WordPress 2017 için En İyi Görüntü Optimizasyonu Eklentisi

04.06.2020
PLUGINS 'WordPress 2017 için En İyi Görüntü Optimizasyonu Eklentisi
0 10 мин.

Hiç kimse yavaş bir web sitesini sevmez. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ederse ve yüklenmesi birkaç dakika alırsa, sitenizi terk eder ve muhtemelen tekrar ziyaret etmeyecektir. Ziyaretçinizin dikkatini çekmek için sadece 2 saniyeniz var. Siteniz o anda yüklenmezse, büyük olasılıkla sitenizden ayrılır ve başka bir siteyi ziyaret etmeyi sever. Siteniz Google’da ilk 10’da yer alıyorsa, yavaş sayfa hızı nedeniyle büyük olasılıkla sıralama kaybedersiniz. Ancak, sayfa sıralaması yalnızca web sitesi hızına bağlı değildir, web sitenizi sıralamak için birçok faktör vardır. Ancak web sitesi hızının, sitenizin Google, Bing, Yahoo vb. WordPress Görüntü Sıkıştırma eklentisi.


Yeni başlayanların çoğu, sayfalarını optimize etmeden yüksek kaliteli görüntüler kullanır. Birçok kullanıcı, görüntüyü optimize ederek kalitenin düştüğünü ve normalden daha kötü göründüğünü düşünür. Ama bu doğru değil. Görüntülerinizi herhangi bir kalite kaybı olmadan sıkıştıran birkaç WordPress görüntü iyileştirici eklentisi vardır. Bu nedenle, birkaç WordPress optimizasyon eklentisini test ettik ve burada

WordPress için En İyi 7 Image Optimizer Eklentisi

1. WP-Smush

WP smush

Görüntü Optimizasyonu söz konusu olduğunda, WP Smush en iyi çözümdür. Görüntü dosyası boyutlarını azaltır ve performansı artırır. Bu eklentinin yardımıyla, büyük görüntülerin maksimum genişliğini ve yüksekliğini ayarlayabilirsiniz ve tek bir tıklama ile optimize edilir.

WP bulk smush

Bu eklenti, bir seferde 50 eki optimize edebileceğiniz toplu optimizasyon seçeneği sunar. Ancak görüntüleri 32MB. Herhangi bir resim yüklediğinizde, her resmi otomatik olarak optimize eder. 

WP Smush, görüntüleri gelişmiş kayıpsız sıkıştırma teknikleri kullanarak optimize eder. JPEG, GIF ve PNG resim dosyalarını işleyebilir.

Bu eklentiyi yüklemek için Smush’a ihtiyacınız var API itibaren buraya.

WP Smush eklentisi hem ücretsiz hem de premium olarak mevcuttur. Pro sürümünde, görüntü optimizasyonu için toplam çözüm elde edeceksiniz. Yapar 2x – 10x neredeyse hiç kalite kaybı olmadan kayıpsızdan daha fazla sıkıştırma. Artık tek bir tıklama ile çalışmaya başladığı için toplu olarak gülmek için beklemenize gerek yok. Bu eklenti Hummingbird sayfa hızı yükseltici, Çalışma süresi izleme ve güvenlik sertleştirme ile birlikte gelir.

Ana Özellikler:

 • Gelişmiş kayıpsız sıkıştırma tekniklerini kullanarak görüntülerinizi optimize edin.
 • PNG dosyalarını otomatik olarak kayıp JPEG’e dönüştürün.
 • WP Smush eklentisi Hummingbird sayfa hızı yükseltici, çalışma süresi izleme ve güvenlik sertleştirme ile birlikte gelir.
 • Görüntüleri yükledikten sonra, sunucuları tüm ağır kaldırma işlemlerini yapar, böylece siteniz asla yavaşlamaz.

Fiyatlandırma:

49 $ / ay. ÜCRETSİZ deneme sürümünü başlat.

# 2 Kısa Piksel

shortpixel

ShortPixel biridir En İyi Görüntü Doktoru Eklentisi. Görüntülerinizi kolayca optimize etmenize yardımcı olan birçok özellik ile birlikte gelir. Bu eklenti bitti 20,000 aktif kurulumlar. 

İlk önce bir API ShortPixel’den etkinleştirmek için tuşuna basın. Bundan sonra, özellikli görüntülerin yanı sıra küçük resimleri de optimize edebilirsiniz. JPG, PNG, GIF görüntüleri ve ayrıca PDF belgelerini sıkıştırabilir. Ve bu eklenti hem Fotoğrafçılık hem de WooCommerce web sitesi için uygundur. En iyi şey dosya boyutu sınırı yok, herhangi bir boyutta resim yükleyebilirsiniz. Böylece fotoğraf veya WooCommerce web sitenizin görüntü kalitesi aynı kalır ve daha hızlı yüklenir.

ShortPixel eklentisini şurada çalıştırabilirsiniz: birden fazla web sitesi Birlikte tek API Anahtarı. NextGEN galerisi, Foo Galerisi ve diğer galeriler ve kaydırıcılar ile de harika çalışıyor.

Ana Özellikler:

 • Görüntülerinizi en iyi duruma getirebilir 250 KB için 60KB.
 • ShortPixel eklentisini birden çok web sitesinde çalıştırabilirsiniz tek bir API anahtarıyla.
 • Dosya boyutu sınırı yok.
 • JPG, PNG, GIF ve hatta sıkıştırabilir PDF evraklar.
 • Orijinal görüntüleri istediğiniz zaman geri yükleyebilirsiniz.

Fiyat:

ShortPixel ücretli eklentidir, yine de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

kısa piksel fiyatlandırması

# 3 EWWW Image Optimizer

ewww görüntü iyileştirici

Ücretsiz en iyi Image Optimizer Eklentisine ihtiyacınız varsa, EWWW görüntü iyileştirici en iyi seçimdir. 400.000’den fazla etkin kurulum ve maksimum puan alan WordPress eklentisine sahiptir. Resimlerinizi ve hatta daha önce yüklediğiniz resimleri otomatik olarak optimize eder. 

Varsayılan olarak, EWWW Image Optimizer kayıpsız optimizasyon teknikleri kullanır, böylece görüntü kaliteniz aynı kalır. 

Bu programı çalıştırmak için herhangi bir API anahtarına veya üçüncü taraf hizmetine ihtiyacınız yoktur. Sadece WordPress eklenti galerisinden yükleyin ve çalışmaya başlayacaktır. Görüntü başına yüzlerce KB tasarruf edebilir, bununla bant genişliğinizi de kaydedebilirsiniz. Ayrıca EWWW Image Optimizer Cloud sağlar. 

Ana Özellikler:

 • % 100 Ücretsiz Eklenti.
 • Gerek yok API Bu eklentiyi çalıştırmak için anahtar.
 • Bu eklentiyi birden çok sitede kullanabilirsiniz.
 • Resimlerinizi hızlı bir şekilde optimize eder ve web sitenizi daha hızlı hale getirir.

Fiyat:

100% Bedava. 

# 4 Optimus

Optimus görüntü optimize edici

Optimus, KeyCdn tarafından geliştirilen bir görüntü iyileştirici eklentisidir. Görüntü kalitesinde hiçbir değişiklik olmadan görüntü dosya boyutlarınızı azaltır. Bu şekilde web sitenizin görüntüleri çok hızlı yüklenir ve iyileştirilir SEO

Optimus’u kullanmak için sadece bu eklentiyi yüklemeniz gerekir. Araçlar’dan web sitenizdeki tüm resimleri optimize edebilirsiniz. Dosya boyutunu küçültür % 70 ve performansı artırın. 

Bu eklentinin 3 tür fiyatlandırma planı vardır- Optimus, Optimus Genel Merkezi ve Optimus HQ Pro. Optimus ücretsiz bir plan, bu yüzden ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak maksimum 100 KB dosya boyutu görüntüler. Ücretli planların sınırı yoktur.

Ana Özellikler:

 • Şunun için iyi: WooCommerce ve fotoğrafçılık İnternet sitesi.
 • Kendi siteleriniz için tek bir lisans kullanabilirsiniz.
 • WordPress Mobil Uygulamaları ve Windows Live Writer’ı destekler.

Fiyat:

Ücretsiz | $ 19 / yıl.

# 5 Imagify Image Optimizer

Image Optimizer'ı hayal edin

Eğer istersen En iyi görüntü iyileştirici eklentisi , o zaman denemelisin Image Optimizer’ı hayal edin. Imagify en gelişmiş görüntü sıkıştırma araçlarını kullanır, böylece görüntüleriniz çok kolay bir şekilde optimize edilebilir.

Üç tür görüntü sıkıştırma yöntemi kullanırlar, yani Normal, Agresif ve Ultra. Bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Daha yüksek sıkıştırma yöntemini seçmek size daha iyi boyut küçültme sağlayacaktır, ancak resim kalitesi biraz düşecektir JPG, PNG ve GIF gibi en yaygın görüntü formatlarını sıkıştırırlar. Ücretsiz sürüm eklentisini kullanarak maksimum yükleme yapabilirsiniz 2MB Görüntü dosyası. Ancak Ücretli sürüm eklentisini kullanmanın herhangi bir kısıtlaması yoktur.

Görüntü Ayarları

Ana Özellikler:

 • Görüntülerinizi optimize etmek için sunucularını kullanırlar, böylece siteniz yavaşlamaz.
 • Imagify’ı istediğiniz kadar sitede kullanabilirsiniz.
 • WooCommerce ve NextGen Gallery uyumlu. 

Fiyat:

Ücretsiz | 4,99 $ / ay.

6. Kraken

deniz canavarı

deniz canavarı biridir WordPress için En İyi Görüntü İyileştirici Eklentisi, çoğunlukla Fotoğrafçılık, WooCommerce veya Seyahat blog web sitesine uygundur. Kraken, yeni ve mevcut WordPress görüntüsünü optimize etmenizi ve yeniden boyutlandırmanızı sağlar. JPEG, PNG ve animasyonlu GIF’leri sıkıştırabilir. 

Bu eklentiyi kullanmak için Kraken Image Optimizer’ın API’sına ihtiyacınız var. Kraken.io API anahtarınızı sitenizin birçoğunda kullanabilirsiniz. Bir ZIP arşivini Web Arayüzüne sürükleyerek yükleyebilirsiniz, daha sonra Kraken sıkıştırılmış dosyayı açar ve arşivde bulunan tüm resimleri optimize eder. Image Resizing ve Sync-to Dropbox özellikli web Interface PRO’ları.

Bu eklenti hem Ücretsiz hem de Pro sürümünde mevcuttur. Ücretsiz sürüm birkaç özellik ile geliyor ve yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyutu 100 KB. Ancak Pro sürümü 32 MB’ye izin veriyor. Pro sürümü Tam API erişimi, ZIP Yükleyici, Resim Boyutlandırma, Kraken Bulut Depolama ve daha fazlasını içerir …

Ana Özellikler:

 • Fotoğrafçılık, WooCemmerce veya herhangi bir büyük web sitesi için uygundur.
 • Maksimum dosya yükleme boyutu sınırı 32 MB.
 • URL Paster, Sayfa Kırıcı.
 • Görüntü Yeniden Boyutlandırma ve Dropbox ile senkronize etme.

Fiyat:

Ücretsiz | 5 ABD doları / ay / 500 MB.

7. Imsanity

imsanity

Imsanity iyidir WordPress Image Optimizer Eklentisi. Imsanity her türlü site için iyidir. Tüm büyük görüntüleri otomatik olarak yeniden boyutlandırır ve herhangi bir kaliteyi değiştirmeden küçük yapar. Kurulumdan sonra, maksimum genişlik, yükseklik ve kalite ile yapılandırabilirsiniz.

Imsanity ayrıca önceden yüklenen görüntüleri yeniden boyutlandırabilmeniz için toplu yeniden boyutlandırma özelliği de sunar.

Ana Özellikler:

 • Büyük resimleri otomatik olarak ölçeklendirir.
 • Dönüştürebilir BMP dosyaları JPG.
 • Maksimum genişlik, yükseklik ve kaliteyi manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Fiyat:

Bedava.

Paketleme

Herkes görüntüleri sever. Sayfalarda veya yazılarda bulunabilecek içerikteki resimler her zaman iyi bir seçimdir. Ziyaretçileriniz için daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Bir ziyaretçi web sitenize geldiğinde ve yalnızca metin ve metin bulduğunda muhtemelen sitenizden ayrılır. Çünkü makaleniz yardımcı oldu, ancak iyi düzenlenmiş değil. Resim eklerseniz, makale ziyaretçileriniz için daha çekici hale gelir. Biliyoruz “Bir resim bin kelimeye bedeldir”

Yayınlara resim eklemek her zaman daha iyi ve hızlı bir şekilde anlamaya yardımcı olur. Kullanıcılar çok uzun süre hatırlayabilir. Dahası, bu aynı zamanda Google görsellerinden trafik getirmeye yardımcı olur.

İyi optimize edildiğinde web sitesine görüntü eklemek iyidir. Çünkü görüntüleri optimize etmezseniz, sitenizi yavaşlatacak ve yükleme süresini artıracaktır. Birçok acemi blogcu resimlerini optimize etmez ve siteleri çok yavaşlar. Bu ayrıca barındırma kaynaklarınızın çoğunu kullanır. Yani bu yazıda 7 tane yazıyorum WordPress için En İyi Image Optimizer Eklentisi. Dolayısıyla, görüntüleri Photoshop’u nasıl optimize edeceğinizi bilmiyorsanız, bu eklenti size yardımcı olacaktır optimize.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector