7 najlepších zálohovacích doplnkov WordPress z roku 2020

04.06.2020
PLUGINS '7 najlepších zálohovacích doplnkov WordPress z roku 2020
0 14 мин.

Každá webová stránka potrebuje spoľahlivý plán zálohovania, aby sa predišlo jeho vyhladeniu mimo tvár webu v prípade katastrofického zlyhania, ako je napr. hacknut WordPress. Pre webové stránky WordPress sú zálohovacie riešenia ľahko dostupné ako doplnky a pomáhajú chrániť súbory vašich webových stránok pred škodlivým softvérom, hackermi, chybami používateľov, zlyhaním servera a chybnými príkazmi..


Avšak, je ich toľko, koľko je Zálohovacie doplnky WordPress nie sú také účinné ako ostatné a môžu vás a vaše webové stránky znížiť. Musíte starostlivo vybrať tie najlepšie na trhu a tiež vybrať tie, ktoré vyhovujú vašim potrebám zálohovania.

Nižšie uvádzame niektoré z najpopulárnejších a čo je dôležitejšie, najlepšie záložné doplnky WordPress pre webové stránky WordPress.

Porovnanie 7 najlepších zálohovacích doplnkov WordPress

1. BackupBuddy

BackupBuddy poskytuje kompletné riešenie zálohovania webových stránok WordPress. To znamená, že môžete zálohovať databázu svojich webových stránok, ako aj všetky ostatné súbory WP naraz. Okrem toho, ak vykonávate nejaké zmeny, ktoré ovplyvnia iba databázu alebo iba súbory a predtým musíte urobiť zálohu, toto nastavenie zálohovania možno prispôsobiť tak, aby vám poskytlo možnosť vykonať

 • zálohovanie iba databázy,
 • zálohovanie iba na súbor alebo
 • úplnú zálohu.

záložný riadiaci panel

Tieto zálohy je možné vykonať manuálne alebo automaticky pomocou rôznych plánov, ktoré zahŕňajú hodinové, denné, dvakrát denne, týždenné, mesačné a mnoho ďalších.

Výsledný záložný súbor sa uloží ako súbor zip, ktorý je možné stiahnuť do zariadenia.

backup-buddy-vytvárať-backup

Okrem ukladania zálohy lokálne, BackupBuddy vám dáva možnosť ukladania na diaľku priamo z doplnku.

Najdôležitejšie umiestnenie vzdialeného úložiska je BackupBuddy Stash. Tento úložný priestor je hosťovaný spoločnosťou BackupBuddy a zákazníci získajú 1 GB voľného miesta. Dodatočný úložný priestor je možné získať za príplatok. Medzi ďalšie miesta vzdialeného úložiska patria Amazon S3, Disk Google a Dropbox.

backupbuddy-remote-destinácií

Počas zálohovania sa niekedy môžu vyskytnúť chyby a také problémy si vyžadujú okamžitú pozornosť (pretože to pravdepodobne znamená, že vaša záloha nie je úplná a vaše stránky sú zraniteľné)..

Plugin BackupBuddy má funkciu okamžitého upozornenia, ktorá vám automaticky pošle e-mail v prípade akejkoľvek chyby. Môže byť tiež nakonfigurovaný tak, aby vám posielal oznámenia vždy, keď sa dokončí úspešná záloha.

backupbuddy-Sprievodca

ImportBuddy je nástroj na import, ktorý môžete použiť, ak potrebujete obnoviť webovú stránku WordPress na predchádzajúcu úspešnú zálohu (v prípade, že sa stane tragická). Nástroj Import je veľmi jednoduchý na používanie a doslova pre vás robí všetky ťažké zdvíhanie a prácu.

backupbuddy-restore

Získajte BackupBuddy Pro

2. UpdraftPlus

UpdraftPlus je ďalší veľmi populárny záložný doplnok WordPress – má veľmi intuitívne používateľské rozhranie, ktoré vám umožňuje vykonávať manuálne alebo automatické zálohovanie jediným kliknutím. Automatické zálohovanie je možné naplánovať po určitých prednastavených časoch, ktoré zahŕňajú každé 4 hodiny, každých 8 hodín, každých 12 hodín, denne, týždenne, každé dva týždne a mesačne..

updraftplus harmonogram

Tieto operácie zálohovania sú komplexne protokolované, takže prípadné chyby a upozornenia sa môžu zobraziť na paneli správcu WordPress a tiež odosielať na e-mailovú adresu správcu vašich stránok..

Tento doplnok je kompatibilný s inštaláciami WordPress na viacerých serveroch, čo vám umožňuje zálohovať viacero serverov naraz. Umožňuje vám tiež obnoviť jednotlivé weby v sieti bez toho, aby to ovplyvnilo ostatné – veľmi užitočná funkcia v prípade zlyhania niektorých lokalít v sieti, zatiaľ čo iné naďalej fungujú správne..

Ovládací panel zálohovania a obnovy je vhodne umiestnený na sieťovom paneli, čo vám poskytuje jednoduchý a pohodlný prístup k správe viacerých webových stránok.

ťah nahor-viacmiestne

UpdraftPlus má funkciu migrátora, ktorá vám umožňuje klonovať a presúvať celú webovú stránku WordPress do novej domény. Je to možné, pretože doplnok môže tiež zálohovať súbory a databázy, ktoré nie sú WordPress, čo umožňuje jednoduchú a úplnú migráciu bez akejkoľvek ďalšej intervencie..

updraftplus klon

Doplnok vám poskytuje možnosť ukladania záloh na interné úložisko úschovne (s 1 GB zadarmo pre svojich zákazníkov) alebo použitie iných možností vzdialeného úložiska, ako sú Disk Google, Dropbox, Amazon S3 a Rackspace..

updraftplus-remotestorage

Získajte zálohovací doplnok UpdraftPlus

3. Zálohovanie WP-DB

Tento záložný doplnok WordPress je iná záloha ako záloha uvedená vyššie. Umožňuje vám zálohovať vaše základné databázové tabuľky, ako aj ďalšie tabuľky v databáze, ktoré si môžete vybrať ako súčasť zálohy..

wp-db-backup-vybrať stoly

Poskytuje vám možnosť buď poslať zálohu do prehliadača na stiahnutie do vášho zariadenia, alebo poslať záložný súbor e-mailom na vašu admin adresu WordPress..

email-backup-file

Tieto zálohy môžu byť naplánované na určité vopred nastavené časy, ktoré zahŕňajú hodinové, denné, dvakrát denne a týždenne. Ak nepotrebujete zálohy, môžete tento proces vypnúť jednoduchým výberom možnosti „nikdy“ v rámci možností plánovania.

naplánované-backup

Dobrá vec s týmto doplnkom je, že je úplne zadarmo. Obmedzuje sa samozrejme iba na zálohovanie databázových tabuliek – je to však skvelý šikovný doplnok, ktorý udržuje malú veľkosť záloh pri zachovaní najdôležitejšej časti WP – vášho obsahu..

Stiahnite si doplnok WP-DB-Backup

4. BlogVault

Okrem funkcií zálohovania a migrácie, ako sú funkcie vyššie uvedených doplnkov, služba BlogVault robí ešte viac.

Je to ideálny záložný doplnok na testovanie nových zmien alebo akýchkoľvek nových funkcií na vašom webe. Umožňuje vám vytvoriť oddychovú stránku bez ďalších nákladov. V podstate vám to poskytuje platformu na testovanie nových tém a doplnkov, ako aj aktualizácií tém a doplnkov bez ovplyvnenia živých webových stránok.

blogvault-staging-site

Po otestovaní týchto nových funkcií môžete na svoje živé webové stránky vložiť požadované zmeny zo stagingového servera, čo je veľmi pohodlné.

Jeho hlavná úloha (zálohovanie) sa vykonáva veľmi inteligentne a je veľmi organizovaná. Zálohy je možné ukladať postupne, čo znamená, že nové zmeny sa postupne synchronizujú s najnovšou zálohou. To drasticky znižuje úložný priestor potrebný na uchovávanie záloh. Funkcia automatického zálohovania poskytuje časové a časové pečiatky, ktoré umožňujú ukladanie týchto záloh veľmi organizovaným spôsobom, od starých po nové, až 365 dní..

blogvault-history

Problémy s hosťovaním, zlyhania hackerov a serverov a ďalšie katastrofické zlyhania by vás nemali znepokojovať, pretože služba Blogvault ponúka veľmi rýchly proces obnovy webových stránok z nezávislých umiestnení záloh (Disk Google, Amazon S3, Dropbox atď.). Poskytuje tiež veľmi ľahko použiteľnú funkciu migrácie bez ďalších nákladov. To je veľmi výhodné v prípade, že sa chcete prepnúť na iného hostiteľa. Aj WPEngine používa BlogVault ako predvolený doplnok pre migráciu.

blogvault-remote

Skontrolujte zásuvný modul BlogVault

5. Zálohovanie WordPress do Dropboxu

Ako už názov napovedá, tento zálohovací doplnok je určený predovšetkým na to, aby vám poskytol neobmedzené zálohovanie a obnovovanie Dropboxov, ako aj neobmedzené miestne zálohovanie a obnovovanie. To znamená, že môžete vytvoriť úplné automatizované zálohy, ktoré zahŕňajú databázu stránok a súbory WordPress na lokálnom úložisku alebo úložisku Dropbox. Tieto sa potom môžu použiť na obnovenie, ak sa na vašej webovej stránke vyskytne akýkoľvek problém.

wordpress-backup-to-Dropbox

Doplnok obsahuje automatické e-mailové hlásenia, ktoré vás informujú o stave zálohy priamo do vašej doručenej pošty.

Má správcu webových stránok, ktorý vám umožňuje kopírovať, klonovať alebo migrovať webové stránky. V podstate to isté znamená, že je veľmi ľahké presúvať súbory WordPress z jednej domény do druhej a nájdete ich na hlavnom paneli doplnku..

Okrem vykonávania záloh je tento doplnok vybavený funkciou optimalizácie, ktorá zvyšuje výkonnosť databázy webových stránok pri vykonávaní záloh. Pokúša sa tiež opraviť chyby databázy s možnosťou úspechu, ak chyba nie je príliš veľká.

Extra možnosti, odkladacie schránky

Stiahnite si zálohu & Obnoviť doplnok Dropbox

6. Duplikátor

Niektoré záložné doplnky WordPress vám umožňujú migrovať vaše webové stránky, ale vaši používatelia sa môžu v priebehu procesu vyskytnúť určité prestoje. Duplikátor vám umožňuje presunúť, klonovať alebo migrovať vaše webové stránky do nového názvu domény alebo hostiteľa bez akýchkoľvek prestojov. Toto je skutočne dôležitá funkcia pre rušné webové stránky, pretože akékoľvek prestoje znamenajú stratu v príjmoch.

rozmnožovacie stroj

Duplikátor môže klonovať aj živé webové stránky do pracovnej oblasti, čím získate platformu na testovanie nových tém a vyskúšanie nových doplnkov bez ovplyvnenia živých webových stránok. Po vyskúšaní nových funkcií je možné požadované zmeny ľahko a rýchlo presunúť späť na živé webové stránky. Doplnok tiež umožňuje vytiahnuť celú živú webovú stránku k miestnemu hostiteľovi pre ďalší rozvoj.

Pokiaľ ide o zálohy, Duplicator môže vykonávať naplánované zálohy, ktoré je možné uložiť na niekoľkých vzdialených úložiskách, ako sú Dropbox, Disk Google, Amazon S3 a FTP. Túto funkciu zálohovania vylepšuje funkcia upozornenia, ktorá vás okamžite upozorní na problém, napríklad v prípade vypršania časového limitu a tiež po dokončení zálohovania prostredníctvom e-mailu..

stavebné-packages

Získajte program Duplicator Pro 

7. BackWPUp

Bezplatná verzia BackWPUp je pomerne obmedzená. Pro verzia je však plne na sklade s veľmi užitočnými funkciami. Je k dispozícii v 5 prémiových balíkoch, ktoré zahŕňajú štandardnú verziu, obchodnú verziu, vývojovú verziu, najvyššiu verziu a verziu agentúry. Rozlišovacie faktory medzi týmito prémiovými balíčkami sú náklady a počet domén, z ktorých každý môže podporovať. Okrem toho sú z hľadiska funkcií, ktoré ponúkajú, veľmi podobné.

backwpup

Každá verzia vám dáva možnosť vykonať úplné zálohy databázy alebo úplné zálohy webových stránok (databázy plus súbory WP).

backwpup-úlohy

Poskytuje tiež možnosť ukladania týchto záloh na miesta vzdialeného úložiska, ako sú Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, Rackspace a SugarSync. Môže tiež poskytnúť verziu na stiahnutie prostredníctvom prehľadávača alebo ju odoslať na vašu adresu admin WordPress.

save-backup-destination

Doplnok je možné nakonfigurovať tak, aby odoslal správu protokolu o procese zálohovania prostredníctvom adresy správcu, čo vám umožní riešiť prípadné chyby zálohovania, ktoré sa môžu vyskytnúť..

poslať-log-súbory

Podporuje viac webových stránok, čo znamená, že môžete vykonávať zálohy, ako aj obnovovať mnoho webových stránok naraz. Môže tiež vykonať kontrolu databáz na viacerých serveroch a upozorniť vás na akékoľvek zistené chyby.

Zákazníci Premium BackWPUp využívajú výhodu personalizovanej podpory a to je veľmi výhodné v prípade, že sa pri používaní doplnku zaseknú..

Skontrolujte BackWPUP Backup Plugin

záver

Zálohovacia služba vášho hostiteľa nemusí stačiť na zaručenie dostupnosti vašich webových stránok – najmä v prípade katastrofického zlyhania. Okrem toho by ste sa NIKDY nemali spoliehať výlučne na zálohy vášho hostiteľa, pretože za zdravie svojej webovej stránky nesiete zodpovednosť. Preto je použitie jedného z týchto záložných doplnkov WordPress dôležitou súčasťou údržby vašich webových stránok. Môžu doslova ušetriť prácu za celý život za veľmi prijateľnú cenu a sú jedným z najjednoduchších výdavkov súvisiacich s vaším webom..

Aký záložný doplnok WordPress používate, dajte nám vedieť v sekcii komentárov.

Súvisiace články,

 • Ako migrovať svoje stránky WordPress na nového hostiteľa bez prestojov
 • 5 najlepších doplnkov pre migráciu WordPress na bezpečné presunutie lokality WordPress na nového hostiteľa
 • 7 najlepších doplnkov Google AdSense pre WordPress [vydanie 2017]
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector