11 prostych sposobów na zwiększenie współczynnika klikalności (w SEO) poprzez ulepszenie fragmentów kodu, aby wyróżniały się w wynikach wyszukiwania Google

03.06.2020
SEO '11 prostych sposobów na zwiększenie współczynnika klikalności (w SEO) poprzez ulepszenie fragmentów kodu, aby wyróżniały się w wynikach wyszukiwania Google
0 12 мин.

Fragmenty wyszukiwarki to przoduje w SEO.


Wszystko, co możesz zrobić, aby je wyróżnić, zwiększy współczynniki klikalności i zwiększy ruch SEO. Istnieje wiele sposobów na ich ulepszenie (niektóre mniej oczywiste niż inne).

Pokażę ci, jak się wyróżnić w polu odpowiedzi Google (polecane fragmenty), dodaj fragmenty rozszerzone, Strony AMP, i wyświetl datę opublikowania posta na blogu, aby treść wyglądała na nowszą. Powinieneś wykonać wszystkie 11 kroków, jeśli chcesz znacznie zwiększyć współczynniki klikalności, które można zmierzyć w Google Search Console analityka wyszukiwania i do znajdowania niskiej zawartości CTR.

Google stosuje współczynniki klikalności (CTR) jako czynnik rankingowy może to również poprawić Twoje aktualne pozycje. Były liczne badania popierając to. Zdecydowanie polecam identyfikowanie treści o niższym CTR i przepisywanie tytułów SEO + metaopisów w zbiorczym edytorze Yoast, co jest krokiem 1. Komentuj, jeśli masz pytania – warto to zrobić!

Migawka kilku rzeczy, które omówię…

Wskaźniki klikalności

1. Zidentyfikuj niską zawartość CTR

Przejdź do Google Search Console Wyszukaj raport Analytics i włącz filtr CTR. Poszukaj stron z wysoką pozycją (ranking), ale niskim CTR – oznacza to, że nawet jeśli strona zajmuje wysoką pozycję, nikt nie klika twojego fragmentu. Ulepszenie tych fragmentów może z łatwością spowodować większy ruch. Jeśli niedawno skonfigurowałeś Search Console (używając Yoast), poczekaj kilka tygodni, aby mieć wystarczającą ilość danych.

Konsola wyszukiwania według stawek kliknięcia

Ulepszenia HTML
Możesz także użyć Google Search Console Ulepszenia HTML aby znaleźć tytuły SEO + opisy meta, które są zbyt krótkie, długie i czy masz duplikaty. Pamiętaj, aby je naprawić.

Ulepszenia HTML

Dlaczego ludzie nie klikają?

 • Czy strona / post zajmuje wysoką pozycję?
 • Czy twoja treść pasuje do ich zapytania??
 • Czy Twoje treści są lepsze niż najlepsze wyniki?
 • Czy post zawiera nieaktualną datę publikacji?
 • Czy Twój tytuł Yoast SEO zachęca ludzi do klikania??
 • Czy Twój metaopis Yoast zachęca ludzi do klikania??
 • Czy możesz dodać fragmenty rozszerzone, aby wyświetlać dodatkowe informacje, takie jak gwiazdy recenzji?

2. Popraw tytuły SEO / opisy meta w zbiorczym edytorze Yoast

Idź do Yoast > SEO > Przybory > Edytor zbiorczy. Tutaj możesz zbiorczo edytować tytuły SEO + opisy meta bez konieczności przeglądania poszczególnych stron. Przepisanie ich tak, aby brzmiały ładniej, jest dosłownie jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie CTR. Możesz także naprawić ulepszenia HTML tutaj (z Search Console). Edytor zbiorczy nie wyświetla słowa kluczowego fokusu na stronie ani nie ma „paska długości”, który informuje, czy tytuł / opis meta SEO jest za krótki, czy za długi… więc miej to na uwadze.

Yoast Bulk Editor

3. Craft the Perfect SEO Title (In Yoast)

Oto jak piszę większość nagłówków…

 1. Zbadaj 1 podstawowe słowo kluczowe
 2. Zbadaj 1 dodatkowe słowo kluczowe
 3. Stwórz nagłówek, który zawiera elementy obu, a kadry brzmią dobrze
 4. Google swoje słowo kluczowe i podaj, co wyróżnia Twoje treści

Chciałem uszeregować słowa kluczowe związane z „Pakietami motywów WordPress”, ponieważ osoby, które je wyszukują, prawdopodobnie zechcą upuścić 400 USD, a jako partner otrzymam około 125 USD ze sprzedaży.

Krok 1: Wyszukaj podstawowe słowo kluczowe…

Drugorzędne słowa kluczowe

Krok 2: Poszukaj drugiego słowa kluczowego, które będzie zbliżone do twojego podstawowego (synonim)…

Słowo kluczowe fokus wtórny

Krok 3: Stwórz nagłówek, który zawiera oba, ale nadal brzmi nieźle. NIE zawsze musisz podawać oba słowa kluczowe jako dokładne dopasowania, w przeciwnym razie zmienisz nagłówek w listę słów kluczowych, która wygląda na spam i powoduje niski CTR. Spróbuj użyć częściowych dopasowań…

Nagłówek

Dobry nagłówek > Słowa kluczowe – nie zawsze musisz kierować na 2 słowa kluczowe… czasem kierowanie na 1 słowo kluczowe i napisanie kreatywnego nagłówka jest lepszą opcją. Najważniejsze jest, aby Twoje słowo kluczowe było w Google i zapytało, dlaczego ludzie powinni kliknąć TWOJE łącze, a nie wszystkich innych. Czy możesz dołączyć fakt, że masz wideo, infografikę lub mnóstwo osób skorzystało z Twojego przewodnika?

Niektóre z moich najwyższych fragmentów CTR…

Fragment o wysokim współczynniku klikalności

Zwróć uwagę, że mój nagłówek mojej W3 Total Cache obejmuje 2018 (ponieważ ludzie szukają najnowszych ustawień wtyczek ORAZ dlatego, że „W3 Total Cache Settings 2018” to słowo kluczowe, które pojawia się w Google Autouzupełnianiu) i jak zostało użyte przez ponad 100 000 ludzie? Niedawno to zmieniłem i ten post ma teraz 57% CTR!

Współczynniki klikalności

Nazywa się to polecanym fragmentem, który omówię w kroku 9…

Fragment polecany o wysokim CTR

Snippet o wysokim CTR

High-CTR-Page-Google-Snippet

High-CTR-Search-Engine-Snippet

4. Wykonaj idealny opis meta

To Twoja szansa, by powiedzieć ludziom, DLACZEGO powinni kliknąć link, a nikogo innego. Tutaj mówię, że mam wstępnie skonfigurowany zip moich ustawień Yoast, które mogą zaimportować na swoją stronę. Małe rzeczy takie jak ta pomoc. Możesz edytować opisy meta w edytorze urywków Yoast lub w edytor zbiorczy.

Opisy Yoast Meta

Wskazówki dotyczące pisania opisów meta

 • Zachęć ludzi, aby kliknęli twój link (sytuacyjny do tematu)
 • Dołącz swoje słowo kluczowe, a najlepiej częściowe dopasowanie drugiego słowa kluczowego
 • Długość powinna wynosić od 150 do 160 znaków (pasek w Yoast powinien być zielony)

5. Uwzględnij daty we fragmentach

Umieszczając datę (rok) w tytule SEO + meta opis artykułów wrażliwych na czas, możesz poprawić pozycję słów kluczowych związanych z datą i zwiększyć CTR, ponieważ ludzie widzą, że Twój samouczek jest aktualny.

Najpierw dowiedz się, czy ludzie wyszukują słowa kluczowe związane z datą…

Wrażliwe na czas słowa kluczowe

Następnie podaj datę (rok) w tytule SEO + metaopis…

Daty w tytułach SEO

6. Dodaj fragmenty rozszerzone

Prawdopodobnie widziałeś je w recenzjach, przepisach i innych obsługiwane typy danych

Gwiazdy przeglądu danych strukturalnych

Istnieją 3 podstawowe sposoby na to:

Używam fragmentów rozszerzonych WP podczas pisania recenzji, oto przykład ich wyglądu …

wp-rich-snippets-for-wordpress

Na stronie możesz zobaczyć porównanie fragmentów rozszerzonych WP vs. Schemat All In One Samouczek fragmentów rozszerzonych WordPress ale zdecydowanie użyłbym fragmentów rozszerzonych WP, jeśli masz witrynę stowarzyszoną lub z przepisami, która stanowi kluczowy element Twojego SEO. Możesz zobaczyć moje Przegląd SiteGround GrowBig aby zobaczyć podgląd fragmentów rozszerzonych WP, który zawiera więcej ustawień, opcji znaczników i mnóstwo dodatki (ta i ładniejsza konstrukcja to główne zalety tej wtyczki).

7. Dodaj daty publikacji do postów na blogu

Dodanie dat do fragmentów sprawia, że ​​treść wygląda na nową i zwiększa współczynnik klikalności…

Data publikacji

W ustawieniach Yoast włącz opcję „data w podglądzie fragmentu” w obszarze SEO > Wygląd wyszukiwania > Typy treści Mam to włączone tylko dla postów, ponieważ są one bardziej wrażliwe na czas niż strony.

Data w podglądzie fragmentu

Teraz znajdź sekcję meta wpisu na swoim blogu (część, która pojawia się na samej górze postów), która dla mnie znajduje się w Genesis Simple Edits ustawienia. Chcesz dodać datę modyfikacji wpisu…

Wpis Meta

Tak to wygląda…

Data modyfikacji po wejściu

Opublikuj ponownie zawartość, aby wyglądać na nową – teraz, gdy daty są w Twoich fragmentach, możesz zresetować daty publikacji do bieżącego dnia, edytując post i klikając przycisk aktualizacji. Tak, możesz przeglądać WSZYSTKIE posty i nadal to robić. Po prostu nie nadużywaj tego, staram się to robić tylko podczas aktualizacji.

Zaktualizuj WordPress Post

8. Dodaj strony AMP

AMP (przyspieszone strony mobilne) to projekt Google, który sprawia, że ​​strony mobilne ładują się szybciej, jednocześnie dodając ładny znaczek AMP obok fragmentów mobilnych. To nie tylko zwiększy współczynniki klikalności, ale także poprawi szybkość mobilną i potencjalnie Twoje SEO / konwersje. Dodanie stron AMP wpływa na wygląd Twojej witryny mobilnej, więc sugeruję wypróbowanie jej, a jeśli ci się nie podoba, możesz odinstalować wtyczki i wrócić do starych, mobilnych stron innych niż AMP.

Przyspieszone strony mobilne

Yoast AMP

Dodawanie stron AMP w WordPress

 • Zainstaluj Wtyczka AMP (dodaje rzeczywiste strony AMP)
 • Zainstaluj Klej do Yoast & AMP (pozwala dostosować projekt)
 • Dodaj / amp / do dowolnej strony, aby zobaczyć, jak to wygląda i upewnić się, że działa
 • Przejdź do Ustawienia Yoast → AMP, aby zmienić projekt i włączyć niestandardowe typy postów
 • Upewnij się, że poprawiłeś swój polecany obraz na górze stron (zobacz samouczek Yoast)

Naprawianie błędów AMP
Upewnij się, że nie masz Błędy AMP w Search Console lub Twój znaczek AMP nie pojawią się na tych stronach. Błędy są zwykle powodowane przez starsze wtyczki, które nie są kompatybilne z AMP, na przykład AMP nie obsługuje JavaScript – więc wtyczki wstrzykujące tagi skryptu będą powodować błędy.

Przyspieszone strony mobilne Google Search Console

9. Pobierz polecane fragmenty Google

Jeśli masz treść, która szybko odpowiada na pytanie w formacie akapitu, listy lub tabeli, Google może wynagrodzić Cię opisywany fragment kodu. Google ostatecznie decyduje, kto i co pojawi się w polecanym fragmencie, ale wyciągnie odpowiedź z KAŻDEGO wyniku z pierwszej strony. Możesz na to wpłynąć, kierując reklamy na „słowa kluczowe pytań” i tworząc dokładne, autorytatywne, ustrukturyzowane treści, które są zorganizowane ze spisem treści i podtytułów, jak opisano w kroku 10.

Polecane fragmenty

Jeśli chcesz tych fragmentów, ZDECYDOWANIE obejrzałbym wideo Rana Fishkina…

Istnieją 3 rodzaje polecanych fragmentów:

 • Akapity (około 63% odpowiedzi)
 • Listy (około 19% odpowiedzi)
 • Tabele (około 16% odpowiedzi)

Wskazówki dotyczące uzyskiwania polecanych fragmentów:

 • Kieruj zapytania, które mają już pole odpowiedzi (ale wykonują kiepską robotę)
 • Zidentyfikuj słowa kluczowe pytania (Eksplorator słów kluczowych ma filtr odpowiedzi)
 • Bądź dosłowny ze swoimi słowami kluczowymi (np. Użyj dokładnego dopasowania słowa kluczowego w tytule)
 • Musisz być na pierwszej stronie Google, aby wyświetlić się w polu odpowiedzi
 • Upewnij się, że treść jest możliwie najdokładniejsza dzięki referencjom / linkom
 • Około 15% zapytań ma pole odpowiedzi, istnieje wiele możliwości

Przejdź do linków

Po raz kolejny Google ostatecznie określa, kto je otrzyma. Najlepsze, co możesz zrobić, to utworzyć długą, uporządkowaną zawartość za pomocą spis treści, zakotwiczone podtytuły i uporządkuj swój post w logiczny sposób, zgodnie z tematem. Kiedy mówię długą treść (lub „autorytatywną treść”), mam na myśli solidny artykuł zawierający zwykle ponad 3000 słów, z dokładnym odniesieniem do linków.

Google mówi oto jak je zdobyć…

… Upewnij się, że długie, wielotematyczne strony w Twojej witrynie są dobrze ustrukturyzowane i podzielone na odrębne logiczne sekcje. Po drugie, upewnij się, że każda sekcja ma powiązaną kotwicę z opisową nazwą (tj. Nie tylko „Sekcja 2.1”) i że Twoja strona zawiera „spis treści”, który prowadzi do poszczególnych kotwic… Nie zobaczysz tego cały czas w wynikach – tylko wtedy, gdy uważamy, że link do sekcji byłby bardzo przydatny w przypadku konkretnego zapytania.

Jak utworzyć spis treści z zakotwiczonymi podpozycjami
Spis treści HTML wygląda następująco…

Kod HTML każdego podtytułu powinien wyglądać następująco…

Podtytuł pierwszy

Podpozycja druga

Podpozycja trzecia

Podczas tworzenia dłuższych treści ZAWSZE należy uwzględnić spis treści.

11. Używaj opisowych adresów URL

Jeśli twoje linki bezpośrednie mają ten format: http://www.sample.com/?p=123, musisz je zmienić, aby były bardziej przyjazne SEO. Są brzydkie, szkodliwe dla SEO i powodują niskie współczynniki klikalności. Polecam użycie formatu „nazwa postu” w WordPress w Ustawieniach > Permalinki…

Ustawienia linku do nazwy posta

Kilka słów Randa Fishkina na temat CTR i SEO

Świetny film od Rand Fishkin na temat zapytań i CTR (najlepiej zacząć od 1:45)…

Podsumowanie wideo

 • Google stosuje „średni czas spędzany w witrynie” i „współczynnik odrzuceń” jako czynnik rankingowy
 • Dołączenie słowa kluczowego do marki (StudioPress Genesis Themes) zwiększa rankingi
 • Kieruj na słowa kluczowe, które przyciągają osoby, które prawdopodobnie spędzą dużo czasu w Twojej witrynie

Wkładam 110% w te samouczki, więc mam nadzieję, że okażą się pomocne. Jeśli masz pytania, przemyślenia lub potrzebujesz pomocy w zakresie współczynników klikalności lub SEO, zostaw komentarz, a chętnie pomogę.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector