WordPress Siteniz için Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır

04.06.2020
NASIL 'WordPress Siteniz için Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır
0 8 мин.

Google’ın “Sıralama Sinyali olarak HTTPS” i duyurduğunu duydunuz mu? Bu, SSL’nin etkin olduğu sitelerin Google’da bir sıralama artışı aldığı anlamına gelir. Bundan sonra, yüz binlerce site HTTP’den HTTPS’ye geçiyor. Sitenizi HTTPS’ye taşımak veya WordPress sitenize SSL sertifikası yüklemek istiyorsanız, bu makale tam size göre. Tıpkı benim gibi bir blog sitesi çalıştırıyorsanız, Let Encrypt’ten kolayca Ücretsiz SSL Sertifikası alabilirsiniz.


Bu eğitimde, SSL Sertifikası Nedir, SSL sahibi olmanın avantajları ve WordPress sitenize ücretsiz SSL sertifikası nasıl yüklenir?.

Ücretsiz SSL Sertifikası Alın

SSL Sertifikası nedir?

SSL, “Güvenli soket katmanı” anlamına gelir, internet güvenliğinin belkemiğidir. Bu mekanizma, bir web tarayıcısı ile bir sunucu arasında şifreli bir bağlantı oluşturur. Böylece tüm hassas bilgiler: parolalar, kredi kartı bilgileri vb. Şifreli bağlantıdan geçer ve bilgileri bilgisayar korsanlarından korur.

Normalde, şifreler, kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgiler bir kullanıcıdan sunucuya düz metin olarak gönderilir ve tamamen anlaşılabilir. Örneğin, bir site SSL kullanmaz ve ürün satmak için şifre, kredi kartı bilgileri gibi hassas verileri toplar. Bilgisayar korsanları verileri ele geçirirse, bir kullanıcıdan sunucuya aktarılan bilgileri kullanabilir ve görebilir.

Diğer taraftan, SSL özellikli web sitesinin bilgileri, okunamayan ve hatta şifresi çözülemeyen yüksek düzeyde şifrelenmiş bir bağlantıdan geçer. Böylece kullanıcı ve sunucu arasındaki tüm veriler güvende kalır.

SSL’yi Neden Hemen Kullanmalısınız?

Sitenize henüz SSL eklemediyseniz, hemen kullanmanız gerekir. SSL eklemenin birçok faydası vardır.

Google HTTPS’yi seviyor

6 Ağustos 2014’te Google, bundan böyle HTTPS / SSL etkin sitelere daha fazla öncelik verileceğini resmen açıkladı. Ayrıca HTTPS sitelerinin sıralamadaki artışı da sağlayacağını söylediler. Kim Google’da daha üst sıralarda yer almak istemiyor? Sitenize SSL eklediğinizde, sitenizde biraz sıralama artışı olacaktır. Büyük bir destek olmasa da, küçük bir destek harika.

Bir blog çalıştırırsanız, sitenize ücretsiz SSL sertifikası alabilirsiniz.

Bilgileriniz güvende

SSL sertifikası aşağıdaki gibi tüm hassas bilgileri korur: şifreler, kredi kartı bilgileri, kullanıcıdan sunucuya geçen hesap bilgileri. E-ticaret web siteleri tüm hassas verileri topladığından, çevrimiçi mağazalar için SSL gerekir.

Müşteriniz sitenize güveniyor

SSL, müşterinizin güvenini artırmanın bir başka etkili yoludur. Sitenizde SSL bulunması, web sitenizin bilgi sağlamak ve bir işlemi tamamlamak için güvenli ve güvenli olmasını sağlar. Böylece, müşterinizin güvenini artırabilir ve daha fazla satış elde edebilirsiniz..

Artık Google, web yöneticilerini web sitelerinde HTTP üzerinden HTTPS kullanmaya teşvik ediyor. Bu, tüm bilgilerin güvende kalmasını sağlar. 

Sitenize Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Tıpkı benim gibi bir blog web sitesi çalıştırıyorsanız, pahalı bir SSL satın almanız gerekmez. Alabilirsiniz ücretsiz SSL sertifikası Hadi kolayca şifreleyelim ve size süreçleri gösteriyorum.

Let’s Encrypt SSL’yi kullanarak tüm avantajlardan yararlanacaksınız ve site URL’niz yeşil bir asma kilitle açılacaktır, yani SSL kullanan siteniz HTTPS olarak açılabilir. Ücretsiz SSL sertifikası almanın ve kurmanın 3 yolu vardır. Çoğu zaman cPanel’i doğrudan barındırarak ücretsiz bir SSL yüklenebilir veya manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Yöntem 1, Hosting cPanel’den Ücretsiz SSL Sertifikası Yükleme

Tüm web barındırma sağlayıcılarının çoğu ücretsiz SSL sertifikası sunmaktadır. SiteGround, ücretsiz SSL sertifikası, günlük yedekleme ve tek tıklamayla WordPress kurulumu sunan harika bir barındırmadır.

SiteGround Hosting’e göz atın (Artık% 60 indirim)

Ücretsiz SSL sertifikası ayarlamak için öncelikle barındırma cPanel’inize giriş yapmanız gerekir. Ardından SSL / TLS Manager’a gidin.

SG SSL

Ardından SSL sertifikasını yükle’yi tıklayın. Oradan, SSL yüklemek istediğiniz etki alanını seçin ve ardından “Etki Alanına Göre Otomatik Doldur” seçeneğini tıklayın. Burada hiçbir şey girmenize gerek yok, tüm alanlar otomatik olarak doldurulur. Şimdi Sertifika Yükle’ye tıklayın.

Site Yer Yükleme SSL Sertifikası

SSL sertifikası yükledikten sonra site URL’nizi düzenlemeniz gerekir. Bu yüzden WordPress yönetici kontrol panelinize gidin ve Ayarlar>Genel Ayarlar, orada sitenizin URL’sini göreceksiniz. Şimdi HTTP adresini HTTPS olarak değiştirin ve değişiklikleri kaydet’i tıklayın. Güvenlik amacıyla çıkış yapmış olabilirsiniz.

WP HTTPS

Artık sitenizin HTTPS ile açıldığını görebilirsiniz, bu da sitenize bir SSL yüklendiğini gösterir.

Yöntem 2, Ücretsiz SSL Sertifikası Almak İçin “Ücretsiz SSL” Kullanma (Alternatif Yöntem)

Web barındırıcınız ücretsiz SSL sunmuyorsa veya bunun için fazladan bir kuruş talep ediyorsa, cPanel’inize manuel olarak SSL sertifikası yükleyebilirsiniz. 

CPanel’inize üçüncü taraf bir SSL yüklemek için önce Ücretsiz SSL. Ücretsiz SSL, sonsuza kadar% 100 ücretsiz SSL sertifikası sağlar, ancak hizmetlerini kullanmaya devam etmek için her 90 günde bir sertifikanızı yenilemeniz gerekir. 

Ücretsiz SSL Alın

Alan adınızı girin ve “Ücretsiz SSL Sertifikası Oluştur” u tıklayın. Bundan sonra alan adınızı doğrulamanız gerekir. Alan adınızı doğrulamanın birkaç yolu vardır, ancak size manuel olarak nasıl doğrulama yapacağınızı göstereceğim.

Ücretsiz Manuel Doğrulama için SSL

Manuel doğrulamayı tıkladıktan sonra böyle göreceksiniz. Burada dosyaların nasıl doğrulanacağına ilişkin talimatları göreceksiniz..

İlk önce iki dosyayı indirin 1. ve 2.. CPanel’inize gidin, alan adı klasörünüzü bulun ve yeni bir klasör oluşturun “Acme-meydan” altında “.Well bilinen” olmadan ”“ işaret. Sonra iki dosyayı yükleyin (# 1 & # 2) “acme-challenge” klasöründe. Yükledikten sonra, aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak iki dosyayı doğrulamanız gerekir. Dosyalar rasgele alfasayısal karakterler gösteriyorsa, dosyalar doğrulanmıştır.

Manuel SSL Kurulumu

Şimdi SSL sertifika dosyalarınızı indirmeniz gerekiyor. Toplam 3 dosya içeren bir zip dosyası olacaktır – özel anahtar, sertifika ve ca-bundle. Güvenli tutun, SSL sertifikanızı cPanel’den yüklemek için buna ihtiyacımız olacak. (SSL anahtarlarınızı kimseyle paylaşmayın)

Bu adımda, cPanel ve ardından SSL / TLS yöneticinize gidin. Orada anahtarlarınızı vermeniz gerekiyor. Anahtarları ekledikten sonra sertifikayı yükle’yi tıkladığınızda işlem tamamlanmıştır. Şimdi Let’s Encrypt SSL’yi sitenize başarıyla yüklediniz.

SiteGround SSL YöneticisiSSL sertifikasını cPanel’den yükledikten sonra, WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yapmanız ve site adresini HTTPS olarak değiştirmeniz gerekir.

Yöntem 3, CloudFlare’dan Ücretsiz SSL Sertifikası Alın

Let’s Encrypt en popüler ücretsiz SSL sertifika sağlayıcısı olsa da, siteniz için ücretsiz SSL sertifikası almanın alternatif bir yolu var.

CloudFlare kullanıyorsanız, sitenize yalnızca tek bir tıklama ile kolayca SSL ekleyebilirsiniz. CloudFlare hesabınıza giriş yapın ve “Kripto” ve oradan sitenize ücretsiz SSL sertifikası ekleyebilirsiniz.

CloudFlare SSL ekle

Sonuç

Bir blog veya E-ticaret sitesi işletiyor olun, bu günlerde SSL gereklidir. Google’ın zaten açıkladığı gibi, SSL / HTTPS etkin sitelerin sıralamada bir artış elde edeceğini. Dahası, bir SSL ayrıca sitenizin hassas veriler sağlamak için güvenli ve güvenli olduğunu gösterir.

Şu anda blog çalıştırıyorsanız, siteniz için ücretli veya premium SSL’ye ihtiyacınız yoktur. WordPress blogunuza kolayca ücretsiz SSL sertifikası alabilirsiniz.

Umarım bu eğitim sitenize SSL sertifikası yüklemenize yardımcı olmuştur. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya bir öneriniz varsa, lütfen yorum bölümünde bize bildirin. Senden duymak istiyorum. İsterseniz bizimle de bağlantı kurabilirsiniz Facebook, heyecan, Google+.

Hoşunuza gidebilecek diğer ilgili makaleleri seçtim,

 • WordPress’te HTTP HTTPS’ye Yeniden Yönlendirme
 • WordPress blogunuza CloudFlare CDN Kurulumu
 • WordPress Sitenizdeki Bozuk Bağlantıları Bulma ve Düzeltme
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector