Web Sitenizi Korumak için En İyi 12 WordPress Güvenlik Eklentisi

WordPress en popüler İçerik Yönetim Sistemidir (CMS) ve şimdi dünyadaki web sitelerinin% 30’undan fazlasını güçlendirmektedir. Hızla büyürken, bilgisayar korsanları çoğunlukla WordPress web sitelerini hedefler. Site sahibi olarak, bilgisayar korsanlarının web sitenizi mahvetmesini istemezsiniz. Hiçbir web sitesi% 100 güvenli değildir, ancak site güvenliğinizi her zaman sıkılaştırabilirsiniz, örneğin, WordPress güvenlik yönergelerini izleyebilir ve sitenizde neler olduğunu izlemek için WordPress güvenlik eklentilerini kullanabilirsiniz..


WordPress’in kendisi güvenli bir platformdur ve geliştiriciler, güvenliğini artırmak ve ekstra özellikler eklemek için güncellemeleri sürekli olarak itmektedir. Ancak 3. taraf eklentileri veya temaları yüklemek WordPress’i savunmasız hale getirir. Wordfence’e göre, bilgisayar korsanlarının bir WordPress sitesine yetkisiz erişim kazanmasının en yaygın yolu eklentilerdir.

2 (1)

Görüntü kaynağı: WordFence

Bilgisayar korsanları bir şekilde web sitenize erişirse, web sitesi dosyalarınızı, veritabanınızı kolayca görüntüleyebilir ve web sunucusundaki diğer binlerce web sitesini mahvedebilirler. Birkaç gün önce Securi, bir eklentideki güvenlik açığından yararlanarak 100.000’den fazla WordPress web sitesini tehlikeye atan SoakSoak kötü amaçlı yazılımını keşfetti. Bir web sitesi saldırıya uğradığında, bilgisayar korsanları genellikle ayak izlerini terk eder, böylece web sitenize kolayca girebilirler ve bu da tespit edilmesi imkansızdır..

Neyse ki, WordPress sitenizdeki mevcut tüm güvenlik açıklarını tespit etmenize ve ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecek çeşitli WordPress güvenlik eklentileri vardır. Sadece bu değil, bu güvenlik eklentileri WordPress sitenizi bilgisayar korsanlarından koruyabilir, web sitenizdeki kötü amaçlı yazılımları kontrol edebilir, kaba kuvvet saldırısını durdurabilir, site izleyicilerinizin davranışlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilir, spam içerikli IP adreslerini engelleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. 

Bu makalede, web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumanıza yardımcı olacak en iyi 12 WordPress güvenlik eklentisini tartışacağız.

12 En İyi WordPress Güvenlik Eklentisi

Birçok WordPress güvenlik hizmeti ve eklentisi var, ancak en iyisini seçiyoruz. Bu güvenlik eklentileri, WordPress sitenizi bilgisayar korsanlarından koruyacak çok çeşitli özellikler sunar.

Güvenlik eklentilerinden bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretli. Ücretsiz sürüm eklentileri çok sınırlı özelliklere sahiptir ve tam işlevlerini kullanmak için ücretli sürüme yükseltmeniz gerekir. Yükseltmek için birkaç dolar alacak, ancak güvenliğin bir web sitesinin en önemli şey olduğunu biliyorsunuz. Blogunuz ve çevrimiçi işletmeniz hakkında gerçekten ciddiyseniz, bugün bu güvenlik eklentilerinden herhangi birini kullanmalısınız.

1. Securi Güvenliği

Securi, WordPress için mevcut en iyi güvenlik eklentilerinden biridir. Bu eklenti, kötü amaçlı yazılımların web sitenize zarar vermesini önlemenize yardımcı olacak çeşitli güvenlik özellikleri sunar, örneğin: güvenlik etkinliği denetimi, dosya bütünlüğü izleme, kara liste izleme, saldırı sonrası güvenlik eylemleri ve çok daha fazlası.

Securi

Siteniz saldırıya uğradı mı? Endişelenme. Securi senin için orada. Saldırıya uğrayan web sitenizi temizler ve sitenizi yalnızca birkaç saat içinde geri yükler. Siteniz Google veya herhangi bir virüsten koruma şirketi tarafından kara listeye alındıysa, Securi kara liste uyarılarını kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Güçlü kötü amaçlı yazılım algılama aracı, web sitenizdeki ve veritabanınızdaki tüm kötü amaçlı kod enjeksiyonlarını da kaldıracak.

Securi’nin En İyi Özellikleri:

 • Securi, web sitesi kötü amaçlı yazılımlarını kaldırır ve gelecekteki web sitesi saldırılarını önler
 • Siteniz Google’da kara listeye alındıysa, Securi kara liste uyarısını kaldırmanıza yardımcı olacaktır
 • Sitenize kaba kuvvet saldırısı ve DDoS saldırısını durduracak
 • Sistemleri sitenize saldırmaya çalışan zararlı bir bot veya hacker aracı tespit ettiğinde, otomatik olarak engeller
 • Securi web sitenizde bir sorun tespit ederse anında e-posta bildirimi alırsınız
 • Siteniz yüksek kaliteli ise, Securi sitenizi kurtarmanıza yardımcı olacaktır
 • Securi, tüm hassas verilerin güvenli olduğundan emin olmak için ücretsiz SSL sertifikası sunar
 • Güvenlik araçlarıyla, aynı zamanda yüksek performanslı CDN hizmet
 • Müşteri desteği canlı sohbet, telefon ve e-posta yoluyla 7 gün 24 saat kullanılabilir

2. iTheme Güvenliği

Eskiden Better WP Security olarak bilinen iTheme Security başka bir harika WordPress güvenlik eklentisidir. iTheme güvenlik eklentisi, WordPress sitenizi kötü niyetli saldırılara karşı korumak için 30’dan fazla güvenlik özelliği sağlar. İTheme güvenlik eklentisini kullanarak WordPress’e sınır giriş girişimleri ekleyebilirsiniz, böylece birisi şifrenizi tahmin ederek giriş yapmaya çalışırsa otomatik olarak engellenir. Kaba kuvvet saldırılarını önlemeye iyi bir örnek.

iTheme Güvenlik Eklentisi

Birisi sitenize erişebilir ve herhangi bir dosyayı değiştirmeye veya silmeye çalışırsa, bu eklenti sizi sitenizde bir şeylerin değiştiğini bir e-posta yoluyla anında bilgilendirir. Bazen kötü botlar sitemizi güvenlik açıklarına karşı kontrol eder ve sitenizin SEO’su için kötü olan 404 hata sayfası oluşturur, iTheme güvenlik eklentisi bu spamlı IP adreslerini otomatik olarak engeller.

iTheme güvenlik eklentisi, WordPress kullanıcılarının güçlü bir şifre kullanmasını zorunlu kılar. Saldırıların nereye bakacağını bilmemesi için varsayılan WordPress giriş URL’sini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, iTheme Security kullanarak sitenizin yedeğini alabilirsiniz.

Bu eklenti freemium’tır ve WordPress.org eklenti dizininden indirebilirsiniz. Siteniz için gerekli olan tüm temel güvenlik özelliklerini kullanmak istiyorsanız iTheme Security Pro’yu alabilirsiniz. Pro sürüm eklentisi 2 site için 80 ABD dolarıdır ve site güvenliğinizi artırmak için harika bir yatırım olacaktır.

İTheme Güvenliğinin En İyi Özellikleri:

 • iTheme güvenliği, web sitenizi her gün kötü amaçlı yazılımlara karşı izler
 • Sitenizi spam göndericilerinden korumak için giriş, kayıt sayfanıza Google reCaptcha ekleyebilirsiniz.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama sistemi ekleyerek giriş sayfanızı sertleştirebilirsiniz
 • Kullanıcıların içeriği ne zaman düzenlediğini, oturum açıp kapatacağını izleyebilirsiniz
 • iTheme güvenliği, çok fazla başarısız giriş denemesi olan kullanıcıları yasaklayarak kaba kuvvet saldırısını önler
 • Güçlü bir şifre eklemek için tüm kullanıcı hesaplarını zorunlu kılın
 • Belirli bir süre içinde kullanıcıların sitenize giriş yapamayacağı anlamına gelen “dışarıda modunu” açmayı kullanabilirsiniz
 • RSD başlık bilgilerini kaldırır ve “admin” hesabını yeniden adlandırır
 • ve daha fazlası…

3. Malcare Güvenliği

MalCare, 2 yıldan fazla süren eksiksiz bir WordPress Güvenlik Çözümüdür. 240.000’den fazla WordPress web sitesini analiz ettikten sonra geliştirildi ve bir WordPress sitesini kötü amaçlı yazılımlardan, bilgisayar korsanlarından ve diğerlerinden korumak için bu kolektif zekayı kullanıyor. En iyi bölüm – her zaman öğrenen ve geliştiren AI teknolojisi üzerine kuruludur.

Malcare

MalCare, hepsi bir arada güvenlik çözümü olarak tasarlandığını gösteren bir dizi özellik ile birlikte gelir. En önemli iki özelliği Tarayıcı ve Temizleyici. MalCare’in otomatik Tarayıcısı, en karmaşık ve radar altı kötü amaçlı yazılımları tespit eder. Hiçbir kötü amaçlı yazılımın saatini atlamamasını sağlamak için 100’den fazla sinyal kullandı. Temizleyici, kötü amaçlı yazılımı tanımlanır tanımlanmaz kaldırır.

Malcare Güvenliğinin En İyi Özellikleri:

 • Yeni ve karmaşık kötü amaçlı yazılımları tespit eden güçlü bir Tarayıcı.
 • Tüm kötü amaçlı yazılım izlerini yok eden, kullanımı kolay bir Temizleyici.
 • Kötü IP adreslerini yasaklayan ve botlar tarafından yapılan kötü amaçlı giriş denemelerini engelleyen bir Güvenlik Duvarı.
 • Tek bir kontrol panelinden çeşitli web sitelerinin Kullanıcılarını Yönetin ve Eklentileri, Temaları, WordPress Core’u güncelleyin.
 • Beyaz etiketlemeMalCare, hizmetimizi kendi parlak markanızla sergilemenizi sağlar. Müşteri Raporları, ayrıntılı güvenlik raporları oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Ve düzenli Yedeklemeler (BlogVault tarafından desteklenmektedir) 365 güne kadar yedeklemeye erişmenizi sağlar.

4. SecuPress

SecuPress 10.000’den fazla etkin yüklemeye sahip ve büyümeye devam eden WordPress güvenlik eklentisini piyasaya sürdü. Diğer WordPress güvenlik eklentileri gibi, bir dizi kullanışlı özelliğe sahiptir. Bu eklenti, size her türlü güvenlik detayını gösteren temiz ve güzel bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir.

SecuPress

SecuPress, WordPress için ücretsiz bir güvenlik eklentisidir ve ücretsiz sürüm eklentisi, güvenlik anahtarlarının korunması, Engellenen IP’ler, Veritabanı Önekini Değiştir, Temel Güvenlik Duvarı, Anti-Brute Force Giriş vb. İçerir. Haftalık tarama yapmak için zamanınız yoksa, SecuPress Pro ile taramayı planlayabilirsiniz.

SecuPress’i kullanarak WordPress sitenizin güvenlik denetimini çalıştırabilirsiniz ve eklenti sizin için sorunları çözebilir. Hemen hemen her türlü güvenlik noktasını kontrol eder ve hangi eylemde bulunacağınızı sorar. Ayrıca, giriş sayfanıza iki faktörlü kimlik doğrulama ekler. Güvenlik açığından etkilenen veya kötü amaçlı kod içeren yüklü WordPress temalarınızı ve eklentilerinizi algılar. Kötü amaçlı bir şey bulursa, size bir e-posta uyarısı gönderir.

SecuPress Güvenlik Eklentisinin En İyi Özellikleri:

 • SecuPress sitenizi düzenli olarak tarar
 • Her türlü gelen isteği durduran güçlü bir Güvenlik Duvarı vardır.
 • Güvenlik anahtarlarınızı korur ve kötü botları engeller
 • WordPress temalarınızı ve eklentilerinizi kötü amaçlı kod için algılar
 • Kendi güvenlik denetiminizi oluşturabilir ve önemli olan sorunları düzeltebilirsiniz
 • Giriş sayfanıza 2FA ekleyebilirsiniz
 • Bu eklenti, veritabanınızı ve dosyalarınızı yedeklemenizi ve bunları indirmenizi sağlar
 • Kötü amaçlı yazılım tarama ve yedeklemeyi zamanlayabilirsiniz

5. Wordfence Güvenliği

Wordfence en popüler WordPress güvenlik eklentisidir. 2 milyondan fazla aktif kurulum ve en yüksek dereceli eklentiye sahiptir. Diğer WordPress güvenlik eklentileri gibi Wordfence de kötü amaçlı trafiği tespit eden ve engelleyen web uygulaması güvenlik duvarı ekler. Güçlü kötü amaçlı yazılım tarayıcı aracı, sitenizin temel dosyalarını, temasını ve eklenti dosyalarını kontrol eder ve yanınızda herhangi bir kötü amaçlı kod tespit ederse size anında bir e-posta bildirimi gönderir.

Wordfence Güvenlik Eklentisi

Wordfence ile, sitenizin canlı trafiğini, kökenlerini, IP adresini, sitenizde ne ve ne kadar zaman harcadıklarını vb. Dahil olmak üzere girişimleri izleyebilirsiniz. Ayrıca, giriş denemelerini sınırlandırarak sitenizi kaba kuvvet saldırılarına karşı korur.

Wordfence bir freemium eklentisidir. Ücretsiz sürüm eklentisi ile web uygulaması güvenlik duvarı, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, engellenen saldırı girişimlerini ve diğer bazı özellikleri göreceksiniz. Premium sürüm eklentisi aylık 8,25 dolara mal olacak ve gerçek zamanlı iplik savunma feed’i, ülke engelleme, iki faktörlü kimlik doğrulama vb.Gibi daha güçlü güvenlik özelliklerine sahip olacaksınız..

Wordfence Güvenliğinin En İyi Özellikleri:

 • Web uygulama güvenlik duvarları kötü niyetli trafiği engeller
 • İş parçacığı savunma feed’inden gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım imza güncellemelerini görebilirsiniz
 • Birisi sitenizde herhangi bir değişiklik yaptıysa, Wordfence eklentiler ve temalar da dahil olmak üzere tüm dosyaları orijinal sürümüyle kontrol eder ve e-posta yoluyla size bildirir
 • Bilinen güvenlik sorunu için sitenizi her gün izler ve şüpheli bir şey olduğunda size bir uyarı gönderir
 • Sitenizin kötü amaçlı etkinlik için kara listeye alınıp listelenmediğini kontrol edebilirsiniz
 • Herhangi bir site IP’si spam toplarsa, ayrıntılı IP bilgileri alabilir ve IP adresini yasaklayabilirsiniz

Wordfence Güvenlik Eklentisini Deneyin

6. Hepsi Bir Arada WP Güvenliği & Firewall

Hepsi Bir Arada WP Güvenliği başka bir harika WordPress güvenlik eklentisidir ve tamamen ücretsizdir. % 100 ücretsiz olmasına rağmen birçok gelişmiş güvenlik özelliği sunar. All In One Security eklentisi bir güvenlik noktaları derecelendirme sistemi kullanır ve hangi güvenlik işlevini açmanız gerektiğini bildirir. Güvenlik güvenlik duvarları 3 seviyeye ayrılmıştır ve ihtiyaçlarınıza göre bu güvenlik duvarı kuralından herhangi birini uygulayabilirsiniz. 

Hepsi Bir Arada WP Güvenlik Eklentisi

Bu eklenti, bir kullanıcının varsayılan “admin” kullanıcı adını kullanıp kullanmadığını tespit eder ve istediğiniz bir değere değiştirmenize yardımcı olur. İTheme güvenliği gibi, şifre güç aracı da sizin ve kullanıcılarınızın güçlü bir şifre kullanmanıza olanak tanır. Kullanıcılar bir dizi başarısız giriş denemesine ulaştığında, bu eklenti bu IP adreslerini anında kilitler ve size bildirilir. WordPress kontrol panelinizden, kilitli kullanıcıların listesini ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcılarınızın giriş yapmasını istemiyorsanız, tüm kullanıcıların çıkışını zorlayabilirsiniz. Tüm kullanıcılarınızın etkinliğini bile izleyebilirsiniz.

Bir bilgisayar korsanı WordPress sitenize yetkisiz erişim sağlarsa ve bir şeyi değiştirirse, dosya algılama tarayıcı aracı bir dosyanın birisi tarafından değiştirildiğini bildirir. Ardından sitenize giriş yapabilir ve değişikliklerin ne olduğunu görebilirsiniz.

Hepsi Bir Arada WP Güvenliğinin En İyi Özellikleri & Firewall

 • Güvenlik ve güvenlik duvarları çok düzeyli güvenlik katmanı kullanır, böylece sitenizi bozmadan herhangi bir düzey güvenlik duvarı kuralını uygulayabilirsiniz
 • Bu eklenti, bir kullanıcının tahmin etmesi kolay çok yaygın bir kullanıcı adı ve şifre kullanıp kullanmadığını tespit eder
 • Giriş kilitleme özelliği, kaba kuvvet saldırılarına neden olan tüm IP adreslerini yasaklıyor
 • Giriş sayfasına captcha ekleyin ve şifre formunu unuttum
 • Varsayılan WP önekini değiştirebilirsiniz
 • WordPress panosundan dosya düzenleme seçeneğini devre dışı bırakarak PHP kodunuza ekstra bir katman koruması ekler
 • İçeriğinizi içerik çalmaya karşı korumak istiyorsanız sağ fare tıklamasını kolayca devre dışı bırakabilirsiniz
 • ve daha fazlası…

All In One Güvenlik Eklentisini Deneyin

7. Google Şifrematik – İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak, WordPress girişinize saldırganlardan ek bir koruma katmanı eklersiniz. WordPress güvenlik eklentiniz iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlamazsa, bu eklentiye tavsiye ederim.

İki adımlı doğrulama gerektiren başka Google hizmetlerini kullandıysanız, bu işlemin nasıl çalıştığını zaten biliyorsunuzdur. Google Şifrematik WordPress eklentisini kurduktan sonra, onu ayarlamanız ve kullanmak istediğiniz iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemini seçmeniz gerekir. Bundan sonra, WordPress yönetici kontrol panelinizden çıkış yapın ve bir sonraki giriş yapın, oturum açmak için Google kimlik doğrulayıcı mobil uygulamasını kullanmanız istenecek. 

Google Şifrematik

Ücretsiz sürüm Google kimlik doğrulayıcı eklentisi Google Authenticator, QR kodu, push bildirimi, yumuşak belirteç, güvenlik soruları, SMS üzerinden OTP vb.Gibi farklı kimlik doğrulama yöntemleri ile birlikte gelir..

Premium sürüm eklentisi daha kullanışlı özelliklerle birlikte gelir ve çok siteniz için kullanabilirsiniz. Kullanıcılar için farklı kimlik doğrulama yöntemleri seçebilirsiniz.

Google Şifrematik’in En İyi Özellikleri

 • Bu eklenti giriş sırasında iki faktörlü kimlik doğrulama ekler
 • Farklı kimlik doğrulama yöntemleri mevcuttur
 • Birden fazla giriş seçeneği mevcut
 • Çoklu site destekli
 • Kullanıcılar için herhangi bir özel kimlik doğrulama yöntemi seçebilirsiniz
 • E-posta üzerinden OTP, SMS üzerinden OTP, e-posta doğrulama mevcut

Google Şifrematik Eklentisini deneyin

8. Barbekü: Kötü Sorguları Engelle

Bozuk Sorguları Engelle sitenizi kötü amaçlı URL isteklerinden koruyan harika bir WordPress güvenlik eklentisidir. Barbekü gelen trafiği tarar ve eval (, base64_ ve diğer uzun istek dizeleri gibi tüm kötü amaçlı istekleri otomatik olarak engeller. 

Hatalı İstekleri Engelle

Diğer WordPress güvenlik eklentilerinin aksine, daha fazla kurulum gerektirmez. Bu, bu eklentiyi yükledikten sonra kendi çalışmasını başlatacağı anlamına gelir. Bu eklenti hem ücretsiz hem de premium sürümde mevcuttur. Ücretli sürüm eklentisi daha iyi güvenlik ve kontrol sağlar. kullanma BBQ pro version eklentisi, web sitenizin güvenlik duvarını tamamen özelleştirebilir, giriş yapmış kullanıcılar için Barbekü’yi devre dışı bırakabilir, kendi durum kodunu ayarlayabilir, kolayca herhangi bir kural ekleyebilir / düzenleyebilir / kaldırabilirsiniz vb.. 

Pro sürümü eklentisi sadece 20 $ maliyeti ve tüm özellikleri içerir ve ömür boyu güncellemeler ve temel destek alırsınız.

Block Bad Queries’in En İyi Özellikleri

 • Bu eklentinin kullanımı kolaydır ve herhangi bir yapılandırma gerektirmez
 • Gelen tüm trafiği tarar ve kötü istekleri engeller
 • Ayrıca SQL enjeksiyon saldırılarını da engeller
 • 5G, 6G gelişmiş güvenlik duvarı koruması kullanır
 • Diğer WordPress güvenlik eklentileriyle uyumlu

9. IP Coğrafi Bloğu

Siteniz büyüdükçe, bilgisayar korsanlarının web sitenize yetkisiz erişim elde etmek için sitenizle çakışmaya çalışmasının birçok yolu vardır. Hacker kaba kuvvet saldırısı yapmak için genellikle farklı IP adresleri kullanır ve normalde tespit edilmesi zordur. İşte geliyor IP Coğrafi Bloğu WordPress eklentisi.

Bu eklenti, sitenizi sitenizin giriş formu, XML-RPC ve yönetici alanına yapılan saldırılara karşı korur. Ayrıca yorum spam’larını, geri izlemeleri ve pingback’leri spam, istenmeyen ilçelerden gelen ciddi saldırıları da engeller.

IP Coğrafi Bloğu

Yerel bir bölgede çevrimiçi ürünler satıyorsanız ve başka ülke ziyaretçileri istemiyorsanız, bu eklentiyi kullanarak diğer ülkeleri engelleyebilirsiniz. Bu eklenti, “WordPress-Zero Day Exploit Prevention” işlevini kullanır; bu, eklenti sitenize kötü amaçlı erişim tespit ederse, izin verilen ülkelerden bile onları engelleyecektir. Bu eklenti ayrıca CSRF, SQLi gibi belirli saldırı türlerini engelleme işlevine sahiptir ve eklentinizin güvenlik açığı içerip içermediğini algılar.

IP Geo Block’un En İyi Özellikleri

 • Giriş formunuzu ve XML-RPC’nizi kaba kuvvet saldırılarına karşı korur
 • WordPress-Zero Day Exploit Önleme işlevini kullanır ve izin verilen ülkelerden bile herhangi bir kötü amaçlı erişimi engelleyebilir
 • Herhangi bir ülkeyi engelleyebilirsiniz
 • Ayrıca kötü botları ve tarayıcıları da engeller

IP Geo Block Eklentisini Deneyin

10. WordPress’imi gizle

Bilgisayar korsanları çoğunlukla hedeflediği için giriş sayfası bir web sitesinin önemli bölümlerinden biridir. Giriş sayfanızı güvenceye almak için, WordPress yönetici giriş URL’sini gizleyerek saldırganların nerede kontrol edeceklerini bulamamasını sağlayabilirsiniz.

WordPress’imi Gizle WordPress yönetici ve giriş URL’lerini botlara karşı gizleyerek web sitenizi koruyan iyi bir WordPress güvenlik eklentisidir. Ücretsiz sürüm eklentisi çok sınırlı özelliklerle birlikte gelir ve çoklu site için çalışmaz. Pro sürüm eklentisi 23 dolar ve daha birçok güvenlik özelliği içeriyor.

WordPress'imi Gizle

Bu eklentiyi kullanarak eklentinizi ve tema adınızı değiştirebilirsiniz. WordPress içerikleriniz, içerikleriniz, yüklemeleriniz vb. İçin özel bir yol oluşturabilirsiniz. Bu şekilde bilgisayar korsanları WordPress kullanıp kullanmadığınızı bulamazlar. Ayrıca WordPress teması ve eklenti dama aracında algılanamaz.

Hide My WP’nin En İyi Özellikleri:

 • Wp-admin ve wp-login URL’lerini değiştirebilirsiniz
 • Eklentileri ve temaların adını rastgele değiştirebilirsiniz
 • WordPress eklentilerinizin, temalarınızın, yüklemelerinizin, kategorinizin özel yolunu oluşturabilirsiniz
 • Wp-image ve wp-post sınıflarını gizleyebilir
 • WLW bildirim komut dosyalarını, Rest API erişimini devre dışı bırakır
 • Sitenizin kaba kuvvet saldırıları, SQL enjeksiyon saldırıları ve siteler arası komut dosyası oluşturmasını önler

WordPress PRO’umu Gizle’yi deneyin

11. WPS Girişi Gizle

Çoğu zaman bilgisayar korsanı sitemize erişmek için farklı “kullanıcı adı” ve “şifre” kombinasyonlarını denedikleri kaba kuvvet saldırısı yapmak için giriş sayfamızı kullanır. Parolanız zayıfsa ve varsayılan “admin” kullanıcı adını kullanıyorsa, siteniz kolayca saldırıya uğrayabilir. Her şeyden önce, varsayılan yönetici kullanıcı adınızı değiştirmeli ve karmaşık bir şifre kullanmalısınız. Giriş sayfanızı güven altına almanın başka bir yolu da gizleyerek. 

WPS Girişi Gizle

WordPress giriş sayfanızı değiştirerek veya gizleyerek saldırganlar giriş sayfanızı bulamazlar. Varsayılan WordPress giriş adresi “domain.com/wp-admin” dir ve URL’yi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, örneğin “domain.com/my$$site6”. Ancak her zaman yeni WordPress giriş URL’sini hatırlamanız gerekir veya başka bir yere yazabilirsiniz.

WPS Gizle Giriş en iyi Özellikleri:

 • WordPress giriş URL’sini kolayca değiştirebilirsiniz
 • Sitenizi kaba kuvvet saldırılarına karşı durdurur

İndir WPS Girişi Gizle

12. HTTP Başlıkları

HTTP Üstbilgisi

WordPress’te, sunucu ve tarayıcı ile iletişim kurmak için bazı başlıklar vardır. Üstbilgi, sunuculara nasıl rapor alınacağını ve tarayıcıya raporun nasıl görüntüleneceğini ve verilerle nasıl yanıt verileceğini söyler. Örneğin, bir web formunuz var ve sonunda SUBMIT adlı bir düğmeniz var. JavaScript ile çalışıyorsa ve JavaScript başlıklarında javascript etiketleri varsa, bilgisayar korsanları düğmenin eylemini değiştirebilecek birkaç yöntemle.

HTTP Üstbilgileri WordPress eklentisini kullanarak, blogunuz veya web siteniz tarafından döndürülen tüm HTTP üstbilgilerini kontrol edebilirsiniz. Bu eklenti tamamen ücretsizdir ve istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

HTTP Üstbilgileri Eklentisini İndirin

Sonuç

Güvenlik eklentileri, WordPress güvenliği söz konusu olduğunda gereklidir. Bir WordPress güvenlik eklentisi kullanarak sitemizi sürekli izler ve sitemizde bir sorun olup olmadığını tespit eder. Ayrıca kaba kuvvet saldırıları, DDoS saldırıları, XML-RPC saldırıları gibi en yaygın saldırıları da önler. Hangi eklentinin veya temanın savunmasız olduğunu bilmiyoruz ve normalde algılayamıyoruz. Ancak bir güvenlik eklentisi onu kolayca algılayabilir ve bir e-posta bildirimi aracılığıyla size bildirir.

Ayrıca, yazarların veya editörlerin makaleleri yayınlama, düzenleme veya silme ayrıcalığına sahip çok yazarlı bir blog veya işletme sitesi çalıştırıyorsanız. Sitenizi hacklemeye çalışan bir kullanıcının veya etkinliğinin ne olduğunu anlayamazsınız. Ancak iyi bir WordPress güvenlik eklentisi sitenizde olan her şeyi kolayca izleyebilir.

Bu makalede, sitenizi güvenli hale getirmenize yardımcı olabilecek 12 En İyi WordPress güvenlik eklentisi ele alınmıştır. Tüm eklentileri kullanmanıza gerek yoktur. Ancak bunlardan herhangi birini deneyebilirsiniz ve isterseniz eklentiyle sadık kalın. Premium sürüm eklentisine geçmeniz daha iyi olacaktır çünkü daha fazla güvenlik özelliği ve desteği sağlarlar.

WordPress mi kullanıyorsunuz? Hangi WordPress güvenlik eklentilerini kullanıyorsunuz? Bahsettiğim bir eklentiyi kaçırdım mı? Yorum bölümünde bize bildirin. Bu makaleyi faydalı bulursanız, arkadaşlarınızla paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map