7 Shtojcat më të mira të Google AdSense për WordPress [Edicioni 2020]

Nëse zotëroni një uebfaqe, atëherë me shumë mundësi keni dëgjuar për Google AdSense. AdSense është rrjeti më i madh i reklamave. Miliona webmasterë tregojnë lloje të ndryshme të reklamave në faqet e tyre të internetit dhe fitojnë shumë para.


Por është shumë e vështirë për fillestarët e WordPress të shtojnë reklama Google AdSense në WordPress, veçanërisht kur dikush kohët e fundit filloi blogun e tij. Për shembull, një përdorues dëshiron të tregojë reklama brenda një postimi në blog ose ndonjë faqe, atëherë është mjaft konfuze për përdoruesin sepse si parazgjedhje WordPress nuk ofron një mundësi për të futur ndonjë reklamë në postim ose në faqe. Në këtë rast, ju duhet të përdorni Google AdSense Plugin për WordPress.

Pse të përdorni plugin AdSense të WordPress?

Futja e kodit AdSense në postimet e WordPress është punë e vështirë dhe kërkon shumë kohë. Pa një shtojcë AdSense, duhet të vendosni manualisht këtë kod në çdo postim dhe faqe dhe nuk mund të tregoni reklama në vendin tuaj të dëshiruar. Ju me siguri e dini se vendndodhja e Reklamave ka rëndësi për rritjen e CPC dhe të ardhurave të AdSense. 

Tani hidhni një sy se si duket kodi AdSense,

(adsbygoogle = dritare.adsbygoogle || []) shtytje ({});

[* Ky është një shembull i kodit AdSense]

Pra, duke përdorur një Plugin AdSense i WordPress, mund të tregoni me lehtësi çdo lloj reklame në faqen tuaj në çdo vend. Kështu që në këtë artikull, unë do të shkruaj për 7 Shtojcat më të mira të Google AdSense për WordPress.

Plugins më të mirë të Google AdSense për WordPress

# 1. Futësi i reklamave

Plugin e futjes së reklamave

Ad Inserter është shtojca më e mirë për menaxhimin e Reklamave për WordPress. Kjo shtojcë mbështet të gjitha llojet e Reklamave përfshirë AdSense dhe Amazon. Shtë gjithashtu e përkryer për të treguar reklama me kontekste vendase për blerje dhe banderola rrotullues.

Mund të shtoni çdo lloj reklame në 16 pozicione të ndryshme. Ju duhet të siguroni kodin tuaj të reklamave në bllokun e kësaj shtese dhe të zgjidhni ku dëshironi të shfaqni reklamat në faqen tuaj të internetit. Pas kësaj, automatikisht do të futë reklama në çdo postim ose faqe.

Futësi i reklamave

Ad Inserter gjithashtu ofron shumë mundësi për të futur çdo kod HTML, CSS ose JavaScript në faqen tuaj. Mund të shihni gjithashtu paraprakisht kodin përpara se ta vendosni në faqen tuaj. Ai gjithashtu mbështet për faqet AMP.

Kjo shtojcë është gjithashtu e disponueshme në versionin PRO që vjen me më shumë veçori shtesë. Ju mund të përdorni deri në 64 blloqe gjithsej reklamash, mund të përdorni redaktuesin e nxjerrjes në pah të sintaksës, etiketimin në nivel vendi, zbulimin e pajisjes. Për më tepër, ju mund të shtoni reklamat tuaja në pozicione ngjitëse, kështu që reklamat e faqes suaj nuk do të lëvizin kur faqja të lëviz. Mbi të gjitha kjo shtojcë është e shkëlqyeshme për të futur me lehtësi reklama të shumta në faqen tuaj.

# 2. Kuadratet WP
Kuadratet WP

WP Quads është një tjetër gjë e shkëlqyeshme Shtojca Google AdSense që ju lejon të tregoni reklama të shumta në përmbajtjen e faqes tuaj. Ka 4,9 vlerësim nga 5 dhe ka përdorur më shumë se 100000 faqe interneti. Kjo shtojcë AdSense për WordPress është e ndërtuar me kod të fortë dhe mirëmbahet dhe azhurnohet që të jetë në përputhje me të gjitha versionet e ardhshme të WordPress dhe gjithashtu mbështet të gjitha llojet e temave të WordPress.

Duke përdorur këtë shtojcë, ju mund të shtoni 9 reklama në pozicione të ndryshme. Si parazgjedhje, kjo shtojcë kufizon gjithsej 3 reklama të AdSense sipas politikës së AdSense.

Mostra e reklamave të Quads WP

Nga cilësimet e shtojcës, mund të caktoni pozicionin e Google Ads në fillim të postimit, në mes të postimit, në fund të postimit dhe midis çdo paragrafi. Ju gjithashtu mund të vendosni kushte të dukshmërisë dhe të tregoni ose fshehni reklama bazuar në llojin e postimit ose rolet e përdoruesit.

Mbështet çdo lloj reklame duke përfshirë Amazon dhe ju mund të tregoni maksimalisht 10 Shpallje në një faqe dhe pajisje widget.

3. Vendosni WP

Vendosni WP

WP Insert është një tjetër plugin i shkëlqyer Google AdSense WordPress. Për dallim nga Plugins të tjerë të Google AdSense, WP Insert siguron një funksion testimi A-B në mënyrë që të mund të vendosen rrjete të shumta Ad për të shfaqur reklama nga rrjeti i ndryshëm. Në këtë mënyrë ju mund të tregoni reklama të ndryshme në rrjet dhe të fitoni më shumë para.

Ju mund të vendosni lehtësisht Ad mbi përmbajtjen e postës, mesin e përmbajtjes së postimit, nën përmbajtjen e postimit, djathtas dhe majtas të përmbajtjes së postimit.

4. Reklamat e përparuara
Reklama të përparuara

Reklamat e Avancuara janë një nga shtojcat më të mira të Menaxherit të Reklamave për WordPress. Duke përdorur këtë shtojcë, ju mund të menaxhoni reklamat tuaja, të krijoni rotacionin e reklamave dhe të futni reklama në postimet dhe faqet tuaja në blog. Ju lehtë mund të krijoni banderola dhe reklama në grup për të krijuar rotacione të reklamave. Për shembull, nëse po botoni një postim në blog, mund të caktoni një datë se kur do të publikoni reklamën. Kështu që reklama do të tregohet pas publikimit të postimit.

Me reklamën Google AdSense, ju gjithashtu mund të tregoni reklama të tjera në rrjet, p.sh. Clickbank, Chitika, Amazon dhe të tjerët alternativat e Google AdSense.

Nga cilësimet e shtojcës, mund të çaktivizoni të gjitha reklamat në frontend dhe 404 faqe. Kjo shtojcë ju lejon gjithashtu të vendosni kushtet e vizitorëve në mënyrë që të mund të shfaqni ose fshihni reklamat me pajisje.

5. Sense Speed ​​AdSense

Sense Speed ​​AdSense

AdSense Speed ​​Sense është një nga plugins më të mirë të menaxhimit të reklamave WordPress. Duke përdorur këtë shtojcë, mund të futni shpejt Google AdSense në blogun tuaj. Kjo shtojcë siguron vendosje fleksibël të reklamave dhe ju mund të vendosni reklama në mënyrë specifike ose rastësisht kudo tjetër brenda një postimi. Ju mund të vendosni reklama në vende të ndryshme p.sh. fillimi i postimit, mesi i postimit, fundi i postimit, midis paragrafit dhe pas tag më shumë tag.

Kjo shtojcë është në përputhje vetëm me Google AdSense, kështu që ju mund ta përdorni atë vetëm nëse përdorni AdSense në blogun tuaj. Për të konfiguruar këtë shtojcë, duhet të siguroni ID tuaj të botuesit AdSense. Pas kësaj, ju mund të aktivizoni Reklamat në faqen kryesore, faqet e kategorive dhe madje edhe etiketat. Ju gjithashtu mund të fshehni reklama në kompjuterin tuaj për të parandaluar klikime aksidentale në reklamat tuaja.

6. Vendosni Reklamat Postuese

Vendos reklamat postare

Fut reklamat Post është shumë e thjeshtë plugins Google AdSense WordPress që ju lejon të futni automatikisht reklama të postuara në çdo postim dhe faqe. Nga cilësimet e shtojcës, ju mund të zgjidhni të futni reklama të postuara para përmbajtjes, pas përmbajtjes dhe pas numrit të caktuar të paragrafëve. Për shembull, nëse vendosni ndonjë reklamë para përmbajtjes tuaj, atëherë automatikisht do të tregojë reklama përpara përmbajtjes në çdo postim.

Ashtu si Pllaka të tjera të Google AdSense, ai gjithashtu mbështet lloje të ndryshme reklamash dhe e bën të thjeshtë zbatimin e reklamave në faqen tuaj.

7. Menaxheri i Adsense Google

Menaxheri i Adsense Google

Menaxheri Google AdSense Als është një nga më të thjeshtë Google AdSense Plugin për WordPress. Ajo vjen me një ndërfaqe shumë të thjeshtë që ju lehtë mund të futni Reklama në përmbajtjen e faqes tuaj. Pas instalimit të kësaj shtojce, shkoni në pultin e administratorit tuaj të WordPress dhe më pas Cilësimet> Google AdSense. Nga atje, ju mund të menaxhoni reklamat tuaja dhe të vendosni vendet e reklamave.

Kjo shtojcë ka vetëm 3 lojëra elektronike reklame dhe mund të futni reklama Google AdSense në postime, faqe, faqe në shtëpi dhe ndërmjet paragrafëve.

përfundim

Nëse jeni duke përdorur AdSense ose ndonjë reklamë tjetër të rrjetit në blogun tuaj WordPress, atëherë duhet të përdorni Google AdSense Plugin për WordPress. Duke përdorur plugin për menaxhimin e reklamave, ju lehtë mund të futni çdo lloj reklame ose flamurin në përmbajtjen tuaj. Isshtë pa sherr dhe kërkon vetëm një organizim një herë. Pastaj Reklamat do të jenë automatikisht të dukshme në postimin tuaj në blog. Kështu që në këtë artikull, unë shkrova rreth 7 Plugins më të mirë të Google AdSense për WordPress.

Këtu janë më shumë artikuj të WordPress që mund t’ju pëlqejnë,

 • Si të kontrolloni dhe rregulloni lidhjet e prishura në WordPress
 • Si të konfiguroni plugin Yoast SEO WordPress (Edicioni 2017)
 • 20 Duhet të keni plugins WordPress për faqen tuaj në blog
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map