WordPress için En İyi Google Analytics Eklentisi (Ücretsiz ve Ücretli)

04.06.2020
PLUGINS 'WordPress için En İyi Google Analytics Eklentisi (Ücretsiz ve Ücretli)
0 11 мин.

Google Analytics, WordPress için en önemli eklentilerden biridir. Web sitenizin trafiğini izlemenizi, ziyaretçinin davranışını izlemenizi, en iyi performans gösteren sayfaları, trafik kaynaklarını vb. Göstermenizi sağlar. Bu makalede, en iyi 8 tanesini paylaşacağız WordPress için Google Analytics eklentisi.


Neden Google Analytics WordPress Eklentisi Kullanılmalı??

WordPress için bir Google Analytics eklentisi kullanmanın birçok faydası vardır. Örneğin, bir blog veya web sitesi çalıştırıyorsanız, web sitenizin trafiğini kolayca izleyebilir, kullanıcının ÇKB konumunu ve eylemlerini, toplam sayfa görüntülemelerini, en popüler sayfaları, en çok tavsiye edilen sayfaları, hemen çıkma oranını ve çok daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.

Bu bilgileri aldıktan sonra, içeriğinizi ve trafiğinizi artırmaya ve işinizi büyütmeye yardımcı olan diğer önemli sayfaları iyileştirebilirsiniz..

WordPress için En İyi Google Analytics Eklentisi

# 1 MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights en popülerler Google WordPress için Analytics Eklentisi. 2 milyondan fazla aktif yüklemeye sahiptir ve 5 üzerinden 4,5 puan.

MonsterInsights, web sitenizin trafiğini izlemenize olanak tanır ve Google Analytics’teki en yeni özelliklerden her zaman haberdar olmanızı sağlar. Tüm trafik istatistiklerini doğrudan WordPress kontrol panelinizde gösterir, bu nedenle her seferinde Google Analytics’i açmanıza gerek yoktur.

Bu Analytics eklentisi son derece kullanıcı dostudur ve kurulumu kolaydır. Bu eklenti hakkında iyi bir şey, herhangi bir manuel kurulum gerektirmemesidir. Google Analytics profilinizi yüklemeniz ve bu eklentiye bağlamanız gereken tek şey. 

MonsterInsights kontrol paneli

MonsterInsights bir freemium eklentisidir. Ücretsiz sürüm eklentisi, Pro sürümünün popüler gönderi takibi, etkinlik izleme, e-ticaret izleme, satış ortağı bağlantı izleme, dosya indirme izleme, reklam izleme, özel raporlar vb.Gibi daha güçlü özellikler içerdiği çok sınırlı bir özellik ile birlikte gelir.. 

Özellikleri:

 • Kullanıcı dostu ve kurulumu sadece bir dakika sürer
 • Gerçek zamanlı istatistikleri kontrol edebilir
 • Giden bağlantıyı, satış ortağı bağlantılarını ve dosya indirmelerini izleyebilirsiniz
 • Reklam izleme, form izleme, etkinlik izleme, özel raporlar vb. Gibi birçok güçlü özellik mevcuttur.
 • E-ticaret izleme mevcut

# 2 Google Analytics Gösterge Tablosu

Analytify

Analytify, WordPress için bir başka harika Google Analytics eklentisidir. Analytify, sizi daha rahat hissetmenizi sağlayan en gelişmiş özellikler ve güzel kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir.

Doğrudan sayfadan / yayınlardan istatistik alabilmenize rağmen, Google Analytics istatistiklerini gösterge tablonuzda güzel bir şekilde sunar. Bu, herhangi bir gönderinin veya sayfanın istatistiklerini kontrol etmek istiyorsanız, bunu sayfa / gönderi bölümü altında yapabilirsiniz.

Gösterge Tablosunu Analiz Et

Analytify bir freemium eklentisidir ve Pro sürümü eklentisi, gerçek zamanlı trafik istatistikleri, sosyal medya istatistikleri, mobil cihaz istatistikleri, en çok yönlendirenlerin listesi, en iyi ülke ve şehirlerin listesi, sitede ortalama süre, toplam sayfa gibi birçok gelişmiş özellik içerir görüntüleme sayısı, en popüler anahtar kelimeler ve daha fazlası.

Bu eklentiyi ayarlamak çok basit. Tek Tıklamayla kimlik doğrulama işlemi, web sitenize Google Analytics izleme kodunu eklediğinden kodu manuel olarak kopyalamanıza gerek yoktur. Ayrıca, özel şablonlarınızdaki istatistikleri vurgulamak için kullanabileceğiniz kısa kodlar sağlar.

Özellikleri:

 • Güzel UI tasarımı
 • Gerçek zamanlı istatistikleri göster
 • Google Analytics İstatistikleri tek yayınlar, sayfalar altında & Özel Gönderi
 • Oturumlar, kullanıcılar, hemen çıkma oranı, sitede geçirilen ortalama süre, yeni / geri gelen ziyaretçiler vb..
 • Kullanıcının hangi cihazı, kullandıkları tarayıcı gibi sistem durumunu gösterir
 • En iyi performans gösteren ülkelerin ve şehirlerin listesi, en iyi yönlendiren tarayıcıları
 • ShortCodes kullanın

3. Google Analytics WD

Google Analytics WD

Google Analytics WD web sitenizin ziyaretçilerini izlemenize ve tüm trafik ayrıntılarını doğrudan WordPress kontrol panelinizde sağlamanıza olanak tanır. Diğer Google Analytics WordPress eklentileri gibi, herhangi bir manuel kurulum gerektirmez. Eklenti yüklendikten sonra, bu eklentiyi Google analytics ile doğrulamanız yeterlidir.

Herhangi bir tarih aralığı seçebilir ve bu süre içinde trafiği kontrol edebilirsiniz. Eklenti gösterge tablosundan gerçek zamanlı trafik istatistiklerini, trafik kaynağını, en popüler sayfaları, konum ve tarayıcı raporlarını vb. Kontrol edebilirsiniz..

Özel e-posta uyarıları ve itme bildirimleri de oluşturabilirsiniz, böylece seçilen metrikler en yüksek veya en düşük noktalarına ulaştığında otomatik olarak bilgilendirilirsiniz..

Google Analytics WD Gösterge Tablosu

Google Analytics WD, hem ücretsiz hem de premium sürümlerde mevcuttur. Ücretsiz sürüm eklentisi ile sadece temel özellikleri elde edersiniz. Ancak Premium sürüm eklentisi demografi, coğrafi konum, trafik kaynağı, site hızı, E-ticaret raporları, Google AdSense ve AdWords raporlarını ve daha fazlasını içerir.

Özellikleri:

 • Gerçek zamanlı ziyaretçileri, sayfa görüntülemelerini kontrol edin
 • Raporlarda Metrikler ve Tarih Aralığı ile Karşılaştırma
 • Herhangi bir rapor için planlanmış e-posta gönderilmesine izin verir
 • Belirli rollerin veya kullanıcıların Google Analytics izlemesini hariç tutmayı seçebilirsiniz
 • Site trafiğini IP adresinden, ülkeden, şehirden veya bölgeden hariç tutma
 • Özel boyutlar ayarlayabilirsiniz
 • AdSense ve AdWords’ü kolayca entegre edebilirsiniz

# 4 ExactMetrics

ExactMetrics

Daha önce WP için Google Analytics Kontrol Paneli (GADWP) olarak bilinen ExactMetrics, WordPress için en iyi ücretsiz Google Analytics eklentisidir. 1 milyondan fazla aktif yüklemeye sahiptir ve 5 üzerinden 4,3 dereceye sahiptir..

Bu analiz eklentisi site trafiğinizi izler ve tüm verileri WordPress panonuzun önüne getirir. WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra, site trafik istatistiklerinizi görebilirsiniz. Bu eklenti, diğer ücretli eklentilere kıyasla birçok gelişmiş özellikle birlikte gelir.

Eklenti kontrol panelinden oturumları, kullanıcıları, sayfa görüntülemelerini, hemen çıkma oranını, organik arama, sayfa / oturum vb. Kontrol edebilirsiniz. son 3 yıla kadar. Ayrıca, gerçek zamanlı ziyaretçileri izlemenizi sağlar.

ExactMetrics Kontrol Paneli

Bu eklentiyi ayarlamak basittir, tek yapmanız gereken Google Analytics profilinizi bu eklentiyle entegre etmek. Tamamlandığında, bu eklenti WordPress panonuzdaki tüm trafik ayrıntılarını vurgulayacaktır.

Özellikleri:

 • Gerçek zamanlı ziyaretçileri, edinme kanallarını ve trafik kaynakları ayrıntılarını izleyebilirsiniz
 • Oturumlar, organik aramalar, sayfa görüntüleme sayısı, hemen çıkma oranı analiz raporları sunar
 • İndirmeler, e-postalar, giden bağlantılar, satış ortağı bağlantıları vb. Gibi etkinlikleri izlemenizi sağlar..
 • Bu eklenti çok siteli ağ kurulumlarıyla tamamen uyumludur
 • Tamamen ücretsiz

# 5 Google Analyticator

Google Analyticator

Google Analyticator, WordPress için başka bir ücretsiz Google Analytics eklentisidir. Google Analyticator çok basit bir eklentidir ve kurulumu kolaydır. Bu eklenti, sitenizin Analytics verilerini görüntülemek için yönetici alanınıza birkaç widget ekler. Son 30 günlük ziyaretçilerin bir grafiğini, site kullanımının bir özetini, sayfa görüntülemelerini, sayfa / gönderi yönlendirmelerini, aramaları vb. Gösterir..

Sayfa istatistikleri ile sayfadaki tüm bağlantıları, etkinlikleri, indirme bağlantılarını vb. İzleyebilirsiniz.. 

Google Analytics yaz mevsimi

Bu eklenti, kısa kodlar olan en havalı özelliklerden birini sağlar. Analitiklerinizi herkese açık olarak göstermek için sitenizin herhangi bir yerinde kısa kod [analitik] kullanma veya günlük sayfa görüntülemelerinizi göstermek için altbilgi widget’ınızdaki kısa kodu [analitik-sayaç] kullanabilirsiniz. Eklenti ayarından, Adsense bilgilerini izlemek için Google Adsense Kimliğini etkinleştirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Evrensel ve geleneksel analitiği destekler
 • Analitiklerimizi herkese açık olarak göstermek için herhangi bir sayfadaki kısa kodu kullanabilirsiniz
 • Destek sitesi hızlı izleme
 • Toplam sayfa görüntüleme sayısını, yönlendirme kaynaklarını, popüler aramaları, hemen çıkma oranlarını, indirme bağlantısı izlemeyi vb..
 • Gösterge tablosu widget’ını görebilecek kullanıcı rollerini belirleyebilirsiniz
 • Google UID açılır menüsünü gizleme özelliği
 • Çeviriler mevcut

# 6 WP İstatistikleri

WP İstatistikleri

WP Statistics, herhangi bir harici hizmete bağlı olmayan, WordPress için kullanılabilen tek Google Analytics eklentisidir. Bu nedenle, bu eklentiyi Google Analytics ile entegre etmenize gerek yoktur. Bu eklenti, etkinleştirdikten sonra sitenizin trafik ayrıntılarını sağlayacaktır.

Bu eklenti ile Google Analytics arasında bir bağlantı olmadığından, bu eklenti yolda çalışıyor. Eklenti ayarından, grafik olarak sunulan istatistikleri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Toplam kullanıcıları, toplam ziyaretleri, GeoIP’yi, yönlendirmeleri, istatistikleri vb. Gösterir. Google, Bing, DuckDuckGo, Yahoo, Yandex ve Baidu gibi popüler arama motorlarından toplam arama sorguları ve yönlendirmeleri de görebilirsiniz..

WP İstatistik haritaları

Bu eklenti, e-postanız aracılığıyla çevrimiçi kullanıcı, sayfa görüntüleme sayısı, toplam ziyaretçi vb. Gibi yaygın trafik raporlarını almanıza olanak tanır. Trafik raporu almak için birden fazla e-posta da ekleyebilirsiniz. 

Özellikleri:

 • Bu eklentiyi Google Analytics hizmetine bağlamanız gerekmez
 • Ülkeye göre GeoIP konumu ve ziyaretçi konumunun interaktif haritası
 • Google, Bing, Yahoo vb. Gibi popüler arama motorlarından arama sorgularını ve yönlendirmeleri görün.
 • Kısa kodlar hem widget’lar hem de yazılar / sayfalar için kullanılabilir
 • İstatistikleri e-postanıza alın
 • GeoIP veritabanında otomatik güncellemeler

# 7 WP Güç İstatistikleri

WP Güç İstatistikleri

WP Power Stats, WordPress için başka bir ücretsiz Google analitik eklentisidir. WP Power Stats, WP İstatistikleri ile aynı şekilde çalışır. Bu eklenti hafiftir ve bazı harika özelliklere sahiptir. Sayfa görüntüleme, cihaz, organik arama, tarayıcı, işletim sistemi, en popüler yayınlar vb.Gibi temel trafik istatistiklerine ihtiyacınız varsa, bu eklenti sizin için iyi bir seçenektir.

WP Güç İstatistikleri Kontrol Paneli

Bu eklenti, Google Analytics hizmetinin etkinleştirilmesini gerektirmez, bu nedenle başlamak için bu eklentiyi etkinleştirmeniz yeterlidir. 

Özellikleri:

 • Çok hafif ve kullanımı kolay
 • Bu eklentiyi etkinleştirmek için üçüncü taraf gerekmez
 • Tüm istatistik sayfası görünümlerini, trafik kaynaklarını, coğrafi konumu, görüntülenen yayını yönetici gösterge tablonuzdan alın
 • çeviri mevcut

8. Jetpack

WP tarafından Jetpack

Jetpack, güvenlik, performans ve site yönetimi araçları sunan hepsi bir arada WordPress eklentisidir. Varsayılan olarak, Jetpack WordPress kurulumlarıyla birlikte gelir.

Jetpack’i kullanarak site istatistiklerinizi izleyebilirsiniz. Bu eklentiyi yükledikten sonra şu adrese gidin: Jetpack> Site İstatistikleri, WordPress.com hesabınızla giriş yapmanız istenecektir.

Jetpack’i kullanmaya başlamak için WordPress.com hesabınızı hesaba bağlamanız gerekir. Etkinleştirildikten sonra, toplam görüntülemeleri, toplam yönlendirmeleri, en popüler gönderileri görebilirsiniz & sayfaları vb..

Jetpack Eklentisini İndirin

Sonuç

Bir WordPress blog’u veya işletme sitesi çalıştırıyorsanız, WordPress için Google Analytics olması gereken bir eklentidir. Google Analytics eklentisi size toplam sayfa görüntüleme sayısı, en popüler anahtar kelimeler, kullanıcının ÇKB konumu, yönlendirme trafiği gibi tüm web sitesi trafik ayrıntılarınızı sağlar ve organik trafiğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Hangi WordPress için Google Analytics eklentisi En sevdiğiniz şey, yorum bölümünde bize bildirin. 

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector