5 shtojcat më të mira të migracionit të WordPress për të lëvizur me siguri faqen tuaj

Ndonjëherë na pëlqen të ndërtojmë sitin tonë ose faqen e klientit në mjedisin lokal për personalizim dhe pastaj ta transferojmë atë në serverin në internet për ta bërë faqen të gjallë. Shtë e thjeshtë për tu përshtatur dhe mund të provoni çdo shtojcë ose temë çfarëdo që dëshironi. Kur të përfundoni faqen tuaj, atëherë ju duhet ta zhvendosni atë në serverin live.


Por është mjaft e vështirë për të zhvendosur faqen tuaj ekzistuese të WordPress në një host të ri në internet ose anasjelltas sepse është një proces që kërkon kohë dhe komplekse. Si përdorues i WordPress, ju mund ta zhvendosni faqen tuaj në një server të ndryshëm në internet duke përdorur shtojcat e Migracionit të WordPress.

Pse të përdorni një Plugin të Migracionit të WordPress?

Ka disa arsye për të përdorur një plugin migracioni të WordPress dhe këto arsye janë:

 • Completelyshtë një proces plotësisht i sigurt dhe i shpejtë, kështu që të gjithë skedarët tuaj të internetit dhe baza e të dhënave mbeten të paprekura.
 • Faqja juaj nuk do të shkojë jashtë linje kur përdorni një shtojcë migracioni për të lëvizur faqen tuaj te një host i ri në internet.
 • Jo të gjithë ofruesit e pritjeve në internet ofrojnë migrim falas të WordPress. Në këtë rast, ju mund ta bëni këtë proces vetë.

Në këtë artikull, unë do të doja të ndaja 5 Shtojcat më të mira të migracionit të WordPress në 2017 për të lëvizur në mënyrë të sigurt faqen tuaj në një host të ri në internet.

Shtojcat më të mira të migracionit të WordPress

Plugins më të mirë të Migracionit të WordPress 2017

makinë fotokopjuese

makinë fotokopjuese

Kur bëhet fjalë për lëvizjen e faqes tuaj në një host të ri në internet, atëherë Duplicator është shtojca më e mirë e Migracionit për WordPress. Duplicator ka mbi 1+ milion përdorues aktiv dhe 4.9 vlerësim në WordPress.

Shtojca Duplicator lejon të migroni, kopjoni, zhvendosni ose klononi faqen tuaj në WordPress nga një vend në një vend tjetër. Nëse doni të zhvendosni faqen tuaj nga një host në një host të ri në internet, atëherë kjo shtojcë funksionon shkëlqyeshëm dhe gjëja më e mirë është që faqja juaj të mos shkojë kurrë jashtë linje. Përveç kësaj, ju mund të kopjoni me dorë të gjithë faqen tuaj WordPress me vetëm një klik. Kjo shtojcë krijon një skedar të paketës zip që përmban përmbajtjen tuaj të internetit, skedarët, shtojcat dhe temën dhe kjo paketë mund të përdoret për migracionin WordPress.

Ky version i Duplicator Pro ka më shumë veçori sesa versioni falas. Duke përdorur shtojcën e versionit Pro, ju mund të planifikoni rezervën tuaj, mund të ngarkoni skedarët tuaj rezervë në Dropbox, Google Drive, Amazon S3 etj. Ju gjithashtu mund të lidhni cPanel tuaj direkt nga instaluesi.

Karakteristikat kryesore:

 • veprim, migrimin ose Klononi faqet e internetit të WordPress tuaj midis hostimit dhe domeneve
 • Rezervoni manualisht një faqe WordPress
 • Zhvendosni një sit live në lokalhost ose anasjelltas
 • Rezervime të programit (Pro)
 • Magazinime në renë në Google drive, Dropbox etj (Pro)
 • Lidhu me cPanel direkt duke përdorur instaluesin (Pro)

Çmimi: falas

Merrni Duplikatorin

BackupBuddy

Shtojcë backupbuddy

BackupBuddy është shtojca ime e preferuar e migracionit WordPress. Me migracionin, BackupBuddy gjithashtu ofron rezervë premium dhe rivendosjen e shërbimit.

BackupBuddy së ​​pari u bë posaçërisht për shërbimin rezervë, pasi tingëllon emri i tij dhe tani ajo po mbron mbi një milion faqe në internet që nga viti 2010. isshtë një plugin premium, kështu që ju duhet të blini një çelës licence për të përdorur BackupBuddy. Me këtë shtojcë, lehtë mund të kopjoni të gjithë faqen tuaj të internetit vetëm me një klik. Ai automatikisht dërgon skedarët tuaj rezervë në ruajtjen e tyre të sigurt të Stash apo edhe Google Drive, Amazon S3, Dropbox, etj. Të gjitha këto gjëra që mund të bëni nga paneli i administratorit tuaj WordPress. Mund të planifikoni gjithashtu kopje rezervë të WordPress dhe ta rivendosni atë në çdo kohë.

Pasi që është një shtojcë premium, do të merrni mbështetje të plotë premium prej tyre. Pra, nëse merrni ndonjë gabim me këtë shtojcë, ata lehtë do ta rregullojnë atë problem.

Karakteristikat kryesore:

 • Migrim i thjeshtë i WordPress
 • Klon site WordPress
 • Skenimi i WordPress
 • Ndryshoni hostet ose domenin
 • Rezervimi i plotë i faqes WordPress
 • Programoni kopje rezervë automatike
 • Ruani skedarët rezervë nga distanca
 • Magazinime të shumta në dispozicion

Çmimi: Upmimi BackupBuddy fillon nga $ 80.

Merrni BackupBuddy Tani. (20% kupon shtuar në këtë lidhje)

Rezervim super i WP

Rezervim super i WP

Ashtu si plugin BackupBuddy, është gjithashtu edhe plugin Premium WordPress për migrim dhe rezervë. Por kjo kopje rezervë WP Super & plugin klon vjen me më shumë karakteristika që janë të domosdoshme për faqen tuaj. Për dallim prej shtojcës tjetër të migracionit më të mirë të WordPress, kjo shtojcë ofron veçori fotografish për të mbajtur skedarët tuaj të WordPress ekstra të sigurt. Më shumë se kaq, kjo shtojcë ofron kopje rezervë automatike të faqes, sinkronizimin e cloud, migrimin e menjëhershëm, rivendosjen e shumë më tepër.

Me pultin e tyre intuitiv, do të merrni një përmbledhje të shpejtë të kopjeve rezervë ekzistuese. Krijimi i rezervave WP Super siguron 50+ mundësi në një pult të thjeshtë.

Karakteristikat kryesore:

 • Pult super i qetë
 • Migrimi i menjëhershëm i WordPress
 • Fotografitë e reja në re
 • Rezervime të rregullta të periudhës
 • Rikthim i planifikuar
 • Rivendosja me një klik
 • Migrimet shumëpalëshe
 • Vende të pakufizuara në re

Çmimi:  $ 34

Merrni kopje rezervë WP

Të gjithë në Migrimin Një WP
Të gjithë në Migrimin Një WP

Nëse jeni duke kërkuar për një të thjeshtë Shtojcë migracioni WordPress kjo nuk kërkon aftësi teknike ose të thjeshtë për t’u përdorur, atëherë duhet të provoni shtojcën Gjithsej në një WP Migrim WordPress. Pas instalimit të kësaj shtojce, ju lehtë mund të eksportoni faqen tuaj të internetit WordPress duke përfshirë bazën e të dhënave, shtojcat, temat, skedarët e mediave, etj, me vetëm një klik.

Duke përdorur veçorinë e tyre tërheqëse dhe tërheqëse, mund të ngarkoni faqen tuaj të internetit në një lokacion tjetër. Kështu që nuk keni nevojë të bëni ndonjë hap shtesë. Kur jeni duke eksportuar faqen tuaj, mund të përjashtoni komentet e spamit, rishikimet në postë, bazën e të dhënave, shtojcat etj. Atëherë duhet të shkarkoni faqen tuaj dhe mund të ngarkoni në çdo vend tjetër duke përdorur këtë shtojcë migracioni WordPress dhe të gjithë jeni të vendosur.

Karakteristikat kryesore:

 • Eksport shumë i shpejtë
 • zvarrit & rënie të importit
 • Migjeni në faqet e WordPress
 • Ngarko faqet e WordPress në depo të reja (Pro)

Çmimi: falas

Shkarkoni Plugin e Migracionit WP-në-Një

Rezervimi i WordPress & Migjeni nga BackupGuard
Roje rezervë WordPress

BackupGuard është një shtesë e migracionit WordPress dhe plugin rezervë. BackupGuard ju lejon të kopjoni, rivendosni dhe migroni sitin tuaj WordPress me lehtësi. Me versionin falas të shtojcës, mund të kopjoni dhe rivendosni faqen tuaj. Për të përdorur veçorinë e migracionit të WordPress, duhet të blini shtojcën e versionit premium e cila kushton 9 dollarë.

Shtojca e tyre premium ofron kopje rezervë të pakufizuar, rikthen, backup të planifikuar, migrime të WordPress dhe shumë më tepër. Ju mund të ngarkoni me lehtësi skedarët tuaj rezervë në depot online si Dropbox, Google Drive, Amazon S3 etj dhe të rivendosni në çdo kohë.

Karakteristikat kryesore:

 • Migjeni sitin e WordPress nga një domain në tjetrin (Pro)
 • Rikthim automatik ose kopje rezervë e programit
 • Rivendosja me një klik
 • Ngarko skedarët në depot e Cloud (Pro)
 • Modaliteti i kopjimit të sfondit (Pro)

Çmimi: Falas | pro= 9,95 dollarë

Shkarkoni BackupGuard/  Merrni Pro(Përdorni kupon BG15 për të marrë 15% zbritje)

përfundim

Kur jeni duke e zhvendosur faqen tuaj në një host të ri ose duke lëvizur domain, atëherë me dorë duhet të transferoni skedarët tuaj dhe bazën e të dhënave në një host të ri. Megjithëse nuk është një proces i thjeshtë dhe nëse nuk jeni një përdorues i përparuar, atëherë ju rekomandoj të përdorni një plugin migracioni. Mënyrat më të mira për të lëvizur një faqe është një plugin migracioni WordPress dhe është plotësisht pa telashe, madje mund ta bëni edhe ju.

Nëse dëshironi të përdorni një plugin migracioni, atëherë ju rekomandoj ta përdorni makinë fotokopjuese shtojcë, është shtojca më e mirë e migracionit WordPress dhe është falas. Në rast se dëshironi të keni më shumë karakteristika, depo cloud për skedarët tuaj dhe mbështetje premium, atëherë shkoni për BackupBuddy ose Rezervim super i WP.

Shpresoj se ky artikull ju ndihmoi të zgjidhni shtojcat më të mira të migrimit të WordPress. Nëse keni ndonjë pyetje ose ndonjë mendim, ju lutemi na tregoni në seksionin e komenteve. Mund të na lidhni gjithashtu Facebook, Cicëroj, Google+.

Këtu janë disa artikuj që lidhen me WordPress për të cilat mund t’ju interesojnë,

 • 9 Pritja më e mirë e WordPress në 2017 [Zgjedhjet kryesore të ekspertëve]
 • Si të vendosni SEO SEO WordPress SEO (Edicioni 2017)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map