20 shtojcat më të mira WooCommerce që ju nevojiten për vitin 2018

04.06.2020
PLUGINS '20 shtojcat më të mira WooCommerce që ju nevojiten për vitin 2018
0 22 мин.

Kështu që ju keni krijuar faqen WooCommerce. Ju jeni gati për botën. Ju po prisni një të ardhme të shkëlqyer për biznesin tuaj. Rritja është ajo që ju nevojitet. Dikush bën një kërkim në Google dhe shikon faqen tuaj te internetit. Dikush hodhi një vështrim në faqen tuaj të internetit. Dicka mungon. Ata kuptuan se mungon një element, kështu që ata u zhvendosën në një faqe tjetër në internet pa hezituar. Ata e lanë faqen tuaj dhe ju humbni një perspektivë.


Pra, çfarë ndodhi? Keni harruar plotësisht të vendosni karakteristika që do t’i bëjnë vizitorët tuaj të qëndrojnë të akorduar në faqen tuaj të internetit. Këta vizitorë të cilët janë klientë të ardhshëm duhet të shohin tipare të mrekullueshme të Plugin WooCommerce që mund t’i bëjnë ata të vizitojnë përsëri. Keni nevojë për klientë të vazhdueshëm që do të kthehen dhe blerin përsëri. Ju duhet patronazhi që do të lërë përshtypje pozitive në dyqanin tuaj në internet. Ju duhet të përmirësoni uebfaqen tuaj të ECommerce për të arritur qëllimin tuaj për të fituar më shumë dhe për të fituar më shumë.

Tendencat aktuale në treg janë tashmë përparime dhe Zhvilluesit e prizave të etiketave të bardha përdorur Plugins të ndryshëm Woocommerce që mund të përmirësojnë faqet e internetit, veçanërisht faqen e internetit për qëllime komerciale. Shtojcat e tilla janë të domosdoshme në mënyrë që klientët, klientët dhe vizitorët të vlerësojnë atë që shërben në faqen tuaj të internetit.

Këtë vit, 2018, ju mund t’i jepni një uebfaqen tuaj një qëllim duke përdorur 20 Plugins më të mirë të rekomanduar të WooCommerce. Vini re se disa prej këtyre shtojcave janë premium ndërsa disa janë plugins falas.

20 Plugins më të mirë WooCommerce

1. Opsionet shtesë të produktit WooCommerce 

Opsioni i produkteve shtesë WoocommerceOpsionet shtesë të produkteve WooCommerce janë shtojca më e vlefshme premium që ofron 14 karakteristika të ndryshme për produktet e dyqanit tuaj në internet. Ajo ka një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur dhe është gjithashtu shumë gjuhësh e gatshme që mund të jetë shumë e dobishme për përkthimin e dyqanit tuaj të internetit në gjuhë të ndryshme. Kjo shtojcë WooCommerce ka karakteristika përfshirë çmimet e shfaqjes ose të fshehjes, ndryshimet në figurë të produkteve, grupet e opsioneve, opsionet e kushtëzuara, udhëzimet e mjeteve, vlerat maksimale dhe minimale, kutitë e zgjedhjes, ngarkimi dembel për imazhe, ndërtuesit e fushave të formës, dhe rritja e përqindjes së çmimeve.

Mimi: 24 dollarë

Shikoni Plugin

2. Zmadhues YITH WooCommerce 

Zmadhues zoom Yith WooCommerce

Zmadhuesja YITH WooCommerce Zoom është një shtesë e rëndësishme WooCommerce e zhvilluar nga YITH posaçërisht për ata që janë shumë të interesuar për produktin që po ofroni. Zmadhimi i një imazhi të produktit tuaj e bën shumë të përshtatshëm për përdoruesit e lëvizshëm të kritikojnë produktet tuaja përpara se të blini përfundimisht ndonjë prej produktit tuaj. 

Duke përdorur këtë shtojcë, ju mund të shtoni një efekt zmadhimi në të gjitha imazhet e produktit tuaj në mënyrë që klientët tuaj të mund të inspektojnë me lehtësi produktin. Ajo përdor një teknikë të thjeshtë në mënyrë që kur një përdorues rri miun mbi një imazh të produktit, ai merr madhësi më të mirë automatikisht. Ky funksion funksionon në të gjitha llojet e pajisjeve, në rast se nuk doni të shfaqeni në pajisjet celulare, mund ta çaktivizoni atë nga cilësimet e shtojcës.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

3. Beeketing për WooCommerce

Beeketing për WooCommerce

Nëse jeni duke kërkuar një mjet gjithëpërfshirës që ndihmon në përmirësimin e gypit tuaj të konvertimit duke shtuar tweaks në udhëtimin e klientit, Beeketing për WooCommerce është një zgjedhje e mirë që me të vërtetë ia vlen të provoni.

Nga ndjekja, marketingu në postë elektronike, shitja në shitje kryq dhe mjete të tjera për të optimizuar konvertimet, Beeketing siguron të gjitha këto vetëm në 1 plugin WooCommerce. Papritur bëhet e qartë se ajo që mund të jetë ndier si një detyrë e pakapërcyeshme është në të vërtetë mjaft e mundshme me plugin Beeketing.

Le të hedhim një vështrim më të thellë në disa nga mjetet e spikatur të integruar që ofron:

Nxitja e shitjeve: krijoni upsell të pakufizuar & oferta ndër-shitëse që funksionojnë mirë me to Produkte të lidhura me WooCommerce tipar për të rritur AOV-in e dyqanit.

Rritja e arka: merreni me karrocat e braktisura duke shtuar tweaks në faqen tuaj të internetit, duke krijuar një përvojë unike të blerësit me lloje të ndryshme të ofertave stimuluese.

Shitje Pop: krijoni pop-up të bukur të shitjeve të fundit për të njoftuar vizitorët për artikujt e blerë së fundmi. Ndërtoni besim dhe origjinalitet.

çmim: kjo shtojcë ofron të dy falas & tipare premium. Duke filluar nga 8.25 $ / m.

Shikoni Plugin

4. Transporti me Shkalla e Tabelës për WooCommerce

Transporti i Shkallës së Tabelës për WooCommerce

Transporti i Shkallës së Tabelave është një shtojcë premium që e bën të lehtë vendosjen e tarifave të transportit në bazë të vendeve, peshave të karrocave, nënndarjeve të blerjeve dhe funksionaliteteve të tjera që lidhen me transportin. Ky shtojcë është WPML (menaxhimi i përkthimit) miqësor dhe funksionon me çdo temë. Nëse dëshironi shtojcën më të mirë WooCommerce, atëherë kjo shtesë është një zgjedhje e mirë.

Mimi: 25 dollarë

Shikoni Plugin

5. Shtypje me printime me porosi & Magazinimi

Shtypje me pakicë dhe deponim të shtypur

Printful ju lejon të shisni modelet tuaja në bluza të shtypura me porosi, raste telefoni, dollakë, kriklla, posterë dhe shumë më tepër me transportin e kërkesave të shtypura nga kërkesa nën markën tuaj. Për më tepër, Printful gjithashtu ofron depo & shërbimet e përmbushjes, kështu që ju mund t’i përdorni ato për të ruajtur, paketuar dhe dërguar produktet tuaja gjithashtu.

Kjo shtojcë kërkon vetëm disa minuta për të konfiguruar dhe trajtuar gjithçka, nga menaxhimi i porosive deri në llogaritjet e taksave. Nuk ka asnjë tarifë regjistrimi ose abonimi mujor, kështu që ju duhet të paguani vetëm për përmbushjen kur të hyni një urdhër.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

6. Rruga e Pagesës me Shirita

Shirit Woocommerce

Stripe është një kompani e lindur në Irlandë që ofron sisteme pagese në internet për transaksione online të lehta, të shpejta dhe pa probleme. Porta e Pagesave të Rripave është shumë e dobishme pasi të keni një certifikatë të vlefshme SSL e cila është e zakonshme tashmë këto ditë, veçanërisht për dyqanet në internet.

Duke përdorur shtojcën Stripe WooCommerce, do t’ju japë një mundësi shtesë klientëve tuaj të përdorin kartat e tyre të kreditit si American Express, Discover, Diners Club, JCB, MasterCard, Visa, dhe madje edhe BitCoin. Ata gjithashtu mund të kenë një zgjedhje për të përdorur pagesa të drejtpërdrejta bankare nëse nuk duan të përdorin kartat e tyre të kreditit ose nuk posedojnë asnjë kartë krediti.

Stripe nuk ka tarifa konfigurimi, as tarifa mujore, ju do të paguani vetëm kur një klient paguan. Ju mund të pranoni pagesa nga kudo në botë dhe ajo tani mbështet Apple pagën.

Mimi: Falas

Vizitoni Plugin

7. Përshtatës i postës elektronike 

Përshtatës me email

Keni nevojë për një email profesional për të shpërndarë informacionin tek klientët tuaj dhe klientët e ardhshëm dhe ky është funksioni i Customizer Email. Ju mund të personalizoni postat elektronike të biznesit në mënyrë profesionale me lidhje, headers dhe footers. Ju gjithashtu mund të zgjidhni kombinimet tuaja të ngjyrave nëse keni një preferencë personale.

Nëse jeni një newbie ose programues i ri dhe nuk dini shumë rreth kodifikimit, atëherë kjo shtojcë është e përsosur për të rregulluar emailin tuaj WooCommerce në vetëm disa klikime. Shtojca WooCommerce e Përshtatjes me Email gjithashtu ju lejon të menaxhoni komunikimet me email të dërguara nga dyqani i tyre shumë më të thjeshtë dhe më të lehtë.

Mimi: 25 dollarë

Shikoni Plugin

8. Kontrolli i drejtpërdrejtë i WooCommerce 

Kontrolli i drejtpërdrejtë i WooCommerce

Një buton Checkout i drejtpërdrejtë e bën të lehtë për klientët tuaj të shmangin sherrin për të shkuar në një faqe tjetër në faqen tuaj të internetit me qëllim të kontrollit. Kjo siguron normën më të mirë të konvertimit pasi që butonat e Kontrollit të drejtpërdrejtë zvogëlojnë sasinë e kohës që duhet për të kontrolluar në krahasim me një faqe arka.

Shtojca WoCommerce Direct Checkout ju lejon të thjeshtoni procesin e arka dhe të rrisni numrin e shitjeve. Nga paneli për vendosjen e WooCommerce, mund të shtoni një link të ri nënmeny “Kontroll të drejtpërdrejtë”, ku mund të aktivizoni ose çaktivizoni opsionin e arka të drejtpërdrejtë, shtoni butonin “vazhdoni blerjet” dhe shumë më tepër.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

9. Shporta e menusë WooCommerce

Shporta e menusë WooCommerce

Shporta e menusë WooCommerce është shumë e dobishme për klientët që janë duke blerë artikuj të shumtë. Kjo shtojcë Shporta e menusë shton një buton të shportës në shiritin e navigimit dhe ju mund të shfaqni ikonën e shportës, artikujt dhe çmimin. Ju gjithashtu mund të ndryshoni pozicionin e butonit të shportës dhe ta bëni atë të noton në pozicionin e majtë ose të djathtë. Kjo shtojcë funksionon mirë me WooCommerce, Eshop, WP-Ecommerce, Jigoshop dhe është gati për përkthim. 

Sidoqoftë, është një shtojcë falas, por nëse doni më shumë karakteristika dhe modele të butonit tuaj të shportës së menusë WooCommerce, atëherë duhet të blini shtojcën e versionit premium.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

10. Importuesi CSV WooCommerce

Importuesi CSV WooCommerce

Kur keni nevojë të kontrolloni renditjen e listave të inventarit tuaj, mund të përdorni këtë shtojcë të rëndësishme CSV Importuesi dhe të importoni deri në 10,000 produkte në një skedar CSV dhe të kontrolloni skedarin jashtë linje.

Mimi: Falas

11. eksportues i dyqaneve WooCommerce

Eksportues i dyqaneve WooCommerce

Nëse dëshironi një kopje rezervë të dyqanit tuaj në internet, kjo është një shtojcë shumë e rëndësishme që mund të krijojë një kopje rezervë për dyqanin tuaj në internet. Shtë gjithashtu shumë e dobishme kur duhet të azhurnoni disa detaje të produkteve tuaja. Ju gjithashtu mund të planifikoni eksporte dhe mund të dërgoni në emailin tuaj si bashkëngjitje, kurseni mirë në median tuaj WordPress ose edhe direkt eksportoni duke përdorur FTP. Më shumë se kaq, ju mund të eksportoni të dhëna WooCommerce në formate të shumta si: CSV, XML, XLS, TSV etj..

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

12. Ndërrimi i valutave WooCommerce

Këmbyesi i valutave WooCommerce

Plugins Switcher Swoo WooCommerce lejon vizitorët tuaj në faqen e internetit të kalojnë monedhën në faqen tuaj WooCommerce dhe të marrin tarifat e tyre të konvertuara në kohë reale. Nëse shesni produkte ose shërbime në internet, atëherë duhet të keni nevojë për opsionin e ndërrimit të monedhave, i cili do t’i ndihmojë klientët tuaj që të ndërrojnë shpejt monedhën e tyre lokale. Në këtë mënyrë ata kuptojnë lehtësisht çmimin e një produkti dhe dëshirojnë të bëjnë një porosi nga faqja juaj.

Kjo shtojcë mund të shtohet gjithashtu duke përdorur kode të shkurtra dhe madje edhe në zonën e widget. Për të mos përmendur, nëse drejtoni një sit WooCommerce, duhet të keni nevojë për këtë shtojcë.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

13. Faturat e paketimit të faturave të WooCommerce PDF

Faturat PDF WooCommerce

Nëse keni nevojë për një faturë të krijuar për qëllime referimi ose për çfarëdo qëllimi të dokumentacionit, shtesa PDF Faturat mund t’ju ndihmojë. Përdorimi i kësaj shtojce do të mundësojë që të gjitha shitjet tuaja të kenë një faturë të menjëhershme PDF të cilën mund ta dërgoni tek klientët tuaj përmes postës elektronike ose ta ndani atë në çdo llogari të Dropbox, Egnyte, Google Drive ose OneDrive. Këto fatura janë krejtësisht të personalizueshme dhe ju mund të hartoni në mënyrën tuaj. Përveç kësaj, ju mund të gjeneroni faturat në PDF ose paketimin e rrëshqitjeve në masë. 

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

14. Paguaj WooCommerce Me Amazon

Pagesa Amazon për WooCommerce

A doni të shtoni një portë pagese në Amazon në faqen tuaj? atëherë kjo shtojcë është për ju. Kjo shtesë e WooCommerce Pay with Amazon ju lejon të pranoni pagesa Amazon direkt nga faqja në internet. Të cilët tashmë janë një klient Amazon, ata lehtë mund të paguajnë duke përdorur llogarinë e tyre në Amazon dhe është plotësisht i sigurt. Klientët tuaj mund të paguajnë duke përdorur kartën e tyre të kreditit, ajo mbështet të dyja faqet HTTP dhe HTTPS.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

15. WooCommerce shumëgjuhësh – WPML

WPML për WooCommerce

Nëse dëshironi që dyqani juaj në internet të përkthehet në disa gjuhë, mund të përdorni shtojcën Multilinguale për konvertimin e gjuhës. Ju mund të prisni shumë vizitorë që janë unikë në mënyrën e tyre dhe një nga këto është se ata kanë një gjuhë që ata përdorin ndryshe nga gjuha juaj. Kjo shtojcë do të ju ndihmojë patjetër të përfitoni më shumë nga klientët tuaj të huaj.

WPML është një nga shtojcat më të mira WooCommerce për përkthimin e gjuhëve në vetëm një klik të miut. Mund të përkthejë të gjitha produktet WooCommerce dhe të mbajë të njëjtën gjuhë derisa të përfundojë procesi i arka. Karakteristika më e mirë e kësaj shtojce është se kjo shtojcë u dërgon email klientëve dhe administratorit në gjuhët e tyre që është një kursimtar i madh i kohës. Ju gjithashtu mund të drejtoni një dyqan të vetëm WooCommerce me monedha të shumta.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

16. Menaxheri i Kontrollit të WooCommerce

Menaxheri i Kontrollit të WooCommerce

WooCommerce Checkout Manager është një shtojcë falas që mund të përdorni për të shtuar efikasitetin për klientët tuaj të cilët do të kontrollojnë karrocat e dyqaneve të tyre në internet. Ju mund të shtoni dhe riorganizoni fushat në faqen e arkëtimit të dyqanit tuaj WooCommerce, të shtoni dhe hiqni fushat e kërkuara, të krijoni fusha të kushtëzuara, të eksportoni urdhra me emra fushash, të fshehni ose të tregoni fushat specifike për role të veçanta të përdoruesit, siç janë klientët besnikë ose të shpeshtë, të bëni arka opsionale fushat, dhe madje ngarkoni skedarët në faqen tuaj të kontrolluar.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

17. Plani i zgjeruar i Ecommerce Google Analytics për WooCommerce

Shtojca WooCommerce Google AnalyticsZgjeruar Ecommerce Google Analytics Plugin është një shtesë e shkëlqyer analitike për WooCommerce e cila gjurmon sjelljen e përdoruesit në faqen tuaj. Toshtë e thjeshtë për tu vendosur dhe monitoron të gjithë trafikun e faqes suaj, përfshirë sjelljen e arka, performancën e produktit, shitjet dhe sjelljet e blerjeve. Ky është një shtojcë shumë e dobishme për të analizuar rezultatet universale të faqes tuaj të internetit të ECommerce dhe për të monitoruar efikasitetin dhe efektivitetin e tij për kënaqësinë e klientëve tuaj.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

18. Slider Produkti WooCommerce

Rrëshqitës i produkteve të WooCommerce

WooCommerce Product Slider është një plugins plotësisht i përgjegjshëm për lëvizje për WooCommerce. Ajo rrit pamjen e dyqanit tuaj të internetit dhe rrit pamjen e tij vizuale dhe siguron reagim ndaj saj. Ju mund ta përdorni këtë veçanarisht nëse dëshironi të shfaqni produkte dhe madje të rrisni produktet duke mundësuar funksionet dhe efektet CSS në të.

Ky shtojcë WooCommerce është falas dhe ju mund të krijoni rrëshqitje të pakufizuara të imazheve të cilat janë optimizuar tërësisht të lëvizshme, kështu që rrëshqitësit duken bukur si desktop ose laptop. Ju mund të vendosni autoplanifikimin e rrëshqitësit dhe ndalimin e rrëshqitësit në lartësimin e miut. Kjo shtojcë gjithashtu përfshin gjithsej 3 tema dhe 20 shirita të ndryshëm.

Sidoqoftë, me shtojcën falas, plugin premium version gjithashtu është në dispozicion i cili ka më shumë tema dhe karakteristika.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

19. Hyrja Sociale YITH WooCommerce

Hyrja Sociale YITH WooCommerce

Kjo është një tjetër shtesë e rëndësishme e krijuar nga YITH për hyrjen në dyqanin tuaj të ECommerce me më pak sherr. Kjo është një shtojcë që mund të përdorni nëse dëshironi që klientët tuaj të futen në dyqanin tuaj në internet duke përdorur llogaritë e tyre të mediave sociale përfshirë Google Plus, Facebook dhe Twitter. Kjo është një shtojcë shumë efikase për ata që nuk duan të kalojnë procesin e regjistrimit, siç janë futja e detajeve të informacionit personal.

Instalimi i plugin Yith WooCommerce Social login, ju lehtë mund të shtoni opsionin e hyrjes sociale në faqen tuaj të hyrjes si një metodë alternative e hyrjes. Në këtë mënyrë përdoruesit tuaj ndjehen më të rehatshëm për t’u regjistruar me vetëm një klikim të miut duke përdorur llogarinë e tyre sociale në vend që të bëjnë një proces regjistrimi të gjatë 5-minutësh. Për të mos përmendur, kjo gjithashtu rrit normat e bisedave dhe sjell më shumë shitje.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

20. YITH WooCommerce Ajax Kërkimi dhe Filteri i Produkteve

Filmi i produkteve YITH WooCommerce Ajax

Ky është një shtojcë shumë e dobishme për klientët tuaj që donin të kërkonin një produkt specifik. Nëse e keni të instaluar këtë shtojcë, klientët mund të kërkojnë dhe filtrojnë rezultatet e kërkimit me kritere të ndryshme siç janë ngjyrat, etiketat, listat, çmimet dhe kombinimet e tjera të përcaktuara nga administrata. Makesshtë më e lehtë për klientët tuaj të gjejnë produkte të preferuar duke përdorur këtë filtër produkti. Ky widget i filtrit të produktit mund të shtohet në faqet dhe postimet e produkteve të dyqanit tuaj me 4 paraqitje të ndryshme.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

21. SHKOLLIMI POR Pafund

Rrotullimi i pafund

Scrolling YITH Infinite është një shtesë shumë e dobishme WooCommerce për ta bërë dyqanin tuaj në internet shumë të përgjegjshëm dhe dizajni do të përmirësohet për klientët që duan të shohin inventarin e produktit tuaj përmes faqes kryesore të dyqanit tuaj në internet. Kjo është shumë efikase veçanërisht për përdoruesit e lëvizshëm që nuk duan të hyjnë në një faqe në internet me shumë faqe për të shfletuar. Shkarkimi i pafund është shumë efektiv për një dyqan të vogël në internet me më pak se njëqind produkte.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

22. FAQime të Produkteve WooCommerce

FAQ të Produkteve

Shtojca FAQs e Produkteve WooCommerce lejon përdoruesit tuaj të bëjnë pyetje, të marrin përgjigje dhe të shohin tema të tjera në lidhje me ndonjë produkt specifik. Ai gjithashtu lejon të shtoni manualisht një pyetje për produkte specifike. Kur një përdorues klikon mbi pyetjen, përgjigja do të theksohet automatikisht.

Mimi: Falas

Shikoni Plugin

Këto janë shtojcat tona më të mira të rekomanduara WooCommerce që mund të përdorni për dyqanin tuaj në internet. Sigurisht, ka shumë atje që presin të instalohen dhe përdoren. Ju mund të përdorni shtojcat e tjera WooCommerce që nuk përmenden këtu. Në çdo rast, ju patjetër që duhet të përdorni një shtojcë për të përmirësuar faqen tuaj të internetit dhe për t’i mbajtur klientët të kthehen në faqen tuaj të internetit të ECommerce. Ju duhen shtojcat WooCommerce që do të fitojnë më shumë vizitorë për rritjen e dyqanit tuaj në internet. Tashmë është 2018. Zgjidhni dhe përdorni plugins WooCommerce që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimin tuaj.

A keni një sit WooCommerce? Cilat shtojca po përdorni? Ju lutemi na tregoni cilat shtojca WooCommerce ju pëlqejnë më shumë në pjesën e komenteve. Nëse ju pëlqen ky postim, atëherë ndani në media sociale dhe pajtohuni me ne  Facebook, Cicëroj, Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector