10 Plugin më të mirë të bisedave të drejtpërdrejta në WordPress 2016

Farë është Biseda Live?

Biseda live mbështetja është një shërbim i bazuar në Web që lejon bizneset të komunikojnë, ose të bisedojnë, në kohë reale me vizitorët në faqen e tyre të internetit. jetojnë aplikacionet mbështetëse zakonisht përdoren për të siguruar mbështetje të menjëhershme të klientit dhe informacion për klientët dhe klientët. Kështu që në këtë post po ju tregoj 10 Plugin më të mirë të bisedës në WordPress të vitit 2016.


Por ju mund të mendoni, pse unë kam nevojë për një funksion Live chat në faqen time të internetit … apo jo?…“A e dini se mund të merrni më shumë konsumatorë 60%, madje ju mund të rritni shitjet tuaja më shumë për të pasur një sistem bisede live.” Funksioni i bisedës live është i dukshëm në ditët e sotme për të shitur diçka, dhe kryesisht për ata që vijnë për herë të parë në faqen tuaj të internetit. Ata nuk kanë shumë kohë për të pritur një përgjigje. Kështu që Biseda Live bën një punë të shkëlqyeshme në atë rast. Pas integrimit të pluginit live chat të WordPress, mund të bisedoni drejtpërdrejt me klientin tuaj dhe t’i ndihmoni ata në lidhje me pyetjet e tyre për çdo produkt. Le të shikojmë ato shtesa të bisedës live të WordPress …

10 Plugin më të mirë të bisedës në WordPress

1. Biseda live

Plugin e bisedës live të WordPressBiseda live është softveri më i mirë i bisedave të drejtpërdrejta dhe programi ndihmës për shërbimin ndaj klientit. Nëse po gjeni shtojcën më të mirë të bisedës live WordPress për çdo lloj biznesi, atëherë është opsion i mirë ose ju. kjo Plugin e bisedës live të WordPress vjen me shumë karakteristika të cilat mund të rritin shkallën tuaj të bisedës me blerësit. 

Me pultin e tyre të fuqishëm të administratorit, ju mund të rregulloni gjithçka. Nëse keni një portofol, E-commerce ose ndonjë kohë të faqes në internet, mund ta përdorni lehtësisht. Së pari ju vetëm duhet të identifikoheni në pultin tuaj të administratorit dhe të merrni kodin dhe ta shtoni atë në footer.php në temën tuaj. Pastaj mund të vendosni opsionet tuaja të bisedës, temat nga këtu. Këtu është një fotografi e tabelës së ekranit:-

chat live wpmyweb

Karakteristikat kryesore:

 • Rregullimi i dritares së bisedës: Kur të keni aktivizuar opsionin e bisedës në faqen tuaj të internetit, atëherë mund të personalizoni dritaren e bisedës me disa tema dhe ngjyra. Nuk janë të gjitha. Tjetra në opsionin gjuhësor, gjuha e paracaktuar është anglishtja, por nëse biznesi juaj vendoset në Itali, atëherë mund ta ndryshoni gjuhën në italisht. Ju gjithashtu mund të aktivizoni sondazhin para-chat, anketimin post-chat etj. Studimi post-chat përdoret kryesisht për reagime të menjëhershme të klientit dhe në rast të agjentëve të vlerësimit. Konsumatori mund të plotësojë formularin e biletave në opsionin chat, nëse biseda në internet nuk është e disponueshme atë kohë.
 • Angazhimet e klientëve: Mund të vendosni mesazhe me porosi, kur dikush klikon në chat në internet ose mund të Vendosni më shumë përshëndetje për të ftuar vizitorët e synuar të bisedojnë. me diçka tërheqëse sistemi, klientët tuaj marrin më shumë vëmendje dhe i provokojnë ata të fillojnë bisedën.
 • Mjetet e Avancuara të Agjentit: Agjenti i bisedës mund të shtojë etiketa dhe shkurtore të tastierës për përdorim të shpejtë. Ky bisedë mund të jetë i shfrytëzueshëm nga PC dhe telefoni duke përdorur softuer të shkarkueshëm. 
 • Cilësimet e bisedës: Agjentët e bisedave mund të flasin për biseda ose ato mund të bëhen automatikisht. Kështu që departamenti i caktuar merr klientë të bazuar në kategori specifike.
 • Integrim i thjeshtë: Pavarësisht se cili CMS po përdorni, ju mund ta integroni këtë plugin Live Chat lehtë në faqen tuaj të internetit.

Çmimi:

Kjo shtojcë është e paguar e cila kostot fillestare është 16 $ / muaj. Filloni gjyqin 30 ditë

2. Chat Live në WP

Biseda live në WordPress- Wpmyweb

Chat Live në WP shtojca është plugin më me kosto efektive të bisedës live WordPress. Kjo shtojcë është plotësisht funksionale dhe mbështet për bizneset e vogla. Kjo shtojcë është falas, kështu që nuk do të duhet të paguani për abonimet mujore të bisedës live për të kuptuar më mirë vizitorët tuaj.

Tani ju keni zgjedhjen për të pritur bisedën tuaj live në faqen tuaj të internetit ose serverin e tyre live chat. Përdorimi i serverit të tyre të bisedës live do të përmirësojë performancën e bisedës suaj deri në 300% dhe do të zvogëlojë ngarkesën në hostin tuaj. 

Fullyshtë plotësisht i personalizueshëm, kështu që ju mund të vendosni bisedën live nga pulti juaj admin. Siç e shihni në foton më lart që mund të bisedoni me klientët tuaj duke përdorur aplikacionin Windows, aplikacionin android etj, madje do të merrni një njoftim në desktop nëse disa klientë dëshirojnë të bisedojnë me agjentët. Këtu është një imazh i tabelës së administratorit më poshtë:

Chat Live në WP

Kjo shtojcë është falas, por nëse doni tipare të plota të kësaj shtojce, atëherë duhet të blini versionin PRO. Këtu janë disa tipare kryesore të WP Live Chat:

Karakteristikat kryesore:

 • Bisedë plotësisht e personalizueshme: Siç e përmenda që ajo shtojcë është plotësisht e personalizueshme, kështu që ju mund të vendosni bisedën tuaj ashtu si dëshironi.

 • Vlerësimet e Bisedave & Ikonat sociale: Shtë një zgjedhje e mirë që klientët / përdoruesit mund të vlerësojnë agjentët tuaj në kohë reale dhe ju mund të shtoni faqen në Facebook ose faqen e biznesit në dritaren e bisedës për të marrë më shumë ndjekës në të njëjtën kohë.
 • Njoftimet e shfletuesit: Kjo shtojcë ju lejon të merrni njoftime të shfletuesit, sapo të pranohet një bisedë e re.
 • hyrje PRe rekordet e Chat Chat: Ju mund të përdorni çdo bisedë që mund të keni humbur, si dhe të dhënat e mëparshme të bisedës.
 • Mbështet shumë gjuhë: Mbështetja Live Chat WP është plotësisht e përkthyeshme dhe është në dispozicion mbi 25 gjuhë të ndryshme.
 • Pritini serverin tuaj të bisedës në Cloud: Pritni serverin tuaj të bisedës live në serverin e tyre cloud për të përmirësuar performancën e bisedës suaj deri në 300% dhe për të zvogëluar ngarkesën në hostin tuaj. 

Çmimi:

Kjo shtojcë është falas, por për të marrë akses të plotë ose karakteristika ju duhet të blini versionin Pro të kësaj shtojce, e cila kushton 39,95 dollarë.

3.Tawk.to Chat Chat

wpmyweb tawk

Tawk.to është një aplikim 100% FALAS për bisedë live që ju lejon të monitoroni dhe bisedoni me vizitorët në faqen tuaj të WordPress. Mbështet për të gjitha llojet e biznesit dhe mbi 250,000 ndërmarrje që përdorin Tawk.to. Itshtë krijuar për të rritur efektivitetin në menaxhimin e përvojës në internet të angazhimit të klientëve. Pasi që nuk ka kufi, kështu që ju mund ta përdorni atë në shumë faqe interneti dhe agjentë në një ndërfaqe të vetme të tryezës për të biseduar me vizitorët në faqen tuaj të internetit..

Tawk.to ofron aplikacione falas iOS, Android, Windows dhe Mac OSX për të qëndruar të lidhur, ose mund të regjistroheni përmes çdo shfletuesi modern.

Karakteristikat kryesore:

 • Vegël me porosi: Ju mund të modifikoni Madhësinë, Ngjyrat, Pozicionin dhe Përmbajtjen e widget-it të vizitorëve për t’iu përshtatur uebfaqes tuaj.
 • Përdorni Sites të shumta: Nëse dëshironi të përdorni chat live në shumë faqe interneti. Pastaj shtoni widget-a të shumëfishtë në sa më shumë uebfaqe që dëshironi, kështu që të mund të gjurmoni se nga vijnë të gjitha bisedat tuaja.
 • Ngjitjet e automatizuara të bisedës: Mund të vendosni shkaqe për të vendosur mesazhe të automatizuara bazuar në kushte të shumta, si koha, duke vizituar një faqe të veçantë, ose duke kryer një veprim të caktuar etj..
 • Shkurtore me porosi: Shkurtesat ju lejojnë të përgjigjeni shpejt brenda 1 sek. Dhe gjithashtu kursen kohë duke iu përgjigjur pyetjeve të bëra shpesh nga vizitorët. Të tilla si: Në vend që të shtypni Përshëndetje, mirëpritur në faqen tonë të internetit, si mund të ndihmojmë? ju mund të krijoni një shkurtore që është thjesht /Përshëndetje.
 • Aplikacione Falas: Tawk.to ofron aplikacione falas iOS, Android, Windows dhe Mac OSX për të qëndruar të lidhur me klientët tuaj nga kudo.

Çmimi: 

100% Falas.

4. Zopim Live Chat

zopim live chat

Zopim është një prej shtojcave më të njohura dhe të besueshme të WordPress Live Chat. Zopim ju lejon të monitoroni dhe bisedoni me vizitorët që shfletojnë dyqanin tuaj në kohë reale. Ata kanë mbi 150,000 klientë dhe pluginin më të instaluar të bisedave të drejtuara më të instaluara WordPress.

Ata ofrojnë klientëve të tyre tipar më interesant është “Chat Messenger në Facebook”. Kështu që duke përdorur këtë veçori do të keni mundësi të përdorni të dërguarin. Dhe sigurisht që është mënyra tjetër më e mirë për t’u arritur klientëve tuaj.

Karakteristikat kryesore:

 • Përpara Analitikës: Paneli i Zopim ju lejon të monitoroni rrjedhën e vizitorëve, modelet e përdorimit dhe ju lejon të hidheni sa herë që një klient mund të ketë nevojë për ndihmë.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e biznesit: Nëse keni një faqe të vogël apo edhe të madhe, nuk ka problem. Ajo funksionon në çdo lloj pa probleme.
 • Friendly Mobile: Kjo shtojcë është plotësisht miqësore me celularin, kështu që klientët tuaj mund të bisedojnë me ju nga çdo pajisje duke përdorur widget-in tonë të optimizuar për celular.
 • Integrim i thjeshtë: Ai mbështet të gjitha CMS kryesore.
 • shumë më tepër…

Çmimi:

Falas | $ 11.20 / mo.

5. I’Msupporting

Plugin e bisedës WoRdPress

I’Msupporting është një platformë bisede e drejtpërdrejtë për faqet e internetit dhe dyqanet e tregtisë elektronike. Me IMsupporting programin e bisedave të drejtpërdrejta ju mund të keni një llogari live chat, të identifikoheni në llogarinë e bisedës live dhe të bisedoni me vizitorët tuaj brenda disa minutash.

Karakteristikat kryesore:

 • Monitorimi i Vizitorëve në kohë Reale: Me pultin e tyre të fuqishëm, ju jeni në gjendje të monitoroni sjelljet e vizitorëve dhe të veproni ndaj tyre është po aq e rëndësishme. Dhe mund të gjurmoni në cilat faqe janë përdoruesit tuaj, nga kanë ardhur, gjeo-vendndodhjen e tyre. 
 • Lehtë për tu personalizuar: Ju mund të personalizoni dritaret e bisedave për t’iu përshtatur me temën tuaj të faqeve të internetit dhe për të ndryshuar shkronjat, ngjyrat dhe imazhin e banerit të kokës. Unë bisedoj opsionin që ju mund të rregulloni tekstin dhe fushat.
 • Siguri më e mirë: Po mbështes duke siguruar Encryption SSL, kështu që të gjitha bisedat të qëndrojnë të sigurta.
 • më shumë ….

Çmimi:

Falas | $ 12.63 / mo

6. JivoChat

jivochat

JivoChat ka mbi 155.614 klientë dhe një nga kompanitë e besueshme. JivoChat ndihmon klientët të marrin përgjigje të menjëhershme në chat live – pa pasur nevojë të telefonojnë ose të dërgojnë email dhe të drejtën në faqen tuaj të internetit. Ju mund ta instaloni këtë shtojcë brenda disa minutash dhe mund të konfigurohet me porosi që të përputhet me stilin tuaj personal.

JivoChat duke ju ofruar një aplikacion desktopi falas për Mac / Windows, aplikacionin e shfletuesit dhe aplikacionin celular. Kështu që ju ose agjentët tuaj nuk do të humbisni një bisedë të vetme. 

Karakteristikat kryesore:

 • Cilësi më e mirë: Everydo ditë ata shënojnë cilësinë e shërbimit të bisedës në faqen tuaj nga një shkallë nga 0 në 5 dhe japin sugjerime se cilat fusha ju duhet të përmirësohen.
 • Lehtë për t’u përdorur: Agjentët mund të marrin biseda me aplikacionin e tyre të përshtatshëm të desktopit për Mac / Windows, aplikacionin e shfletuesit dhe aplikacionin tonë celular.
 • Më shumë biseda me klientë: Po ofron ndihmë para se pyetjet të bëhen me biseda proaktive, i kthejnë vizitorët rastësor në klientë të lumtur.

Çmimi:

Falas | $ 10 / mo.

7. Tidio Chat Live

tildochat

Tidio Chat Live është një shërbim chat live i cili ju lejon të komunikoni me lehtësi me klientët tuaj. Nëse po gjeni një shtesë të mirë dhe të lirë të bisedës live chat WordPress, atëherë është opsion i mirë. Isshtë krijuar posaçërisht për komunitetin WordPress. Pasi të instaloni shtojcën, do të jeni gati të përfitoni nga përfitimet që ofron shërbimi ynë, pa ndonjë regjistrim të kërkuar.

Extremelyshtë jashtëzakonisht e thjeshtë për t’u instaluar, pasi të instaloni shtojcën, jeni gati për të shkuar. Mban të ditur se kush viziton faqen tuaj te internetit. Ju mund të rregulloni skemën e ngjyrave ose fushat e personalizuara për format në nevojat tuaja.

Features:

 • Mbani gjurmët se kush viziton faqen tuaj te internetit.
 • Kontaktoni vizitorin tuaj përmes postës elektronike kur ata të lënë bisedën.
 • Integrimi me Zendesk, GetResponse, SalesForce dhe MailChimp dhe shumë më tepër.
 • Aplikacion i përkushtuar për pajisjet celulare dhe desktop (iOS, Android, Windows, OS X, Chrome).
 • Plotësisht i përshtatshëm.

Çmimi:

Falas | Versioni Pro: 12 dollarë në muaj.

Ildmimi Bisedë Live Tildo

8. Chat Live Olark

chat live olark

Olark është mënyra më e bukur dhe efektive për të biseduar me klientët tuaj për shitje dhe mbështetje. Olark zbulon se kush është në faqen tuaj të internetit dhe saktësisht se çfarë po bëjnë. Madje, shikoni se çfarë janë në karrocat e tyre.

Shtë e shpejtë & lehtë për tu instaluar dhe rregulluar Olark. Thjesht krijoni një llogari Olark dhe ngjisni kodin në faqen tuaj të internetit, jeni mirë të shkoni. Me tema të bukura, tekst dhe gjuhë që ju zgjidhni, dhe madje edhe një API të fuqishme, Olark është plotësisht nën kontrollin tuaj.

Kjo shtojcë është shumë e dobishme për faqen tuaj të internetit për E-commerce ose faqen WordPress. Por ai nuk ka version falas, ju duhet të blini për të përdorur këtë shtojcë.

Features:

 • Olark punon me softuerin kryesor që tashmë përdorni dhe superfuqitë CRM tuaj.
 • Merrni reagime të menjëhershme nga klientët tuaj, në mënyrë që të dini se po i bëni ata më të lumtur.
 • Klientët tuaj mund të rishikojnë produktet ose agjentët tuaj duke përdorur opsionet e bisedës. Kështu që ju të mund të përmirësoni produktin dhe përvojën tuaj.

Çmimi:

$ 12 / month. (Vetëm versioni Premium në dispozicion)

9. onWebChat

chat në internet

onWebChat është një shtojcë e mirë chat-bisede për WordPress për faqen tuaj të internetit. Kjo ju lejon të bisedoni me vizitorët tuaj në faqen e internetit, të monitoroni trafikun e faqes në internet dhe të ofroni mbështetje më të mirë të klientit. 

Ky shtojcë bisede live për WordPress për WordPress ofron një mënyrë të thjeshtë për të integruar faqen tuaj të internetit WordPress me sistemin tonë inovativ të bisedave të drejtpërdrejta. Alsoshtë gjithashtu në përputhje me faqet e internetit të WooCommerce. Mund të bisedoni me vizitorët e faqes tuaj në kohë reale vetëm me një klik, të monitoroni trafikun tuaj të internetit dhe të maksimizoni konvertimet tuaja me shkaqe.

tiparet onwebchat

Çmimi:

Falas | $ 7.81 / month.

10. WP-Chat

wp-chat

Biseda WP është një shtojcë bisede live WordPress, e cila është ndërtuar kryesisht për WordPress. Duke përdorur këtë shtojcë, ju mund të monitoroni dhe të bisedoni me vizitorët, të cilët shfletojnë dyqanin / faqen tuaj në kohë reale. Fullshtë plotësisht e personalizueshme, shumë-gjuhëshe, e cila mund të zhvillohet në bisedë. 

Për të përdorur këtë shërbim, ju vetëm duhet një çelës API nga WP-Chat , dhe mund të filloni të bisedoni me klientët tuaj. Kjo ju lejon të shtoni faqet e internetit të Pafund, biseda të pakufizuara, klientë të pakufizuar dhe më shumë. Ju mund të përdorni Aplikacionin e tyre celular për këtë shtojcë bisede live.

Karakteristikat kryesore:

 • faqet e internetit të pakufizuar
 • Biseda të pakufizuara
 • Operatorët pakufizuar
 • Aplikacioni celular, aplikacioni Chrome i disponueshëm për këtë Shtojcë të bisedës live të WordPress

Çmimi: 

falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map