11 jednoduchých spôsobov, ako zvýšiť mieru prekliknutia (v SEO) vylepšením úryvkov, aby vynikli vo výsledkoch vyhľadávania Google

Úryvky vyhľadávacieho nástroja sú v popredí vášho SEO.


Čokoľvek, čo môžete urobiť, aby ste ich vynikli, zvýši mieru prekliknutia a zvýši návštevnosť SEO. Existuje veľa spôsobov, ako ich vylepšiť (niektoré menej zrejmé ako iné).

Ukážem vám, ako sa predstaviť v schránke spoločnosti Google (Odporúčané úryvky), pridajte úryvky, Stránky AMP, a zobrazte dátum zverejnenia príspevku na blogu, aby obsah vyzeral novšie. Ak chcete výrazne zvýšiť mieru prekliknutia, ktorú je možné merať v službe Search Console Google, mali by ste vykonať všetkých 11 krokov analytika vyhľadávania a na zistenie nízkeho obsahu MP.

Google používa mieru prekliknutia (MP) ako faktor hodnotenia môžete tak vylepšiť svoje skutočné hodnotenie. Tam boli početné štúdie podporujúce to. Dôrazne odporúčame identifikovať obsah MP s nižšou výkonnosťou a prepísať vaše SEO tituly + meta popisy v hromadnom editore Yoast, čo je krok 1. Komentár, ak máte nejaké otázky – oplatí sa to urobiť čas!

Stručný prehľad niekoľkých vecí, ktoré si prečítam …

Miera prekliknutia

1. Identifikujte nízky obsah MP

Prejdite do konzoly Google Search Console Prehľad služby Analytics pre vyhľadávanie a zapnite filter MP. Vyhľadajte stránky s vysokou pozíciou (hodnotením), ale nízkou MP – to znamená, že aj keď je stránka na vysokej úrovni, nikto neklikne na váš úryvok. Vylepšenie týchto úryvkov môže ľahko viesť k väčšej premávke. Ak ste nedávno nastavili službu Search Console (pomocou služby Yoast), počkajte niekoľko týždňov, aby ste mali dostatok údajov.

Click-through-rates-search-Console

Vylepšenia HTML
Môžete tiež použiť Konzolu vyhľadávania Google Vylepšenia HTML nájsť názvy SEO a meta popisy, ktoré sú príliš krátke, dlhé a či máte duplikáty. Určite ich opravte.

HTML Zlepšenie

Prečo ľudia neklikajú?

 • Má stránka / príspevok vysoké hodnotenie?
 • Zodpovedá vášmu obsahu ich dopytu?
 • Je váš obsah lepší ako najlepšie výsledky?
 • Zobrazuje príspevok zastaraný dátum uverejnenia?
 • Vedie váš titul SEO pre vaše ľudí k kliknutiu?
 • Zaujíma váš popis metaznačiek ľudí, aby na ne klikli?
 • Môžete pridať početné úryvky a zobraziť tak ďalšie informácie, ako sú napríklad recenzie hviezd?

2. Vylepšite SEO tituly / popisy metadat v hromadnom editore Yoast

Choďte do Yoast > SEO > náradie > Hromadný editor. Tu môžete hromadne upravovať SEO tituly + meta popisy bez toho, aby ste prechádzali jednotlivé stránky. Ich prepísanie tak, aby zneli krajšie, je doslova jedným z najjednoduchších spôsobov zvýšenia MP. Vylepšenia HTML môžete opraviť aj tu (z Vyhľadávacej konzoly). Hromadný editor nezobrazuje kľúčové slovo zamerané na zameranie stránky alebo nemá „stĺpec dĺžky“, ktorý vám ukáže, či je váš názov / meta popis SEO príliš krátky alebo dlhý … nezabudnite na to.

Váš hromadný editor

3. Vytvárajte perfektný titul SEO (vo vás)

Tu je návod, ako píšem väčšinu titulkov …

 1. Prieskum 1 primárneho kľúčového slova
 2. Preskúmajte 1 sekundárne kľúčové slovo
 3. Vyrobte titulok, ktorý obsahuje prvky oboch, a fotografie znie dobre
 4. Google svoje kľúčové slovo a uveďte, čo odlišuje váš obsah

Chcel (-a) by som hľadať kľúčové slová súvisiace s balíkom „WordPress Theme Packs“, pretože ľudia, ktorí to hľadajú, sú pravdepodobne ochotní zahodiť 400 dolárov a ako affiliate partner by som z predaja dostal približne 125 dolárov..

Krok 1: Preskúmajte primárne kľúčové slovo…

Sekundárne kľúčové slová

Krok 2: Preskúmajte sekundárne kľúčové slovo, ktoré je blízko vášho primárneho (synonymum)…

Kľúčové slovo pre sekundárne zameranie

Krok 3: Vytvorte nadpis, ktorý obsahuje obidva, ale stále znie pekne. Nemusíte vždy obsahovať obe kľúčové slová ako presné zhody, inak zistíte, že meníte nadpis na zoznam kľúčových slov, ktorý vyzerá ako spam a má nízku mieru prekliknutia. Skúste použiť čiastočné zhody…

titulok

Dobrý nadpis > Kľúčové slová – nemusíte vždy zacieliť na 2 kľúčové slová … niekedy je lepšie zacieliť na 1 kľúčové slovo a písanie kreatívneho nadpisu je lepšou možnosťou. Hlavné je, aby ste spoločnosti Google zadali vaše kľúčové slovo a opýtali sa, prečo by ľudia mali kliknúť na váš odkaz, a nie na ostatných. Môžete zahrnúť skutočnosť, že váš sprievodca použil video, infographic alebo veľa ľudí?

Niektoré z mojich úryvkov s najvyššou MP …

High-Click-Through-Rate-úryvok

Všimnite si, ako môj nadpis pre W3 Total Cache zahŕňa 2018 (pretože ľudia hľadajú najnovšie nastavenia doplnkov A A pretože „W3 Total Cache Settings 2018“ je kľúčové slovo, ktoré sa zobrazuje v službe Automatické dopĺňanie Google) a ako ho používa viac ako 100 000 ľudia? Zmenil som to len nedávno a tento príspevok má teraz 57% MP!

Click-through-Ceny

Tento úryvok sa nazýva úryvok, ktorý pokryje v kroku 9…

High-CTR-Najlepší-fragmentov

High-CTR-fragmentov

High-CTR-Page-Google-fragmentov

High-CTR-Search-Engine-fragmentov

4. Craft The Perfect Meta Description

Toto je vaša šanca povedať ľuďom, PREČO by mali kliknúť na váš odkaz a nikto iný. Tu hovorím, že mám vopred nakonfigurovaný zips svojich nastavení, ktoré môžu importovať na svoje stránky. Malé veci, ako je táto, pomáhajú. Meta popisy môžete upravovať v editori úryvkov Yoast alebo v hromadný editor.

Popisy metaúdajov

Tipy na písanie meta popisov

 • Lákajte ľudí, aby klikli na váš odkaz (situačný k téme)
 • Zahrňte svoje kľúčové slovo a v ideálnom prípade čiastočnú zhodu sekundárneho kľúčového slova
 • Dĺžka by mala byť medzi 150 – 160 znakmi (panel by mal byť zelený)

5. Zahrňte dátumy do svojich úryvkov

Zahrnutím dátumu (roku) do názvu SEO + meta opisu článkov citlivých na čas môžete umiestniť vyššie kľúčové slová pre dátum a zvýšiť MP, pretože ľudia vidia, že váš tutoriál je aktuálny.

Najprv zistite, či ľudia hľadajú kľúčové slová s dátumom …

Časovo citlivé kľúčové slová

Potom zadajte do svojho SEO názvu dátum (rok) + popis meta…

Dátumy v tituloch SEO

6. Pridajte bohaté úryvky

Pravdepodobne ste ich videli pre recenzie, recepty a ďalšie podporované typy údajov

Hviezdy preskúmania štruktúrovaných údajov

Existujú 3 základné spôsoby, ako to urobiť:

Pri písaní recenzií používam útržky WP Rich, tu je príklad, ako vyzerajú …

WP-bohatý-úryvky-for-WordPress

Na mojom webe vidíte porovnanie Wipp Rich Snippets vs. All In One Schema Výukový program s úryvkami z formátu WordPress ale určite by som použil útržky WP Rich, ak máte pridruženú stránku alebo stránku s receptami, kde sú kľúčovou súčasťou vášho SEO. Vidíš moje SiteGround GrowBig hodnotenie Ak chcete zobraziť ukážku úryvkov WP Rich, ktoré obsahujú viac nastavení, možnosti označenia a tony add-ons (tento a krajší dizajn sú hlavnými výhodami tohto doplnku).

7. Pridajte dátumy publikovania do blogových príspevkov

Pridaním dátumov do úryvkov bude váš obsah vyzerať nový a zvyšuje mieru prekliknutia …

Dátum vydania

V nastaveniach Yoast povoľte v ukážke úryvkov v časti SEO „dátum v ukážke úryvkov“ > Vzhľad vyhľadávania > Typy obsahu. Mám to povolené iba pre príspevky, pretože sú časovo citlivejšie ako stránky.

Dátum v ukážke úryvku

Teraz nájdite v blogu časť s metadatami vstupu (časť, ktorá sa zobrazuje na samom vrchole príspevkov), ktorá je pre mňa v Jednoduché úpravy Genesis nastavenie. Budete chcieť pridať príspevok pozmenený po …

Vstup Meta

Takto to vyzerá …

Dátum zmeny príspevku

Znova publikovať obsah – teraz, keď sú v úryvkoch dátumy, môžete dátum zverejnenia obnoviť na aktuálny deň úpravou príspevku a kliknutím na tlačidlo aktualizácie. Áno, môžete prejsť VŠETKÝMI príspevkami a pokračovať v tom. Len to nezneužívajte, snažím sa to robiť iba v prípade aktualizácie.

Aktualizujte príspevok WordPress

8. Pridajte stránky AMP

AMP (zrýchlené mobilné stránky) sú projektom Google, vďaka ktorému sa vaše mobilné stránky načítavajú rýchlejšie a zároveň pridávajú túto peknú známku AMP vedľa svojich úryvkov z mobilných zariadení. Tým sa nielen zvýši miera prekliknutia, ale tiež sa zlepší rýchlosť mobilných zariadení a prípadne aj vaše SEO / konverzie. Pridanie stránok AMP ovplyvní vzhľad vašej mobilnej stránky, takže vám odporúčam vyskúšať ju. Ak sa vám nepáči, môžete odinštalovať doplnky a vrátiť sa späť na svoje staré mobilné stránky, ktoré nie sú AMP..

Zrýchlené mobilné stránky

Váš AMP

Pridanie stránok AMP do WordPress

 • Nainštalujte AMP plugin (pridá aktuálne stránky AMP)
 • Nainštalujte Lepidlo pre váš vkus & AMP (umožňuje vám prispôsobiť vzhľad)
 • Pridajte / amp / na ľubovoľnú stránku, aby ste videli, ako to vyzerá a uistite sa, že funguje
 • Prejdite do ponuky Nastavenia → AMP a zmeňte vzhľad a povoľte vlastné typy príspevkov
 • Nezabudnite vyladiť svoj odporúčaný obrázok v hornej časti stránky (pozri Sprievodca Yoastom)

Oprava chýb AMP
Uistite sa, že nemáte Chyby AMP vo Vyhľadávacej konzole alebo sa vaša pečiatka AMP na týchto stránkach nezobrazí. Chyby sú zvyčajne spôsobené staršími doplnkami, ktoré nie sú kompatibilné s AMP, napríklad AMP nepodporuje JavaScript – preto doplnky, ktoré vkladajú značky skriptov, spôsobia chyby.

Konzola Google Accelerated Mobile Pages Google Search Console

9. Získajte odporúčané úryvky spoločnosti Google

Ak máte obsah, ktorý rýchlo odpovedá na otázku v odseku, zozname alebo formáte tabuľky, spoločnosť Google vás môže odmeniť znakom Odporúčaný útržok. Google nakoniec rozhodne, kto a čo sa zobrazí vo vybranom útržku, ale vynesie odpoveď z ktoréhokoľvek výsledku na prvej stránke. Môžete to ovplyvniť zacielením na „kľúčové slová s otázkami“ a vytvorením presného, ​​autorizovaného a štruktúrovaného obsahu, ktorý je usporiadaný s obsahom a podnadpismi, ako je opísané v kroku 10..

Odporúčané úryvky

Ak chcete tieto útržky, určite by som si pozrel video Randa Fishkina …

Existujú 3 typy odporúčaných úryvkov:

 • Odseky (asi 63% odpovedí)
 • Zoznamy (asi 19% odpovedí)
 • Tabuľky (asi 16% odpovedí)

Tipy na získanie hlavných úryvkov:

 • Zacielenie na otázky, ktoré už majú pole odpovede (ale majú zlú prácu)
 • Identifikujte kľúčové slová otázok (Prieskumník kľúčových slov má filter odpovedí)
 • Buďte doslovne so svojimi kľúčovými slovami (napr. V názve použite presnú zhodu kľúčových slov)
 • Musíte byť na 1. stránke Google, aby ste sa zobrazili v poli s odpoveďami
 • Pomocou odkazov / odkazov sa uistite, že je váš obsah čo najpresnejší
 • Asi 15% otázok má odpovedací box, existuje veľa príležitostí

10. Získajte odkaz na odkazy pomocou štruktúrovaného obsahu TOC +

Prejsť na odkazy

Google znova rozhodne, kto ich získa. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je vytvoriť dlhý štruktúrovaný obsah pomocou obsah, ukotvené podnadpisy a usporiadajte svoj príspevok logickým spôsobom podľa témy. Keď hovorím dlhý obsah (alebo „autoritný obsah“), mám na mysli solídny článok, ktorý sa obvykle skladá z 3 000+ slov, s presným odkazom na odkazy.

Google hovorí takto ich získate…

… Zabezpečte, aby boli dlhé, viacriadkové stránky na vašom webe dobre štruktúrované a rozdelené do rôznych logických oddielov. Po druhé, uistite sa, že každá sekcia má priradenú kotvu s popisným názvom (t. J. Nielen „Sekcia 2.1“) a že vaša stránka zahŕňa „obsah“, ktorý odkazuje na jednotlivé kotvy… na výsledkoch sa vám nebude vždy zobrazovať – ​​iba ak si myslíme, že odkaz na sekciu by bol pre konkrétny dopyt veľmi užitočný.

Ako vytvoriť obsah s ukotvenými podnadpismi
Obsah HTML vyzerá takto …

HTML každého podokruhu by malo vyzerať takto …

položke One

podtitulok Two

podtitulok Three

Pri vytváraní dlhšieho obsahu by ste VŽDY mali zahrnúť TOC.

11. Použite popisné adresy URL

Ak majú vaše permalinky tento formát: http://www.sample.com/?p=123, musíte ich zmeniť tak, aby boli priaznivejšie pre SEO. Sú škaredé, zlé pre SEO a spôsobujú nízke miery prekliknutia. Odporúčam používať formát „post name“ vo WordPress v časti Settings > Permalinks …

Nastavenia trvalého odkazu pre meno

Niekoľko slov od Randa Fishkina o CTR a SEO

Skvelé video od Rand Fishkinovej o dopytoch a MP (najlepšie začať o 1:45) …

Súhrn videa

 • Google používa ako priemerný faktor „priemerný čas na webe“ a „mieru odchodov“
 • Priradenie kľúčového slova k vašej značke (StudioPress Genesis Themes) zvyšuje hodnotenie
 • Zacieľte kľúčové slová, ktoré prinesú ľuďom, ktorí pravdepodobne strávia na vašom webe veľa času

Do týchto návodov som vložil 110%, takže dúfam, že vám to pomôže. Ak máte akékoľvek otázky, myšlienky alebo potrebujete pomoc s mierou prekliknutia alebo SEO, zanechajte komentár a radi vám pomôžeme.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map