tuaja WordPress do të azhurnohen.
 • Asnjë Kohëzgjatje: Infrastruktura e tyre futuriste mban faqen tuaj gjithmonë në internet dhe mund të trajtojë një sasi të madhe trafiku.
 • 24 × 7 Mbështetje e Ekspertëve të WordPress: Ekspertët e tyre të WordPress janë gjithmonë me ju. Nëse keni ndonjë problem në lidhje me sitin tuaj, ata do ta rregullojnë atë në asnjë moment.

5 Ofruesit më të mirë të menaxhuar të hostimit të WordPress

Ofruesi më i mirë i menaxhuar i WordPress Hosting për Trafikun e Lartë

Ka shumë ndërmarrje Hosted WordPress Hosted të disponueshme të cilat ofrojnë veçori dhe plane të ndryshme. Por zgjedhja e një përsosjeje të përsosur nuk është e thjeshtë, në varësi të nevojës suaj. Disa ofrues të mbajtjes së uebit gjithashtu ngarkojnë një qindarkë shtesë për shtimin e një shërbimi shtesë dhe disa hoste tashmë përfshijnë të njëjtën veçori. Kështu që ndërtuam një listë me 5 Pritja më e mirë e menaxhuar e WordPress për faqet e trafikut të lartë bazuar në tiparet e tyre, çmimin, performancën e pritjes etj. 

Kinsta

Kinsta

Përmbledhje:

Kinsta mundësohet nga Platforma Google Cloud. Shtë një nga ofruesit më të mirë të pritjes Manged për WordPress. Nëse keni një uebfaqe të madhe që merr miliona trafik, atëherë Kinsta do të jetë zgjedhja perfekte. Për dallim nga ofruesit e tjerë të mbajtjes në internet, ai ofron pamje të pakufizuar të faqeve dhe vizitorë të pakufizuar. Kështu që nuk ka rëndësi nëse rritet trafiku juaj.

Të gjitha depot e tyre vijnë me SSD të ngurta me performancë të lartë që e bën faqen tuaj të zjarrtë shpejt. Ju mund të presni vetëm 1 faqe në internet për çmimin e tyre fillestar dhe secilin nga planet e tyre, ju do të merrni 4 punonjës të PHP që ndihmojnë për të ekzekutuar kodet në faqen tuaj WordPress.

Migrimi është falas dhe menjëherë mund të migroni faqen tuaj me zero joproduktive. Paneli i admin Kinsta është i mbushur plot me karakteristika të përparuara që janë të lehta për t’u përdorur. Nga paneli i administratorit, ju mund të menaxhoni të gjitha faqet tuaja.

Karakteristikat kryesore të Kinsta Hosting:

 • Pamje të pakufizuara të faqeve: Kinsta ofron pamje të pakufizuar të faqeve, vizitorë të pakufizuar për përdoruesit e tyre. Kështu që nuk keni nevojë të shqetësoheni nëse merrni më shumë trafik.
 • Migrim falas: Ju mund të migroni faqen tuaj në Kinsta në çdo kohë, pa ndonjë ndërhyrje. Secili plan përfshin një ose më shumë migracion falas. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të dërgoni një kërkesë nga pulti juaj dhe eksperti i tyre do ta bëjë pjesën tjetër.
 • Paneli i Përgjithshëm i Administratorit: Administratori Kinsta është i mbushur plot me karakteristika të shkëlqyera dhe i lehtë për tu përshtatur. Paneli i administratorit gjithashtu duket i ndryshëm dhe modern sesa ofruesit e tjerë të pritjes.
 • Rrjet shumë i sigurt: Të gjitha rrjetet e tyre janë shumë të sigurta nga protokollet e sigurisë dhe muret e zjarrit, kopjet rezervë ditore dhe më shumë e mbajnë faqen tuaj të sigurt 24/7. Ato gjithashtu ofrojnë 1440 kontrolle në kohë. Pra, nëse pala juaj zbret, ajo menjëherë do t’ju njoftojë dhe eksperti i tyre do të kontrollojë nëse ndonjë gjë e gabuar në faqen tuaj.
 • Qendra të shumta të të dhënave: Kinsta ofron tre lokacione në modë multi-rajonal: Qendrore e SHBA, Evropë dhe Azi-Paqësori.
 • Mbështetja e ekspertëve: Me biletën e mbështetjes, zhvilluesit e tyre ekspertë WordPress do t’ju bëjnë të gjitha çështjet që lidhen me faqen tuaj dhe ato janë në dispozicion 24/7.

rekuizitë & Cons:

Pro (+): Kinsta mundësohet nga Google Cloud Platform dhe ju sjell kohë të shpejta të shpejtësisë së rrufeve në faqe. Ata ofrojnë shtojcën e tyre të veçantë Kinsta-Cache, që ju lejon të pastroni cache në faqet e përshtatshme të faqes tuaj të internetit. Për më tepër, eksperti i tyre ju ndihmon të migroni faqen tuaj ekzistuese të WordPress pa ndonjë ndërhyrje. Mund të shtoni me lehtësi çdo ofrues CDN të palës së tretë si KeyCDN ose CloudFlare. Ekipi i tyre i ekspertëve të WordPress ju ndihmon të rregulloni çdo lloj problemi që lidhet me faqen tuaj në vetëm kohë.

Kundra (-): Aktualisht, nuk gjeta asnjë pikë negative të Kinsta. Por çmimi fillestar i tyre i pritjes fillon nga $ 30 / mo, që është një lloj i shtrenjtë për një fillestar.

Hosting WPX (Rekomanduar)

Hosting WPX

Përmbledhje:

Hosting WPX më parë i njohur si Traffic Planet Hosting. Nëse dëshironi një Hosting i lirë i menaxhuar i WordPress-it, atëherë WPX është një opsion i mirë, pasi vjen me një çmim shumë të volitshëm dhe ofron karakteristika të njëjta si Hosting WordPress i tjera i Menaxhuar.

Plani i tyre i fillimit ofron gjithsej 5 migracion falas në sit dhe ju mund të strehoni deri në 5 faqe interneti. Ata gjithashtu nuk kufizojnë shikimet mujore të faqeve, por në vend që të kufizojnë pamjet e faqeve, ato ofrojnë 50 GB gjerësi bande. Por ju mund të rritni gjerësinë e brezit duke aktualizuar planin tuaj. Secili plan përfshin backup ditor dhe versionin e fundit të PHP, d.m.th. 7.0.

Karakteristikat kryesore të Hosting WPX:

 • Plani më i lirë: WPX Hosting ofron plani më i lirë se tjetri Ofruesit e menaxhuar të WordPress Hosting të menaxhuar. Pricemimi i tyre duke filluar nga $ 19.99 / mo dhe ofron të gjitha llojet e karakteristikave.
 • Faqja e internetit i lejuar: Për dallim nga ofruesit e tjerë të menaxhuar të hostimit, WPX lejon 5 faqe interneti në planin e tyre fillestar.
 • Asnjë limit i shikimeve të faqeve mujore: Ata nuk kanë ndonjë kufi mujor të vizitave, në vend të kësaj ju do të merrni 50 GB gjerësi bande.
 • 5 Migrim falas: Pasi ato lejojnë të presin 5 faqe interneti, kështu që ju do të merrni 5 migracion falas në sit.
 • SSL Falas e Pafund: Ju mund të përdorni SSL në numrin tuaj të pakufizuar të faqes. Me këtë, ata gjithashtu ofrojnë intimitet falas të domain.
 • Mbështetja e ekspertëve: Të gjitha problemet dhe ndihma që kanë të bëjnë me sitin tuaj trajtohen nga ekspertë të WordPress dhe ju mund t’i arrini ato përmes bisedës live në çdo kohë.

rekuizitë & Cons:

Pro (+): Planet e tyre të pritjes janë kaq të lira se të tjerët Ofruesit e menaxhuar të hostimit të WordPress. Me atë çmim të lirë, ato pothuajse ofrojnë të gjitha tiparet. Mund të presësh më shumë se një sit dhe mund të përdorësh SSL të pakufizuar. Për më tepër, ata nuk kufizojnë vizitat tuaja mujore. Ata gjithashtu ofrojnë një zonë skenë.

WPEngine (4 muaj falas)

WPEngine

Përmbledhje:

WPEngine është një klasë biznesi menaxhuar ofruesin e hostimit WordPress dhe siguron mbështetje me cilësi më të mirë. Nëse tashmë kërkoni për hostimin e menaxhuar të WordPress, atëherë me siguri e vini re emrin e tyre.

Nëse keni një blog personal ose një uebfaqe biznesi që merr një vëllim të lartë trafiku, WPEngine e bën atë më të përshtatshëm. Plani i tyre fillestar fillon nga 35 dollarë në muaj dhe ju mund të strehoni një faqe në internet WordPress tuaj. Eachdo plan përfshin ruajtjen e SSD, Staging, migracionin falas në sit, mbështetjen e 24 24 × 7 Chat.

Megjithëse plani i tyre është i lirë nëse krahasohet me Ofruesin tjetër të Mbajtur të WordPress-it të Menaxhuar, ato nuk ofrojnë pamje të pakufizuara të faqeve në asnjë plan. Por ato ofrojnë shërbim të nivelit të lartë të pritjes 

Karakteristikat kryesore të WPEngine:

 • Migrimi falas në sit: Ashtu si Ofruesit e tjerë të Hosting të Menaxhuar, WPEngine gjithashtu ofron migracionin falas në sit. Kjo veçori është në dispozicion në çdo plan të tyre.
 • Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave: WPEngine siguron transferim të pakufizuar të të dhënave, në mënyrë që të mund të presë pothuajse çdo lloj uebsajti personal, të vogël ose të madh.
 • Skenë e menjëhershme: Me veçorinë e tyre Staging, menjëherë mund të krijoni një kopje të faqes tuaj për qëllime të testimit dhe faqja juaj origjinale mbetet e njëjtë.
 • LargeFS: LargeFS në mënyrë transparente ju jep hapësirë ​​të pafundme për media. Thjesht duhet të integroheni me llogarinë tuaj Amazon S3 nga pulti WPEngine.
 • 24 × 7 Ndihma për Klientin: Ata ekspertë të WordPress janë të gatshëm t’ju ndihmojnë 24 × 7 përmes telefonit, bisedës live dhe sistemit të biletave.

rekuizitë & Cons:

Pro (+): WPEngine është më e popullarizuara Ofruesi i menaxhuar i hostimit të WordPress dhe ka kaq shumë marka të mëdha si SoundCloud, Foursquare, HTC etj duke përdorur WPEngine. Shtresat e tyre të shumta të sigurisë mbrojnë përmbajtjen tuaj me vlera të larta, rritin SEO tuaj dhe shpejtojnë faqen tuaj 5x sesa mesatarja.

Për më tepër, ju mund të rezervoni dhe rivendosni faqen tuaj duke përdorur sistemin e tyre premium rezervë dhe kopjoni faqen tuaj me vetëm një klik të vetëm. Nëse keni ndonjë problem me faqen tuaj, eksperti i tyre i WordPress do të rregullojë problemin në vetëm kohë.

*Ata kanë bllokuar disa shtesa të WordPress që janë të dëmshme dhe ngadalësojnë faqen tuaj. Shumë përdorues mendojnë se është një zgjedhje e keqe për t’i lejuar ato. Por për mendimin tim, është mirë për faqen tuaj të internetit që nuk lejohen. Nëse vërtet keni nevojë, mund të kontaktoni me ekspertin e tyre. Pra, kjo është një pikë (+) ve.

Kundra (-): Pricemimi i pritjes WPEngine disi i lirë, por ato nuk ofrojnë pamje të pakufizuara të faqeve në planet e tyre. Për më tepër, plani i tyre fillestar nuk përfshin CDN. Kështu që ju duhet të paguani ekstra për të shtuar shërbimin CDN.

FlyWheel (rekomandohet WordPress)

volant

Përmbledhje:

Nëse jeni duke kërkuar për një Ofruesi i menaxhuar i hostimit të WordPress për profesional projektuesit, agjensitë, zhvilluesit dhe bloger gjithashtu, atëherë Flywheel është opsioni i përsosur. Flywheel e bëri atë shumë të thjeshtë për të bashkëpunuar me zhvilluesit e tjerë dhe nuk ka nevojë të ndani emrin e përdoruesit ose fjalëkalimet e askujt.

Si një organizatë ose Ekip, të gjitha faqet e ekipit tuaj janë në një panel të vetëm. Kështu që të gjithë kanë privilegjin të krijojnë faqen e tyre dhe mund të paguajnë faturën individualisht.

Ju gjithashtu mund të krijoni një plan të faqes tuaj ekzistuese që do të ruajë temën tuaj dhe shtojcat si një konfigurim me porosi. Dhe më vonë mund ta aplikoni atë konfigurim në faqen tuaj të ardhshme.

Karakteristikat kryesore të Flywheel:

 • Shpejtësi të shpejtë flakëruese: Flywheel fuqizon çdo faqe WordPress me kohë më të shpejtë ngarkese.
 • Llogari të shumta në një Panel të vetëm: Nëse keni një kompani, atëherë mund t’u siguroni qasje punonjësve tuaj në mënyrë që ata të ndërtojnë uebfaqen e tyre veç e veç. Për më tepër, ata mund të paguajnë faturën individualisht. Në fakt, paguesit do t’i jepet si pronësi e llogarisë.
 • Skena me një klikim: Ashtu si ofruesit e tjerë të pritjes, Flywheel gjithashtu ofron skenë me një klik për të provuar faqen tuaj në një mjedis me sandbox.
 • Krijoni Planet e Faqes tuaj: Ju mund të krijoni me lehtësi një plan të faqes tuaj ekzistuese dhe të aplikoni strukturën e faqes tuaj (temat, shtojcat) në një sit të ri.
 • Qendër të dhënash të shumëfishta: Flywheel ka gjithsej 10 Qendra të të Dhënave në të gjithë botën dhe ju mund të nisni faqet tuaja afër përdoruesve tuaj pa ndonjë telashe.

rekuizitë & Cons:

Pro (+): Flywheel është një mundësi e shkëlqyeshme për ata që janë dizajnerë, zhvillues dhe blogerë gjithashtu. Nëse drejtoni një Organizatë ose Ekip, ju mund t’i jepni qasje agjencive tuaja veç e veç për të bërë punën e tyre dhe gjithashtu mund të menaxhoni faturën.

Ju lejohet të migroni faqen tuaj falas duke përdorur pultin e tyre të thjeshtë. Plani i tyre fillon nga 15 dollarë në muaj, që është një plan i lirë për fillestarët. Zakonisht, ndërsa faqja juaj rritet, do t’ju kërkohet të përmirësoni planin tuaj pa ndonjë anulim. Ato gjithashtu ofrojnë sistemin rezervë të natës i cili zgjat 30 ditë dhe ju mund të rivendosni në çdo kohë.

Kundra (-): Ashtu si WPEngine, nuk ofron CDN dhe lejon vetëm 5,000 vizita në planin e tyre fillestar dhe planin personal.

sintezë

Websynthesis

Përmbledhje:

Sinteza është një VPS mundësuar me hostim të menaxhuar të WordPress-it. Ato ofrojnë softver shumë të personalizuar NGINX dhe PHP-FPM të serverëve të cilët përdoren kryesisht në uebfaqen e madhe që e merr faqen tuaj në nivelin tjetër të performancës.

Sinteza nuk do të presë vetëm faqen tuaj të internetit, por gjithashtu ju jep hap pas hapi këshilla për optimizimin në faqe dhe Hulumtime për Fjalë kyçe dhe media sociale që faqja juaj mund të renditet më e lartë në Google. Dhe të gjitha ato gjëra që mund të bëni direkt nga paneli juaj i administratorit të WordPress. Ata përdorin një teknikë të veçantë të quajtur “Procesi i vetë shërimit“I cili përcakton shëndetin e të gjitha proceseve softuerike në VPS-në tuaj dhe nëse diçka nuk shkon keq ose do të varet, ajo menjëherë bën një rindizje automatike për ta sjellë atë normalisht.

Plani i tyre standard fillon nga 47 $ / muaj, i cili ju lejon të presni një domain dhe ju ofron 1 GB memorie, 20 GB hapësirë ​​ruajtëse, 2 bandë bandwidth mujore dhe 10,000 trafik ditor.

Karakteristikat kryesore të sintezës:

 • Lejon trafik të lartë: Plani i tyre i fillimit ofron 10,000 vizita në ditë.
 • Performanca e nivelit të lartë: Me arkitekturën e tyre NGINX, ata përmirësuan rrënjësisht performancën e faqes tuaj dhe mund të përballojnë lehtësisht ngarkesë shtesë. Edhe plani i tyre fillestar trajton një ngarkesë të madhe në krahasim me Ofruesit e tjerë të Hosting WordPress të Menaxhuar të WordPress. Për më tepër, kjo gjithashtu rrit shpejtësinë e sitit.
 • Siguri shtesë: Sinteza përdor dy teknologji të ndryshme skanimi për të ekzaminuar faqen tuaj për malware dhe dobësi. Ata posaçërisht përdorin Securi për të kontrolluar malware, për të parandaluar serverin tuaj nga sulmet brutale të forcës dhe të gjitha kontrollet e sigurisë bëhen në çdo 6 orë. Nëse ata gjejnë ndonjë malware në serverin tuaj, ata marrin përgjegjësinë për ta hequr atë, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për këtë.
 • Monitorimi në kohë reale: iWatch mundëson monitorim në kohë reale të skedarëve kritikë. Përveç kësaj, Sinteza përdor mjetet e tyre të specializuara të monitorimit që monitorojnë faqen tuaj 24/7/365 për të siguruar kohën e duhur dhe për t’iu përgjigjur çështjeve kur ato lindin..
 • Mjetet e optimizmit të faqes: Për dallim nga Ofruesit e tjerë të menaxhuar të hostimit të WordPress, ai ju siguron optimizimin në faqe, këshilla për hulumtimin e fjalëve dhe këshilla të kërkimit të mediave sociale për t’ju ndihmuar të renditeni më mirë në Rezultatet e Motorit të Kërkimit.
 • Rezervime personale për S3: Ata kopjojnë çdo ditë serverin tuaj dhe ruajnë kopje rezervë me vlerë shtatë ditësh. Me sistemin e tyre personal rezervë, nuk keni nevojë të varet nga ndonjë softuer i palës së tretë për të kopjuar faqen tuaj. Ana e tyre e personalizueshme e serverit përpunon komponentë thelbësorë në kutinë tuaj S3 në Shërbimet Ueb në Amazon.

rekuizitë & Cons:

Pro (+): Sinteza siguron VPS të Menaxhuar sesa Hosted WordPress Hosted të Menaxhuar që i jep një shtysë shtesë faqes tuaj. Të gjitha planet e tyre përfshijnë shumë të personalizueshme nginx dhe PHP-FPM serveri në internet Plando plan i tyre përfshin procesin e vetë-shërimit, mbështetjen eWatch, kutitë e optimizmit të faqeve etj. Një tjetër gjë më e rëndësishme është që ato ofrojnë shtresa shtesë sigurie për faqen tuaj në mënyrë që faqja juaj të mbetet gjithmonë e sigurt dhe në internet.

Plani i tyre standard ofron 10,000 vizita në ditë që barazohen me 3,00,000 vizita në muaj, madje asnjëri nga ofruesit e pritjes të menaxhuar të WordPress nuk e ofrojnë atë me të njëjtin çmim.

Kundra (-): Ata nuk mbështesin instalimet Multisite WordPress.

5 Lista e Krahasimeve të Ofruesve të Pritjes së Pritjes më të Mirë të Menaxhuar të WordPress

[id-tryezë me çmim të lehtë = ”2624]

Cilin duhet të zgjedhësh?

Siç kemi përmendur edhe më lart se një hostim i menaxhuar i WordPress është gjithmonë më i mirë se sa një host i përbashkët në të gjitha kategoritë. Nëse keni një trafik të një numri të madh në faqen tuaj të internetit ose në faqen e internetit të madhe, atëherë menjëherë duhet të kaloni te Menaxhoni të presë. Sepse Hosting Shared është i mirë për fillestarët dhe mund të trajtojë trafik të lehtë. Përveç kësaj, Shared Hosting nuk ofron të gjitha tiparet dhe ka më pak mundësi sigurie.

Duke përdorur një Hosting të Menaxhuar, do të merrni gjithçka dhe cilësi më të mirë d.m.th ai mund të trajtojë më shumë trafik, të rrisë shpejtësinë e sitit, sigurinë e shumë shtresave, SSL falas dhe WordPress shprehin mbështetje. Ajo i jep faqes tuaj më shumë fuqi dhe pa telashe, kështu që ju mund të përqendroheni në punën tuaj dhe të rritni prodhimin tuaj.

Por zgjedhja e Ofruesi më i mirë i menaxhuar i WordPress-it të Menaxhuar nuk është e lehtë. Në skenarin e mësipërm, kemi diskutuar 5 Ofruesit e Hosting më të mirë të Menaxhuar të WordPress-it, të cilat ofrojnë karakteristika ndryshe.

Zgjedhjet e mia kryesore,

> Nëse jeni një Blogger ose zhvillues, atëherë WPEngine do të jetë zgjedhja perfekte për ju. WPEngine pothuajse siguron gjithçka dhe çmimi i tyre gjithashtu i lirë. Ato ofrojnë migrim falas, certifikatë SSL, zonë skenë gjithashtu. Ekspertët e tyre të WordPress gjithashtu qëndrojnë të disponueshëm 24 × 7. Mund t’i arrini ato përmes bisedës live ose biletës mbështetëse. Koha e përgjigjes së biletave të tyre është e mahnitshme, zgjat vetëm 1-2 orë. Por plani i tyre fillestar ka disa kufizime si shikimet e faqeve dhe CDN që nuk përfshihen. Ju mund të duhet të paguani shtesë për të shtuar burime shtesë.

Shkojne per : WPEngine.

> Nëse keni një uebfaqe, blog ose markë biznesi të madh, i cili merr miliona trafik, atëherë shkoni për Kinsta. Kinsta është mundësuar nga Platforma Google Cloud. Ajo ofron një numër të pakufizuar të shikimeve të faqeve, vizitorë të pakufizuar, migrim falas, 4 punonjës të PHP, 1440 kontrolle ditore dhe plus mjedisin skenë. Sidoqoftë, çmimi i tyre është pak i shtrenjtë, por cilësia e pritjes është mahnitëse.

Shkojne per : Kinsta.

Për profesional projektuesit, agjensitë, zhvilluesit dhe blogerët, Flywheel është alternativa më e mirë. Eshte gjithashtu WordPress-i Rekomandoi Hosting të Menaxhuar të WordPress-it. Nga pulti, klientët tuaj mund të hyjnë dhe mund të paguajnë individualisht. Ashtu si ofruesit e tjerë të menaxhuar të hostimit të WordPress, Flywheel gjithashtu ofron pothuajse gjithçka, pasi që një Webmaster duhet të zhvillojë faqen e tij / saj. Karakteristika e tyre e veçantë “Projekt” ju ndihmon të krijoni një strukturë me porosi të faqes tuaj duke përfshirë shtojcat dhe temat. Dhe më vonë mund ta aplikoni atë konfigurim në faqen tuaj të ardhshme.

Shkojne per : volant.

Nëse më kërkoni të marr më të mirën, atëherë unë do t’ju rekomandoj të merrni WPX Hosting. Më parë njihet si Traffic Planet Hosting. Ata ofrojnë gjithçka si kompanitë e tjera primi pritës dhe çmim gjithashtu të lirë. Për dallim nga Ofruesit e tjerë të Hosting WordPress të Menaxhuar, ato ofrojnë tipare A-Z me çmim të përballueshëm dhe mund të presin 5 uebfaqe tuaj të ndryshme. Por ata nuk ofrojnë tipar Skenë.

Shkojne per : Hosting WPX.

Në këtë artikull, ne kemi mbuluar 5 Pritjet më të Mirë të Menaxhuar WordPress për Sitet me Trafik të Lartë. Nëse keni ndonjë pyetje ose sugjerim në lidhje me këtë, ju lutem mos ngurroni të ndani mendimin tuaj duke lënë një koment. Cheers ��

Temat e ndërlidhura,

 • 19 Këshilla më të mira për të shpejtuar WordPress (Rritni Shpejtësinë e sitit me 200%)
 • 20 Plugins më të mirë të WordPress 2017: Thelbësore për Bloggerët profesionistë
 • 7 Temat më të mira Premium për WordPress për Bloggerët (Edicioni 2017)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector