5 najlepších doplnkov na sledovanie aktivity používateľov vo WordPress

04.06.2020
PLUGINS '5 najlepších doplnkov na sledovanie aktivity používateľov vo WordPress
0 13 мин.

Ak prevádzkujete web WordPress pre viacerých používateľov, pravdepodobne nachádzate spôsob, ako monitorovať aktivitu používateľov na vašom webe WordPress. Pomáha to pochopiť, čo sa deje na vašom webe, napríklad keď sa používateľ prihlási, aké sú jeho aktivity po vstupe na vaše stránky, či editor urobil nejaké zmeny vo vašom príspevku alebo stránke, a čo je najdôležitejšie, ak sa užívateľ pokúša násilne vynútiť útok na vašich stránkach atď. 


V predvolenom nastavení neexistuje žiadny spôsob, ako sledovať aktivitu používateľov v programe WordPress. Našťastie je k dispozícii niekoľko doplnkov, ktoré vám pomôžu sledovať aktivitu používateľov vo WordPress.

V tomto článku budem zdieľať 5 najlepších doplnkov WordPress na sledovanie aktivity používateľov na vašom webe WordPress.

Monitorovanie aktivity používateľa PNG

Prečo by ste mali sledovať aktivitu používateľov vo WordPress?

Prevádzka stránky WordPress pre viacerých používateľov je jednoduchá, ale dohľad nad používateľmi nie je. Dôverujete svojim používateľom a dávate im prístup na vaše stránky, aby robili určité veci. Ale kto vie, používateľ sa môže pokúsiť využiť vaše stránky. 

Okrem bezpečnostných výhod však existuje mnoho ďalších výhod použitia doplnku protokolu bezpečnostného auditu.

Ak povolíte ostatným používateľom upravovať nastavenia svojich stránok alebo aktualizovať doplnky a témy, môžu spôsobiť problém pri zmene niečoho, potom môžete vidieť, čo sa zmenili a môžete ich naučiť, ako správne používať túto funkciu..

Ak editor vykonal nejaké zmeny v príspevku bez vášho súhlasu, môžete vidieť, aké zmeny vykonal editor a môžete ho vrátiť späť.

Ďalšou skvelou vecou doplnku denníka bezpečnostného auditu, ktorý vám okamžite pošle e-mailové upozornenie na určité udalosti.

Najlepšie pluginy na sledovanie aktivity používateľov pre WordPress

K dispozícii je veľa doplnkov na sledovanie aktivity používateľov. Ale pre tento článok budem používať Doplnok denníka protokolu zabezpečenia WP a ukážeme vám aj ďalšie alternatívy.

1. Protokol bezpečnostného auditu WP

Protokol bezpečnostného auditu WP je najkomplexnejší doplnok aktivity protokolu WordPress, ktorý monitoruje všetko, čo sa deje na vašom webe WordPress.

Umožní vám to spoznať všetky akcie používateľov, ktoré na vašom webe robia, ľahko rozpoznať akúkoľvek podozrivú aktivitu používateľa a okamžite vám pošle e-mail o tomto probléme. Potom sa môžete prihlásiť na informačný panel správcu WordPress a skontrolovať, čo sa stalo. 

Udalosti denníka auditu

Na rozdiel od iných doplnkov denníka protokolu zabezpečenia vám to nehovorí iba o aktualizácii príspevku, profilu alebo objektu, ale tiež o zmene adresy URL, dátumu, kategórie, obsahu, stavu, vlastných polí atď. To isté platí pre užívateľské profily, oznámi vám, či sa zmenil e-mail, heslo, meno, zobrazené meno, rola alebo čokoľvek iné.

Najlepšie na tomto doplnku je, že môžete skontrolovať, kto je prihlásený na vaše stránky a čo robia v reálnom čase. Ak zistíte niečo podozrivé, môžete vynútiť odhlásenie ktoréhokoľvek používateľa jediným kliknutím.

Tento doplnok je freemium. Doplnok prémiovej verzie však obsahuje ďalšie funkcie, ktoré vám pomôžu sledovať činnosti vašich používateľov. Tu sú niektoré kľúčové vlastnosti protokolu WP Security Audit Log:

 • Komplexný protokol auditu
 • Zistite, kto je prihlásený a čo robia v reálnom čase
 • Okamžite dostanete e-mailom všetky zmeny
 • Odhláste sa ktoréhokoľvek používateľa jediným kliknutím
 • Generujte správy HTML a CSV
 • a oveľa viac…

Nastavenie protokolu bezpečnostného auditu WP

Najskôr nainštalujte a aktivujte zásuvný modul protokolu protokolu WP Security Audit. Po aktivácii tohto doplnku sa zobrazí výzva na spustenie sprievodcu nastavením na konfiguráciu doplnku. Odporúčame vám nakonfigurovať doplnok pomocou sprievodcu nastavením.

Sprievodca nastavením protokolu bezpečnostného auditu WP

 • Podrobnosti denníka

V prvom kroku musíte vybrať, ktorú úroveň podrobností denníka aktivít chcete dostávať. Ak si neželáte denníky aktivít podrobne, môžete si vybrať základné alebo vyberte geek možnosť, ak chcete všetky denníky aktivít podrobne.

Podrobnosti o protokole bezpečnostného auditu WP

Kliknutím na tlačidlo Ďalej zobrazíte ďalšiu možnosť.

 • Zachovanie denníka

Tu si môžete vybrať, ako dlho chcete uchovávať údaje pre doplnok denníka aktivity. Odporúčame vám vybrať 6 mesiacov, pretože doplnok ukladá údaje do vašej databázy WordPress, takže veľkosť vašej databázy porastie a zaberie viac miesta na disku..

Neprepadajte panike. Po dokončení sprievodcu nastavením môžete zmeniť čas uchovávania protokolu auditu na 1 mesiac Protokol auditu> nastavenie> Protokol aktivít. Teraz prejdeme k nasledujúcemu kroku.

Opätovné stiahnutie protokolu zabezpečenia WP

 • prístup

Používatelia s rolou Administrátor majú v predvolenom nastavení prístup k doplnku. Odtiaľ môžete povoliť ostatným používateľom prístup k denníku doplnkov.

Ak nechcete, aby k doplnku mal prístup iný používateľ, môžete túto možnosť preskočiť kliknutím na ikonu Ďalšie gombík.

Prístup k protokolu bezpečnostného auditu WP

 • Vylúčiť objekty

Ak chcete z denníka vylúčiť konkrétneho používateľa (-ov), rolu alebo IP adresu, môžete ich určiť zadaním ich podrobností nižšie. Odporúčam vám preskočiť túto možnosť.

Protokol bezpečnostného auditu WP je vylúčený

Po dokončení nastavenia doplnku môžete zmeniť aj existujúce nastavenia, ktoré ste vykonali predtým.

Jednoducho choďte na Protokol auditu> nastavenie a môžete nakonfigurovať možnosti, ako napríklad, ako dlho chcete uchovávať údaje denníka, pridať upozornenie používateľa na prihlasovacej stránke WordPress, zobraziť prihlásenú aktivitu používateľa v reálnom čase atď..

Doplnok môžete skryť aj zo zoznamu nainštalovaných doplnkov. Toto je veľmi výhodná možnosť, keď svojim používateľom nechcete prezradiť, že používate tento druh doplnku.

Na vašej ceste môžete nakonfigurovať aj ďalšie možnosti.

Protokol činnosti auditu

Prehliadač protokolov auditu

Po dokončení konfigurácie doplnku kliknite na Prehliadač protokolov auditu vidieť aktivity používateľov.

Na účely testovania môžete vytvoriť alebo upraviť svoj príspevok alebo vykonať akékoľvek zmeny na svojich stránkach a skontrolovať, či doplnok nefunguje. Tu je príklad uvedený nižšie.

Prehliadač protokolov auditu

Ako vidíte na obrázku vyššie, doplnok sleduje všetko, čo sa deje na vašom webe. Ak prevádzkujete web WordPress pre viacerých používateľov, veľmi vám odporúčam tento doplnok.

Cena: zadarmo | Prémia: 89 dolárov

Získajte protokol WP Security Audit Log Pro

2. Jednoduchá história

Jednoduchá história je ďalším skvelým doplnkom na sledovanie aktivity používateľov WordPress. Tento doplnok monitoruje všetky posledné zmeny, ktoré sa vykonajú na vašom webe, a zobrazuje sa priamo na hlavnom paneli WordPress. Ukazuje, kto pridal, aktualizoval alebo odstránil príspevok alebo stránku, kto upravil komentáre, keď sa používateľ prihlásil a odhlásil, uvidí, kedy sa používateľ pokúsil prihlásiť, ale zlyhal a oveľa viac.

Jednoduchá história

Po inštalácii Simple History prejdite na stránku nastavenie> Jednoduchá história a nakonfigurujte doplnok.

Na stránke nastavenia môžete povoliť alebo zakázať históriu prehliadok na prístrojovej doske ako aj na stránke v ponuke informačného panela. Tu môžete vidieť všetky aktivity používateľov.

Jednoduché nastavenia histórie

Môžete tiež povoliť informačný kanál RSS na sledovanie histórie. Umožní vám to skryť stránku histórie pred ostatnými používateľmi.

V predvolenom nastavení doplnok automaticky ukladá údaje na 60 dní, ale históriu môžete kedykoľvek odstrániť aj kliknutím na vymazať denník.

Po nastavení tohto doplnku prejdite späť na informačný panel WordPress. Odtiaľ si môžete prezerať aktivitu používateľov. Môžete tiež vyhľadať konkrétneho používateľa a zobraziť jeho aktivitu na celom svojom webe.

Cena: zadarmo

Stiahnite si Simple History Plugin

3. Protokol aktivít od Pojo

Protokol aktivít od Pojo je úplne zadarmo doplnok WordPress na sledovanie aktivity na vašom webe. Môžete vidieť, kto je prihlásený, ak sa niekto pokúša hackovať vaše stránky, kedy bol príspevok uverejnený, a ďalšie veci, ktoré sa na vašom webe dejú..

Protokol aktivít

Dobré na tomto doplnku je, že nevyžaduje žiadny proces nastavenia. Funguje to po vybalení z krabice.

Doplnok predvolene uchováva denníky po dobu 30 dní, ale môžete zmeniť čas z nastavení doplnku. Môžete tiež odstrániť aktivity denníka kliknutím na resetovaciu databázu.

Z nastavení upozornení môžete tiež vytvoriť vlastné udalosti upozorňovania, takže upozornenia sa budú odosielať po úspešnom zhode s určitými podmienkami. Tu tiež môžete povoliť alebo zakázať e-mailové upozornenia a nastaviť vlastnú správu.

Cena: zadarmo

Stiahnite si doplnok denníka aktivít

4. Protokol aktivity používateľa

Protokol aktivity používateľa je ďalším skvelým doplnkom na sledovanie aktivít na webe. Doplnok bezplatnej verzie obsahuje mnoho užitočných funkcií, ktoré vám ukážu aktivity všetkých používateľov, ako sú základné aktualizácie WordPress, aktualizácie príspevkov a stránok, zmeny značiek, aktivovaný a deaktivovaný doplnok, téma aktivovaná a deaktivovaná, aktivita používateľov na celom vašom webe a mnoho ďalších. Keď sa konkrétny používateľ prihlási na vaše stránky, dostanete e-mailové upozornenie. 

Užívateľský denník aktivít zadarmo

Doplnok bezplatnej verzie má však obmedzené funkcie, ale môžete ich odomknúť inováciou na prémiovú verziu.

Pomocou doplnku prémiovej verzie môžete sledovať aktivity viacerých autorov blogu, sledovať, kto sa prihlásil a kedy s IP adresou, zobraziť úspešné / neúspešné pokusy o prihlásenie / odhlásenie, sledovať, ktoré adresy IP zacieľujú na vašu prihlasovaciu stránku atď..

Rovnako ako doplnok Activity Log by Pojo nevyžaduje žiadne ďalšie nastavenie. Stačí si nastaviť maximálny počet dní na uloženie denníka aktivít a je dobré ísť.

Cena: zadarmo | Prémia: 69 dolárov

Stiahnite si zadarmo verziu denníka aktivity používateľa | Získajte Protokol aktivity používateľa 

5. Prúd

Prúd je veľmi ľahký doplnok na sledovanie aktivity používateľov WordPress. Tento doplnok zobrazuje všetky aktivity používateľov v možnosti Stream a vy môžete filtrovať denník histórie podľa používateľov, rolí, kontextu, akcie alebo IP adries..

Prúd

Stream podporuje bežné inštalácie WordPress a ak ste pokročilý používateľ, môžete ho použiť v sieti viacerých miest WordPress na zobrazenie všetkých záznamov o aktivite používateľov..

Má tiež zabudovanú integráciu sledovania pre populárne doplnky, ako napríklad:

 • Rozšírené vlastné polia
 • bbPress
 • jetpack
 • Gravitačné formuláre
 • WooCommerce
 • WordPress SEO od Yoast
 • BuddyPress
 • Prepínanie používateľov
 • Jednoduché digitálne sťahovanie

Svoj prúd aktivít môžete exportovať ako súbor CSV alebo JSON. Umožňuje vám tiež vyhľadávať protokoly vašej činnosti pomocou príkazu WP-CLI.

Cena: zadarmo

Stiahnite si Stream Plugin

Zabalenie

Inštalácia doplnku denníka bezpečnostného auditu vám poskytne užitočné informácie o dianí na vašom webe.

Ak ste vo svojom blogu jediným autorom, možno to nebudete potrebovať, ale ak prevádzkujete web WordPress pre viacerých používateľov, musíte sledovať aktivity všetkých používateľov, aby ste zistili, či sa používateľ pokúša hackovať vaše stránky, kto a keď urobíte zmenu na vašom webe. Týmto spôsobom môžete zvýšiť bezpečnosť svojho WordPress.

V tomto článku som diskutoval o bezplatných aj prémiových doplnkoch sledovania aktivity používateľov pre WordPress.

Ak prevádzkujete malý blog s niekoľkými používateľmi, potom môžete začať s bezplatným doplnkom, napríklad jednoduchou históriou alebo protokolom aktivít, ale ak máte väčší alebo firemný web, môžete si kúpiť prémiovú verziu, ako je protokol WP Security Audit Log Pro, kde budete získate pokročilejšie funkcie a dokonca môžete vidieť aktivity používateľov v reálnom čase.

Súvisiace články,

 • Sprievodca pre začiatočníkov k úlohám a schopnostiam programu WordPress
 • Ako chrániť heslom svoje prihlásenie do WordPress (wp-login.php)
 • Ako sa prihlásiť Limit Pokusy do WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector