Si të shtoni efektin e dëborës në faqen e WordPress

Si të shtoni efektin e dëborës në WordPress


Krishtlindjet po vijnë dhe mbase tashmë keni filluar t’i uroni familjet, miqtë dhe të tjerët. Atëherë pse jo për lexuesit tuaj në blog? Është koha për shtoni efektin e dëborës në faqen tuaj të WordPress. 

Ju duhet të vini re se shumë pronarë të faqeve të internetit tashmë kanë shtuar efektin e rënies së dëborës në blogun e tyre. Duket mirë, apo jo? Pra, nëse drejtoni një blog WordPress, atëherë lehtë mund të shtoni efektin e dëborës në faqen tuaj në WordPress. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë 8 Plugins më të mirë të dëborës për WordPress. 

Si të shtoni efektin e dëborës në Blogun tuaj në WordPress

Ekzistojnë disa shtojca, me të cilat lehtë mund të shtoni efektin e dëborës Christmass. 

# 1 Panda e Krishtlindjeve

Panda e Krishtlindjeve

Krishtlindjet Panda është shtojca më e mirë për dekorimin e Krishtëlindjes për WordPress. Ju dëshironi të dekoroni faqen tuaj në WordPress me lule dëbore, pemë të Krishtlindjeve, Santa dhe madje mund të shfaqni pop-ups në faqen tuaj që u tregon vizitorëve tuaj se janë Krishtlindjet. 

Kjo shtojcë është e thjeshtë për tu vendosur. Së pari, instaloni dhe aktivizoni shtojcën e Krishtlindjeve Panda. Pastaj shkoni te cilësimet e shtojcave të Krishtlindjeve Panda dhe nga atje mund të vendosni çdo imazh të dekorimit që ju pëlqen. Në opsionin tjetër, mund të aktivizoni Dëbora në faqen tuaj të internetit. Kështu që pas aktivizimit të saj, Dëbora do të jetë e dukshme në faqen tuaj të internetit. Nëse ju pëlqejnë përshëndetjet e Krishtëlindjes që shfaqen, atëherë mund të aktivizoni nga seksioni Pop-ups. Nëse reshjet e dëborës nuk shfaqen, provoni të pastroni cache nga faqja juaj.

* Për të mos përmendur, ne jemi duke përdorur shtojcën e Krishtlindjeve Panda në faqen tonë të internetit (WPMyWeb) për të treguar dekorimin e Krishtlindjeve dhe efektin e dëborës.

Shikoni Plugin

# 1 WP Super Snow

WP Super Snow

WP Super Snow është një shtojcë e mirë për të treguar flok dëbore në faqen tuaj të WordPress. Së pari, ju duhet të instaloni këtë shtojcë, pastaj pasi të keni rifreskuar faqen tuaj në internet, ju mund të shihni flokët e borës.

Pas shtimit të dëborës në faqen tuaj të internetit, ju mund të rregulloni dëbora duke përdorur opsionet e konfigurimit në Panelin tuaj WordPress.

[Shikoni Plugin]

# 2 Flurry

stuhi

Nëse dëshironi efekte të shumta të borës, atëherë mund të bëni duke përdorur plugin Flurry. 100shtë 100% falas.

Nga pulti, ju mund të ndryshoni karakterin e borës, ngjyrën, frekuencën etj. Me opsionet e tyre të përparuara, mund të rregulloni mirë borën që bie. Flurry përdor tashmë cilësimet e paracaktuar, kështu që nuk do të duhet të ndryshoni asnjë cilësim nëse nuk doni të modifikoni efektin e borës. 

Duket kaq interesante në vend dhe e rekomandoj shumë. Duhet të provoni. ��

[Shikoni Plugin]

# 3 WFS Le It Snow

WFS Le It Snow

WFS është një tjetër plugin i mirë për të tregojnë reshje dëbore në faqen tuaj të internetit. Shtë një plugin i thjeshtë dhe funksionon mirë për çdo lloj faqe të WordPress. 

Ju mund të ndryshoni vendndodhjen e reshjeve të dëborës, d.m.th. vetëm në faqen kryesore ose në të gjithë sitin. Me madhësinë e borës së borës, mund të ndizni hijet. Përdoret kryesisht për prejardhje të bardha dhe duket Snowflakes 3D.

[Shikoni Plugin]

# 4 Flurry Flurry

Flurry borë

Plugin Snow Flurry WordPress ju lejon të shtoni efektin e borës në blogun tuaj. 

Shtë e thjeshtë dhe plotësisht e rregullueshme dhe mund të vendosni madhësinë maksimale të dëborës, sa shpesh krijohen thekon të reja. Për më tepër, mund të shtoni një shpejtësi minimale dhe maksimale të flakes, ngjyrën e dëborës, dhe gjithashtu të vendosni plugin të çaktivizohet pas një numri të caktuar sekondash.

[Shikoni Plugin]

# 5 WP Efekti i borës

Efekti i dëborës WP

WP Snow Effect shton efektin e bukur të kërkimit të dëborës në faqen tuaj të WordPress. Kjo shtojcë WP përdor jquaren jquery kështu që nuk përdor asnjë burim nga pritësi juaj. Kjo shtojcë është gjithashtu e disponueshme në versionin PRO. Kështu që për të përdorur karakteristikat e plota, duhet të blini versionin e plotë të shtojcës.

Mund të shtoni deri në 40 lloje të dëborave. Nga pulti, mund të ndryshoni ngjyrën e thekës dhe mund të vendosni vendndodhjen ku dëshironi të tregoni p.sh. Faqen e Internetit, faqet, postimet, etj..

[Shikoni Plugin]

# 6 Dëbora në ekran

Bora e ekranit

Screen Snow është një shtojcë që shton efektin e dëborës në faqen e WordPress. Plugshtë shtojcë shumë e thjeshtë dhe pasi të keni aktivizuar, mund të kontrolloni shpejtësinë, ngjyrën, madhësinë e dëborës etj.

[Shikoni Plugin]

# 7 Jetpack

Reshjet e borës në Jetpack

Nëse tashmë keni instaluar shtojcën Jetpack, atëherë nuk do të duhet të instaloni asnjë shtojcë. Mund ta shihni opsionin Cilësimet>i përgjithshëm dhe kontrolloni opsionin “Trego dëborë duke rënë në blogun tim deri në 4 janar”.

Pas aktivizimit të tij, mund të shihni reshje dëbore në faqen tuaj WordPress. Por këtu nuk ka asnjë mundësi personalizimi. Pra, nëse nuk doni të instaloni një shtojcë shtesë për të treguar dëborë, atëherë është mirë.

Më shumë burime WordPress,

  • 7 Temat më të mira Premium për WordPress për Blogim
  • Si të merrni Certifikatën Falas SSL për sitin tuaj në WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map