Akismet Eklentisi Nedir ve WordPress için Akismet Kurulumu

Akismet nedir?

WordPress’i yüklediyseniz, eklenti bölümünde önceden yüklenmiş iki eklenti olduğunu fark edebilirsiniz ve Akismet Onlardan biri. Etkinleştirdikten sonra, API anahtarı kurulum Akismet. Unutmamak gerekir ki Akismet en aktif kurulu olanlardan biridir (1+ milyon aktif kurulum) & en yüksek puan alan WordPress eklentisi.


İsim Akismet Automattic ve Kismet’ten geliyor. Auttomatic, Akismet’in arkasındaki şirket ve WordPress kurucu ortağı Matt Mullenweg tarafından kuruldu.

Akismet, web sitenizin yorumlarını filtreleyen ve hangi yorumların spam olarak işaretlendiğini size bildiren bir yorum spam filtreleme eklentisidir. Akismet, her yorumu kontrol etmek için kendi algoritmalarını kullanır. Örneğin, bazı web siteleri benzer görünümlü içeriği spam olarak bildirmeye başladığında, Akismet gelecekte bu tür içeriği SPAM olarak tanımlamayı öğrenecektir. 14 Haziran 2013 itibarıyla Akismet, 83 Milyar spam yorumları. 

Neden Akismet’i Hemen Kullanmaya Başlamalısınız?

Hepimiz SPAM’den nefret ediyoruz. Sinir bozucu. Sitenizin güvenilirliğini ve SEO’sunu incitir. Siteniz trafik almaya başladığında, çok sayıda spam yorum alma şansınız% 100’dür. Yalnızca birkaç yorum yasal ve% 85-90 yorum SPAM’dir. Hangisinin spam veya hangisinin Yasal olduğunu ayırmak gerçekten çok zor ve zaman harcıyor. Akismet’i kullanarak artık bunu yapmanız gerekmez, gelen tüm yorumlarınızla ilgilenir. Bu şekilde Akismet zaman kazandırır, böylece işinize odaklanabilirsiniz. Bu yazıda sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum WordPress Siteniz İçin Akismet Eklentisini Adım Adım Kurma.

WordPress için Akismet Eklentisi Nasıl Kurulur

1. İlk adım Akismet eklentisini WordPress Yönetici Panonuzdan etkinleştirmektir.AkismetBu eklentiyi etkinleştirdikten sonra Akismet ayarlarına tıklayın. Ardından Akismet API anahtarını girmeniz istenecektir. Zaten API anahtarınız varsa, o anahtarı kullanın. API anahtarınız yoksa tıklayın “API Anahtarınızı Alın”

Bir Akismet API Anahtarı edinin

akismet api anahtarı al

Akismet’i kurmak için bir API anahtarına ihtiyacınız vardır. Tıklamak “Akismet API’sı edinin “Anahtar buton. Kaydolma sayfasına götürürsünüz. Zaten bir WordPress.com hesabınız varsa, Zaten bir WordPress.com hesabım var’ı tıklayın. WordPress.com hesabınız yoksa, yeni bir hesap oluşturun. 1 dakikadan az sürer. E-postanızı, istenen kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmelisiniz. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra fiyatlandırma sayfasına yönlendirilirsiniz. Planları seçmeden önce, Akismet’in temel özellikleri.

Akismet Planları

akismet fiyatlandırma planları

Akismet, şu anda 9 milyondan fazla siteyi koruyan WordPress için sektör lideri spam savunma hizmetidir. 

 • Temel: Bu temel plan ücretsizdir ve kişisel siteler ve bloglar için uygundur. Bu planla yalnızca spam koruması alacaksınız.
 • Artı: Bu planla tamamen spam koruması, gelişmiş istatistikler, öncelik desteği ve ticari siteleri destekleyeceksiniz. Site başına aylık 5 ABD dolarıdır ve profesyonel veya ticari siteler ve bloglar için uygundur.
 • Ödül: Sizi spam’dan daha fazla koruyan eksiksiz bir güvenlik çözümüdür. Bu plan tüm planları içerir (temel + prim). Büyük web sitesi için uygundur ve web sitenizin kötü amaçlı yazılım taraması yapar.

Kişisel siteniz veya blogunuz varsa, B“Te planla ve devam et.

Bundan sonra, bu abonelik için bir ödeme yapmanız istenir. Panik yapma. Bir sürükleme çubuğu var. Miktarı şu şekilde değiştirin: $ 0. Bundan sonra sadece iki seçenek görebilirsiniz: Adı & Soyadı.

Akismet API Anahtarınızı Alın

Bu adım en önemli adımlardan biridir, bu yüzden dikkatlice yapın. Bu hesaba genel bakış sayfasında Akismet API anahtarınızı alacaksınız. Anahtarı almak için, Göz düğmesine basın ve kodu kopyalayın.

akismet api anahtarı

Burada, web sitesi istatistiklerinizi istediğiniz zaman görüntülemek için web sitenizin URL’sini ekleyebilirsiniz. Ayrıca aylar içinde kaç yorumun spam olarak işaretlendiğini yazlık olarak görebilirsiniz. Daha fazla özellik istiyorsanız, abonelikleri aktif hale getirebilirsiniz.

Akismet api anahtarı ekle

Kodu kopyaladıktan sonra WordPress kontrol panelinize gidin. Orada Akismet ayarları sayfasına gidersiniz ve bunun gibi bir seçenek göreceksiniz Manuel olarak bir API anahtarı girin. Kodu yapıştırın ve bu kodu kullan’a tıklayın. API çok gizlidir, bu yüzden onu kimseyle paylaşmayın. Anahtarınızı kaybetmeniz durumunda, Akismet’e giriş yaparak anahtarı alabilirsiniz. Artık hazırsınız ve başarıyla kurulum Akismet.

Tercih Edilen Akismet Ayarları

Akismet ettings

Senden sonra kurulum Akismet kullanarak API sonra ayarlar sayfasına gelir. Temel olarak, bazı kullanıcılar varsayılanı korur. Ancak bazı seçenekleri değiştirebilirsiniz. Burada, her yorum yazarının yanındaki onaylanan yorum sayısını görmek için yorum kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bu kadar. Artık web siteniz Akismet tarafından korunuyor. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map