5 nejlepších pluginů pro sledování aktivity uživatelů ve WordPressu

Pokud provozujete web WordPress pro více uživatelů, pravděpodobně najdete způsob, jak sledovat aktivitu uživatelů na vašem webu WordPress. To pomáhá pochopit, co se děje na vašem webu, například když se uživatel přihlásil, jaké jsou jeho aktivity po vstupu na váš web, pokud editor provedl nějaké změny ve vašem příspěvku nebo stránce, a co je nejdůležitější, pokud se uživatel pokouší brutální násilný útok na vašem webu atd. 


Ve výchozím nastavení neexistuje žádný způsob, jak sledovat aktivitu uživatelů ve WordPressu. Naštěstí existuje několik pluginů, které vám pomohou sledovat aktivitu uživatelů ve WordPressu.

V tomto článku budu sdílet 5 nejlepších pluginů WordPress ke sledování aktivity uživatelů na vašem webu WordPress.

Sledovat aktivitu uživatele PNG

Proč byste měli sledovat aktivitu uživatelů ve WordPressu??

Provozování stránek WordPress pro více uživatelů je snadné, ale pozor na uživatele není. Svým uživatelům důvěřujete a dáváte jim přístup na váš web, aby dělali určité věci. Ale kdo ví, uživatel se může pokusit využít váš web. 

Kromě bezpečnostních výhod však existuje mnoho dalších výhod použití zásuvného modulu protokolu protokolu zabezpečení.

Pokud ostatním uživatelům povolíte upravit nastavení webu nebo aktualizovat pluginy a motivy, mohou při změně něco způsobit problém, pak uvidíte, co se změnilo, a můžete je naučit, jak tuto funkci správně používat..

Pokud editor provedl nějaké změny v příspěvku bez vašeho svolení, můžete vidět, jaké byly změny provedené editorem a můžete jej vrátit zpět.

Další skvělá věc, která se týká pluginu protokolu auditu zabezpečení, je, že vám okamžitě pošle e-mailové oznámení o určitých událostech.

Nejlepší pluginy pro sledování aktivity uživatelů pro WordPress

K dispozici je mnoho doplňků pro sledování aktivity uživatelů. Ale pro tento článek budu používat Doplněk protokolu protokolu zabezpečení WP a také ukázat další alternativy.

1. Protokol auditu zabezpečení WP

Protokol auditu zabezpečení WP je nejkomplexnější plugin protokolu aktivity WordPress, který sleduje vše, co se děje na vašem webu WordPress.

Umožní vám seznámit se s veškerými akcemi uživatelů, které na vašem webu dělají, snadno odhalí podezřelé aktivity uživatele a okamžitě vám pošle e-mail o problému. Poté se můžete přihlásit k administrátorskému panelu WordPress a zkontrolovat, co se pokazilo. 

Události protokolu auditu

Na rozdíl od jiných modulů plug-in protokolu auditu zabezpečení vám to neříká pouze to, že příspěvek, profil nebo objekt byl aktualizován, ale také vám řekne, jak se změnila adresa URL příspěvku, datum, kategorie, obsah, stav, vlastní pole atd. Stejně jako u uživatelských profilů vám řekne, zda byl změněn e-mail, heslo, jméno, zobrazované jméno, role nebo cokoli jiného.

Nejlepší na tomto pluginu je, že můžete zkontrolovat, kdo je přihlášen na váš web a co dělají v reálném čase. Pokud najdete něco podezřelého, můžete vynutit odhlášení každého uživatele pouhým kliknutím.

Tento plugin je freemium. Doplněk prémiové verze však obsahuje další funkce, které vám pomohou sledovat činnosti vašich uživatelů. Zde jsou některé klíčové funkce protokolu WP Security Audit Log:

 • Úplný protokol auditu
 • Podívejte se, kdo je přihlášen a co dělají v reálném čase
 • Okamžitě informujte e-mailem o všech změnách
 • Odhlaste každého uživatele jediným kliknutím
 • Vytvářejte zprávy HTML a CSV
 • a mnohem víc…

Nastavení protokolu auditu zabezpečení WP

Nejprve nainstalujte a aktivujte plugin protokolu protokolu WP Security Audit. Po aktivaci tohoto pluginu vás požádá o spuštění průvodce nastavením pro konfiguraci pluginu. Doporučuji nakonfigurovat plugin pomocí průvodce nastavením.

Průvodce nastavením protokolu zabezpečení WP

 • Podrobnosti protokolu

V prvním kroku musíte vybrat, jakou úroveň podrobností protokolu aktivit chcete dostávat. Pokud si nepřejete podrobně protokolovat činnosti, můžete si vybrat Základní nebo vyberte Geek možnost, pokud chcete všechny protokoly aktivit podrobně.

Podrobnosti protokolu zabezpečení WP

Klepnutím na tlačítko Další zobrazíte další možnost.

 • Zachování protokolu

Zde si můžete vybrat, jak dlouho chcete uchovat data pro plugin protokolu aktivit. Doporučuji vybrat 6 měsíců, protože plugin ukládá data do databáze WordPress, takže velikost vaší databáze poroste a zabere více místa na disku.

Nepropadejte panice. Po dokončení průvodce nastavením můžete změnit dobu uchování protokolu auditu na 1 měsíc Protokol auditu> Nastavení> Protokol činnosti. Nyní přejdeme k dalšímu kroku.

Opakování protokolu zabezpečení WP

 • Přístup

Ve výchozím nastavení mají uživatelé s rolí správce přístup k zásuvnému modulu. Odtud můžete ostatním uživatelům povolit přístup k protokolu pluginů.

Pokud nechcete, aby k zásuvnému modulu přistupoval žádný jiný uživatel, můžete tuto možnost přeskočit kliknutím na ikonu další knoflík.

Přístup k protokolu zabezpečení WP

 • Vyloučit objekty

Pokud chcete z protokolu vyloučit konkrétní uživatele, roli nebo IP adresu, můžete je zadat zadáním jejich podrobností níže. Doporučuji tuto možnost přeskočit.

Protokol auditu zabezpečení WP je vyloučen

Po dokončení nastavení pluginu můžete také změnit stávající nastavení, která jste provedli dříve.

Jednoduše jděte na Protokol auditu> Nastavení a můžete nakonfigurovat možnosti, jako například jak dlouho chcete data protokolu uchovávat, přidat upozornění uživatele na přihlašovací stránku WordPress, zobrazit přihlášené aktivity uživatele v reálném čase atd..

Plugin můžete také skrýt ze seznamu nainstalovaných pluginů. Toto je velmi výhodná možnost, pokud nechcete svým uživatelům prozradit, že používáte tento druh pluginu.

Na cestě můžete konfigurovat další možnosti.

Protokol činnosti auditu

Prohlížeč protokolu auditu

Po dokončení konfigurace pluginu klikněte na Prohlížeč protokolu auditu vidět aktivity uživatelů.

Pro účely testování můžete vytvořit nebo upravit svůj příspěvek nebo provést jakékoli změny na svém webu a zkontrolovat, zda plugin nefunguje. Zde je příklad níže.

Prohlížeč protokolu auditu

Jak můžete vidět z výše uvedeného snímku obrazovky, plugin sleduje vše, co se děje na vašem webu. Pokud provozujete web WordPress pro více uživatelů, pak vám tento plugin velmi doporučuji.

Cena: Zdarma | Prémium: 89 $

Získejte protokol WP Security Audit Log Pro

2. Jednoduchá historie

Jednoduchá historie je další skvělý plugin pro sledování aktivity uživatelů WordPress. Tento plugin sleduje všechny nedávné změny, které jsou provedeny na vašem webu, a zobrazuje se přímo na hlavním panelu WordPress. Ukazuje, kdo přidal, aktualizoval nebo odstranil příspěvek nebo stránku, kdo upravil komentáře, když se uživatel přihlásil a odhlásil, uvidí, kdy se uživatel pokusil přihlásit, ale nezdařil se a mnohem více.

Jednoduchá historie

Po instalaci Simple History přejděte na Nastavení> Jednoduchá historie a nakonfigurujte plugin.

Na stránce nastavení můžete povolit nebo zakázat historii zobrazení na palubní desce stejně jako na stránce pod nabídkou na hlavním panelu. Zde můžete vidět všechny aktivity uživatelů.

Jednoduché nastavení historie

Můžete také povolit RSS kanál pro sledování historie. To vám umožní skrýt stránku historie před ostatními uživateli.

Ve výchozím nastavení plugin automaticky ukládá data po dobu 60 dnů, ale můžete také vymazat historii kdykoli kliknutím na vymazat protokol.

Po nastavení tohoto pluginu přejděte zpět na hlavní panel WordPress. Odtud si můžete prohlédnout aktivitu uživatele. Můžete také vyhledat konkrétního uživatele, aby viděl jeho aktivitu na celém svém webu.

Cena: Zdarma

Stáhnout Simple History Plugin

3. Protokol činnosti od Pojo

Protokol činnosti od Pojo je zcela zdarma WordPress plugin pro sledování aktivity na vašem webu. Můžete vidět, kdo je přihlášen, pokud se někdo pokouší hacknout váš web, kdy byl příspěvek publikován, a další věci, které se dějí na vašem webu.

Protokol činnosti

Dobrá věc na tomto pluginu je, že nevyžaduje žádný proces nastavení. Funguje to mimo krabici.

Ve výchozím nastavení plugin uchovává protokoly po dobu 30 dnů, ale můžete změnit čas z nastavení pluginu. Aktivity protokolu můžete také smazat kliknutím na resetovací databázi.

Z nastavení oznámení můžete také vytvořit vlastní události upozornění, takže oznámení budou zasílána po úspěšném splnění určitých podmínek. Zde také můžete povolit nebo zakázat e-mailové upozornění a nastavit vlastní zprávu.

Cena: Zdarma

Stáhnout zásuvný modul protokolu aktivit

4. Protokol činnosti uživatele

Protokol činnosti uživatele je další skvělý plugin pro monitorování aktivit na webu. Doplněk bezplatné verze obsahuje mnoho užitečných funkcí, které vám ukážou aktivity všech uživatelů, jako jsou základní aktualizace WordPress, aktualizace příspěvků a stránek, změny značek, aktivace a deaktivace pluginů, aktivace a deaktivace motivů, aktivita uživatelů na vašem webu a mnoho dalšího. Když se konkrétní uživatel přihlásí na váš web, obdržíte e-mailové upozornění. 

Protokol činnosti uživatele zdarma

Doplněk bezplatné verze má však omezené funkce, ale můžete je odemknout upgradem na prémiovou verzi.

S prémiovou verzí pluginu můžete sledovat aktivity více autorů blogu, sledovat, kdo se přihlásil a kdy s IP adresou, zobrazit úspěšné / neúspěšné pokusy o přihlášení / odhlášení, sledovat, které IP adresy cílí na vaši přihlašovací stránku atd..

Podobně jako Activity Log by Pojo plugin nevyžaduje žádné další nastavení. Stačí si nastavit maximální počet dní pro uložení protokolu aktivit a je dobré jít.

Cena: Zdarma | Prémium: 69 $

Stáhněte si bezplatnou verzi protokolu činnosti uživatele | Získejte protokol aktivity uživatelů Pro 

5. Stream

Proud je velmi lehký plugin pro sledování aktivity uživatelů WordPress. Tento plugin zobrazuje aktivity všech uživatelů v možnosti Stream a vy můžete filtrovat protokol historie podle uživatele, role, kontextu, akce nebo IP adresy.

Proud

Stream podporuje běžné instalace WordPressu a pokud jste pokročilý uživatel, můžete jej použít v multisite síti WordPress k zobrazení všech záznamů o činnosti uživatelů.

Má také vestavěné integrace sledování pro populární pluginy jako:

 • Pokročilá vlastní pole
 • bbPress
 • Raketový batoh
 • Gravitační formuláře
 • WooCommerce
 • WordPress SEO od Yoast
 • BuddyPress
 • Přepínání uživatelů
 • Snadné digitální stahování

Můžete exportovat svůj proud aktivit jako soubor CSV nebo JSON. Umožňuje také dotazovat vaše protokoly aktivit pomocí příkazu WP-CLI.

Cena: Zdarma

Stáhněte si Stream Plugin

Zabalení

Nainstalováním pluginu protokolu auditu zabezpečení získáte užitečné informace o tom, co se děje na vašem webu.

Pokud jste ve svém blogu jediným autorem, možná to nebudete potřebovat, ale pokud provozujete web WordPress pro více uživatelů, musíte sledovat aktivity všech uživatelů, abyste zjistili, zda se uživatel snaží hacknout váš web, kdo a když provedete změnu na vašem webu. Tímto způsobem můžete zvýšit zabezpečení WordPress.

V tomto článku jsem hovořil o bezplatných i prémiových doplňcích pro sledování aktivity uživatelů pro WordPress.

Pokud provozujete malý blog s několika uživateli, můžete začít s bezplatným pluginem, jako je jednoduchá historie nebo protokol aktivity, ale pokud máte větší nebo obchodní web, můžete si koupit prémiovou verzi, jako je WP Security Audit Log Pro, kde budete získejte pokročilejší funkce a dokonce můžete vidět aktivity uživatelů v reálném čase.

Související články,

 • Průvodce pro začátečníky k uživatelským rolím a schopnostem WordPress
 • Jak heslem chránit své přihlašovací jméno WordPress (wp-login.php)
 • Jak se přihlásit pokus o omezení v WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map