WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri [2020 Sürümü]

04.06.2020
PLUGINS 'WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri [2020 Sürümü]
0 7 мин.

Bir web siteniz varsa, büyük olasılıkla Google AdSense’i duydunuz. AdSense en büyük reklam ağıdır. Milyonlarca web yöneticisi, web sitelerinde çeşitli reklam türleri gösteriyor ve çok para kazanıyor.


Ancak WordPress yeni başlayanların, özellikle yakın zamanda birisi bloglarına başladığında WordPress’e Google AdSense reklamları eklemesi çok zor geliyor. Örneğin, bir kullanıcı bir blog yayınının veya herhangi bir sayfanın içinde reklam göstermek ister, varsayılan olarak WordPress yazı veya sayfaya herhangi bir reklam eklemek için bir seçenek sunmadığı için kullanıcı için oldukça kafa karıştırıcıdır. Bu durumda, kullanmanız gerekir WordPress için Google AdSense Eklentisi.

WordPress AdSense Eklentisi Neden Kullanılmalı??

WordPress yayınlarına AdSense kodu eklemek zor ve zaman alıcı bir iştir. Bir AdSense eklentisi olmadan, bu kodu her gönderi ve sayfaya manuel olarak eklemeniz gerekir ve istediğiniz yerde reklam gösteremezsiniz. Muhtemelen, Reklam konumunun AdSense TBM’sini ve gelirini artırmak için önemli olduğunu biliyorsunuzdur. 

Şimdi AdSense kodunun nasıl göründüğüne bir göz atın,

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). push ({});

[* Bu örnek bir AdSense kodudur]

Yani bir WordPress AdSense Eklentisi, web sitenizdeki her türlü reklamı istediğiniz yerde kolayca gösterebilirsiniz. Bu makalede, WordPress için yaklaşık 7 En İyi Google AdSense Eklentisi yazacağım.

WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri

# 1. Reklam Ekleyici

Reklam Ekleyici Eklentisi

Ad Inserter, WordPress için en iyi Reklam yönetimi eklentisidir. Bu eklenti, AdSense ve Amazon dahil her türlü Reklamı destekler. İçeriğe dayalı yerel alışveriş reklamları ve dönen banner’lar göstermek için de mükemmeldir.

İçine her türlü reklamı ekleyebilirsiniz. 16 farklı pozisyon. Reklam kodunuzu bu eklentinin bloğuna sağlamanız ve reklamları web sitenizde nerede göstermek istediğinizi seçmeniz gerekir. Bundan sonra, otomatik olarak her yazıya veya sayfaya reklam ekler.

Reklam Ekleyici

Reklam Ekleyici, sayfanıza HTML, CSS veya JavaScript kodu eklemek için birçok seçenek sunar. Kod önizlemesini sitenize yerleştirmeden önce de görebilirsiniz. AMP sayfalarını da destekler.

Bu eklenti, daha fazla özellik ile gelen PRO sürümünde de mevcuttur. Toplam 64 adede kadar reklam bloğu kullanabilir, sözdizimi vurgulama düzenleyicisi, ülke düzeyinde GEO-Etiketleme, cihaz algılama kullanabilirsiniz. Ayrıca, reklamlarınızı yapışkan konumlara ekleyebilirsiniz, böylece sayfa kaydırıldığında sayfa reklamlarınız taşınmaz. Tüm bu eklentilerin çoğu, sitenize kolayca birden çok reklam eklemek için harikadır.

# 2. WP Dörtlüler
WP Dörtlüler

WP Quads başka bir harika Google AdSense eklentisi site içeriğinizde birden çok reklam göstermenize olanak tanır. 5 üzerinden 4,9 dereceye sahiptir ve 100.000’den fazla web sitesi kullanmıştır. WordPress için bu AdSense eklentisi, katı kodla oluşturulmuştur ve yaklaşan tüm WordPress sürümleriyle uyumlu olacak şekilde iyi korunmuştur ve güncellenmiştir ve ayrıca tüm WordPress temalarını destekler.

Bu eklentiyi kullanarak farklı konumlara 9 reklam ekleyebilirsiniz. Varsayılan olarak, bu eklenti toplam 3 AdSense reklamını AdSense politikasına göre sınırlar.

WP Dörtlü reklamlar örneği

Eklenti ayarlarından Google Ads konumunu gönderinin başına, gönderinin ortasına, gönderinin sonuna ve herhangi bir paragraf arasına atayabilirsiniz. Ayrıca, görünürlük koşullarını ayarlayabilir ve yayın türüne veya kullanıcı rollerine göre reklamları gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

Amazon dahil her türlü reklamı destekler ve bir sayfada ve kenar çubuğu widget’larında en fazla 10 Reklam gösterebilirsiniz.

3. WP Ekleme

WP Ekleme

WP Insert, başka bir harika Google AdSense WordPress eklentisidir. Diğer Google AdSense Eklentilerinden farklı olarak, WP Insert, farklı ağdaki reklamları görüntülemek için birden çok Reklam ağının ayarlanabilmesi için A-B test özelliği sağlar. Bu şekilde farklı ağ reklamları gösterebilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

Reklam’ı yazı içeriğinin üstüne, yazı içeriğinin ortasına, yazı içeriğinin altına, yazı içeriğinin sağına ve soluna kolayca ekleyebilirsiniz.

4. Gelişmiş Reklamlar
Gelişmiş Reklamlar

Gelişmiş Reklamlar, WordPress için en iyi Reklam Yöneticisi eklentilerinden biridir. Bu eklentiyi kullanarak reklamlarınızı yönetebilir, reklam rotasyonu oluşturabilir ve blog yayınlarınıza ve sayfalarınıza reklam ekleyebilirsiniz. Reklam rotasyonları oluşturmak için kolayca afiş oluşturabilir ve reklamları gruplandırabilirsiniz. Örneğin, bir blog yayını yayınlıyorsanız, reklamın ne zaman yayınlanacağı konusunda bir tarih belirleyebilirsiniz. Böylece, yayın yayınlandıktan sonra reklam gösterilecektir.

Google AdSense reklamıyla, Clickbank, Chitika, Amazon ve diğer Google AdSense alternatifleri gibi diğer ağ reklamlarını da gösterebilirsiniz.

Eklenti ayarlarından, ön uç ve 404 sayfalardaki tüm reklamları devre dışı bırakabilirsiniz. Bu eklenti, reklamları cihaza göre görüntüleyebilmeniz veya gizleyebilmeniz için ziyaretçi koşullarını ayarlamanıza da olanak tanır.

5. AdSense Hız Hissi

AdSense Hız Hissi

AdSense Speed ​​Sense, en iyi Reklam yönetimi WordPress Eklentisi’nden biridir. Bu eklentiyi kullanarak Google AdSense’i blogunuza hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz. Bu eklenti esnek reklam yerleşimleri sağlar ve bir yayının herhangi bir yerine özel veya rastgele reklamlar ekleyebilirsiniz. Reklamları gönderinin başı, gönderinin ortası, gönderinin sonu, paragraf arasına ve “daha fazla” etiketinden sonra farklı yerlere ekleyebilirsiniz.

Bu eklenti yalnızca Google AdSense ile uyumlu olduğundan, blog’unuzda yalnızca AdSense kullanıyorsanız kullanabilirsiniz. Bu eklentiyi ayarlamak için AdSense yayıncı kimliğinizi girmeniz gerekir. Bundan sonra, ana sayfada, kategori sayfalarında ve hatta etiketlerde Reklamları etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, reklamlarınızın yanlışlıkla tıklanmasını önlemek için bilgisayarınızdaki reklamları gizleyebilirsiniz..

6. Yazı Reklamları Ekleme

Yazı Reklamları Ekle

Gönderi Reklamları Ekleme, herhangi bir gönderi ve sayfaya otomatik olarak gönderi reklamları eklemenizi sağlayan çok basit bir Google AdSense WordPress eklentisidir. Eklenti ayarlarından, içerikten önce, içerikten sonra ve belirtilen sayıda paragraftan sonra yayın reklamları eklemeyi seçebilirsiniz. Örneğin, içeriğinizin önüne herhangi bir reklam eklerseniz, her yayındaki içerikten önce otomatik olarak reklam gösterir.

Diğer Google AdSense Eklentileri gibi, çeşitli reklam türlerini de destekler ve sitenize reklam uygulamayı kolaylaştırır.

7. Google AdSense Reklam Yöneticisi

Google AdSense Reklam Yöneticisi

Google AdSense Als Manager, en basitlerden biridir WordPress için Google AdSense Eklentisi. Site içeriğinize kolayca Reklam ekleyebileceğiniz çok basit bir arayüzle birlikte gelir. Bu eklentiyi yükledikten sonra WordPress yönetici kontrol panelinize ve ardından Ayarlar’a gidin> Google AdSense. Oradan, reklamlarınızı yönetebilir ve reklam konumları belirleyebilirsiniz.

Bu eklentide yalnızca 3 reklam alanı var ve Google AdSense reklamlarını yayınlara, sayfalara, ana sayfaya ve paragraflar arasına ekleyebilirsiniz.

Sonuç

WordPress blogunuzda AdSense veya başka bir ağ reklamı kullanıyorsanız, WordPress için Google AdSense Eklentisi’ni kullanmalısınız. Reklam yönetimi eklentisini kullanarak içeriğinize kolayca her türlü reklamı veya banner’ı ekleyebilirsiniz. Sorunsuz ve sadece bir kerelik kurulum gerekiyor. Ardından, reklamlar otomatik olarak blog yayınınızda görünür olur. Bu yazıda 7 tane yazdım WordPress için En İyi Google AdSense Eklentileri.

Hoşunuza gidebilecek diğer WordPress makaleleri,

 • WordPress’de Kırık Bağlantılar Nasıl Kontrol Edilir ve Onarılır
 • Yoast SEO WordPress Eklentisi (2017 Sürümü) Nasıl Kurulur
 • 20 Blog siteniz için WordPress eklentileri olmalı
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector