WordPress’te Kullanıcı Etkinliğini İzlemek İçin En İyi 5 Eklenti

04.06.2020
PLUGINS 'WordPress’te Kullanıcı Etkinliğini İzlemek İçin En İyi 5 Eklenti
0 13 мин.

Çok kullanıcılı bir WordPress sitesi çalıştırıyorsanız, muhtemelen WordPress sitenizdeki kullanıcı etkinliğini izlemenin bir yolunu buluyorsunuz. Bu, sitenizde neler olduğunu anlamanıza yardımcı olur, örneğin bir kullanıcı giriş yaptığında, sitenize girdikten sonra etkinlikleri nelerdir, bir Editör yayınınızda veya sayfanızda herhangi bir değişiklik yaptıysa ve en önemlisi bir kullanıcı zorla saldırıya uğramaya çalışıyorsa sitenizde vb.. 


Varsayılan olarak, WordPress’te kullanıcı etkinliğini izlemenin bir yolu yoktur. Neyse ki, WordPress’teki kullanıcı etkinliğini izlemenize yardımcı olacak birkaç eklenti var.

Bu makalede, WordPress sitenizdeki kullanıcı etkinliğini izlemek için en iyi 5 WordPress eklentisini paylaşacağım.

Kullanıcı Etkinliği PNG'sini izleyin

WordPress’te Kullanıcı Etkinliğini Neden İzlemelisiniz??

Çok kullanıcılı bir WordPress sitesi çalıştırmak kolaydır, ancak kullanıcılara göz kulak olmak kolay değildir. Belirli şeyleri yapmak için kullanıcılarınıza güveniyor ve sitenize erişmelerine izin veriyorsunuz. Ancak kim bilir, bir kullanıcı sitenizi kullanmaya çalışabilir. 

Ancak, güvenlik avantajlarının yanı sıra, bir güvenlik denetim günlüğü eklentisi kullanmanın başka birçok avantajı da vardır..

Diğer kullanıcıların site ayarlarınızı değiştirmesine veya eklentileri ve temaları güncellemesine izin verirseniz, bir şeyi değiştirirken bir sorun oluşturabilir, neyi değiştirdiklerini görebilir ve onlara işlevi nasıl düzgün kullanacaklarını öğretebilirsiniz..

Bir düzenleyici, izniniz olmadan bir yayında değişiklik yaptıysa, düzenleyici tarafından yapılan değişikliklerin ne olduğunu görebilir ve geri döndürebilirsiniz.

Bir güvenlik denetim günlüğü eklentisi hakkında başka bir harika şey, hemen belirli olaylarla ilgili bir e-posta bildirimi göndermesi.

WordPress için En İyi Kullanıcı Etkinliği İzleme Eklentileri

Kullanılabilir birçok kullanıcı etkinliği izleme eklentisi vardır. Ama bu yazı için kullanacağım WP Güvenlik Denetim Günlüğü eklentisi ve size başka alternatifler de gösterir.

1. WP Güvenlik Denetim Günlüğü

WP Güvenlik Denetim Günlüğü WordPress sitenizde olan her şeyi izleyen en kapsamlı WordPress etkinlik günlüğü eklentisidir.

Tüm kullanıcıların siteniz üzerinden yaptıkları işlemleri bilmenizi sağlar ve bir kullanıcının şüpheli etkinliklerini kolayca fark eder ve anında size bir e-posta gönderir. Ardından WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yapabilir ve neyin yanlış gittiğini kontrol edebilirsiniz. 

Denetim Günlüğü Olayları

Diğer güvenlik denetim günlüğü eklentilerinden farklı olarak, yalnızca bir gönderinin, bir profilin veya bir nesnenin güncellendiğini değil, aynı zamanda size posta URL’sinin, tarihin, kategorinin, içeriğin, durumun, özel alanların vb. Değiştirildiğini bildirmez. Kullanıcı profilleri için de aynı şey, e-posta, şifre, ad, görünen ad, rol veya başka bir şeyin değiştirilip değiştirilmediğini size söyleyecektir.

Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, sitenize kimin giriş yaptığını ve gerçek zamanlı olarak ne yaptığını kontrol edebilmenizdir. Şüpheli bir şey bulursanız, herhangi bir kullanıcıyı yalnızca bir tıklamayla oturumu kapatmaya zorlayabilirsiniz.

Bu eklenti ücretsizdir. Bununla birlikte, premium sürüm eklentisi, kullanıcılarınızın etkinliklerini izlemenize yardımcı olacak daha fazla işleve sahiptir. WP Güvenlik Denetim Günlüğünün bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Kapsamlı denetim günlüğü
 • Kimlerin giriş yaptığını ve gerçek zamanlı olarak ne yaptığını görün
 • Değişikliklerden anında e-posta yoluyla haberdar olun
 • Tek bir tıklamayla herhangi bir kullanıcının oturumunu kapatın
 • HTML ve CSV raporları oluşturma
 • ve daha fazlası…

WP Güvenlik Denetim Günlüğünü Ayarlama

İlk olarak, WP Güvenlik Denetim Günlüğü eklentisini yükleyin ve etkinleştirin. Bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra, eklentiyi yapılandırmak için kurulum sihirbazını çalıştırmanızı isteyecektir. Kurulum sihirbazını kullanarak eklentiyi yapılandırmanızı tavsiye ederim.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü Kurulum Sihirbazı

 • Günlük Ayrıntıları

İlk adımda, almak istediğiniz etkinlik günlüğü ayrıntılarının düzeyini seçmeniz gerekir. Etkinlik günlüklerini ayrıntılı olarak istemiyorsanız, Temel veya Geek tüm etkinlik günlüklerini ayrıntılı olarak istiyorsanız.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü Ayrıntıları

Sonraki seçenek için İleri düğmesine tıklayın.

 • Günlük Tutma

Burada, etkinlik günlüğü eklentisi için verileri ne kadar süreyle saklamak istediğinizi seçebilirsiniz. Eklenti veriyi WordPress veritabanınızda depoladığı için 6 ay seçmenizi tavsiye ederim, böylece veritabanı boyutunuz büyür ve daha fazla disk alanı kaplar.

Panik yapma. Kurulum sihirbazını bitirdikten sonra, Denetim Günlüğü Tutma süresini 1 ay olarak değiştirebilirsiniz. Denetim Günlüğü> Ayarlar> Etkinlik Günlüğü. Şimdi bir sonraki adıma geçelim.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü Emekliliği

 • Giriş

Varsayılan olarak Yönetici rolüne sahip kullanıcılar eklentiye erişebilir. Buradan diğer kullanıcıların eklenti günlüğüne erişmesine izin verebilirsiniz.

Başka bir kullanıcının eklentiye erişmesini istemiyorsanız, bağlantıyı tıklatarak seçeneği atlayabilirsiniz. Sonraki buton.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü Erişimi

 • Nesneleri Hariç Tut

Belirli bir kullanıcıyı, rolü veya bir IP adresini günlükten hariç tutmak istiyorsanız, ayrıntılarını aşağıya girerek belirtebilirsiniz. Seçeneği atlamanı öneririm.

WP Güvenlik Denetim Günlüğü Hariç Tut

Eklentiyi ayarlamayı tamamladıktan sonra, daha önce yaptığınız mevcut ayarları da değiştirebilirsiniz..

Sadece Denetim Günlüğü> Ayarlar ve günlük verilerini ne kadar süreyle saklamak, WordPress giriş sayfasına kullanıcı bildirimi eklemek, oturum açmış kullanıcının etkinliğini gerçek zamanlı olarak görüntülemek vb. gibi seçenekleri yapılandırabilirsiniz..

Eklentiyi yüklü eklentiler listesinden de gizleyebilirsiniz. Kullanıcılarınıza bu tür bir eklenti kullandığınızı açıklamak istemediğinizde bu çok uygun bir seçenektir.

Yolda yapılandırabileceğiniz başka seçenekler de var.

Denetim Etkinlik Günlüğü

Denetim Günlüğü Görüntüleyicisi

Eklentiyi yapılandırmayı tamamladıktan sonra, Denetim Günlüğü Görüntüleyicisi kullanıcıların etkinliklerini görmek için.

Test amacıyla, eklentinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yayınınızı oluşturabilir veya düzenleyebilir veya sitenizde herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz. Aşağıda bir örnek var.

Denetim Günlüğü Görüntüleyicisi

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, eklenti sitenizde olan her şeyi izler. Çok kullanıcılı bir WordPress sitesi çalıştırıyorsanız, bu eklentiyi şiddetle tavsiye ederim.

Fiyat: Ücretsiz | Premium: 89 $

WP Güvenlik Denetim Günlüğü Pro’yu edinin

2. Basit Tarihçe

Basit Tarih WordPress kullanıcı etkinliğini izlemek için harika bir eklentidir. Bu eklenti, web sitenizde yapılan tüm değişiklikleri izler ve doğrudan WordPress kontrol panelinizde gösterilir. Bir yayını veya sayfayı kimin eklediğini, güncellediğini veya sildiğini, yorumları düzenlediğini, bir kullanıcı oturum açıp oturumu kapattığında kullanıcının oturum açmaya çalıştığını, ancak başarısız olduğunu ve çok daha fazlasını görün.

Basit Tarih

Basit Geçmişi yükledikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar> Basit Tarih ve eklentiyi yapılandırın.

Ayar sayfasından gösteri geçmişini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz kontrol panelinde yanı sıra kontrol paneli menüsünün altındaki bir sayfada. Burası, tüm kullanıcıların etkinliklerini görebileceğiniz yerdir..

Basit Geçmiş Ayarları

Geçmişi izlemek için RSS beslemesini de etkinleştirebilirsiniz. Bu, geçmiş sayfasını diğer kullanıcılardan gizlemenize olanak tanır.

Varsayılan olarak, eklenti verileri otomatik olarak 60 gün boyunca saklar, ancak şimdi şimdi temizlemeyi tıklatarak geçmişi istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Bu eklentiyi ayarladıktan sonra WordPress kontrol panelinize geri dönün. Oradan, kullanıcı etkinliğini görüntüleyebilirsiniz .. Web sitenizdeki etkinliğini görmek için belirli bir kullanıcıyı da arayabilirsiniz..

Fiyat: Ücretsiz

Basit Geçmiş Eklentisini İndirin

3. Etkinlik Günlüğü Pojo tarafından

Etkinlik Günlüğü by Pojo, site etkinliğinizi izlemek için tamamen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Birisi sitenizi hacklemeye çalışıyorsa, bir yayının ne zaman yayınlandığını ve web sitenizde gerçekleşen diğer şeyleri kimin giriş yaptığını görebilirsiniz.

Etkinlik Günlüğü

Bu eklenti ile ilgili iyi bir şey, herhangi bir kurulum işlemi gerektirmemesidir. Kutudan çıkar çıkmaz çalışır.

Varsayılan olarak eklenti, günlükleri 30 gün boyunca saklar, ancak eklenti ayarlarından saati değiştirebilirsiniz. Veritabanını sıfırlama veritabanına tıklayarak da silebilirsiniz.

Bildirimler ayarlarından, bildirimlerin belirli koşullarla başarılı bir şekilde eşleşmesi üzerine gönderilmesi için özel bildirim etkinlikleri de oluşturabilirsiniz. Burada ayrıca e-posta bildirimini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir ve özel bir mesaj ayarlayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Etkinlik Günlüğü Eklentisini İndir

4. Kullanıcı Etkinlik Günlüğü

Kullanıcı Etkinlik Günlüğü site etkinliklerini izlemek için harika bir eklentidir. Ücretsiz sürüm eklentisi, WordPress çekirdek güncellemeleri, yayın ve sayfa güncellemeleri, etiket değişiklikleri, eklenti etkinleştirildi ve devre dışı bırakıldı, tema etkinleştirildi ve devre dışı bırakıldı, kullanıcının sitenizdeki etkinliği ve çok daha fazlası gibi tüm kullanıcıların etkinliklerini gösterecek birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Ayrıca, belirli bir kullanıcı sitenize giriş yaptığında e-posta bildirimi alırsınız. 

Kullanıcı Etkinliği Günlüğü Ücretsiz

Ancak, ücretsiz sürüm eklentisinin sınırlı özellikleri vardır, ancak premium sürüme yükselterek bunların kilidini açabilirsiniz..

Premium sürüm eklentisi ile birden çok blog yazarınızın aktivitelerini izleyebilir, giriş yapan ve IP adresiyle kimin ne zaman olduğunu takip edebilir, başarılı / başarısız giriş / çıkış girişimlerini görüntüleyebilir, giriş sayfanızı hangi IP adreslerini hedeflediğini takip edebilirsiniz vb..

Pojo eklentisi Aktivite Günlüğü gibi, ek kurulum gerektirmez. Etkinlik günlüğünü saklamak için maksimum gün sayısını ayarlayabilirsiniz ve artık başlayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz | Premium: 69 TL

Kullanıcı Etkinliği Günlüğü Ücretsiz Sürümünü İndirin | Kullanıcı Etkinliği Günlüğü Pro’yu Edinin 

5. Akış

Akış çok hafif bir WordPress kullanıcı etkinliği izleme eklentisidir. Bu eklenti, Akış seçeneğinde tüm kullanıcıların etkinliklerini görüntüler ve geçmiş günlüğünü kullanıcıya, role, bağlama, eyleme veya IP adreslerine göre filtreleyebilirsiniz.

Akış

Stream, normal WordPress kurulumlarını destekler ve ileri düzey bir kullanıcıysanız, tüm kullanıcı etkinliği kayıtlarını görüntülemek için WordPress çok sahalı bir ağda kullanabilirsiniz.

Ayrıca, aşağıdaki gibi popüler eklentiler için yerleşik izleme entegrasyonlarına sahiptir:

 • Gelişmiş özel alanlar
 • bbPress
 • Jetpack
 • Yerçekimi Formları
 • WooCommerce
 • WordPress SEO by Yoast
 • BuddyPress
 • Kullanıcı Değiştirme
 • Kolay Dijital İndirme

Etkinlik akışınızı CSV veya JSON dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca WP-CLI komutu ile etkinlik günlüklerinizi sorgulamanızı sağlar.

Fiyat: Ücretsiz

Akış Eklentisini İndirin

Paketleme

Bir güvenlik denetim günlüğü eklentisi yüklemek, sitenizde neler olduğu hakkında size yararlı bilgiler verir.

Blogunuzda tek yazarsanız buna ihtiyacınız olmayabilir, ancak çok kullanıcılı bir WordPress sitesi çalıştırıyorsanız, bir kullanıcının sitenizi hacklemeye çalışıp çalışmadığını görmek için tüm kullanıcıların etkinliklerini izlemeniz gerekir. sitenizde bir değişiklik yapıldığında. Bu şekilde WordPress güvenliğinizi sertleştirebilirsiniz.

Bu makalede, WordPress için hem ücretsiz hem de premium kullanıcı etkinliği izleme eklentilerini tartıştım.

Birkaç kullanıcıyla küçük bir blog çalıştırırsanız, basit geçmiş veya etkinlik günlüğü gibi ücretsiz bir eklenti ile başlayabilirsiniz, ancak daha büyük veya iş web siteniz varsa, WP Güvenlik Denetim Günlüğü Pro gibi premium sürümü satın alabilirsiniz. daha gelişmiş özellikler edinin ve hatta kullanıcı etkinliklerini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

İlgili Makaleler,

 • WordPress Kullanıcı Rolleri ve Yetenekleri için Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress Girişinizi Şifre Korumak (wp-login.php) Sayfası
 • WordPress’te Oturum Açma Limiti Deneme Girişleri
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector