19 powodów, dla których Twoja witryna nie zajmuje wysokiej pozycji w Google

03.06.2020
SEO '19 powodów, dla których Twoja witryna nie zajmuje wysokiej pozycji w Google
0 17 мин.

Dlaczego Twoja witryna nie jest w rankingu Google??


To zdecydowanie najczęstsze pytanie, które otrzymuję podczas przeprowadzania audytów SEO.

Najczęstsze powody, dla których witryna nie znajduje się w rankingu Google, są zwykle związane z wyborem słów kluczowych, nadmiernym naciskiem na użycie słowa kluczowego (zamiast prawdziwego SEO na stronie), brakiem szczegółowych treści na podstawowe tematy, złym współczynnikiem klikalności, karami , aw niektórych przypadkach niezoptymalizowanie pod kątem YouTube lub wyszukiwania lokalnego. Postępowanie zgodnie z tym przewodnikiem powinno pomóc w zlokalizowaniu problemu.

Witryna nie znajduje się w rankingu w Google

1. Słowa kluczowe są zbyt konkurencyjne

Nie jesteś pewien, czy wybierasz właściwe słowa kluczowe? Spróbuj tego.

Krok 1: Wybierz słowo kluczowe z długim ogonem w Autouzupełnianiu Google.

Krok 2: Google słowo kluczowe i poznaj konkurencję. Jeśli najlepsze wyniki obejmują silne treści, autorytatywne strony internetowe i mają wysoki autorytet domeny i strony (co można sprawdzić w MozBar), możesz wybrać inne słowo kluczowe. Jeśli nie masz szczęścia w rankingu dla ogólnych słów kluczowych, spróbuj uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe informacje. Gdy uzyskasz więcej linków / udziałów do swojej witryny i zwiększysz autorytet domeny, możesz zacząć kierować bardziej konkurencyjne frazy.

Krok 3: Unikaj Planera słów kluczowych Google i innych narzędzi zaprojektowanych dla PPC. Zamiast tego wypróbuj Eksploratora słów kluczowych Moz, Słowa kluczowe wszędzie i inne narzędzia zaprojektowane specjalnie dla SEO.

Konkurs słów kluczowych

3. Brak dogłębnych samouczków

Był to czynnik nr 1, który zapewnił mi od 300 do ponad 2500 odwiedzających dziennie przez około 1 rok.

Ponieważ bloguję o SEO WordPress i optymalizacji prędkości, napisałem obszerne (ponad 3000 słów) samouczki na temat Yoast, prędkości WordPress, badań słów kluczowych, wtyczek pamięci podręcznej, YouTube SEO, optymalizacji obrazu, wtyczek SEO, lokalnych SEO i innych kluczowych tematów, których chce moja publiczność Uczyć się o.

Te samouczki stanowią około 80% mojego ruchu. 
Jeśli nie przygotowałeś tych podstawowych samouczków (zwanych również treściami podstawowymi lub treściami filarowymi), to powinien być Twój priorytet nr 1. Kilka z tych samouczków może potrwać kilka miesięcy, ale wypłata (w moim przypadku) była ogromna i doprowadziła do 6-letniego dochodu partnera. Warto było!

4. Potrzebujesz spisu treści

Każdy post zaczynam od spisu treści.

Google mówi:

Upewnij się, że długie, wielowątkowe strony w Twojej witrynie mają dobrą strukturę i są podzielone na odrębne logiczne sekcje. Po drugie, upewnij się, że każda sekcja ma powiązaną kotwicę z opisową nazwą (tj. Nie tylko „Sekcja 2.1”), a Twoja strona zawiera spis treści, który prowadzi do poszczególnych kotwic.

Zamiast używać wtyczki, koduj spis treści w HTML (i projektuj go w CSS), który tworzy zakotwiczenia nazw i pozwala użytkownikom łączyć się z (i przeskakiwać) do określonych sekcji posta.

Szablon spisu treści:

5. Źle napisane tytuły SEO + opisy meta

Wszyscy w Google używają słowa kluczowego we fragmencie – dlaczego ktokolwiek miałby klikać Twój wynik?

 • Czy Twój post jest bardziej aktualny niż inne??
 • Czy masz specjalny plik wideo, infografikę, plik PDF lub plik zip??
 • Czy ukończyłeś studium przypadku przedstawiające oryginalne badania??

Jeśli masz coś specjalnego w swoim poście, upewnij się, że umieściłeś go w tytule SEO lub w metaopisie. Na przykład fragment mojego samouczka W3 Total Cache wspomina o pliku zip, w którym ludzie mogą pobrać te same ustawienia, których używam, i przesłać je bezpośrednio na swoją stronę internetową (i zostało użyte przez 1/4 miliona osób). Jakąkolwiek przewagę możesz uzyskać, wspomnij o tym we fragmencie.

Chwytliwe tytuły SEO

6. Przekroczenie limitów znaków Google

Tytuły SEO powinny mieć około 50–60 znaków, a meta opisy około 150–160 znaków.

Ale czasami nawet jeśli przestrzegasz tych limitów, nadal istnieje szansa, że ​​zostaną odcięte. Google Search Console ma pokazywać, które fragmenty są odcinane w sekcji Udoskonalenia HTML, ale to też nie zawsze działa. Właśnie dlatego powinieneś sprawdź je ręcznie.

Po opublikowaniu posta, który zostanie zaindeksowany przez Google, zawsze sprawdź, czy fragment kodu nie został odcięty. Jeśli tak, skrócenie go sprawi, że będzie on ładnie czytany i spowoduje, że więcej osób kliknie twoje wyniki.

Odetnij fragmenty

7. Długi czas reakcji serwera

Sprawdź swój czas odpowiedzi serwera w Google PageSpeed ​​Insights, które powinny być <200ms jak Google poleca. Twój serwer (hosting) jest najważniejszym czynnikiem Przewodnik po optymalizacji WordPress.

Skróć czas reakcji serwera

Istnieje wiele złych informacji na temat hostingu. Dołącz do niektórych grup na Facebooku, takich jak WordPress Hosting Facebook Group i sprawdź, którzy gospodarze zostali wysoko ocenieni w tych sondażach.

SiteGround (dzielony hosting) i Cloudways (hosting w chmurze) są zwykle nr 1 i 2. Jest wiele ludzie, którzy migrowali i opublikowali swoje lepsze czasy odpowiedzi na Twitterze. Unikaj Bluehost, HostGator, iPage i dowolnego hosta będącego własnością EIG który jest właścicielem ponad 60 różnych firm hostingowych i słynie z powolnych serwerów. Migracja do SiteGround, Cloudways lub Kinsta może znacznie skrócić czas odpowiedzi serwera, czasami o 7+ sekund. Wykonaj swoje badania!

2019 Hosting Ankieta na Facebooku

8. Nieużywanie fragmentów rozszerzonych

Fragmentów rozszerzonych można używać do recenzji, często zadawanych pytań, przepisów i innych typów danych.

Osobiście korzystam z wtyczki WP Review (do recenzji) i wtyczki Structured Content (do często zadawanych pytań).

Często zadawane pytania można dodawać do dowolnej strony lub posta za pomocą wtyczki Structured Content, a następnie używać jej do dodawania często zadawanych pytań. Prześlij swój adres URL do Narzędzie kontroli adresów URL Google a odzwierciedlenie najczęściej zadawanych pytań w wynikach wyszukiwania Google zajmuje mniej niż 5 minut. Poważnie, 5 minut.

Możesz sprawdzić przykład mojej wtyczki rozszerzonej WP Review w mojej recenzji SiteGround (u dołu), ale można ją umieścić w dowolnym miejscu w treści za pomocą krótkiego kodu. Jeśli Twoja witryna nie zajmuje wysokiej pozycji w Google, dodanie bogatych fragmentów może zwiększyć CTR i pozycję w rankingu.

9. Błędy Google Search Console

Jeśli masz wiele błędów w Google Search Console, może to podpowiedzieć ci, dlaczego Twoja witryna nie jest w rankingu w Google.

Może przypadkowo indeksujesz tagi, Twoje tytuły SEO są odcinane lub zmieniłeś linki bezpośrednie i zapomniałeś skonfigurować przekierowania 301. Lub, co gorsza, masz karę Google lub zhakowaną witrynę. Błędy w Search Console najlepiej jest naprawić, aby można było je przynajmniej wyeliminować jako problem.

Błędy Google Search Console

Jak zweryfikować swoją witrynę WordPress za pomocą Google Search Console
Zarejestruj się w Google Search Console, dodaj swoją witrynę, a następnie wybierz opcje weryfikacji HTML. Skopiuj kod, a następnie wklej go do Yoast w ramach SEO > Generał > Narzędzia dla webmasterów > Kod weryfikacyjny Google. Usuń wszystko poza cytatami (w tym oferty), a następnie zapisz zmiany. Wypełnienie danych na pulpicie nawigacyjnym Search Console może potrwać kilka dni.

 • Błędy indeksowania: uszkodzone linki, które można naprawić za pomocą przekierowań 301.
 • Ulepszenia HTML: tagi tytułu + opisy meta, które są zbyt krótkie, długie lub duplikaty. Zawsze należy je sprawdzić ręcznie, aby upewnić się, że nie zostaną odcięte, ponieważ Google Search Console nie zawsze wykrywa te błędy.
 • Błędy indeksowania: upewnij się, że tagi i inne nieprzydatne strony nie są indeksowane, i kontroluj, która treść jest indeksowana w ustawieniach wyglądu wyszukiwarki Yoast.
 • Błędy bezpieczeństwa: pokazuje, czy masz złośliwe oprogramowanie, problemy z hakowaniem itp.
 • Błędy mobilne: jest to najlepszy sposób na sprawdzenie błędów mobilnych, ponieważ narzędzie Google do testowania urządzeń mobilnych pokazuje błędy tylko dla testowanej pojedynczej strony.
 • Działania ręczne: oznacza, że ​​masz karę i powinieneś odnieść się do daty jej otrzymania (gdy ruch spadł) i historii aktualizacji Google.

10. Nieaktualne treści

Ile lat mają daty publikacji?

Pokazujesz je? Czy aktualizujesz je? Czy włączasz bieżący rok do swoich tytułów SEO? Jeśli odpowiedziałeś przecząco na którekolwiek z tych pytań, być może lepiej radzisz sobie z utrzymywaniem aktualności treści. Obecna treść = lepsze współczynniki klikalności = wyższe rankingi.

Krok 1: Dodaj daty publikacji do postów
W ustawieniach Yoast przejdź do SEO > Wygląd wyszukiwania > Typy treści, a następnie włącz data w podglądzie fragmentu dla postów. Następnie dodaj datę modyfikacji postu na górze każdego ze swoich postów na blogu (jest też podłącz pomóc w tym). Teraz zmodyfikowana data będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania.

Data modyfikacji po wejściu

Krok 2: Aktualizuj daty publikacji
Jeśli nie zaktualizujesz artykułów na swoim blogu, daty publikacji będą nieaktualne i mogą wpłynąć na współczynnik klikalności. Nawet jeśli jest to niewielka zmiana, powinieneś aktualizować najważniejsze artykuły co najmniej raz na 6 miesięcy. Dzięki temu data modyfikacji będzie aktualna.

Yoast Bulk Edytuj daty

Krok 3: Dodaj bieżący rok do tytułów SEO
Możesz także dodać bieżący rok do tytułów SEO, postów, a nawet do metaopisów. To potwierdza, że ​​Twoje treści są aktualne pomaga w rankingu według słów kluczowych związanych z datą (dla mnie wtyczki są cały czas aktualizowane, a ludzie chcą najnowszych ustawień).

Nieaktualne treści

Data Słowa kluczowe

11. Niezoptymalizowane obrazy

Istnieją 3 główne sposoby optymalizacji obrazów w GTmetrix:

Podaj skalowane obrazy: zmiana rozmiaru dużych obrazów, aby były mniejsze. GTmetrix powie ci, które obrazy trzeba zmienić rozmiar i ich prawidłowe wymiary, ale tak naprawdę powinieneś mieć arkusz danych wymiarów obrazu, który zawiera wymiary suwaków, widżetów, logo, zdjęć blogu o pełnej szerokości i innych często używanych obrazów. W ten sposób możesz pamiętać o zmianie rozmiaru zdjęć przed przesłaniem.

Określ wymiary obrazu: dodanie szerokości + wysokości do kodu HTML lub CSS obrazu. Edytor wizualny robi to automatycznie, ale inne obszary witryny (szczególnie te wymagające kodu) nie. W takim przypadku musisz znaleźć, które obrazy nie mają określonych wymiarów (pokazane w błędach GTmetrix), zlokalizować obraz w WordPressie, edytować HTML i dodać szerokość + wysokość.

Zoptymalizuj obrazy: bezstratna kompresja obrazów za pomocą narzędzia takiego jak ShortPixel lub Imagify.

Optymalizacje obrazu w GTmetrix

12. Cienka strona o mnie

Na mojej stronie o mnie znajduje się „50 przypadkowych i niepokojących rzeczy o mnie”, na które otrzymuję mnóstwo komentarzy. Twoja strona o mnie jest zwykle jedną z najczęściej odwiedzanych stron, więc dlaczego nie chcesz jej powiększać i sprawić, by ludzie pozostali na Twojej stronie dłużej? Usuń ogólne śmieci i uzyskaj prawdziwe, przejrzyste doświadczenia na swój temat. Podziel się swoją historią, ujawnij się.

About-Me-Page

13. Indeksowana jest zawartość cienka

Kategoria, tag, adresy URL mediów i inne nieprzydatne strony nie powinny być indeksowane.

Aby sprawdzić, czy cienkie treści są indeksowane, przejdź do sekcji indeksowania Google Search Console i przejrzyj wszystkie indeksowane treści. Jeśli zobaczysz coś niezwykłego (setki zaindeksowanych tagów lub adresów URL mediów), jest to uważane za cienką treść i może zostać ukarane, a nawet może się liczyć jako zduplikowana treść, którą możesz sprawdzić w Siteliner.

Jeśli używasz WordPress, możesz kontrolować, czy są one indeksowane w Yoast w ustawieniach wyglądu wyszukiwania. Oczywiście strony, posty i inne „przydatne” treści powinny być indeksowane. Treść, która liczy się jako zduplikowana lub nie jest zaprojektowana jako wyjątkowa / pomocna, nie powinna.

Tagi WordPress

14. Brak prywatności lub legalnych stron

Google chce wiedzieć, że jesteś legalny, a także zapewnia ochronę.

Legalne strony do rozważenia:

 • Polityka prywatności
 • Warunki korzystania
 • Powiadomienie DCMA
 • Polityka Cookie
 • Informacja o prawach autorskich
 • Zastrzeżenie dotyczące partnera
 • Informacje o dostępności
 • Informacja o plikach cookie (dla RODO)

Polityka prywatności

15. Masz karę Google

Są dwa rodzaje kar Google:

Kary ręczne: znajduje się w sekcji Ręczne działania w Google Search Console, jeśli taką masz. Zazwyczaj są one łatwiejsze do naprawienia, ponieważ Google podaje dokładną karę nałożoną na Twoją witrynę.

Ręczne działania Google Search Console

Kara Algorytmiczna: znaczny spadek ruchu bez powiadomienia w Google Search Console. W takim przypadku porównasz datę spadku ruchu ze zmianami algorytmu Google. Google publikuje co miesiąc wiele aktualizacji podstawowych algorytmów (bez ostrzeżenia lub nawet wyjaśnienia), przez co więcej SEO zmuszonych jest czekać i zgadywać, na co to miało wpływ. Straciłem 20% mojego ruchu po ich aktualizacji z 3 czerwca, podczas gdy inne duże witryny straciły nawet do 80%.

Aktualizacja algorytmu Google Core

16. Zbyt duża promocja partnera

Prawda jest taka, że ​​Google jest stronniczy wobec stron stowarzyszonych.

I słusznie tak. Zbyt wiele witryn stowarzyszonych umieszcza linki partnerskie, umieszcza produkty stowarzyszone na pierwszym miejscu w listach, nie ma wyłączenia odpowiedzialności dla partnerów lub są zbyt zbyte i zbytnio skupiają się na sprzedaży, a nie na wartości. Twoje treści powinny być dokładne i cenne!

Google mówi:

Zastanów się, dlaczego użytkownik chciałby najpierw odwiedzić Twoją witrynę, a nie bezpośrednio odwiedzić oryginalnego sprzedawcę. Upewnij się, że Twoja witryna wnosi znaczącą wartość poza zwykłe ponowne publikowanie treści dostępnych u oryginalnego sprzedawcy.

Spróbuj utworzyć recenzję na temat produktu stowarzyszonego, a następnie link do niego (w przeciwieństwie do upychania linków partnerskich wszędzie). Są to naturalne wewnętrzne linki, które pomagają SEO (a nie szkodzą) i mogą nadal generować wysokie konwersje, jednocześnie zmniejszając całkowitą liczbę linków partnerskich w Twojej witrynie.

17. Lokalna integracja SEO

Problemy z rankingiem zlokalizowanych słów kluczowych?

Lokalne SEO ma swój własny zestaw czynniki rankingowe i podkreśla Google Moja Firma, recenzje, strony kierowane geograficznie wokół lokalnych słów kluczowych, prędkość mobilna, i cytaty. Jeśli kierujesz reklamy na Mapy Google lub zlokalizowane wyniki wyszukiwania, musisz skupić się na tych konkretnych czynnikach rankingu.

Optymalizacja strony Google Moja Firma

Logo Google Moja Firma

 • Utwórz stronę GMB (bez duplikatów – sprawdź Moz Local)
 • Zweryfikuj własność i uzyskaj niestandardowy adres URL
 • Wypełniać wszystko: kategorie, atrybuty, menu, usługi, opis, zdjęcia (logo, okładka, witryna sklepowa, zespół, sklep wewnętrzny), godziny, godziny specjalne, wycieczka 360
 • Ulepsz listę o rezerwacje, terminy, rezerwacje, adres URL lokalnej firmy
 • Publikuj posty w postach Google, odpowiadaj na pytania (to staje się coraz ważniejsze), odpowiadaj na recenzje i pozwól innym wysyłać Ci wiadomości (utrzymuj ten wskaźnik odpowiedzi na wyższym poziomie)

18. Integracja SEO z YouTube

Konkurs w YouTube jest o wiele mniej niż Google.

Dlaczego?

Ponieważ większość kujonów i nieśmiałych przed kamerą osób nie ma na YouTube. Prawie zawsze mogę umieścić na stronie 1 w YouTube, zwykle w 3 najlepszych wynikach. Mój Filmy dotyczące optymalizacji prędkości WordPress obie są na dobrej drodze, aby osiągnąć 100 000 wyświetleń, a Bóg wie, ile udało mi się osiągnąć dzięki sprzedaży partnerskiej. Jestem kompletnym introwertycznym frajerem blogującym na suche tematy. Zwłaszcza jeśli szukasz najszybszego i najłatwiejszego sposobu na pozyskanie klientów lub sprzedaży partnerskiej, YouTube jest tym!

Osadzanie filmów w witrynie jest bardzo wydajne.
Dłużej utrzymuje użytkowników w witrynie (dobre dla wskaźników Google, takich jak współczynniki odrzuceń i średni czas spędzany w witrynie), a także zwiększa zaangażowanie filmu (więcej polubień, komentarzy, udostępnień, subskrybentów itp.). Sygnały zaangażowania są numerem 1 w rankingu w rankingu filmów na YouTube.

Optymalizacja filmów z YouTube

 • Zbadaj długie słowo kluczowe w autouzupełnianiu YouTube
 • Badanie konkurencji słów kluczowych przy użyciu rozszerzenia VidIQ Chrome
 • Twórz długie, ponad 10-minutowe filmy (długość to także siła filmów)
 • Napisz scenariusz (lub zarys), edytuj wideo i traktuj to poważnie
 • Oznacz plik wideo jako słowo kluczowe przed przesłaniem go do YouTube
 • Uwzględnij słowo kluczowe w tytule filmu i pierwsze zdanie w opisie
 • Poświęć mnóstwo czasu na zastanowienie się nad dobrym tytułem wideo, aby zwiększyć CTR
 • Dołącz znaczniki czasu do opisu filmu, aby ułatwić nawigację
 • Zaprojektuj ładną, niestandardową miniaturę, która ma 1280 (szer.) X 720 (wys.) Pikseli
 • Umieść film na swojej stronie / blogu, aby zwiększyć jego zaangażowanie
 • Prześlij transkrypcję, ponieważ tłumaczenie w YouTube może skasować tekst
 • Zawsze odpowiadaj na komentarze (liczba komentarzy jest ważnym czynnikiem rankingowym)

Oto dobry, który stworzyłem przy optymalizacji prędkości WordPress:

19. Zbyt duże poleganie na wtyczkach + narzędziach

Wtyczki SEO WordPress kładą zbyt duży nacisk na użycie słów kluczowych.

Osiągnięcie tych „zielonych świateł” w rzeczywistości niewiele znaczy. Wtyczki SEO nie uczą, jak wyszukiwać słowa kluczowe, fragmenty rozszerzone, zwiększać CTR ani tworzyć wciągających filmów na YouTube.

Moja lista kontrolna SEO na stronie poprowadzi Cię we właściwym kierunku. Ma niewiele wspólnego z użyciem słów kluczowych i wszystko z praktycznymi (i zwykle mniej znanymi) optymalizacjami na stronie.

Witryna WordPress nadal nie ma rankingu w Google?

Sprawdź mój pełny samouczek SEO WordPress, który obejmuje wiele innych optymalizacji, które możesz wprowadzić w WordPress. Nasz zespół oferuje również audyty SEO WordPress i doradztwo SEO, jeśli potrzebujesz bardziej spersonalizowanej pomocy. Możesz też zostawić mi komentarz poniżej, a pomogę ci z tym, co mogę. Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc pomóc każdemu, kto faktycznie przejdzie te samouczki.

Mam nadzieję, że to pomogło!

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector