2020’nin En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri

04.06.2020
PLUGINS '2020’nin En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri
0 11 мин.

Her web sitesinin, örneğin felaketle sonuçlanan bir arıza durumunda, web’in yok edilmesini önlemek için güvenilir bir yedekleme planına ihtiyacı vardır. saldırıya uğramış WordPress. WordPress web siteleri için yedekleme çözümleri eklenti olarak kolayca kullanılabilir ve web sitenizin dosyalarını kötü amaçlı yazılımlardan, bilgisayar korsanlarından, kullanıcı hatalarından, sunucu çökmelerinden ve kötü komutlardan korumaya yardımcı olur.


Ancak, oldukları kadar çok olmak, bazı WordPress Yedekleme Eklentileri diğerleri kadar etkili değildir ve sizi ve web sitenizi devre dışı bırakabilir. Piyasadaki en iyi olanları dikkatle seçmeniz ve ayrıca yedekleme gereksinimlerinize uygun olanları seçmeniz gerekir.

Aşağıda, WordPress web siteleri için en popüler ve daha da önemlisi, en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden bazılarını vurguladık.

7 En İyi WordPress Yedekleme Eklentisi Karşılaştırıldı

1. BackupBuddy

BackupBuddy, eksiksiz bir WordPress web sitesi yedekleme çözümü sağlar. Bu, web sitenizin veritabanını ve diğer tüm WP dosyalarını tek seferde yedekleyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, yalnızca veritabanını veya yalnızca dosyaları etkileyecek ve bundan önce bir yedekleme yapmanız gereken bazı değişiklikler yapıyorsanız, bu yedekleme ayarı size

 • sadece veritabanı yedekleme,
 • yalnızca dosya yedeklemesi veya
 • tam yedekleme.

backupbuddy kontrol paneli

Bu yedeklemeler, saatlik, günlük, günde iki kez, haftalık, aylık ve diğer birçok program dahil olmak üzere manuel veya otomatik olarak yapılabilir..

Ortaya çıkan yedekleme dosyası, cihazınıza indirilebilecek bir zip dosyası olarak kaydedilir.

yedekleme-buddy-create-yedekleme

Yedeklemenizi yerel olarak depolamanın yanı sıra, BackupBuddy size doğrudan eklentiden uzaktan saklama seçeneği sunar.

En çok önerilen uzak depolama konumu BackupBuddy Stash’tır. Bu depolama alanı BackupBuddy tarafından barındırılmaktadır ve müşteriler 1GB ücretsizdir. Ek depolama alanı premium olarak edinilebilir. Diğer uzak depolama konumları arasında Amazon S3, Google Drive ve Dropbox yer alır..

backupbuddy-uzak-varış noktaları

Bazen yedeklemeler sırasında hatalar meydana gelebilir ve bu tür sorunların derhal ilgilenilmesi gerekir (çünkü muhtemelen yedeklemenizin tamamlanmadığı anlamına gelir).

BackupBuddy eklentisi, herhangi bir hata durumunda size otomatik olarak bir e-posta gönderen bir anlık bildirim özelliğine sahiptir. Ayrıca, her başarılı yedekleme tamamlandığında size bildirim gönderecek şekilde yapılandırılabilir..

backupbuddy-sihirbaz

ImportBuddy, WordPress web sitenizi önceki başarılı bir yedeklemeye geri yüklemeniz gerekirse kullanabileceğiniz içe aktarma aracıdır (trajik bir şey olması durumunda). İçe Aktarma aracının kullanımı çok kolaydır ve kelimenin tam anlamıyla tüm ağır kaldırma işlemlerini sizin yerinize yapar.

backupbuddy-geri

BackupBuddy Pro’yu Edinin

2. UpdraftPlus

UpdraftPlus başka bir popüler WordPress yedekleme eklentisidir – tek bir tıklamayla manuel veya otomatik yedeklemeler gerçekleştirmenizi sağlayan çok sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Otomatik yedeklemeler, her 4 saatte bir, 8 saatte bir, 12 saatte bir, günlük, haftalık, iki haftada bir ve aylık olmak üzere belirli önceden ayarlanmış sürelerden sonra gerçekleşecek şekilde zamanlanabilir.

updraftplus-tarifesi

Bu yedekleme işlemleri kapsamlı bir şekilde günlüğe kaydedilir, böylece WordPress yönetici panelinde herhangi bir hata ve uyarı gösterilebilir ve ayrıca sitenizin yönetici e-posta adresine gönderilebilir.

Bu eklenti, aynı anda birden çok siteyi yedeklemenizi sağlayan WordPress çoklu site yüklemeleriyle uyumludur. Ayrıca, geri kalanını etkilemeden ağdaki tek tek siteleri geri yüklemenizi sağlar – ağdaki bazı sitelerin başarısız olmasına ve diğerlerinin doğru çalışmaya devam etmesi durumunda çok kullanışlı bir özellik.

Yedekleme ve geri yükleme kontrol paneli, ağ panosuna rahatça yerleştirilir ve böylece birden fazla web sitenizi yönetmeniz için kolay ve rahat erişim sağlar.

havanın yükselmesi-çoklu

UpdraftPlus, tüm WordPress web sitenizi klonlayıp yeni bir etki alanına taşımanızı sağlayan bir taşıma özelliğine sahiptir. Bu mümkündür, çünkü eklenti WordPress olmayan dosyaları ve veritabanlarını yedekleyebilir ve tam bir geçişin kolayca ve başka bir müdahaleye gerek kalmadan gerçekleştirilmesini sağlar..

updraftplus-klon

Eklenti, yedeklemeleri şirket içi kasa deposunda (müşterileri için 1 GB ücretsiz) depolama veya Google Drive, Dropbox, Amazon S3 ve Rackspace gibi diğer uzak depolama seçeneklerini kullanma seçeneği sunar.

updraftplus-RemoteStorage

UpdraftPlus Yedekleme Eklentisini Edinin

3. WP-DB-Yedekleme

Bu WordPress yedekleme eklentisi, yukarıdakilerden farklı bir yedeklemedir. Çekirdek veritabanı tablolarınızı ve veritabanınızdaki isteğe bağlı olarak yedeklemenin bir parçası olarak seçilebilen diğer tabloları yedeklemenizi sağlar..

wp-db-backup-tabloları seçmek

Cihazınıza indirmek için yedeklemeyi tarayıcınıza gönderme veya yedekleme dosyasını WordPress yönetici adresinize e-posta ile gönderme seçeneği sunar.

E-posta yedekleme dosyası

Bu yedeklemeler saatlik, günlük, günde iki kez ve haftalık olmak üzere önceden belirlenmiş belirli saatlerde gerçekleşecek şekilde planlanabilir. Yedeklemeye ihtiyacınız yoksa, planlama seçeneklerinin altındaki “asla” seçeneğini seçerek işlemi devre dışı bırakabilirsiniz..

zamanlanmış yedekleme

Bu eklenti ile iyi bir şey tamamen ücretsiz olmasıdır. Tabii ki, sadece veritabanı tablolarınız için yedekleme sağlamakla sınırlıdır – ancak WP’nin en önemli bölümünü korurken yedeklemelerin boyutunu küçük tutan harika bir eklentidir – içeriğiniz.

WP-DB-Backup Eklentisini İndirin

4. BlogVault

BlogVault, yukarıda belirtilen eklentiler gibi yedekleme ve taşıma özelliklerinin yanı sıra biraz daha fazlasını yapar.

Web sitenizdeki yeni değişiklikleri veya yeni özellikleri test etmek için ideal bir yedekleme eklentisidir. Hiçbir ek ücret ödemeden bir hazırlık sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Temel olarak, bu, canlı temaları etkilemeden yeni temaları ve eklentileri, tema ve eklenti güncellemelerini test etmek için bir platform sağlar.

blogvault-evreleme site

Bu yeni özellikleri test ettikten sonra, istediğiniz değişiklikleri hazırlama sitesinden canlı web sitenize aktararak, kullanımı çok kolay hale getirebilirsiniz..

Ana görevi (yedekleme sağlamak) çok akıllıca yapılır ve çok organize olur. Yedeklemeler aşamalı olarak saklanabilir, yani yeni değişiklikler en son yedeklemeyle aşamalı olarak senkronize edilir. Bu, yedekleri tutmak için gereken depolama alanını önemli ölçüde azaltır. Otomatik yedekleme özelliği, bu yedeklemelerin 365 güne kadar eskiden yeniye kadar çok düzenli bir şekilde saklanmasını sağlayan tarih ve zaman damgalarını verir..

blogvault-tarih

Barındırma sorunları, bilgisayar korsanları ve sunucu çökmeleri ve diğer yıkıcı arızalar sizi endişelendirmemelidir çünkü Blogvault bağımsız yedekleme konumlarından (Google Drive, Amazon S3, Dropbox, vb.) Çok hızlı bir web sitesi kurtarma işlemi sunmaktadır. Ayrıca, hiçbir ekstra ücret ödemeden kullanımı çok kolay bir taşıma özelliği sunar. Bu, farklı bir ana bilgisayara geçmek istediğinizde çok uygun hale getirir. WPEngine bile BlogVault kullanıyor, varsayılan geçiş eklentisidir.

blogvault-uzak

BlogVault Yedekleme Eklentisini Kontrol Edin

5. Dropbox’a WordPress Yedekleme

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yedekleme eklentisi öncelikle sınırsız Dropbox yedeklemesi ve geri yüklemesinin yanı sıra sınırsız yerel yedekleme ve geri yükleme sağlamak içindir. Bu, sitenin veritabanını ve yerel veya Dropbox depolama alanında WordPress dosyalarını içeren tam otomatik yedeklemeler oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bunlar daha sonra web siteniz herhangi bir sorunla karşılaşırsa geri yüklemek için kullanılabilir.

wordpress-backup-to-dropbox

Eklentinin yedekleme durumunu doğrudan gelen kutunuza bildiren otomatik bir e-posta raporları vardır.

Web sitelerini kopyalamanızı, kopyalamanızı veya taşımanızı sağlayan bir web sitesi yöneticisine sahiptir. Bunlar aslında aynı anlama gelir ve WordPress dosyalarınızı bir alandan diğerine taşımayı oldukça kolaylaştırır ve eklentinin kontrol panelinde bulunabilir.

Yedekleme yapmanın yanı sıra, bu eklenti, yedekleme yaparken web sitenizin veritabanı performansını artıran bir optimizasyon özelliğiyle donatılmıştır. Ayrıca, herhangi bir veritabanı hatasını onarmaya çalışır ve hata çok büyük değilse başarılı olma olasılığı vardır..

ekstra seçenekler-Dropbox

Yedeklemeyi İndir & Dropbox Eklentisini Geri Yükle

6. Teksir

Bazı WordPress yedekleme eklentileri web sitenizi taşımanıza izin verir, ancak kullanıcılarınız bu süreçte kesinti yaşayabilir. Teksir, web sitelerinizi hiçbir kesinti olmadan yeni bir alan adına veya ana bilgisayara taşımanıza, kopyalamanıza veya taşımanıza olanak tanır. Bu, yoğun web siteleri için gerçekten önemli bir özelliktir, çünkü herhangi bir kesinti süresi gelir kaybı anlamına gelir.

teksir makinası

Duplicator ayrıca canlı bir web sitesini bir sahneleme alanına kopyalayabilir, böylece yeni temaları test etmek ve canlı web sitesini etkilemeden yeni eklentileri denemek için bir platform sağlar. Yeni özellikleri denedikten sonra, istenen değişiklikler canlı web sitesine kolayca ve hızlı bir şekilde geri gönderilebilir. Eklenti, daha fazla geliştirme için tüm canlı web sitesini yerel bir ana bilgisayara çekmenizi sağlar.

Yedeklemeler söz konusu olduğunda, Duplicator, Dropbox, Google Drive, Amazon S3 ve FTP gibi çeşitli uzak depolama sitelerinde depolanabilen zamanlanmış yedeklemeler gerçekleştirebilir. Bu yedekleme özelliği, örneğin bir zaman aşımı olduğunda ve yedekleme tamamlandığında, e-posta yoluyla bir sorunun oluştuğunu hemen bildiren bir bildirim özelliği ile geliştirilir..

Bina-paketleri

Duplicator Pro’yu edinin 

7. BackWPUp

BackWPUp’ın ücretsiz sürümü oldukça sınırlıdır. Ancak pro sürümü, çok kullanışlı özelliklerle dolu. Standart sürüm, İşletme sürümü, Geliştirici sürümü, Üstün sürüm ve Ajans sürümü içeren 5 premium pakette mevcuttur. Bu premium paketler arasındaki ayırt edici faktörler, her birinin destekleyebileceği alan adı ve maliyetlerdir. Bunun dışında sundukları özellikler açısından oldukça benzerler.

backwpup

Her sürüm size tam veritabanı yedeklemesi veya tam web sitesi yedeklemesi (veritabanı artı WP dosyaları) yapma seçeneği sunar.

backwpup-görevler

Ayrıca, bu yedeklemeleri Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, Rackspace ve SugarSync gibi uzak depolama konumlarına kaydetme seçeneği sunar. Ayrıca tarayıcı aracılığıyla indirilebilir bir sürüm sağlayabilir veya WordPress yönetici adresinize gönderebilir.

save-backup-hedef

Eklenti, yedekleme işleminin bir günlük raporunu yönetici adresi aracılığıyla gönderecek şekilde yapılandırılabilir ve oluşabilecek yedekleme hatalarını gidermenizi sağlar.

send-log dosyaları

Birden fazla web sitesini destekler, yani aynı anda birçok web sitesini yedeklemenin yanı sıra geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, birden çok site için veritabanı kontrolleri yapabilir ve tespit edilen hatalar konusunda sizi uyarabilir.

Premium BackWPUp müşterileri kişiselleştirilmiş destek avantajından yararlanır ve eklentiyi kullanırken takılı kalmaları durumunda bu çok faydalıdır.

WPUP Yedekleme Eklentisini Kontrol Edin

Sonuç

Ana makinenizin yedekleme hizmeti, web sitenizin kullanılabilirliğini garanti etmek için yeterli olmayabilir – özellikle de yıkıcı bir arıza varsa. Ayrıca, web sitenizin sağlığı sizin sorumluluğunuzda olduğu için ASLA yalnızca ana makinenizin yedeklerine güvenmemelisiniz. Bu nedenle, bu WordPress yedekleme eklentilerinden birini kullanmak web sitenizin bakımının hayati bir parçasıdır. Gerçekten hayatınızın işini çok uygun bir fiyata kurtarabilirler ve web sitenizle ilgili en kolay haklı masraflardan biridir.

Hangi WordPress yedekleme eklentisini kullanıyorsunuz, yorum bölümünde bize bildirin.

İlgili Makaleler,

 • WordPress Sitenizi Duruş Olmadan Yeni Ana Bilgisayara Nasıl Taşıyabilirsiniz?
 • WordPress Sitesini Yeni Ana Bilgisayara Güvenle Taşıyacak 5 En İyi WordPress Geçiş Eklentisi
 • WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri [2017 Sürümü]
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector