20 Plugins më të mirë të WordPress 2017: Thelbësore për Bloggerët profesionistë

04.06.2020
PLUGINS '20 Plugins më të mirë të WordPress 2017: Thelbësore për Bloggerët profesionistë
0 19 мин.

Nëse kohët e fundit keni filluar një blog duke përdorur WordPress, atëherë u bë një dhimbje koke e shkëlqyeshme për të zgjedhur Shtojcat më të mira të WordPress. Sepse WordPress përmban pothuajse 48,000 shtesa dhe është e vështirë të gjesh se cilat janë të përsosura për sitin tuaj. Kjo është arsyeja pse kemi mbledhur disa Plugins më të dobishëm dhe të zakonshëm të WordPress që janë thelbësore për çdo pronarë të faqes në internet.


Instalimi i shumë shtojcave krijon në mënyrë të konsiderueshme streset në bazën e të dhënave tuaja, që rrit kohën e ngarkimit të faqes tuaj. Kështu që ta mbani faqen tuaj të optimizuar plotësisht, hiqni shtojcat e panevojshme dhe shpesh pastroni databazën tuaj të WordPress. Në këtë artikull, kemi renditur 20 Shtojcat më të mira të WordPress që janë thelbësore për çdo Blogger profesionist.

[clickToTweet tweet = ”” 20 Shtojcat më të mira të WordPress-it për Bloggerët profesionistë ”” quot = ”” 20 Shtojcat më të mira të WordPress-it për Bloggerët Profesionalë ”” temë = ”style3 ″]

20 shtojcat më të mira të WordPress (Zgjedhet eksperti)

# 1 SEO e Yoast

Plugin Yoast WordPress

Yoast është më i miri Shtojcë SEO për WordPress. Nëse kohët e fundit keni filluar një blog, atëherë kjo shtojcë ju ndihmon të renditni faqen tuaj në Motorët e Kërkimit. Pas aktivizimit, duhet të vendosni këtë shtojcë.

Kjo shtojcë ju lejon të gjeneroni sitë harte XML, e cila kërkohet për paraqitjen e sitit tuaj të blogut në Google Search Console. Ju gjithashtu mund të ndryshoni strukturën e faqes tuaj nga cilësimet e shtojcës.

Për më tepër, pamja e tyre e prerë ju ndihmon të përmirësoni përmbajtjen tuaj që janë SEO miqësore. Për shembull, do t’ju tregojë se titulli i postimit tuaj është shumë i gjatë ose shumë i shkurtër, nëse përshkrimi juaj i meta ka kuptim në kontekstin e një rezultati kërkimi dhe se Fjala fjalë kyçe që dëshironi të renditeni në Motorët e Kërkimit. Pra, kjo shtojcë WordPress e denjë për faqen tuaj dhe e rekomanduar shumë.

# 2 Akismet

Shtojcat e WordPress

Nëse kontrolloni seksionin tuaj të komenteve në WordPress, do të shihni se ka shumë komente që duhen miratuar. Ndoshta ju jeni shumë të lumtur sepse po merrni komente në faqen tuaj. Por në të vërtetë, 99% komentet janë SPAM. Ata po përpiqen të marrin linqe nga faqja juaj. Pra, këtu vjen Shtojcë Akismet të parandalosh Komente SPAM për faqen WordPress.

Pas instalimit të Akismet, duhet të identifikoheni me llogarinë tuaj WordPress.com që kërkohet për aktivizim. Atëherë duhet ta vendosni. Këtu është një tutorial Si të vendosni shtojcën Akismet.

Tani mund të shihni që ato komente shënohen si TË BLLOKUARA. Akismet kontrollon komentet tuaja kundër shërbimit të Akismet Web për të parë nëse ato duken si spam apo jo dhe ju lejon të rishikoni spam. Ju mund ta vini re atë nën ekranin “Komente” të blogut tuaj.

# 3 Ndërtues i faqeve nga SiteOrigin

Ndërtuesi i faqeve nga SiteOrigin

Faqe Builder nga SiteOrigin është shtojca më e njohur për krijimin e faqeve në WordPress. Kjo ju lejon të krijoni faqe mahnitëse të uljes dhe nuk keni nevojë për aftësi kodimi për këtë. Kjo shtojcë vjen me një pako pako e cila ofron më shumë mundësi.

Kjo shtojcë funksionon në postime, faqe dhe gjithashtu mbështet redaktimin live. Ky mjet ju lejon të shihni përmbajtjen tuaj dhe të redaktoni pajisje në kohë reale. Për më tepër, ajo punon me widget standarde të WordPress dhe ju jep mundësi shtesë shtesë widget që ju gjithmonë gjeni widget që ju nevojitet.

# 4 Jetpack

Jetpack

Jetpack është një nga Shtojcat më të mira të WordPress. Kur instaloni WordPress për herë të parë, do të shihni që tashmë janë instaluar dy shtojca. Jetpack është një prej tyre dhe ka mbi 1+ milion instalime aktive. 

Isshtë i vetmi plugin që vjen me shumë veçori. Shumica e përdoruesve e quajnë shtojcë “Të gjitha në një” sepse ju ofron:

 • Statistikat e faqes dhe analitika
 • mund të nxjerrë në pah postimet përkatëse
 • mund të mbrojë faqen tuaj nga sulmi i forcës brutale
 • mund të monitorojë kohën e ndërprerjes dhe monitorimin në kohë
 • Abonimet me postë elektronike
 • dhe shumë më tepër…

Nga opsioni për ndarjen automatike, ju mund të lidhni faqen tuaj në Facebook, Twitter, Google+, Linkedin etj në mënyrë që kur të publikoni një postim të ri, ai automatikisht ndan postimin tuaj të blogut në ato site sociale.

Edhe pse shumica e tipareve dhe shërbimeve të Jetpack janë falas, ai gjithashtu ofron veçori të paguara. Karakteristikat e paguara përfshijnë shërbime të përparuara të sigurisë dhe rezervës, mbajtjen e videove, fitimin e faqes, mjetet e avancuara të SEO etj.

# 5 W3 Total Cache

W3 Total Cache

Me një host të mirë në internet, duhet të keni nevojë për një Prizë Caching. Një cache është një zonë ruajtje e përkohshme që ruan skedarët tuaj statikë të cilët përfshijnë HTML, CSS, JavaScript, Images etj. Këto faqe në internet janë ruajtur në diskun tuaj të vështirë në një nëndrejtori cache. Pra, kur një përdorues rishikon faqen tuaj, shfletuesi juaj i internetit i merr ato skedarë nga cache në vend se serveri origjinal. Në këtë mënyrë ju mund të ruani gjerësinë tuaj të bandës dhe gjithashtu të rrisni shpejtësinë e ngarkimit të faqes.

W3 Total Cache është një nga Shtojcat më të mira të WordPress. Përmirëson SEO dhe përvojën e përdoruesit të faqes tuaj duke rritur performancën e faqes në internet. Me integrimin e rrjetit të tyre të ofrimit të përmbajtjes (CDN), mund ta shpejtoni faqen tuaj të internetit me lehtësi. Përveç kësaj, ajo minimizon HTML tuaj, CSS dhe JavaScript, mundëson caching të shfletuesit, caching të bazës së të dhënave etj.

W3 Total Cache vjen me shumë karakteristika, kështu që vendosja siç duhet është e vështirë. Lexoni këtë udhëzues në lidhje me mënyrën e instalimit të cache totale W3.

# 6 Kontrollues i lidhjeve të thyera

Kontrollues i lidhjeve të thyera

Plugin e Kontrollit të Lidhjeve të Thyer skanoni faqen tuaj te internetit për lidhje të thyera. Për shembull, postimi juaj në blog përmban lidhje dhe imazhe të jashtme. Kështu që nganjëherë ato imazhe bëhen të korruptuara dhe lidhjet bëhen të pavlefshme, atëherë kjo shtojcë do t’ju nxjerrë në pah ato lidhje të thyera dhe është burim.

Monitoron lidhjet në postimet tuaja, faqet, komentet, blogrollin dhe fushat e personalizuara dhe zbulon lidhje që nuk funksionojnë, imazhe të humbura dhe ridrejtime. Atëherë ju njofton ose përmes Panelit të Kontrollit ose me email.

Si lidhje të prishura ose të humbura për keq SEO, kështu që duke përdorur këtë shtojcë ju mund të rishkruani ato URL që mungojnë dhe të parandaloni që motorët e kërkimit të ndjekin lidhjet e prishura.

# 7 Paneli i Google Analytics për WP

Paneli i Google Analytics për WP

Paneli i Google Analytics për plugin WP ju lejon të ndiqni me lehtësi trafikun e faqes suaj. Pas instalimit të kësaj shtojce, do të merrni të gjitha detajet e trafikut në pultin tuaj të WordPress. Duke përdorur këtë shtojcë, ju mund të monitoroni vizitorët e numrave në kohë reale, burimet e trafikut, GEO vendndodhjet, referimet, pamjet e faqeve, shkalla e fryrjes etj.

Kjo shtojcë plotësisht falas dhe funksionon njësoj si çdo mjet tjetër i paguar. Përveç nga pulti, ju mund të kontrolloni seanca, përdoruesit, shkallën e kërcimit, kërkimin organik, faqen / seancën dhe të gjitha detajet e trafikut nga 30 ditët e fundit, madje deri në 3 vjet. Kështu që ju mund të kontrolloni trafikun e faqes tuaj nga 3 vitet e fundit me vetëm një klik.

Paneli i tyre i shtojcave plotësisht opsional dhe mund të integrohet lehtësisht me kodin Google Analytics. Kështu që ju mund të monitoroni statistikat e faqes tuaj pa hapur asnjë skedar në shfletues.

# 8 Format Ninja

Format Ninja

Dëshironi të bëni të bukur Format e kontaktit? Pastaj Ninja Forms është një mundësi e mirë për ju. Totallyshtë plotësisht falas dhe ju mund të krijoni një numër të pakufizuar formash. Ju mund të ndërtoni forma brenda disa minutash duke përdorur krijuesin e tyre të fuqishëm të tërheqjes dhe rënies.

Kjo formë vjen me Shtesa të njohura, të cilat janë në dispozicion në versionin Pro të shtojcës. Ju gjithashtu mund të importoni / eksportoni formularin nga cilësimet e shtojcës dhe mund të shikoni paraqitjen totale të formularit. Ju mund të përdorni kodet e shkurtra ose të vendosni direkt forma në postimet / faqet tuaja për të treguar format e kontaktit tuaj. Për të përdorur reCAPTCHA, duhet të merrni nga kyç site dhe çelës sekret Google reCAPTCHA.

# 9 bbpress

bbPress

bbpress është një forumi duke bërë plugin WordPress. bbpress është një plugin shumë e thjeshtë dhe e lehtë që funksionon në çdo pritje të përbashkët. Kjo shtojcë gjithashtu vjen me temat e veta dhe shtojcat e saj si WordPress.

Ju mund të ndërtoni çdo lloj forumi duke përdorur bbpress. Për shembull, mund të ndërtoni një forum si WordPress.org. Por nëse doni një forum për një komunitet më të madh, atëherë phpBB, myBB do të jetë i mirë. Kontrolloni se si të integroni forumin në WordPress.

# 10 Siguria e Securit

Siguria e Securit

Securi është një nga shtojcat më të fuqishme të sigurisë për WordPress. Ajo parandalon faqen tuaj nga sulmet brutale të forcave, sulmet DDoS. Securi ju mban të sigurt faqen 24 × nga skaneri i tyre i fuqishëm i malware dhe Hardening Security.

Shërbimi Securi është falas për të gjithë përdoruesit e WordPress. Shtatë karakteristikat e tyre kryesore të sigurisë janë Siguria Loging Auditimi i Aktivitetit, Dosja e Integritetit Monitorimi, Skanimi nga Malware i largët, Monitorimi i Listës së Zezë, Ngurtësimi efektiv i Sigurisë, Veprimet e Sigurisë pas Hack, Njoftimet e sigurisë.

# 11 Lufta Shoqërore

Lufta shoqërore

Lufta Sociale është shtesat më të mira sociale për ndarjen e WordPress. Social Warfare ju lejon të ndani përmbajtjen tuaj të faqes / postimit në faqet e rrjeteve sociale në një mënyrë më të mirë që të merrni më shumë aksione dhe të drejtoni më shumë trafik.

Veryshtë shumë shpejt rrufe dhe shumë i përshtatshëm shtojca shoqërore e aksioneve që ngarkesat shpejt në faqen tuaj. Ju mund të shtoni një buton të ndarjes sociale në faqen tuaj, postimin dhe anën e majtë që tërheq vizitorët tuaj për tu shpërndarë.

Ky version falas i shtojcës vjen me karakteristika të kufizuara, por versioni i paguar do t’ju japë mundësi të përparuara të ndarjes.

Merrni Versionin Falas Merrni Versionin e Paguar

Tabela # 12 e Prmimeve nga Supsystic

Tabela e icingmimeve nga Supsystic

Tabela e icingmimeve nga Supsystic ju lejon të krijoni tabelat e çmimeve të përgjegjshme ose tabela e krahasimit në WordPress. Ajo vjen me ndërtuesin e tryezave drag and drop që ju ndihmon të krijoni çdo lloj tryeze çmimesh pa ndonjë telashe.

Ju mund të përdorni një model tjetër të tabelës dhe të krijoni tabela çmimi, kolona dhe rreshta të pakufizuar. Butonat e shumëfishtë, teksti, stilet CSS të disponueshme për çdo listë çmimesh dhe mund të jenë tabela e çmimeve të integruara duke përdorur kode të shkurtra.

# 13 BJ ngarkesë me përtaci

BJ ngarkesë me përtaci

BJ Lazy Load është një prej shtojcave më të mira të WordPress me Lazy Loading. Përtac ngarkon të gjitha imazhet e faqes tuaj pasi bëhet i dukshëm në dritaren e shfletuesit kur vizitori lëviz në faqe. Në këtë mënyrë ju të dy mund të ruani gjerësinë e brezit të serverit tuaj dhe të përmirësoni shpejtësinë e ngarkimit të faqes tuaj.

Kjo shtojcë funksionon çdo lloj siti. Ju mund ta aplikoni atë në përmbajtjen e faqes tuaj, imazhe, postare të postave, Gravatars etj. Në rast se kjo shtesë nuk funksionon siç duhet, mund të përdorni një tjetër plugin Lazy loading.

# 14 ridrejtimi

Ridrejtimi

Ridrejtimi është shtojca më e mirë për menaxhimin e 301 ridrejtimeve. Ndonjëherë, kur azhurnoni ndonjë URL, atëherë me siguri do të merrni gabim në 404 Faqe. Pra, në atë rast, ju lehtë mund të ridrejtoni të gjitha 404 në 301, kjo do të thotë të ridrejtoni URL të vjetër në URL të re.

Në rastin kur po merrni shumë gabime 404, mund t’i “rregulloni menjëherë gabimin 404 faqe që nuk u gjet”.

Importuesi # 15 i WordPress

Importuesi i WordPress

Nëse dëshironi të importoni ose zhvendosni postimet tuaja, faqet në një sit të ri të WordPress, atëherë mund ta bëni atë duke përdorur Plugin Importues i WordPress. Kjo ju lejon të importoni postime, faqe, komente, fusha të personalizuara, kategori, etiketa dhe më shumë nga një skedar eksporti i WordPress.

# 16 BackupBuddy

Backupbuddy

Backupbuddy trajton tuaj Rezervë WordPress. Ju mund të krijoni një kopje rezervë të plotë ose vetëm një kopje rezervë të bazës së të dhënave dhe t’i rivendosni ato përsëri.

BackupBuddy gjithashtu ofron orare rezervë, destinacione të largëta, site migrimi etj. Me Backupbuddy, mund të bëni kopje rezervë ose rivendosjen e çdo skedari individual në kohë reale. Për më tepër, ju mund t’i ruani skedarët tuaj rezervë në çdo hapësirë ​​ruajtjeje në internet si Google Drive, Dropbox, etj.

# 17 WP Fshij

WP Fshij

WP Fshij Pastron lart juaj Baza e të dhënave WordPress duke hequr tabelat e panevojshme të bazës së të dhënave, rishikimet, komentet e fshira, komentet e paprovuara, komentet e spamit dhe më shumë. Me këtë, ju gjithashtu mund të zgjedhni bazën e të dhënave WordPress që ndihmon për të ngarkuar faqen tuaj më shpejt.

Shihni, Si të Optimizoni bazën e të dhënave të WordPress duke përdorur WP Sweep.

# 18 Rrëshqitës nga Soliloquy

monolog

Nëse jeni duke kërkuar Shtojca më e mirë e rrëshqitësit WordPress, atëherë Soliloquy është alternativa më e mirë për ju. Me Drag & Hidhni ndërtuesin e rrëshqitshëm të përgjegjshëm, mund të krijoni një shirit të bukur imazhi me vetëm disa klikime.

Soliloquy Slider është 100% i përgjegjshëm dhe i lëvizshëm. Ju lehtë mund të rregulloni rrëshqitësin tuaj Soliloquy me modelet e tyre të integruara ose të krijoni tuajin. Ajo gjithashtu funksionon shumë në faqet WooCommerce dhe ju mund të krijoni rrëshqitës të bukur të produkteve për dyqanin tuaj.

# 19 MailMunch

MailMunch

Mailmunch është më e mira falas Plugin WordPress për të marrë më shumë pajtimtarë me email. Me format e bukura të zgjedhjes, ju lehtë mund të shtoni widget tuaj sidebar. Mund të jetë i integruar me MailChimp, Constant Contact, AWeber, Shërbimet e marketingut me email të Monitor Monitorimit të Fushatës.

Ato ofrojnë katër lloje të ndryshme të formës optike, d.m.th Popup, Embedded, Top Bar, Scroll Box dhe sidebar. Forma MailMunch vjen me tema të bukura të personalizueshme që i bëjnë format tuaja më të mahnitshme. Nga pulti, mund të ekzekutoni një test A / B dhe të shikoni analizat dhe statistikat e pajtimeve në postën elektronike për të gjitha kohërat.

Autentifikimi # 20 Clef Autentifikimi
Verifikimi i dy faktorëve të Clef

Autentifikimi Clef Dy-Factor siguron pa fjalëkalim, vertetimi i dy faktoreve që është shumë e sigurt dhe e këndshme për t’u përdorur. Veryshtë shumë e dobishme nëse nuk mund të mbani mend fjalëkalimin e faqes tuaj, edhe nëse ndryshoni shpesh fjalëkalimin tuaj.

Pra, duke përdorur këtë shtojcë, mund të identifikoheni në faqen tuaj me ndihmën e telefonit tuaj. Thjesht shkarkoni aplikacionin e telefonit nga dyqani i lojërave ose dyqani i mollëve. Pastaj mund të identifikoheni në faqen tuaj duke skanuar një bar.

Aplikacioni i tyre celular Clef siguron vërtetimin me dy faktorë pa fjalëkalim që është shumë i sigurt dhe i këndshëm për t’u përdorur. Ju nuk keni nevojë të instaloni ndonjë softuer të palës së tretë, thjesht përdorni smartphone tuaj për t’ju lejuar të regjistroheni. Me hyrje / fikje e vetme tipar, ju mund të dilni nga të gjitha faqet tuaja me një klik në çdo kohë dhe mund të planifikoni një kohë për t’ju loguar automatikisht kur jeni duke punuar.

përfundim

Në këtë tutorial, kemi krijuar një listë prej 20 Shtojcat më të mira të WordPress që duhet të ketë në faqen tuaj. Shtë e zakonshme që përdoruesit e rinj të WordPress kanë më pak ide se cilin plugin duhet ta përdorin apo nuk duhet. Në këtë mënyrë skedarët e panevojshëm të pluginit ruhen në bazën e të dhënave tuaja dhe e bëjnë faqen tuaj pak më të ngadaltë. Kjo është arsyeja pse kemi sugjeruar 20 Plugins më të mirë të WordPress

Kjo është arsyeja pse ne sugjeruam 20 Shtojcat më të mira të WordPress që janë të dobishme për faqen tuaj. Nëse instaloni shumë shtojca në faqen tuaj, faqja juaj merr shumë ngarkesë në të njëjtën kohë dhe kjo shkakton ngarkesë të ngadaltë të faqeve. Kështu që gjithmonë duhet të përpiqeni të mbani një numër minimal të shtojcave, që do të jenë të mira për faqen tuaj.

Shpresoj se kjo listë “Plugins më të mirë të WordPress” ju ndihmon të gjeni shtojcën tuaj për nevojë. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me ndonjë shtesë të WordPress, ju lutemi na tregoni me një koment. Ne jemi gjithashtu në dispozicion në Facebook, Cicëroj, Google+.

Postimi i lidhur,

 • Pritja më e mirë e përbashkët për WordPress
 • 7 Tema më e mirë Premium WordPress për Bloggerët
 • Si të Shtoni CD CloudFlare për faqen tuaj në WordPress FALAS
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector