SiteGround Rishikimi i Hosting -Pse SiteGround është Ofruesi më i Mirë i Hosting

04.06.2020
KOMENTET 'SiteGround Rishikimi i Hosting -Pse SiteGround është Ofruesi më i Mirë i Hosting
0 7 мин.


Nëse keni kërkuar ndonjëherë rreth “Best Web Hosting”, me siguri mund të keni parë “SiteGround”Në 3 listat më të mira në çdo uebfaqe ose blog. Për të mos përmendur SiteGround është sugjeruar nga WordPress.org. Kështu që në këtë përmbledhje të SiteGround unë po i shpjegoj të gjitha materialet në lidhje me SiteGround me Hosting, Performance, Uptime të Faqes, Mbështetje dhe mim. Gjë e mirë është që kam ndryshuar kohët e fundit nga GoDaddy në SiteGround dhe duke përdorur planin “StartUp”. 

Rreth SiteGround

rishikim në terren

SiteGround u themelua në vitin 2004 nga Tenko Nikolov. Ishte një kompani e vogël në atë kohë, por gradualisht ajo u shndërrua në një ofrues kryesor të shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet. Tani ata presin më shumë sesa 500,000 domenet me këtë numër rriten për orë dhe sot kompania ka më shumë sesa 320 të punësuar. Nuk janë të gjitha, ato përpunojnë 1800+ bileta, 1000+ thirrje telefonike dhe 2500+ kërkesat e bisedës në ditë.

Rishikimi i SiteGround:

1. Planet e strehimit

Ata janë duke ofruar 3 lloje të planeve të pritjes: StartUp ($ 3.95), GrowBig ($ 7.95) & GoGeek ($ 14,95). E mira është që ata ofrojnë shërbime të menaxhuara në të gjitha planet.

rishikim në terren

StartUp plani përfshin 10 GB Hapësirë ​​në internet, transferim të pakufizuar të dhënash në të përbashkët dhe ju mund të organizoni vetëm një Uebfaqe.

Plani fillestar:

Ky është plani themelor i SiteGround që fillon me vetëm 3,95 $ në muaj.

 • Lejohet 1 Uebfaqe
 • Hapësirë ​​në internet 10 GB
 • Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave (Numri i Përshtatshëm i 10,000 Vizitat Mujore)
 • Emër i Lirë Domain
 • Pakufizuar MySQL DB
 • cPanel & Hyrje në SSH
 • Ruajtja e SSD
 • Niveli 1 SuperCacher
 • Serverët e aktivizuar HTTP / 2
 • pa pagesë backup
 • 24 × 7 Mbështetje
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Nëse jeni i ri ose keni trafik të ulët, atëherë ky plan është perfekt për ju. 

Plani i GrowBig:

Në qoftë se nuk keni nevojë për veçori premium si- SuperCacher level3, WildCard SSL, mbështetje me përparësi dhe më shumë. Duke përdorur këtë plan do të merrni një përfitim shtesë:

 • Uebfaqe të pakufizuara
 • 20 GB Hapësirë ​​në internet
 • WildCard Një vit SSL
 • Niveli 3 i SuperCacher
 • Ndihma me përparësi
 • Rikthim themelor & Rivendosja e Shërbimit

Duke përdorur SuperCacher do të merrni të gjitha tiparet e ruajtjes si “W3 Total Cache”, Dhe është jashtëzakonisht i fuqishëm. Përndryshe, ju mund të përdorni optimizuesin e shpejtësisë së faqes të zhvilluar nga Google PageSpeed.

GoGeek:

Nëse keni një trafik të madh në faqen tuaj të internetit dhe dëshironi një WordPress Hosting me cilësi më të mirë, atëherë ky plan është për ju. Përfshirë karakteristikat e GrowBig, do të merrni sa vijon: \

 • Skena me një klikim në WordPress
 • SG-Git për krijimin e repos WordPress
 • Kopje rezervë Premium & Rivendosja e Shërbimit
 • Pajtueshmëri Falas PCI
 • dhe shumë më tepër…

2. Performanca

Nuk ka dyshim se Performanca e SiteGround është shumë më e mirë. SiteGround siguron disqe SSD në të gjitha planet, SSD sigurojnë një rritje prej 1000x në operacionet hyrje / dalje në krahasim me disqet e rregullt. Ata gjithashtu përdorin teknologjinë e serverëve NGINX të internetit për të shpejtuar ngarkesën e përmbajtjes statike të të gjitha faqeve të internetit që ne presim.

Për më tepër, ato kanë Qendrat më të larta standarde të të dhënave në botë. Kështu që faqja juaj e internetit të qëndrojë më e qëndrueshme dhe më e shpejtë. Shihni hartën më poshtë në vendndodhjet e Qendrave të tyre të të Dhënave:

Rishikimi i sitit rrethues

Përfshirë të gjithë planin, do të merrni falas CloudFlare CDN(Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes), e bën ngarkesën tuaj të internetit më të shpejtë në çdo pjesë të botës duke ruajtur përmbajtjen e tij dhe shpërndarë atë në qendra të shumta të të dhënave.

3. Shpejtësia & uptime

Me veçoritë e tyre të fuqishme SuperCacher, faqja juaj hapet më shpejt. Disa nga karakteristikat e fuqishme janë ato që rritin shpejtësinë e faqes tuaj më shpejt (Këto karakteristika përfshihen në të gjitha të përbashkëtat) & planet e pritjes së cloud).

 • SSD drejton në të gjitha planet: SiteGround siguron disqe SSD për të gjitha planet e përbashkëta dhe ato re. Ajo rritet 1000x në operacionet hyrje / dalje në krahasim me disqet e rregullt.
 • Shpejtësia e serverit NGINX: ata përdorni teknologjinë e serverëve NGINX për të shpejtuar ngarkesën e përmbajtjes statike të të gjitha faqeve të internetit.
 • Geeky SuperCacher: Vetë mekanizmi i tyre i mbajtjes së memorjes që shpejton në mënyrë dramatike shërbimin e përmbajtjes dinamike të vendeve gjithashtu. SuperCacher lejon gjithashtu optimizimin e shpejtësisë së faqes në internet përmes memorjes dhe shpejtësisë së faqes Google.
 • CDN falas në dispozicion: CloudFlare CDN bën që faqja juaj e internetit të ngarkohet më shpejt në çdo pjesë të botës duke ruajtur përmbajtjen e saj dhe duke shpërndarë atë nëpër qendra të shumta të të dhënave. Mësoni më shumë rreth CDN.
 • Serverët e aktivizuar HTTP / 2: HTTP / 2 është protokolli më i ri i rrjetit, i cili në mënyrë të konsiderueshme shpejton ngarkimin e faqeve të internetit në shfletuesin.
 • PHP7 dhe HHVM: Duke përdorur PHP7 dhe HHVM, do të përfitoni shtesë.

Ata kanë një nga figurat më të mira në kohë që shkojnë. Një nga arsyet pse shifrat e tyre Uptime janë kaq të larta është se ata kanë ndërtuar një program personal të monitorimit të serverëve që mund të zgjidhin automatikisht 90 përqind të çështjeve pa ndërveprim njerëzor.

kohën e duhur për sit

Ata gjithashtu ndjekin serverët e tyre në kohë reale (brenda 1-5 min), kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për faqen tuaj.

4. Mbështetje miqësore

fri

Më pëlqejnë kryesisht ata për shkak të mbështetjes së tyre miqësore. Mund të flisni, bisedoni me ta në çdo kohë, ata janë gjithmonë të gatshëm t’ju ndihmojnë & dhe ata gjithmonë përpiqen të zgjidhin çështjet tuaja në lidhje me pritjen. 

Unë po them personalisht që ato ofrojnë mbështetjen më të mirë që kam parë ndonjëherë. ��

5. Prmimi

çmimet në terren

Prmimi fillon nga $ 3.95/muaj. 

 • Startup = $ 3.95
 • GrowBig = $ 7.95
 • GoGeek = $ 14,95
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector