19 dôvodov, prečo váš web nie je v službe Google na prvom mieste

03.06.2020
SEO '19 dôvodov, prečo váš web nie je v službe Google na prvom mieste
0 20 мин.

Prečo nie je vaše webové stránky hodnotené v Google?


Toto je zďaleka najbežnejšia otázka, ktorú dostávam pri vykonávaní auditov SEO.

Najčastejšie príčiny, ktoré webové stránky v Google nie sú hodnotené, sa zvyčajne týkajú výberu kľúčových slov, nadmerného dôrazu na používanie kľúčových slov (namiesto skutočného SEO na stránke), nedostatku podrobného obsahu o základných témach, zlých mierok prekliknutí, sankcií a v niektorých prípadoch nie optimalizácie pre vyhľadávanie na YouTube alebo miestne vyhľadávanie. Nasledovanie tejto príručky by malo pomôcť určiť problém.

Webové stránky nie sú hodnotené v sieti Google

1. Kľúčové slová sú príliš konkurencieschopné

Nie ste si istí, či ste vybrali správne kľúčové slová? Skúste to.

Krok 1: V službe Automatické dopĺňanie Google vyberte kľúčové slovo s dlhým chvostom.

Krok 2: Google kľúčové slovo a dozvedieť sa konkurenciu. Ak špičkové výsledky zahŕňajú silný obsah, autoritné webové stránky a majú oprávnenie na stránku s vysokou doménou a stránkou (ktoré môžete skontrolovať v prehliadači MozBar), môžete zvoliť iné kľúčové slovo. Ak nemáte šťastie s hodnotením všeobecných kľúčových slov, skúste ešte viac konkrétnejšie. Keď získate viac odkazov / zdieľaní na svoj web a zvýšite autoritu domény, môžete začať zacieľovať na konkurenčnejšie frázy.

Krok 3: Vyhnite sa Plánovači kľúčových slov Google a iným nástrojom navrhnutým pre PPC. Namiesto toho vyskúšajte prehliadač kľúčových slov Moz, kľúčové slová všade a ďalšie nástroje navrhnuté špeciálne pre SEO.

Konkurencia na kľúčové slová

3. Nedostatok návodov na hĺbku

To bol faktor č. 1, ktorý ma dostal od 300 do 2 500+ návštevníkov / deň približne za 1 rok.

Pretože som blog o WordPress SEO a optimalizácii rýchlosti, napísal som rozsiahle (3 000 a viac slovných) návody na tému Yoast, rýchlosť WordPress, výskum kľúčových slov, doplnky do vyrovnávacej pamäte, YouTube SEO, optimalizácia obrázkov, doplnky SEO, miestny SEO a ďalšie kľúčové témy, ktoré chce moje publikum učiť sa o.

Tieto návody tvoria asi 80% mojej prevádzky. 
Ak ste tieto základné návody (tzv. Základný obsah alebo stĺpový obsah) neurobili, mala by to byť vaša priorita číslo 1. Môže trvať niekoľko mesiacov, kým sa niektoré z týchto tutoriálov vydajú, ale návratnosť (v mojom prípade) bola obrovská a viedla k 6-ročnému príjmu pridruženého podniku. Stálo to za to!

4. Potrebujete obsah

Každý príspevok začínam obsahom.

Google hovorí:

Skontrolujte, či sú dlhé stránky s viacerými témami na vašom webe dobre štruktúrované a rozdelené do rôznych logických častí. Po druhé, uistite sa, že každá sekcia má priradenú kotvu s popisným názvom (t. J. Nielen „Sekcia 2.1“) a že vaša stránka obsahuje obsah, ktorý odkazuje na jednotlivé kotvy..

Namiesto použitia doplnku kódujte obsah v HTML (a navrhnite ho v CSS), ktorý vytvorí meno kotvy a umožní ľuďom odkazovať (a preskočiť) na konkrétne časti príspevku.

Šablóna obsahu:

5. Zle napísané SEO tituly + popisy meta

Všetci používatelia služby Google používajú kľúčové slovo vo svojom útržku – prečo by niekto klikol na váš výsledok?

 • Je váš príspevok aktuálnejší ako ostatní?
 • Máte špeciálne video, infographic, PDF alebo zip súbor?
 • Dokončili ste prípadovú štúdiu preukazujúcu pôvodný výskum?

Ak máte vo svojom príspevku niečo špeciálne, nezabudnite ho zahrnúť do svojho názvu SEO alebo do meta popisu. Napríklad úryvok z môjho tutoriálu W3 Total Cache spomína súbor zip, kde si ľudia môžu stiahnuť rovnaké nastavenie, aké používam, a nahrať ich priamo na svoj web (a používa ho 1/4 milióna ľudí). Bez ohľadu na to, kde sa dá dostať, spomeňte to na svoj úryvok.

Chytľavé tituly SEO

6. Prekračovanie limitov znakov spoločnosti Google

Názvy SEO by mali mať asi 50 – 60 znakov, meta popisy asi 150 – 160 znakov.

Ale niekedy, aj keď budete tieto limity dodržiavať, stále existuje šanca, že budú odrezaní. Konzola Google Search Console má v sekcii Vylepšenia HTML ukázať, ktoré útržky sú orezané, ale to vždy nefunguje. Preto by ste mali skontrolujte ich ručne.

Po zverejnení príspevku a jeho indexovaní spoločnosťou Google vždy skontrolujte, či je váš útržok orezaný. Ak sa tak stane, jeho skrátenie umožní príjemné prečítanie a viac ľudí klikne na vaše výsledky.

Odstrihnite úryvky

7. Pomalý čas odozvy servera

Skontroluj svoje doba odozvy servera v Google PageSpeed ​​Insights, ktoré by mali byť <200ms ako spoločnosť Google odporúča. Váš server (hosting) je faktorom číslo 1 v systéme Sprievodca optimalizáciou WordPress.

Znížte čas odozvy servera

Existuje veľa zlých informácií o hostovaní. Pripojte sa k niektorým skupinám Facebooku, ako je Hosting skupiny WordPress na Facebooku a skontrolujte, ktorí hostitelia boli v týchto prieskumoch verejnej mienky ohodnotení vysoko.

SiteGround (zdieľaný hosting) a Cloudways (cloud hosting) sú zvyčajne čísla 1 a 2. Je ich veľa ľudia, ktorí migrovali a uverejnili svoje zlepšené reakčné časy na Twitteri. Vyhnite sa službe Bluehost, HostGator, iPage a akémukoľvek hostiteľovi, ktorého vlastní EIG ktorý vlastní viac ako 60 rôznych hostingových spoločností a je známy pre pomalé servery. Migrácia na lokalitu SiteGround, Cloudways alebo KINŠTA môže výrazne zlepšiť časy odozvy servera, niekedy až o 7+ sekúnd. Urobte svoj výskum!

2019 Hosting Facebook Anketa

8. Nepoužíva sa útržky

Bohaté úryvky sa dajú použiť na recenzie, časté otázky, recepty a ďalšie typy údajov.

Ja osobne používam doplnok WP Review (pre recenzie) a plugin Structured Content (pre najčastejšie otázky).

Časté otázky možno pridať na ktorúkoľvek stránku alebo príspevok pomocou doplnku Štruktúrovaný obsah a potom pomocou neho pridať časté otázky. Odošlite svoju adresu URL Nástroj na kontrolu webových adries spoločnosti Google a odpovede na otázky sa vo výsledkoch vyhľadávania Google prejavia menej ako 5 minút. Vážne, 5 minút.

Môžete si pozrieť príklad môjho doplnku o úryvkoch z bohatého prehľadu WP Review na mojej kontrole SiteGround (v dolnej časti), ale je ho možné umiestniť kdekoľvek na tomto mieste pomocou skráteného kódu. Ak váš web v službe Google nemá vysoké hodnotenie, pridaním úryvkov môžete zvýšiť svoju MP a hodnotenie.

9. Chyby konzoly Google Search Console

Ak máte v Konzole Google Search Console veľa chýb, môže vás to presvedčiť o tom, prečo sa váš web nenachádza v službe Google..

Možno omylom indexujete značky, vaše SEO tituly sa odrezávajú alebo ste zmenili permalinky a zabudli ste nastaviť presmerovania 301. Alebo ešte horšie je, že máte sankciu od spoločnosti Google alebo hacknutú webovú stránku. Najlepšie je opraviť chyby služby Search Console, aby ste ich mohli ako problém aspoň odstrániť.

Chyby konzoly Google Search Console

Ako overiť svoje stránky WordPress pomocou služby Google Search Console
Prihláste sa do služby Google Search Console, pridajte svoj web a potom vyberte možnosti overenia HTML. Skopírujte kód a potom ho prilepte do svojho priečinka SEO > všeobecný > Nástroje správcu webu > Verifikačný kód Google. Odstráňte všetko mimo ponúk (vrátane ponúk) a potom uložte zmeny. Naplnenie údajov na paneli Search Console môže trvať niekoľko dní.

 • Chyby indexového prehľadávania: nefunkčné odkazy, ktoré je možné opraviť pomocou 301 presmerovaní.
 • Vylepšenia HTML: názvy značiek + meta popisy, ktoré sú príliš krátke, dlhé alebo duplicitné. Mali by ste ich vždy skontrolovať ručne, aby ste sa uistili, že nie sú odrezaní, pretože služba Google Search Console nie vždy tieto chyby zisťuje..
 • Chyby indexovania: uistite sa, že značky a iné stránky, ktoré nie sú užitočné, nie sú indexované, a určte, ktorý obsah sa indexuje v nastaveniach vzhľadu vyhľadávania..
 • Chyby zabezpečenia: ukazuje, či máte malware, problémy s hackovaním atď.
 • Mobilné chyby: Toto je najlepší spôsob, ako skontrolovať chyby v mobilných zariadeniach, pretože nástroj na testovanie mobilných zariadení spoločnosti Google zobrazuje chyby iba pre jednu testovanú stránku.
 • Ručné akcie: znamená, že ste dostali pokutu a mali by ste porovnávať dátum, kedy ste dostali pokutu (keď sa znížila návštevnosť), a históriu aktualizácií spoločnosti Google.

10. Zastaraný obsah

Koľko rokov sú vaše dátumy publikovania??

Ukazujete im? Udržiavate ich aktualizované? Zahŕňate do svojich SEO titulov aktuálny rok? Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali nie, mohli by ste robiť lepšiu prácu pri udržiavaní aktuálneho obsahu. Aktuálny obsah = lepšia miera prekliknutia = vyššie hodnotenie.

Krok 1: Pridajte dátumy publikovania do príspevkov
V nastavení Yoast prejdite na stránku SEO > Vzhľad vyhľadávania > Typy obsahu a potom povoľte dátum v ukážke úryvku pre príspevky. Ďalej pridajte dátum upraveného príspevku do hornej časti každého z vašich blogových príspevkov (je tu tiež zapojiť pomôcť s tým). Vo výsledkoch vyhľadávania sa teraz zobrazí upravený dátum.

Dátum zmeny príspevku

Krok 2: Udržujte aktuálne dátumy publikovania
Ak neaktualizujete svoje články v blogu, tieto dátumy uverejnenia budú zastarané a môžu skutočne poškodiť mieru prekliknutia. Aj keď ide o malú zmenu, mali by ste svoje najdôležitejšie články aktualizovať aspoň raz za 6 mesiacov. Týmto spôsobom zostane aktualizovaný dátum po aktualizácii.

Dátumy hromadnej úpravy

Krok 3: Pridajte aktuálny rok k titulom SEO
Aktuálny rok môžete tiež pridať do svojich titulov SEO, uverejňovať tituly a dokonca aj svoje meta popisy. To posilňuje, že váš obsah je v skutočnosti aktuálny pomôže vám vyhľadať kľúčové slová podľa dátumu (pre mňa sú doplnky neustále aktualizované a ľudia chcú najnovšie nastavenia).

Zastaraný obsah

Kľúčové slová pre dátum

11. Neoptimalizované obrázky

V GTmetrix existujú 3 hlavné spôsoby optimalizácie obrázkov:

Poskytujte obrázky v mierke: zmena veľkosti veľkých obrázkov na menšie. GTmetrix vám povie, ktoré obrázky je potrebné zmeniť ich správne rozmery, ale mali by ste naozaj mať podvádzač rozmeru obrázka, ktorý obsahuje zoznam rozmerov vašich jazdcov, widgety, logo, obrázky v plnom rozsahu blogu a ďalšie bežne používané obrázky. Týmto spôsobom si môžete pamätať na zmenu veľkosti obrázkov pred odovzdaním.

Zadajte rozmery obrázka: pridanie šírky a výšky do obrázka HTML alebo CSS. Vizuálny editor to robí automaticky, ale ostatné oblasti vašej lokality (najmä tie, ktoré vyžadujú kód) to neurobia. V takom prípade musíte nájsť, ktoré obrázky nemajú určené rozmery (zobrazené v chybách GTmetrix), umiestniť obrázok do WordPress, upraviť HTML a pridať šírku + výšku.

Optimalizujte obrázky: bezstratová kompresia obrázkov pomocou nástroja ako ShortPixel alebo Imagify.

Optimalizácia obrazu v GTmetrix

12. Tenké o mne

Moja stránka o mne obsahuje „50 náhodných a znepokojujúcich vecí o mne“, ku ktorým dostávam veľa komentárov. Vaša stránka o mne je zvyčajne jednou z najnavštevovanejších stránok, tak prečo by ste ju nechceli hromadiť a aby ľudia zostali na vašom webe dlhšie? Odstráňte všeobecné odpadky a získajte skutočné a transparentné zážitky o sebe. Podeľte sa o svoj príbeh, odhalte sa.

O-Me-Page

13. Tenký obsah je indexovaný

Kategória, značka, adresy URL médií a iné stránky, ktoré nie sú užitočné, by sa nemali indexovať.

Ak chcete skontrolovať, či sa indexuje tenký obsah, prejdite do sekcie indexovania konzoly Google Search Console a prezrite si všetok indexovaný obsah. Ak vidíte niečo neobvyklé (stovky indexovaných adries URL alebo mediálnych adries URL), považuje sa to za tenký obsah, ktorý vás môže potrestať a môže sa dokonca považovať za duplikát obsahu, ktorý môžete skontrolovať v časti Siteliner..

Ak používate WordPress, môžete v nastaveniach Vzhľad vyhľadávania určiť, či sa tieto položky indexujú v priečinku Yoast. Stránky, príspevky a iný „užitočný“ obsah by sa mali samozrejme indexovať. Obsah, ktorý sa počíta ako duplicitný obsah alebo ktorý nie je navrhnutý tak, aby bol jedinečný / užitočný, by nemal.

Značky WordPress

14. Žiadne súkromie ani právne stránky

Google chce vedieť, že ste legitímny, a tiež vás chráni.

Právne stránky, ktoré je potrebné zvážiť:

 • Zásady ochrany osobných údajov
 • Podmienky používania
 • Oznámenie DCMA
 • Zásady používania súborov cookie
 • Oznámenie o autorských právach
 • Zrieknutie sa zodpovednosti partnera
 • Informácie o prístupnosti
 • Oznámenie o cookies (pre GDPR)

Zásady ochrany osobných údajov

15. Máte trest Google

Sú to dva typy sankcií Google:

Manuálne sankcie: nájdete v sekcii Ručné akcie v službe Google Search Console, ak ju máte. Spravidla je to jednoduchšie opraviť, pretože Google vám povie presnú pokutu, ktorú váš web uložil.

Manuálne akcie Konzoly Google Search Console

Algoritmický trest: výrazný pokles návštevnosti bez upozornenia v službe Google Search Console. V takom prípade porovnáte dátum, kedy vaša prevádzka klesla, so zmenami algoritmov spoločnosti Google. Spoločnosť Google vydáva mesačne veľa aktualizácií základných algoritmov (bez varovania alebo dokonca vysvetlenia), čím viac SEO je nútených čakať a hádať, čo sa ich týka. Stratil som 20% svojej prevádzky pri ich aktualizácii 3. júna, zatiaľ čo iné hlavné webové stránky stratili až 80%.

Aktualizácia základného algoritmu Google

16. Príliš veľa propagácie pridružených spoločností

Pravda je, Google je zaujatý voči pridruženým webovým stránkam.

A právom. Príliš veľa pridružených webových stránok preberá pridružené odkazy, uvádza zoznam pridružených produktov na prvom mieste v zoznamoch príspevkov, nemá prehlásenie o pridružení, alebo je jednoducho príliš predajný a príliš sa zameriava na predaj vecí než na poskytovanie hodnoty. Váš obsah by mal byť dôkladný a hodnotný!

Google hovorí:

Spýtajte sa sami seba, prečo by používateľ chcel navštíviť vaše stránky skôr ako navštíviť pôvodného obchodníka priamo. Zaistite, aby vaše stránky priniesli značnú hodnotu nad rámec iba opätovného publikovania obsahu dostupného od pôvodného obchodníka.

Skúste vytvoriť recenziu o pridruženom produkte a potom na odkaz (na rozdiel od vycpávania pridružených odkazov všade). Sú to prirodzené interné odkazy, ktoré pomáhajú SEO (neubližujú ho) a stále môžu prinášať vysoké konverzie a zároveň znižujú celkový počet pridružených odkazov na vašom webe..

17. Lokálna integrácia SEO

Problémy s lokalizáciou kľúčových slov?

Miestne SEO má vlastnú sadu hodnotiace faktory a zdôrazňuje službu Moja firma na Googli, recenzie, geograficky zamerané stránky okolo miestnych kľúčových slov, mobilná rýchlosť, a citácie. Ak zacieľujete na Mapy Google alebo lokalizované výsledky vyhľadávania, musíte sa zamerať na tieto konkrétne faktory hodnotenia.

Optimalizácia stránky Moja firma na Googli

Logo mojej firmy na Googli

 • Vytvorte si stránku GMB (žiadne duplikáty – skontrolujte Moz Local)
 • Overte vlastníctvo a získajte vlastnú adresu URL
 • Vyplniť všetko: kategórie, atribúty, menu, služby, popis, fotografie (logo, obal, výklad, tím, obchod), hodiny, špeciálne hodiny, 360 prehliadka
 • Vylepšite výpis pomocou rezervácií, schôdzok, rezervácií, adries URL miestnych firiem
 • Uverejňujte príspevky v službe Google Posts, odpovedajte na otázky (stáva sa to dôležitejšie), odpovedzte na recenzie a umožnite ľuďom, aby vám posielali správy (udržujte mieru odpovede vyššiu)

18. Integrácia so službou YouTube SEO

Konkurencia na YouTube je omnoho menej ako Google.

prečo?

Pretože väčšina hlupákov a hanblivých ľudí na YouTube nie je. V službe YouTube môžem takmer vždy hodnotiť na 1. strane, zvyčajne medzi 3 najlepšími výsledkami. môj Videá s optimalizáciou rýchlosti WordPress sú na dobrej ceste k dosiahnutiu 100 000 zobrazení a Boh vie, koľko predajov s pridruženými spoločnosťami som cez ne dosiahol. A ja som kompletný introvertný blbecek o suchých témach. Najmä ak hľadáte najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako získať klientov alebo pridružený predaj, je to YouTube!

Vkladanie videí na váš web je mimoriadne výkonné.
Udržiava ľudí na vašom webe dlhšie (dobré pre metriky Google, ako sú miery odchodov a priemerný čas na webe) a tiež zvyšuje interakciu s videom (viac označení Páči sa mi, komentáre, zdieľania, odberatelia atď.). Zásnubné signály sú faktorom číslo 1 pri hodnotení videí YouTube.

Optimalizácia videí YouTube

 • Preskúmajte kľúčové slovo s dlhým chvostom v automatickom dopĺňaní v službe YouTube
 • Preskúmajte konkurenciu kľúčových slov pomocou rozšírenia VidIQ Chrome
 • Vytvárajte dlhé videá trvajúce 10 a viac minút (dĺžka je tiež silná vo videách)
 • Napíšte skript (alebo osnovy), upravte video a berte ho vážne
 • Pred odovzdaním na YouTube označte video súbor ako svoje kľúčové slovo
 • Do názvu videa a prvej vety uveďte popis
 • Strávte veľa času premýšľaním o dobrom videu, aby ste zvýšili MP
 • Zahrňte časové značky do popisu videa, aby ste ľuďom uľahčili navigáciu
 • Navrhnite peknú vlastnú miniatúru s veľkosťou 1280 (w) x 720 (h) pixelov
 • Vložte video na svoj web / blog, aby ste zvýšili jeho zapojenie
 • Odovzdajte prepis, pretože preklad služby YouTube môže tento text potlačiť
 • Vždy odpovedajte na komentáre (počet komentárov je veľkým faktorom hodnotenia)

Tu je dobrý nástroj, ktorý som vytvoril pri optimalizácii rýchlosti WordPress:

19. Spoliehajte sa na príliš veľa doplnkov a nástrojov

Doplnky WordPress SEO kladú príliš veľký dôraz na používanie kľúčových slov.

Dosiahnutie týchto „zelených svetiel“ v skutočnosti znamená len veľmi málo. Doplnky SEO vás nenaučia, ako robiť prieskum kľúčových slov, bohaté úryvky, zvýšiť mieru prekliknutia alebo ako vytvárať pútavé videá z YouTube..

Môj kontrolný zoznam SEO na stránke vás dostane správnym smerom. Má málo spoločného s používaním kľúčových slov a so všetkým, čo súvisí s praktickými (a zvyčajne menej známymi) optimalizáciami na stránke.

Webové stránky WordPress sa v službe Google stále nenachádzajú?

Vyskúšajte môj úplný program SEO pre WordPress SEO, ktorý obsahuje mnoho ďalších optimalizácií, ktoré môžete v programe WordPress vykonať. Náš tím taktiež ponúka audity WordPress SEO a poradenstvo SEO, ak potrebujete osobnejšiu pomoc. Môžete mi tiež zanechať komentár nižšie a pomôžem vám s čímkoľvek. Som rád, že môžem pomôcť každému, kto tieto príručky skutočne prechádza.

Dúfam, že to pomohlo!

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector