20 powodów, dla których Twoja witryna WordPress nie zajmuje wysokiej pozycji w Google

03.06.2020
SEO '20 powodów, dla których Twoja witryna WordPress nie zajmuje wysokiej pozycji w Google
0 23 мин.

To pytanie nr 1, które dostaję…


Dlaczego mój ranking witryn WordPress nie jest wyższy w Google??

Niezależnie od tego, czy nigdzie nie ma Cię na mapie, czy nie ma kary Google, czy zastanawiasz się, dlaczego konkurencja przewyższa Cię, ten samouczek pomoże Ci określić, co się dzieje. Oto 20 najczęstszych powodów, dla których oparłem się na moich ostatnich 5 latach konsultacji SEO i pisaniu tych samouczków.

Przejrzyj listę i zostaw komentarz, jeśli znajdziesz problem lub potrzebujesz pomocy. Z przyjemnością pomogę każdemu, kto poświęci czas na przeczytanie moich samouczków. Oto główne powody, dla których Twoja witryna WordPress nie zajmuje wysokiej pozycji w Google i dokładnie, co możesz zrobić, aby to naprawić.

1. Brak kompleksowej treści

Ulepszanie artykułów do ponad 3000 słów jest pierwszym powodem, dla którego mój blog powiększył się do 3000 odwiedzających dziennie. Google swoje słowo kluczowe, analizuj najlepsze wyniki i dołącz każdy ważny temat, jaki możesz znaleźć. Posługiwać się Odpowiedz publicznie znaleźć „pytania słów kluczowych” i odpowiedzieć na jak najwięcej. Backlinko sugeruje 3000 słów w wielu jego artykułach, zwłaszcza jeśli tak jest zawartość kamienia węgielnego. Udoskonaliłem mój samouczek Yoast z 500 do 4000 słów i od 10 do 100 odwiedzających / dzień w ciągu 1 tygodnia.

Nie piszę 3 przeciętnych samouczków tygodniowo. Piszę 1 poradnik dla zabójców co 2 tygodnie.

Cel ponad 3000 słów, zwłaszcza jeśli jest to słowo kluczowe o charakterze konkurencyjnym:

WordPress Word Count

Możesz dostać ukarany w przypadku treści o małej liczbie słów (płytkie strony), treść, która nie jest przydatna przy złym współczynniku odrzuceń, treści partnerskie nie oferujące żadnej wartości i powielania treści. Ale nawet jeśli nie masz kary za cienką treść, nie oznacza to, że niektóre z Twoich treści nie mają niskiej liczby słów i uniemożliwiają ci wysoką pozycję.

Krok 1: Zidentyfikuj treści o niskiej skuteczności
W Google Analytics przejdź do akwizycji > Search Console > Strony docelowe. Poszukaj stron o niskim średnim czasie na stronie i wysokim współczynniku odrzuceń. Niski średni czas spędzany na stronie prawdopodobnie oznacza, że ​​ludzie nie uważają treści za przydatną. Wysokie współczynniki odrzuceń są nieco bardziej złożone i mogą wynikać ze złego projektu, czasów ładowania, nawigacji, wyskakujących okienek / reklam oraz złych (lub nie) wewnętrznych linków.

Strony docelowe - Google Analytics

Krok 2: Dodaj spis treści
ZA spis treści pomaga ludziom poruszać się po długich postach, ale także zachęca do pisania długich treści (i daje większą szansę na wyróżnienie przejdź do linków za pomocą nazwane kotwice).

Spis treści HTML wygląda tak…

Kod HTML każdego podtytułu wygląda następująco…

Pozycja pierwsza

Pozycja druga

Pozycja trzecia

Krok 3: Beef Up Content
Po dodaniu spisu treści z dużą ilością tematów napisz swoje akapity. Twoim zadaniem nie jest po prostu wydłużenie go, ale także zwiększenie zawartości wartościowy. Zazwyczaj oznacza to dodanie bardziej przydatnych grafik, filmów lub infografik. Nie tylko wyrzucanie tekstu, aby wypełnić stronę.

Krok 4: Odpowiedz na pytanie Słowa kluczowe
Odpowiedz publicznie umożliwia wyszukiwanie dowolnego słowa kluczowego i generowanie wizualnej mapy (i listy) najpopularniejszych pytań, które ludzie wyszukują na temat tego słowa kluczowego. Pobiera słowa kluczowe z Google Autouzupełniania, a im bardziej zielone kółka, tym więcej wyszukiwań ma to słowo kluczowe.

Yoast Keywords - AnswerThePublic

2. Słowa kluczowe są zbyt konkurencyjne

Witryny z niskim władza domeny nie powinny konkurować o szerokie, konkurencyjne słowa kluczowe. Gdy budujesz autorytet domeny (tworząc świetną treść, która otrzymuje linki), możesz zacząć kierować słowa kluczowe z większą liczbą wyszukiwań. Ale jeśli próbujesz dostać się na stronę 1, zastanów się nad dłuższym ogonem.

Słowa kluczowe z długim ogonem

Krok 1: Sprawdź swoją nazwę domeny w Moz Link Explorer (lub inny narzędzie).

Domain-Authority

Krok 2: Użyj tej tabeli od Orbit Media. Najczęściej kieruję się na frazy zawierające 3 słowa, ale spędzam dużo czasu na treści. Bardziej konkurencyjne słowa kluczowe = więcej czasu powinieneś zainwestować w swoje treści. Wykres jest raczej ogólną zasadą i nie musi być traktowany dosłownie, ale przypomina, że ​​witryny o wysokim autorytecie domeny mogą (ogólnie) kierować na bardziej konkurencyjne słowa kluczowe.

Skrót do badania słów kluczowych

Krok 3: Ściągnij MozBar i Wszędzie słowa kluczowe. Pozwalają one Google na użycie dowolnego słowa kluczowego i sprawdzenie konkurencji słowa kluczowego: wyszukiwania miesięczne, DA dla każdego z wyników wyszukiwania (domain domain) i PA (domain authority) itp. Oczywiście najważniejszym krokiem jest kliknięcie najlepszych wyników i sprawdzenie, jak „dobry” treść jest i upewnij się, że możesz pisać lepsze treści niż ich.

Konkurs słów kluczowych

Słowo kluczowe jest bardziej konkurencyjne, jeśli:

 • Jest szeroki
 • Ma wysoki DA + PA w MozBar
 • Słowo kluczowe jest oczywiście opłacalne
 • Wysoka zawartość plasuje się w czołówce najlepszych wyników
 • Witryny urzędów zajmują najwyższe wyniki
 • Słowo kluczowe ma wysoką liczbę comiesięcznych wyszukiwań

Słowa kluczowe z długim ogonem są łatwiejsze do uszeregowania

 • Zamiast SEO Consultant, wybierz WordPress SEO Consultant
 • Zamiast Chicago Web Designer, wybierz Chicago WordPress Designer
 • Zamiast wyjść z zadłużenia, celuj w wyjście z zadłużenia bez bankructwa
 • Zamiast recenzji SiteGround, wybierz opcję SiteGround WordPress Hosting Review

3. Zbyt duży nacisk na 1 pojedyncze słowo kluczowe

Wiele firm ma obsesję na punkcie rankingu dla 1 słowa kluczowego, gdy jest to w rzeczywistości okropna strategia. Rankinguję pod kątem tysięcy słów kluczowych i mimo że zajmuję pierwsze miejsce pod względem słów kluczowych takich jak „Konsultant SEO WordPress”, otrzymuję o wiele więcej zapytań za pośrednictwem mojego bloga niż stron serwisowych.

Jeśli jesteś fotografem w Chicago, oto kilka pomysłów:

Google-Autouzupełnianie-Wypełnij-Puste-1

4. Zbyt duży nacisk na Yoast Green Lights

Obsesja na punkcie zielonych świateł Yoast może prowadzić do upychanie słów kluczowych i sprawiają, że strony wyglądają na spam. Przestań myśleć, że SEO tak bardzo dotyczy „użycia słowa kluczowego” i zacznij myśleć o utrzymywaniu ludzi w Twojej witrynie za pomocą filmów, samouczków i rzeczy, z których ludzie chcieliby się uczyć / udostępniać / linkować. Jedynie raz myślę o słowach kluczowych, kiedy robię badania słów kluczowych, piszę bogaty w słowa kluczowe (ale ładnie brzmiący) nagłówek i tworzę kuszący meta opis, aby ludzie kliknęli mój link. Resztę robię przy pomocy mojej dupy.

Co powinna powiedzieć analiza SEO Yoast:

OSTRZEŻENIE: wstrzyknięcie słów kluczowych do treści / fragmentów powoduje, że wyglądają na spam. Czy myślałeś o napisaniu tytułu SEO + meta opisu, aby zwiększyć CTR? Każdy wynik w Google będzie używał słowa kluczowego – dlaczego ktoś miałby kliknąć link? Tak, powinieneś używać słowa kluczowego w tytule strony, adresie URL, tytule SEO i opisie meta (najważniejsze miejsca)… ale nie wstrzykiwaj słów kluczowych tylko po to, aby uzyskać zielone światło. Zapomnij o gęstości słów kluczowych i słowach kluczowych w podtytułach… dodaj spis treści, aby organizować dłuższe posty, korzystać z filmów, infografik, fragmentów rozszerzonych, zdjęć z udostępniania społecznościowego i wzmocnić cienką zawartość aby był lepszy (bardziej szczegółowy) niż najlepsze wyniki wyszukiwania.

5. Używasz Planera słów kluczowych Google

Planer słów kluczowych jest przeznaczony dla AdWords, a nie SEO! Konkurs dotyczy AdWords, a ja osobiście zauważyłem, że słowa kluczowe nie odzwierciedlają tego, co ludzie faktycznie szukają. Autouzupełnianie Google lub dowolne narzędzie słów kluczowych pobrane z Google Autouzupełniania jest dokładniejsze.

Planer słów kluczowych Google

6. Wolne czasy ładowania

Mój Przewodnik prędkości WordPress pokazuje, jak mam <Czasy ładowania 1s ze 100% wynikami w GTmetrix, ale najważniejsze czynniki wymieniłem poniżej. Prawdopodobnie wiesz Google nagradza szybkie witryny.

 • Wybierz lepszy hostingSiteGround otrzymał ocenę nr 1 w 26 różnych ankietach na Facebooku i jest tym, z którego korzystam (w większości są też numerem 1) Rozmowy na Facebooku). Możesz uruchomić swoją stronę PageSpeed ​​Insights sprawdzić, czy twój serwer jest wolny. SiteGround będzie migruj swoją stronę za darmo, a ludzie, którzy migrują, zwykle widzą natychmiastowe ulepszenia czasu ładowania. Oni są polecam przez WordPress i przez Ivica z WordPress Speed ​​Up Group z 10 000 członków. Używam ich i możesz zobaczyć moją GTmetrix /Pingdom raporty. Ich technologia prędkości używa NGINX, PHP 7+, 1-kliknięcie Aktywacja Cloudflare, i Wtyczka SG Optimizer.
 • Uaktualnij do lepszej wtyczki pamięci podręcznej – WP Rocket został oceniony jako nr 1 wtyczki pamięci podręcznej w wielu ankietach na Facebooku i ja też z nich korzystam. Największą zaletą jest to, że mają funkcje prędkości, których nie ma większość wtyczek pamięci podręcznej, co zapewnia lepsze wyniki (czyszczenie bazy danych, leniwe ładowanie zdjęć / filmów / ramek iframe, lokalny hosting Google Analytics, kontrola pulsu, integracja z Cloudflare + innymi CDN). To także pochodzi dokumentacja, częste aktualizacje i wsparcie. Zobacz mój samouczek konfiguracji.
 • Zoptymalizuj obrazy – istnieje ponad 20 sposobów optymalizacji obrazów, z których niektóre pojawiają się w GTmetrix (bezstratna kompresja, wyświetlanie skalowanych obrazów, określanie wymiarów obrazu). Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie 20, przeczytaj mój samouczek optymalizacji obrazu.
 • Uaktualnij do PHP 7+ – większość użytkowników WordPress uruchamiać przestarzałe wersje PHP (ponieważ Twój host nie uaktualnia Cię automatycznie). Musisz zainstalować Wyświetl wtyczkę w wersji PHP aby zobaczyć, której wersji używasz, uruchom Wtyczka sprawdzania zgodności PHP aby upewnić się, że wtyczki są kompatybilne, uaktualnij PHP do wersji 7+ na swoim koncie hostingowym. To sprawia, że duża różnica.
 • Skonfiguruj Cloudflare – zobacz mój samouczek Cloudflare, który pokazuje, jak skonfigurować każdą kartę Cloudflare, aby Twoja strona była szybsza i bezpieczniejsza.
 • Unikaj powolnych wtyczek – oto lista 35 wolnych wtyczek, ale możesz także użyć Monitor zapytań (lub GTmetrix Waterfall), aby zobaczyć najwolniej ładujące się wtyczki.
 • Unikaj zasobów zewnętrznych – Google AdSense, Google Maps, Gravatars lub cokolwiek, co pobiera zasoby zewnętrzne, znacznie spowolni Twoją witrynę.
 • Ładuj czcionki Google lokalnie – jeśli zobaczysz błędy w raporcie GTmetrix związane z czcionkami Google lub Font Awesome, przeczytaj mój samouczek na temat hostowania ich lokalnie.

Ten film powinien pomóc (znaczniki czasu znajdują się w opisie filmu):

Przełączanie na SiteGround

SiteGround Migracja czasu ładowania

Bluehost do SiteGround GTmetrix

HostGator do SiteGround

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

100 Perfect Score On SiteGround

SiteGround Genesis

Prędkość dostarczana przez SiteGround

SiteGround GTmetrix Report

Skrócony czas ładowania dzięki SiteGround

Nowe czasy reakcji SiteGround

HostGator do SiteGround Migration

Czasy reakcji SiteGround na Joomla

Przełączony na Hosting SiteGround

SiteGround Rocket Imagify Combo

Joomla GTmetrix On SiteGround

SiteGround PageSpeed ​​Insights

SiteGround On Joomla

SiteGround Skrócony czas ładowania

SiteGround Speedy Hosting

Nowe wyniki Pingdom na SiteGround

Nowy czas reakcji SiteGround

Skrócenie czasu reakcji SiteGround

Ankieta hostingowa 2019

2017-WordPress-Hosting-FB-Poll

Zalecenia dotyczące hostingu Elementor

Zalecenia hostingowe z lipca 2019 r

WordPress-Host-Poll-sierpień-2018

Shared-Hosting-Poll-2017

Ankieta Hosting 2019

Go-To-Hosting-Company

WordPress-Hosting-Poll-2017

Managed-Hosting-Poll

WooCommerce-Hosting-FB-Poll

2016-Web-Hosting-Ankieta

Best-WordPress-Hosting-Provider-Poll

Best-Web-Hosting-2019-Ankieta

Ankieta przyjazna dla hostingu WP

2016-WordPress-Hosting-FB-Poll

Ulubiony hosting dla Elementora

Zalecenia hostingowe 2018

WordPress Hosting Poll wrzesień 2018.png

Managed-WordPress-Hosting-Poll-2017

Ankieta 2019-Hosts-Ankieta-1

Hosting-Poll-For-Speed

WordPress-Hosting-Poll-June-1

SiteGround-Zalecenie

2014-Managed-WordPress-Hosting-FB-Poll

Best-Web-Hosting-Provider-Ankieta

Hosting-Ankieta-luty-2019

Hosting-rekomendacje-ankieta

Bluehost vs SiteGround

Ankieta hosta WordPress

Mój raport GTmetrix…

Raport 2019-GTmetrix

Mój Raport pingi

Raport Pingdom 2019

7. Niskie współczynniki klikalności

Wszyscy wiedzą, że współczynniki klikalności są ważne (i są stosowane jako czynnik rankingowy), ale w jaki sposób ludzie klikają link? Poniżej znajdują się 4 proste sposoby na zwiększenie współczynnika klikalności.

Współczynniki klikalności

Krok 1: Użyj zbiorczego edytora Yoast do przepisania tytułów SEO + opisów meta
Zbiorczy edytor Yoast pozwala edytować zbiorczo swoje tytuły SEO + metaopis, dzięki czemu nie musisz przeglądać poszczególnych stron / postów. Przepisanie ich na ładniejszy (i oczywiście dołączenie słowa kluczowego) to łatwy sposób na zwiększenie CTR. Pamiętaj tylko, że edytor zbiorczy nie wykrywa słów kluczowych ani długości znaków, więc pamiętaj o nich (długość wynosi około 55 znaków w przypadku tytułów SEO, 155 znaków w opisach meta). Każdy umieści słowo kluczowe w swoim fragmencie – dlaczego ktoś miałby kliknąć link? Twój samouczek jest aktualny, masz samouczek wideo, infografikę? Powiedz im dlaczego! Spróbuj użyć liczb i sprytnych przymiotników.

Yoast-Bulk-Editor

Krok 2: dodaj fragmenty rozszerzone
używam Wtyczka WP Review Pro przez MyThemeShop (patrz a próbny lub stronę, na której go używam). Używałem Fragmenty rozszerzone WP ale programista porzucił swoją wtyczkę i Wszystko w jednym schemacie wygląda na zbyt prostą, praktycznie bez opcji dostosowywania. Byłem zadowolony z WP Review Pro.

Gwiazdy przeglądu danych strukturalnych

Krok 3: Dodaj datę modyfikacji po, aby wyszukać wyniki
Spraw, by treści wrażliwe na czas wyglądały świeżo. Najpierw włącz „datę w podglądzie fragmentu” w ustawieniach Yoast. Następnie dodaj „datę modyfikacji ogłoszenia” na górze postów na blogu (dla wszystkich jest to inne miejsce, ale dla mnie jest to Wtyczka Genesis Simple Edits). Teraz, za każdym razem, gdy aktualizujesz post, data będzie odświeżana w wynikach wyszukiwania. Możesz użyć Ponownie opublikuj wtyczkę Old Posts aby odświeżyć wszystkie posty do bieżącego dnia, ale jest to trochę tanie, ponieważ tak naprawdę nie zaktualizowałeś postów.

Data publikacji

Entry-Meta

Krok 4: Pobierz polecane fragmenty Google

 • Utwórz spis treści HTML (w przypadku list docelowych)
 • Spraw, aby każdy element w spisie treści był zwięzły i zaskarżalny do rozwiązania problemu
 • Kieruj na słowo kluczowe tam, gdzie ludzie chcą zwięzły odpowiedź
 • Posługiwać się Eksplorator słów kluczowych Moz do identyfikacji słów kluczowych pytań
 • Użyj odpowiedzi Publiczne, aby znaleźć jeszcze więcej słów kluczowych do pytania
 • Wybierz, czy odpowiedzią powinien być akapit, lista czy tabela
 • Zaprojektuj ładną grafikę (lub zrób zdjęcie) opisującą słowo kluczowe
 • Użyj optymalnej długości postaci (patrz zdjęcie poniżej zrobione z Moz)
 • Twórz treści oparte na faktach z referencjami jakości (linki, grafika itp.)
 • Kieruj na słowa kluczowe, które mają już opisany fragment, ale wykonują słabą robotę
 • Jeśli szukasz pola odpowiedzi, skieruj słowo kluczowe za pomocą dopasowania ścisłego
 • Upewnij się, że jesteś na pierwszej stronie dla słowa kluczowego, jeśli nie, popraw treść

Polecane fragmenty

Optimial-Featured-Snippets-Length

8. Brak optymalizacji pod kątem udostępniania w serwisach społecznościowych

Dostosuj wygląd treści podczas udostępniania na Facebooku / Twitterze…

udostępnienie na Facebook

W Yoast przejdź do SEO → Społeczności, a następnie włącz metadane w zakładce Facebook / Twitter. Gdy tu jesteś, nie zapomnij zweryfikuj swoją witrynę za pomocą Pinteresta i dodaj swoją stronę Google+ do Yoast.

Yoast-Social-Meta-Data

Teraz edytuj stronę / post, przewiń w dół do sekcji Yoast, kliknij link udostępniania (pokazany poniżej), a będziesz mógł przesyłać zdjęcia do Facebooka (1200 x 630 pikseli) i Twittera (1024 x 512 pikseli). Tak, oznacza to, że musisz utworzyć 2 grafiki dla każdego elementu treści, jeśli chcesz, aby wyglądał ładnie.

Optymalizacja yoast-social-media

Nie ma idealnej liczby, ale zwykle mam ponad 50 linków w moich 3000 samouczkach słownych.

Linki wewnętrzne – naturalny sposób na tworzenie linków do własnej witryny, dłuższe utrzymywanie użytkowników w witrynie i zmniejszanie współczynników odrzuceń poprzez zachęcanie użytkowników do klikania innych napisanych przez Ciebie treści.

Zewnętrzne linki – są jak cytowanie źródeł w Google. Łączenie się z wiarygodnymi, użytecznymi treściami, które czytelnicy uznaliby za pomocne (nie tylko Wikipedię), rozwija zaufanie w Google.

10. Brak zawartości kamieni węgielnych

Oto wskazówka… zamiast blogować tylko po to, aby napisać „najlepszy przewodnik” na kluczowy temat, o którym Twoi odbiorcy chcą się dowiedzieć? Yoast i WP Rocket są moje 2… ludzie nie będą linkować do mnie Konsultacje SEO WordPress stronę, ale przyciągając linki za pośrednictwem moich samouczków… „sok z linków” przyniesie korzyść całej mojej witrynie, zwiększając uprawnienia do domeny. Więc jeśli uruchomisz swoją witrynę Link Explorer i nie masz wielu linków, napisz kilka doskonałych przewodników.

Seria WordPress-SEO

11. Nieużywanie SSL

Dodałem SSL w 2018 roku i, co zaskakujące, moje rankingi wzrosły (podobnie jak sprzedaż moich partnerów). Google jest dodatkowo penalizując witryny, które nie używają protokołu SSL (i ta niepewna kłódka też nie wygląda dobrze), więc nie bój się – po prostu zrób to. Oto przewodnik na temat dodanie SSL do WordPress.

Naprawdę prosty-SSL

12. Zły współczynnik odrzuceń + czas spędzony w witrynie

Wskaźniki odrzuceń (% osób, które opuszczają witrynę bez klikania w dowolnym miejscu) i średni czas spędzony w witrynie to dane wykorzystywane przez Google do określania wartości każdej strony i jej pozycji (można je znaleźć w Google Analytics). Jeśli więc projektowanie stron internetowych, projektowanie urządzeń mobilnych, brak wewnętrznych linków, wezwania do działania… i inne części witryny nie zachęcają użytkowników do klikania… to zaszkodzi twojemu rankingowi. SEO jest „lepkie”.

Współczynnik odrzuceń

13. Zmieniłeś linki bezpośrednie (lub złą strukturę)

Za każdym razem, gdy zmienisz bezpośredni link (nawet jeśli skonfigurujesz przekierowanie 301), tymczasowo stracisz NAJBARDZIEJ swoje rankingi, a tylko niektóre z twoich rankingów długoterminowych. To było powiedziany około 1–10% soku z łącza jest tracone po skonfigurowaniu przekierowania 301. Konkluzja… Unikałbym zmieniania ich wszystkich razem, chyba że twoje permalinki używają brzydkiego formatu? P = 123. Obejmuje to podczas przeprojektowania.

14. Straszna strona „O mnie”

Nigdy nie wiedziałem, jak to było ważne, dopóki nie napisałem niesamowitej strony.

Natychmiast wysłałem do ludzi wiadomości e-mail… dotyczące mojej historii i dzielenia się własną historią. To było naprawdę fajne, otwierając się i obserwując, jak rosną w relacje / możliwości. Z punktu widzenia SEO jest to jedna z moich najczęściej oglądanych stron i dłużej utrzymuje użytkowników w witrynie.

Strona o mnie

15. Błędy cytatów (lokalne SEO)

Jeśli kierujesz reklamy na lokalne słowa kluczowe (szczególnie tam, gdzie pojawiają się Mapy Google), potrzebujesz cytatów. Oni są o 10% lokalnego SEO. Mój 3-etapowy proces Google Moja Firma > Moz Local > Whitespark uzyskuje niesamowite wyniki i jest to ten sam proces, którego użyłem, aby uzyskać ranking wielu klientów nr 1 w Mapach Google. Poza tym wszystko jest darmowe Whitespark’s usługa budowania cytatów (4-5 USD / cytat). Im bardziej konkurencyjne są Twoje słowa kluczowe, tym więcej cytatów należy zamówić.

Wynik lokalnego cytowania Moz

Jak tworzyć cytaty

Jak sprawdzić, czy istnieją duplikaty cytatów

 • Uruchom swoją witrynę Moz Local i napraw elementy w zakładce duplikatów
 • Wyszukaj „Your Business Name Google+” i poszukaj duplikatów stron GMB

16. Błędy Google Search Console

Większość ludzi nie używa Google Search Console tyle, ile powinny. Używam go 10 razy więcej niż Google Analytics do wyszukiwania błędów indeksowania, błędów urządzeń mobilnych, błędów AMP, błędów map witryn, problemów bezpieczeństwa, ręcznych działań, ulepszeń HTML i wielu innych. Polecam zrobić to samo.

Błędy użyteczności mobilnej Google Search Console

Używam również Raport wydajności religijnie, aby mierzyć moje słowa kluczowe, CTR, rankingi i najpopularniejsze strony. Dla mnie jest to znacznie lepsze w mierzeniu SEO niż Google Analytics.

Zapytania w Google Search Console

Zobacz mój samouczek Google Search Console

17. Duplikat treści + Wyszukaj / zamień strony

Posługiwać się Siteliner aby sprawdzić zduplikowane treści…

Siteliner Duplikaty treści

Wyszukaj i zamień strony to prawdopodobnie najczęstsza forma powielania treści (gdzie powtarzasz tę samą stronę w kółko, ale zamieniasz tylko kilka słów na każdej stronie). Widać to często w lokalnych SEO, gdy firmy tworzą ukierunkowane geograficznie strony docelowe dla wielu lokalizacji… ale to nie działa. Każda strona powinna idealnie mieć unikalną treść o każdej lokalizacji, taką jak zdjęcia, recenzje, członkowie zespołu itp. Rand Fishkin nakręcił fajny film na ten temat:

18. Zniechęcanie wyszukiwarek do indeksowania witryny

Upewnij się, że „Nie zniechęcaj wyszukiwarek do indeksowania tej witryny” NIE jest zaznaczone na pulpicie nawigacyjnym w Ustawieniach > Czytanie. Dzięki temu Twoja witryna całkowicie zniknie w Google.

Zniechęcaj wyszukiwarkę do indeksowania tej witryny

19. Błędy w witrynie partnera

Witryny partnerskie są podatne na kary Google. Może to być kara w twoim działania ręczne raport w Google Search Console, może to być kara algorytmiczna (w takim przypadku musisz porównać czas spadku ruchu i spojrzeć na Zmiany algorytmu Google).

Zaufaj mi, nie chcesz kary partnerskiej…

Link partnerski Kara Google

Wskazówki dotyczące witryn partnerskich:

 • Nie wypełniaj postów linkami partnerskimi
 • Dodać wartość! Spędzam mnóstwo czasu, upewniając się, że moje tutoriale są pomocne
 • Nie zawsze wymieniaj najpierw produkty stowarzyszone (Google wie, co robisz)
 • Zastanów się, czy nie napisać stron z recenzjami produktów powiązanych i zamieścić linki do nich
 • Zawsze nofollow linki partnerskie

20. Masz karę Google

Idź do swojego raport ręcznych działań w Search Console, aby sprawdzić kary. Istnieje wiele rodzajów (cienkie treści, upychanie słów kluczowych, spam), ale najczęściej występują nienaturalne linki.

Nienaturalne linki do Twojej witryny – wcześnie zatrudniłem twórcę linków i otrzymałem karę Google za nienaturalne linki, których odzyskanie zajęło 1 pełny rok. Moje rankingi gwałtownie spadły, podobnie jak zapytania i dochody moich klientów. To były dla mnie mroczne czasy. Zastanów się dwa razy, zanim zatrudnisz narzędzie do tworzenia linków w Fiver, Upwork lub dowolnej z tych witryn freelancer… chyba że naprawdę, naprawdę wiesz, co robisz.

Jak wyczyścić złe linki

Nienaturalne linki do Twojej witryny - Google Search Console

Nadal nie jestem pewien, czy to powód?

Kiss Metrics ma niesamowity artykuł na temat 50 powodów, dla których Twoja witryna zasługuje na ukaranie przez Google, ale myślę, że omówiłem tutaj główne powody. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz poniżej, a chętnie odpowiem na Twoje pytanie. W przeciwnym razie powodzenia z SEO!

Często Zadawane Pytania

&# x2705; Jakie są 3 najważniejsze powody, dla których witryny WordPress nie zajmują wysokiej pozycji?

Kierowanie na konkurencyjne słowa kluczowe, niestosowanie odpowiednich narzędzi do badania słów kluczowych i brak dobrego pozycjonowania na stronie (poza zielonymi światłami Yoast) to zazwyczaj 3 główne powody, dla których witryny WordPress nie zajmują wysokiej pozycji. Kolejnym powodem jest niewystarczająca jakość linków zwrotnych.

&# x2705; Czy moje słowa kluczowe są zbyt konkurencyjne?

Nowe witryny lub witryny o niskim autorytecie (linki zwrotne) powinny zawsze kierować do określonych, długich słów kluczowych. Dla każdego słowa kluczowego Google jest niezwykle ważne i analizuje wyniki wyszukiwania, aby upewnić się, że nie konkurujesz z silnymi treściami i autorytetowymi witrynami.

&# x2705; Jak mogę sprawdzić błędy SEO w mojej witrynie??

Google Search Console poinformuje Cię, jeśli masz błędy dotyczące telefonu, bezpieczeństwa i indeksowania. Informuje również o błędach dotyczących uporządkowanej zawartości w często zadawanych pytaniach i recenzjach. Jednak naprawdę powinieneś uzyskać audyt SEO, jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, co się dzieje z SEO.

&# x2705; Czy uzyskanie zielonych świateł w rankingach Yoast pomoże?

Nie dokładnie. Yoast ma dobrą robotę w wykrywaniu użycia słów kluczowych i na stronie SEO jest znacznie więcej niż to. Spróbuj dodać fragmenty z najczęściej zadawanymi pytaniami, dodać spis treści HTML do długich postów i stworzyć dogłębną treść za pomocą filmów. Zoptymalizuj współczynniki klikalności!

&# x2705; Czy moja wtyczka Yoast jest poprawnie skonfigurowana??

Sprawdź mój samouczek konfiguracji Yoast, aby upewnić się, że Yoast jest poprawnie skonfigurowany, szczególnie na karcie Wygląd wyszukiwania. Nie zapomnij skonfigurować Google Search Console.

Lub: mój Przewodnik SEO WordPress jest jeszcze bardziej pomocny i zawiera 101 przydatnych wskazówek.

Twoje zdrowie,
Tomek

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector