2020 yılında Sitenizi Optimize Etmek için 24 WordPress SEO İpucu

03.06.2020
SEO '2020 yılında Sitenizi Optimize Etmek için 24 WordPress SEO İpucu
0 30 мин.

Daha az belirgin WordPress SEO ipuçları arıyorsanız, sadece sizin için bir listeye sahibim.


Muhtemelen bir ömür boyunca Yoast yeşil ışıklarını yeterince duymuşsunuzdur. Bu nedenle bu liste, SEO ve hız optimizasyonu eklentilerinin tam listesi de dahil olmak üzere Yoast’ın ötesine geçen pratik ipuçları içerir. Bunları SEO blogumu günde 3,000 okuyucuya 1 kişilik bir gösteri olarak büyütmek için kullandım.

Sadece oku, kesinlikle bir şeyler öğreneceksin.

1. Doğru SEO Eklentilerini Yükleyin

 • Yoast SEO – muhtemelen Yoast’ı zaten kullanıyorsunuz, ancak çoğu insan bunları doğru bir şekilde yapmıyor: anahtar kelime yoğunluğunu unutma, snippet değişkenleri, toplu editör, ve sosyal optimizasyon. Veya tümünü kapsayan Yoast eğiticime bakın Yoast’a 4 adım: ayar yapılandırması, Web Yöneticisi Araçları, odak anahtar kelimeleri, içerik SEO.
 • Google Site Kiti – Google’ın Google Analytics, Search Console, AdSense ve PageSpeed ​​Insights ile entegre olan yeni WordPress eklentisi. Hala beta aşamasında.
 • WP İncelemesi – zengin snippet eklentisi (orada en iyi biri IMO) ve kullandığım şey. İşte kullandığım bir sayfa. Harika görünüyor, 14 veri türünü destekliyor (editör incelemeleri, kullanıcı incelemeleri ve tarifler dahil), 16 önceden tasarlanmış şablonla birlikte geliyor ve MyThemeShop tarafından destekleniyor. Hepsi Bir Arada Şema ücretsizdir ancak çok azdır ve özelleştirmeden yoksundur. WP Rich Snippet’leri geliştirici tarafından terk edildi. WP Review hafiftir ve her ikisinde de Bedava ve profesyonel ton seçenekli versiyon.
 • Kolay İçindekiler – TOK eklemenin büyük SEO avantajları vardır. Uzun içeriği teşvik eder, kişilerin yayınınızın belirli bölümlerine bağlantı vermesini sağlar, tıklanmasını sağlar ve Google size ödül verebilir bağlantılara geç kullanarak çapa adı.
 • Otomatik Alt Özellikler – resimlere otomatik olarak alternatif metin ekleyerek manuel olarak eklemenizi önler (WordPress bunu yapmayı bıraktığından beri).
 • Bozuk Bağlantı Denetleyicisi – hala bozuk bağlantıları bulmanın / düzeltmenin en kolay yolu, ancak devam eden taramalar yüksek CPU’lar tüketir (işiniz bittiğinde devre dışı bıraktığınızdan emin olun).
 • Hızlı Sayfa / Yayın Yeniden Yönlendirme – Google Search Console’da bulunan tarama hatalarını (bozuk sayfalar) düzeltmek için kullanabileceğiniz ücretsiz yönlendirme eklentisi (Yoast’ta bunun için bir ayar vardır).
 • Eski Yayınları Yeniden Yayınla – yayınlanma tarihlerini geçerli güne sıfırlar ve tüm yayınlarınızın arama sonuçlarında yeni görünmesini sağlar. Biraz ucuz (yayınlarınızı gerçekten yeni içerikle güncellemediğinizi düşünürsek), ancak TO’larınızı artırabilir.
 • Yoast Premium Eklentileri – Bunları doğrudan SEO’ya yardım etmedikleri için kullanmıyorum, ancak birçok kişi bunları düşünüyor. Yoast premium hakkında, ücretsiz eklentilerle yeniden yönlendirmelerin nasıl yapılabileceğini, birden çok odak anahtar kelimesinin düşündüğünüz kadar yararlı olmadığını ve bunun 89 $ / yıl değerinde olmadığını düşünmem için açıklayan bir inceleme yazdım..
 • WP Roketi – Birden fazla Facebook anketinde 1 numaralı önbellek eklentisi. Kurulumu kolaydır, mükemmel sonuçlar verir ve sık sık güncellenir. Çoğu önbellek eklentisinin desteklemediği birçok özellik ile birlikte gelir (veritabanı temizleme, tembel yükleme, yerel Google Analytics barındırma, kalp atışı kontrolü ve Cloudflare ve diğer CDN’lerle entegre olma).
 • Analytify – Google Analytics metriklerini doğrudan WordPress kontrol panelinde gösterir.
 • Gerçekten Basit SSL – siteyi SSL için otomatik olarak yapılandırır. Yine de bir SSL’ye kaydolmanız gerekiyor (ücretsiz SSL’yi Şifreleyelim SiteGround ile birlikte gelir).

2. Yeni Anahtar Kelime Araştırma Araçlarından yararlanın

Halka Cevap Ver – Google Otomatik Tamamlama’dan anahtar kelimeler alır ve görsel bir anahtar kelime haritası oluşturur. Anahtar kelimeleri sorulara, edatlara ve karşılaştırma anahtar kelimelerine ayırır. Çevre ne kadar yeşil olursa, anahtar kelimenin o kadar fazla arama yapar. Anahtar kelimeleri bulmanın harika bir yolu değil, içeriğinizin kapsamlı olduğundan ve kullanıcıların sorduğu tüm soruları yanıtladığından emin olmak için.

Yoast Anahtar Kelimeler - AnswerThePublic

Moz Anahtar Kelime Gezgini – Google Anahtar Kelime Planlayıcı’ya benzer, yalnızca SEO için özel olarak tasarlandığından, Anahtar Kelime Planlayıcı AdWords için tasarlanmıştır. Organik sonuçlarda (KP AdWords içindir), aylık arama hacminde ve benzer anahtar kelimeleri gruplamak için filtreler gösterir, böylece aynı anahtar kelimeleri kaydırmazsınız (çok kullanışlı özellik).

Moz Anahtar Kelime Önerileri

Google Otomatik Tamamlama Hileleri – Google’ın boşluğu doldurması için alt çizgi karakterini kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece alt çizgi karakterini bitirdiğinizden emin olun ve aksi halde bilmediğiniz anahtar kelimelerin tam bir listesini bulabilirsiniz. Şahsen bu numarayı çok kullanıyorum.

Google-Otomatik Tamamlama-Dolgu-In-The-Blank-1

MozBar – Google’a herhangi bir anahtar kelimeyi göstermenize ve her sonucun DA’sını görmenize olanak tanıyan Chrome uzantısı (Alan Kurumu) ve PA (sayfa yetkisi). Ne kadar yüksek olursa, anahtar kelime o kadar rekabetçi olur. DA’nızı kontrol edin Moz Bağlantı Gezgini ve benzer DA’ya sahip sitelerle rekabet edin.

MozBar Anahtar Kelime Yarışması

Bir anahtar kelimenin rekabetini araştırmak şarttır. Asla sıralamayacağınız bir içerik oluşturmak istemezsiniz. En iyi gösterge, Google anahtar kelimesini kullanırsanız, kısa (zayıf) içerik en iyi sonuçlardadır. Daha iyi, daha ayrıntılı içerik oluşturabiliyorsanız, muhtemelen iyi bir anahtar kelime.

Anahtar Kelime Yarışması

3. Anahtar Kelime Yoğunluğunu Unutun

Yoast’ın SEO analizi önerileri tamamladığınızda size yeşil ışık verir. Sorun, çoğu anahtar kelime kullanımı ile ilgilidir ve sayfa SEO’sunda bundan daha fazlası vardır.

Yoast ne söylemeli:

UYARI: İçeriğinize / snippet’lerinize anahtar kelimeler enjekte etmek, spam içerikli görünmelerini sağlar. TO’yu artırmak için bir SEO başlığı + meta açıklama yazmayı düşündünüz mü? Google’daki her sonuç anahtar kelimeyi kullanıyor olacak – neden herkes bağlantınızı tıklasın?? Evet, anahtar kelimenizi sayfa başlığı, URL, SEO başlığı ve meta açıklamada (en önemli yerler) kullanmalısınız … ancak yalnızca yeşil ışık almak için anahtar kelimeler enjekte etmeyin. Alt başlıklardaki anahtar kelime yoğunluğunu ve anahtar kelimeleri unutun… daha uzun yayınları düzenlemek, videolar, infographics, zengin snippet’ler, sosyal paylaşım resimleri ve ince içeriği artırmak en iyi arama sonuçlarından daha iyi (daha ayrıntılı) yapmak için.

Yoast’a genel bir bakış:

Yoast SEO Analizi

4. Yoast Snippet Değişkenlerinden Kaçının

Yoast’ın ayarlarında, size snippet değişkenleri SEO başlıkları + meta açıklamalar için şablon görevi görür. Özel olanlar yazmak HER ZAMAN daha iyidir ve anahtar kelimeler, karakter uzunluğu (yeşil çubuk) veya TO için optimize edilmedikleri için şablonlara asla güvenmemelisiniz.

Yoast-Pasajı-Değişkenler

5. Yoast’ın Toplu Editörüyle TO’ları Artırma

Yoast’ın toplu düzenleyicisi, tüm SEO başlıklarınızı + meta açıklamalarınızı, her sayfayı / yayını manuel olarak gözden geçirmek zorunda kalmadan incelemenize olanak tanır. Anahtar kelimeler, karakter uzunluğu ve TO için optimize edildiğinden emin olmalısınız. Toplu düzenleyicide yeşil çubuk yoktur (karakter uzunluğunu algılar) ve anahtar kelimeleri de odaklamaz, bu nedenle bunları aklınızda bulundurmanız gerekir. Ancak, bir bakışta iyi okuduklarını ve insanları bağlantınızı tıklamaya ikna edip etmediklerini hızlıca görebilirsiniz..

Yoast-Toplu-Editör

6. İçeriği Sosyal Paylaşım İçin Optimize Edin

İçeriğinizin Facebook / Twitter için iyi biçimlendirilmesini isteyin?

Facebook paylaşımı

Aşama 1: Yoast’ın Facebook ve Twitter sekmesinde Açık Grafik meta verilerini etkinleştirin:

Yoast-Sosyal-Meta Veri

Adım 2: Bir sayfayı / yayını düzenleyin, ardından Yoast’taki “paylaş” bağlantısını tıklayın. Facebook (1200 x 630 piksel) ve Twitter (1024 x 512 piksel) için özel resimler yükleyin. Ayrıca, varsayılan olarak SEO başlığı + meta açıklaması olarak ayarlanan her sosyal ağ için başlık + açıklamasını özelleştirebilirsiniz. Bu, Facebook Reklamları için güçlendirilmiş yayınlar çalıştırırken ve farklı metinler istediğinizde kullanışlıdır.

Yoast-sosyal-medya-optimizasyon

7. 3.000 Kelime Hedefleyin

Mantıklı.

Daha uzun içerik, bir konuyu ele almak için kısa içerikten daha iyi bir iş çıkarır. Kullanıcılar ayrıca sayfanızda daha fazla zaman harcayarak sayfanın daha yararlı olduğunu ve gönderiyi bağlama ve paylaşma olasılıklarının daha yüksek olduğunu.

ortalama içerik uzunlukta

Yazılarımdan bazıları 4.000’den fazla kelime…

WordPress Kelime Sayısı

8. İçindekiler Tablosu Ekleme

3.000 kelime sayımı makalesi oluşturmak göz korkutucu gelebilir, ancak içindekiler tablosuyla başladığınızda daha kolaydır. Bunun Google ödüllendirmesi gibi büyük SEO avantajları var bağlantılara geç kullanma adlandırılmış çapa, ve kişilerin belirli bölümlere bağlanmasına olanak tanır. Ayrıca sayfada harcanan zamanı da artırır.

HTML İçindekiler Tablosu Nasıl Oluşturulur
İçindekiler HTML şuna benzer…

Her alt başlığın HTML’si şuna benzer …

Birinci Öğe

İkinci madde

Üçüncü madde

Veya deneyebilirsiniz Kolay İçindekiler eklentisi.

9. Kapsamlı İçerik Oluşturun

Hiçbir şey Google’ı kapsamlı içerikten daha fazla tatmin edemez. İstediğiniz her şeyi “optimize edebilirsiniz”, ancak içeriğiniz konuları kapsamlı bir şekilde kapsamıyorsa, muhtemelen bir başkasının içeriği.

Halka Cevap Ver size bir konuyla ilgili arama yapan tüm “soru anahtar kelimeleri” anlatır. İnsanların bilmek istedikleri en popüler soruları yanıtladığınızdan emin olmanın harika bir yolu.

Yoast Anahtar Kelimeler - AnswerThePublic

10. Zengin Snippet’ler ekleyin

WP Review eklentisi MyThemeShop için kullandığım eklenti Zengin snippet’ler ve bir Bedava ve profesyonel sürüm (her ikisi de harika). WP Rich Snippet’lerinden (geliştirici onu terk etti ve PHP 7 ile uyumlu değil) yanı sıra All In One Schema’dan (ücretsiz ama özelleştirme yok) kaçınırım. Daha önce WP Rich Snippet’lerini kullanıyordum, ancak tam anlamıyla eklentiyi 2 tam yıl boyunca güncellemedi.

Neden Zengin Parçacıklar Eklentim Olarak WP İncelemesini Kullanıyorum

 • 14 veri türünü destekler
 • Hafiftir (hızlı yüklenir)
 • Önceden tasarlanmış 16 şablonla birlikte gelir
 • MyThemeShop tarafından sık sık güncellenir
 • Son derece özelleştirilebilir (burada kullandığım bir sayfa var)
 • İsteğe bağlı kullanıcı incelemelerine sahip çoklu derecelendirme sistemleri

Yapısal Veri İnceleme Yıldızları

11. Yayınlara Yayın Tarihleri ​​Ekleme

Zamana duyarlı yayınlarınız varsa, bir yayınlama tarihi eklemek içeriğinizin taze görünmesini sağlar:

Yayın tarihi

Aşama 1: Yoast (SEO’da “snippet önizlemesinde tarih” i etkinleştirin > Arama Görünümü > İçerik Türleri).

Tarih-In-Pasajı-Önizleme-Yoast

Adım 2: Ekle değişiklik tarihi yayınla Mesajların en üstüne. İşte kod:

Son düzenleme: <?php the_modified_date (); ?>

Genesis Framework kullanılıyorsa şunu kullanın: Genesis Basit Düzenlemeler:

Giriş-Meta

Bunun gibi bir şeye benzemeli:

Giriş Gönderi Değiştirme Tarihi

3. Adım (İsteğe bağlı): Yükle Eski Yayınlar eklentisini yeniden yayınla. Bu, tüm yayınların yayınlanma tarihini geçerli güne sıfırlar, arama sonuçlarındaki tarihi günceller ve tüm içeriğin yeni görünmesini sağlar. Elbette, içeriği gerçekten güncellemediğiniz için biraz ucuz, ancak TO’ları önemli ölçüde artırabilir.

Eski Yayınları Yeniden Yayınla

12. Google’ın Öne Çıkan Snippet’lerine Katılın

Google nihayetinde birisinin öne çıkan snippet, ancak onlar için optimize etmenin kesinlikle yolları var. Bu sizi “# 0” konumuna getirir ve size 2 sonuç verir.

3 Öne Çıkan Parçacık Türleri:

 • Yanıtlar
 • Listeler
 • Tablolar

Öne Çıkan Parçacıklar

Google’da Öne Çıkan Parçacıklar Nasıl Alınır?

 • Kullanıcıların bir Özlü Cevap
 • kullanım Moz Anahtar Kelime Gezgini soru anahtar kelimelerini tanımlamak için
 • Daha da fazla soru anahtar kelimesi bulmak için Herkese Cevap Ver’i kullanın
 • Yanıtın paragraf mı, liste mi yoksa tablo mu olacağını seçin
 • Anahtar kelimeyi açıklayan güzel bir grafik tasarlayın (veya fotoğraf çekin)
 • En uygun karakter uzunluğunu kullanın (aşağıdaki fotoğrafa bakın Moz)
 • Kalite referanslarıyla (linkler, grafikler vb.) Gerçeklere dayalı içerik oluşturun
 • Zaten öne çıkan bir snippet’e sahip, ancak kötü bir iş yapan anahtar kelimeleri hedefleyin
 • Yanıt kutusunu hedefliyorsanız, tam bir eşleme kullanarak anahtar kelimenizi hedefleyin
 • Anahtar kelimenin 1. sayfasında olduğunuzdan emin olun, değilse içeriği iyileştirin

Optimial Özellikli Parçacıklar Uzunluğu

13. WordPress Hız Eklentilerini Yükleyin

Bu eklentiler üzerinde kapsamlı testler yaptım ve çoğunu kendi web sitemde kullanıyorum.

 1. WP Roketi – Çoğu Facebook anketinde # 1 önbellek eklentisi. WP Rocket kullanıyorsanız, bu özelliklere yerleşik olarak sahip olduğundan bu listeden 3-7 eklentilere ihtiyacınız yoktur.
 2. WP En Hızlı Önbellek – Çoğu ankette # 1 ücretsiz önbellek eklentisi. Ayrıca yapılandırması kolaydır, Cloudflare + diğer CDN’ler için seçenekleri vardır, ancak WP Rocket’in özelliklerinden yoksundur.
 3. WP-Optimize – spam, çöp kutusu ve diğer önemsiz dosyalar veritabanınızı temizler.
 4. Tembel Yük – kullanıcılar sayfayı aşağı kaydırıp görene kadar fotoğraf yüklemeyi geciktirir (yükleme sürelerini iyileştirir, ancak kaydırdıkça fotoğrafları sürekli yükler).
 5. Videolar için tembel yük – videolar aşağı kaydırılıp görünene kadar video / iframe yüklemeyi geciktirir. Videoların yüklenmesi sonsuza dek sürer – bu işlem birkaç saniye sürebilir.
 6. CDN Etkinleştirici – içerik dağıtım ağınızı kolayca ayarlayın (StackPath kullanıyorum).
 7. CAOS (Google Analytics’i Yerel Olarak Barındırın) – Google Analytics izleme kodunuzu yerel olarak barındırarak GTmetrix’teki “kaldıraç önbelleğe alma” öğesini düzeltir.
 8. CAOS (Web Yazı Tiplerini Yerel Olarak Barındırın) – Google Yazı Tiplerinizi indirip bunun için bir stil sayfası oluşturarak GTmetrix + Pingdom’daki Google Yazı Tipi hatalarını düzeltir.
 9. Imagify / ShortPixel / Smushgörüntü optimizasyonu (kayıpsız sıkıştırma, görüntüleri yeniden boyutlandırma, EXIF ​​verilerini kaldırma). Bütün bunlar benzer – sadece birine ihtiyacınız var.
 10. Görüntü Boyutlarını Belirtme – GTmetrix’teki bir öğe olan resminizin HTML’sine bir genişlik / yükseklik ekler. Yalnızca görsel düzenleyicideki görüntüler için çalışır, sayfa oluşturuculardaki, widget’lardaki veya görsel düzenleyicinin dışındaki herhangi bir alandaki görüntüler için çalışmaz.
 11. WP için AMPemailleri AMP sayfaları mobil sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlamak ve sitenize mobil arama sonuçlarında “AMP Damgası” vermek için TO’ları artırabilir.
 12. WP Devre Dışı / Clearfy – WordPress çekirdeğinde gereksiz işlevleri devre dışı bırakır (geri izleme, pingback, kalp atışı API’sı, REST API’sı ve% 99’una ihtiyacınız olmayan diğer şeyler). Her iki eklenti de benzer ve diğer hız özelliklerine de sahip.
 13. Harry’nin Gravatar ÖnbellekGravatars’ı önbelleğe alır, yorumların daha hızlı yüklenmesini sağlar.
 14. WordPress için GTmetrix – yükleme sürelerini takip etme ve e-posta uyarıları ayarlama.
 15. PHP Sürümü Görüntülehangi PHP sürümünü çalıştırdığınızı gösterir (en az 7 olmalıdır) ve bu da çok büyük bir hız etkisi yaratır. Ana makinenizin cPanel’inde yükseltebilirsiniz.
 16. Sorgu Monitörü – en yavaş eklentilere, sorgulara vb. Bakın (P3 için iyi bir yedek).
 17. Eklenti Düzenleyici – bir iletişim formu eklentisi yüklerseniz, muhtemelen her sayfada (yalnızca iletişim sayfanızda) yüklenmesini istemezsiniz. Eklenti Düzenleyici, hangi eklentilerin belirli sayfalara, yayınlara ve diğer içeriklere yükleneceğini kontrol etmenizi sağlar.
 18. Autoptimize – GoDaddy, WP Engine veya önbellek eklentilerini kara listeye alan diğer ana bilgisayarları kullanıyorsanız, bu eklenti size HTML / CSS / JavaScript’i (GTmetrix + Pingdom’daki öğeler) optimize etmenin avantajlarını sunar, ancak önbelleğe almadan.
 19. WP Hosting Performans Kontrolü – sunucunuzun yavaş olup olmadığını ve hız teknolojinizin (PHP, MySQL, WordPress sürümleri) güncellenmesi gerekip gerekmediğini söyler.
 20. Daha İyi Arama Değiştir – alan adınızın www veya https sürümlerini değiştirdiyseniz, bu eklenti, web sitenizdeki tüm bağlantıları yeni sürümü yansıtacak şekilde toplu olarak güncellemenize yardımcı olur. Aksi takdirde, GTmetrix’te “yönlendirmeyi en aza indir” hatalarını görürsünüz.

14. Yüksek CPU Eklentilerinden Kaçının

İşte sitenizi yavaşlatacak WordPress eklentilerinin bir listesi. Bu listeyi bir İleti üzerinde WordPress Facebook Grubunu Hızlandırıyor (inanılmaz bir grup) ama aynı zamanda kendimi de ekledim.

* Yaygın suçlular, devam eden taramalar / işlemler çalıştıran veya GTmetrix’te yüksek CPU gösteren ilgili posta, istatistik, site haritası, sohbet, takvim, sayfa oluşturucular ve eklentileri içerir.

 1. Bunu ekle
 2. AdSense Tıklama Sahtekarlığı İzleme
 3. All-In-One Etkinlik Takvimi
 4. Yedek Arkadaş
 5. Kunduz Oluşturucu
 6. Daha İyi WordPress Google XML Site Haritaları
 7. Broken Link denetleyicisi (Dr. Link Check kullanın)
 8. WordPress için Sürekli İletişim
 9. İletişim Formu 7
 10. Bağlamsal İlgili Yayınlar
 11. Digi Oto Bağlantıları
 12. Disqus Yorum Sistemi
 13. Divi Oluşturucu
 14. Temel Izgara
 15. 65 Yavaş Eklentinin Tam Listesini Görüntüle

Sorgu Monitörü ayrıca en yavaş eklentilerinizi bulacaktır…

Query Monitor Yavaş Eklentiler

GTmetrix’in Şelale sekmesi başka bir yöntem…

Yavaş WordPress Eklentisi

15. Görüntülerin Daha Hızlı Yüklenmesini Sağlayın

Görüntülerin 20 farklı şekilde optimize edilebileceğini biliyor muydunuz? Bu makaleyi yazmadan önce, özellikle önbellekleme, tembel yük, Cloudflare seçeneklerini, EXIF ​​verilerini kaldırma, CSS spritelarını ve hatta SEO için optimize etmeyi düşündüğünüzde pek çok yol olduğunu bilmiyordum..

Görüntü Optimizasyonu İçindekiler

GTmetrix’teki resim optimizasyon öğelerinin bir listesi (ana olanları ele alacağım):

GTmetrix'te Görüntü Optimizasyonları

Görüntüleri kayıpsız sıkıştırın – gibi bir eklenti kullanın ImagifyShortPixel, Smush, veya deniz canavarı (hepsi aynı şeyi yapar) aynı zamanda EXIF ​​verilerini (ISO, tarih, saat, flaşın kullanılıp kullanılmadığı ve fotoğrafla ilgili diğer gereksiz bilgiler) de kaldırır, bu da soyulduğunda biraz daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Yükleme Sırasında Resimleri En İyi Duruma Getirin

Ölçekli görüntüler sunma – büyük boyutlu görüntüler bulun ve bunları doğru boyutlara göre yeniden boyutlandırın). Bunları bulmak için GTmetrix’i kullanabilirsiniz ve size doğru genişlik / yüksekliği de sağlarlar.

hizmet ölçekli-görüntüleri

Görüntü boyutlarını belirleme – resmin HTML veya CSS’sinde bir genişlik / yükseklik belirtmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu boyutları GTmetrix’ten alın, resmi bulun ve genişliği / yüksekliği ekleyin.

Görüntü Boyutlarını Belirleme

16. EIG Hosting’den Ayrılın

Aynı korkunç şirket Bluehost, HostGator ve daha fazlasına sahiptir. 60 farklı hosting şirketi. Mevcut şirketleri satın aldıkları ve aynı sunucuda daha fazla kişiyi paketleyerek ve “akış” desteğiyle (daha uzun bekleme süreleri) maliyetleri düşürdükleri biliniyor. GoDaddy de iyi değil – SiteGround, Cloudways ve WP Engine gibi çok daha iyi seçenekler var.

Liste-Of-EIG-Markaları

Hosting yavaş olup olmadığını kontrol etmek için nasıl
Sitenizi üzerinden yayınlayın bytecheck.com ve kontrol et TTFB (ilk bayt zamanı). İdeal olarak <320ms. Bu ve sunucu yanıt süresini azaltın Sayfa Hızı Analizleri iyi göstergelerdir.

-Sunucu-Tepki-Süresi-Under-200ms azaltın

kullanırım SiteGround ve sahip 200 ms tepki süresi % 100 GTmetrix skorları ve .4s Pingdom yükleme süreleri. Ne kadar hızlı yüklendiklerini görmek için bir hosting kontrolü yapın, kendi testlerinizi yapın veya sayfalarımı tıklayın. 26 Facebook anketinde 1. ev sahibi seçildi ve dünyadan daha iyi EIG (Bluehost, HostGator), GoDaddy, ve aynı sunucuda çok fazla kişiyi paketleyen kötü ana bilgisayarlar. Onlar konum WordPress tarafından önerilen, yapmak ücretsiz göçler, ve ben onların yarı ayrılmış plan.

SiteGround'a Geçme

SiteGround Yükleme Süresi Geçişi

Bluehost to SiteGround GTmetrix

HostGator'dan SiteGround'a

SiteGround GTmetrix

SiteGround Google PageSpeed ​​Insights

SiteGround'da 100 Mükemmel Puan

SiteGround Genesis

SiteGround Tarafından Sağlanan Hız

SiteGround GTmetrix Raporu

SiteGround ile Azaltılmış Yükleme Süreleri

Yeni SiteGround Yanıt Süreleri

HostGator'dan SiteGround'a Geçiş

Joomla'da SiteGround Yanıt Süreleri

SiteGround Barındırma'ya Geçildi

SiteGround Rocket Imagify Combo

SiteGround'da Joomla GTmetrix

SiteGround PageSpeed ​​Insights

Joomla'da SiteGround

SiteGround Azaltılmış Yükleme Süreleri

SiteGround Hızlı Hosting

SiteGround'da Yeni Pingdom Sonuçları

Yeni SiteGround Yanıt Süresi

SiteGround Yanıt Süresi İyileştirmesi

2019 Hosting Anketi

2017-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor Hosting Önerileri

Temmuz 2019 Hosting Önerisi

WordPress-Host-Anket-Ağustos-2018

Paylaşılan-Hosting-Anket-2017

2019-Barındırma-Anket

Go-To-Barındırma-Şirket

WordPress-Hosting-Anket-2017

Yönetilen-Barındırma-Anket

WooCommerce-Hosting-FB-Anket

2016-Web Hosting-Anket

Best-WordPress-Hosting-Sağlayıcı-Anket

Best-Web Hosting-2019-Anket

WP Dostu Hosting Anketi

2016-WordPress-Hosting-FB-Anket

Elementor İçin Favori Hosting

2018 Hosting Önerileri

WordPress Hosting Anket Eylül 2018.png

Yönetilen-WordPress-Hosting-Anket-2017

2019-Sunucular-Anket-1

Barındırma-Anket-For-Hız

WordPress-Hosting-Anket-Haziran-1

SiteGround-Öneri

2014-Yönetilen-WordPress-Hosting-FB-Anket

Best-Web Hosting-Sağlayıcı-Anket

Barındırma-Anket-Şubat-2019

Barındırma-Öneriler-Anket

Bluehost vs SiteGround

WordPress Web Ana Bilgisayar Anketi

Godaddy'den SiteGround'a Geçiş

EIG-To-SiteGround

SiteGround-Göç

Godaddy-To-SiteGround

SiteGround-Arka Uç

OMM-On-SiteGround

SiteGround kullanıyorum çünkü…

 1. GTmetrix’im + Pingdom raporlar kendileri için konuşur
 2. Sayfalarım anında yükleniyor (isterseniz üzerlerine tıklayın)
 3. Hızlı hız teknolojisi (PHP 7.3, NGINX, SG Optimizer, Cloudflare)
 4. Tarafından önerildi Yoast, WordPress, İvica itibaren WordPress Hızlanıyor
 5. Bedava SSL’yi Şifreleyelim, kullanımı kolay cPanel, ve özellikleri e-Ticaret
 6. WordPress desteği Yenilmez GoGeek’in öncelikli desteği olmasa bile
 7. GrowBig hazırlama, daha fazla depolama alanı ve daha fazla sunucu kaynağı ile birlikte gelir (“ihtiyacınız olan kaynakları tahsis ediyoruz” bölümüne gidin ve sunucu sekme)
 8. GoGeek daha fazla sunucu kaynağı, depolama, öncelik desteği ile birlikte gelir
 9. Ücretsiz taşıma işlemleri, göçmen eklentisi, ve bir 30-gün para iade garantisi
 10. Bol bol övgü Reddit, Facebook sohbetleri, heyecan, TrustPilot
 11. Facebook’ta tonlarca övgü: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.8., 9., 10.# 11
 12. Birçok kişi zaten taşındı ve Twitter’da sonuç gönderdi: 1., 2., 3., 4., 5., 6.7., 8., 9., 10., # 11, # 12, # 13, # 14, 15., # 16, # 17, # 18, # 19, # 20, # 21, # 22, # 23, # 24, # 25, 26., # 27, # 28, # 29, # 30, # 31, # 32, # 33, # 34, # 35, # 36, # 37

Satış Ortağı Feragatnamesi – SiteGround’a kaydolduysanız satış ortağı bağlantısı Komisyonun bir kısmını size hiçbir ücret ödemeden bağışlayacağım. Her yıl 3 bin dolar bağışta bulunuyorum GoFundMe kampanyaları (2018, Denver’daki açlığı beslemekti ve 2017 Harvey Kasırgası idi). Desteğiniz yardımcı oluyor ve gerçekten takdir ediyorum. İncelemelerimi tarafsız ve destekli yapmaya çalışıyorum kanıt şeklinde Facebook anketleri, tweet’ler, ve gerçek konuşmalar. Kullanmak istemiyorsanız, işte bir bağlı olmayan bağlantı SiteGround’a. Her iki şekilde de en iyi ana bilgisayar olduğuna ve sitenizin daha hızlı / daha sorunsuz çalışacağına gerçekten inanıyorum… Google ve Facebook gruplarında araştırma yapın ve çoğu insanı bulacaksınız aynısını söyle.

SiteGround var 3 plan:

SiteGround WordPress Barındırma

Yüksek planlar daha fazlasını içerir sunucu kaynakları (WordPress optimizasyon kılavuzunda 1 numaralı faktör). Burada tam karşılaştırma tablosu, ancak GrowBig, StartUp’tan yaklaşık 2 kat daha fazla sunucu kaynağı sağlar ve GoGeek yarı özel barındırma size daha da fazlasını verir. GrowBig ve üstü, ücretsiz bir geçiş, aşamalandırma, gelişmiş önbellekleme ve birden fazla web sitesini barındırma yeteneği ile birlikte gelir. GoGeek öncelikli destek ile gelir. Onların bulut barındırma oldukça fiyat $ 80 / ay atlama.

Bunu onların üzerinde görebilirsiniz özellikler sayfası:

SiteGround-Sunucu-Kaynaklar-Karşılaştırma

Birçok konudan biri…

Favori-Web Sunucu

17. Önbellek Eklentinizi Yükseltme

WP Roketi birden çok Facebook anketinde 1 numaralı önbellek eklentisiydi:

2016 En İyi Önbellek Eklentisi Anketi

2019 önbellek eklentisi anketi

Swift ve WP Roketi

2016 önbellek eklentisi anketi

En İyi Önbellek Eklentileri 2018 Anketi

wp roket vs w3 totla önbellek

WP Rocket Hakkında Neler İyi?

 • Harika sonuçlar veriyor (kullandığım şey bu)
 • Mükemmel destek + kapsamlı belgeler
 • Yapılandırması daha kolay önbellek eklentilerinden biridir (eğiticime bakın)
 • Temalarla / eklentilerle yüksek uyumluluğu vardır ve sitenizi bozmamalıdır
 • Her zaman yeni özelliklerle güncellenir (birçok önbellek eklentisi sık sık güncellenmez)
 • Çoğu önbellek eklentisinin sahip olmadığı özelliklere sahiptir (veritabanı temizleme, tembel yükleme, Google Analytics’i yerel olarak barındırma, kalp atışı kontrolü, hem Cloudflare + diğer CDN’lerle entegrasyon)

18. Birden Fazla CDN Kullanın

Bir CDN sitenizi daha hızlı yapar.

Peki birden fazla CDN kullanmaya ne dersiniz? Cevap evet, daha da yardımcı oluyor. Çünkü her CDN’nin kendi veri merkezleri vardır ve daha fazla veri merkezi = daha hızlı içerik teslimi.

Cloudflare veri merkezleri

Cloudflare Veri Merkezleri

StackPath veri merkezleri

StackPath-Data-Merkezleri

Nasıl yapılır

 • İçin kayıt olun Cloudflare (ücretsiz) ve seçtiğiniz ücretli bir CDN (kullanıyorum StackPath).
 • Çoğu önbellek eklentisinin hem Cloudflare hem de StackPath’i entegre etme seçeneği vardır

Cloudflare ile ad sunucularını değiştir

Cloudflare Adı Sunucuları Gösterge Tablosu

StackPath ile CDN sitesi oluştur, sonra girin CDN URL’si önbellek eklentinize..

StackPath CDN URL'si

WP-Roket-CDN-Ayarlar

19. AMP Sayfaları Ekleme

Hızlandırılmış mobil sayfalar mobil sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlayan ve mobil arama sonuçlarında size güzel görünen ve potansiyel olarak TO’ları artırabilecek bir AMP damgası veren bir Google projesidir.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

AMP Ekleme Talimatları

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Eklentisi Ayarları

Cloudflare Hızlandırılmış Mobil Bağlantılar

20. Hakkımda Katil Yaz

Bunu düşün.

Hakkında sayfanız, web sitenizde en çok görüntülenen sayfalardan biri.

Öyleyse neden bunun için daha fazla zaman harcamıyorsun? Hakkımda, hakkımda 50 rastgele ve rahatsız edici şeyin bir listesini oluşturdum. Ayrıca benim ve kedilerimin, ailemin ve diğer kişisel fotoğrafların bir resmi var – 6 rakam / yıl blogunu nasıl oluşturduğum hakkındaki hikayem.

Hakkında-Me-Sayfa

Ana faydalar:

 • Web sitemde daha fazla zaman harcanıyor
 • Güven (satış ortağı bağlantımı kullanarak bir şey satın alma olasılığı daha yüksek)
 • Kendi hikayelerini paylaşan daha fazla e-posta (sevdiğim)

21. SSL ekle

Google HTTP olmayan web sitelerinde daha da zorlaştı Temmuz 2018’de Google Chrome’da “güvenli değil” göstermeye başladıklarında. Ayrıca, yasal bir şirketseniz SSL’ye ihtiyacınız var.

2011’den beri birlikte olduğum inanılmaz bir geliştiriciyle çalışmama rağmen SSL’ye taşınmaktan korkuyordum. Şanslıyım, her şeyi doğru yaptı ve trafiğim hiç azalmadı. Aslında, bağlı kuruluş satışlarım arttı (bence insanlar beni daha meşru bir blog olarak gördü).

HTTPS-vs-Pozisyonu

WordPress’e SSL Ekleme

Gerçekten Basit SSL

22. Bağlı Kuruluş Sitelerinin Değer Katması Gerekir

Evet, bu benim sitem.

Ben de cezalandım birçok satış ortağı bağlantısı (artı kabataslak bağlantılar oluşturan bir bağlantı oluşturucu kiraladım). Bu benim için zor bir zamandı ve babamın evine geri dönmek zorunda kaldığımda trafiğim / finansım düştü, hiç param yoktu. Satış ortağı web sitelerinin çok dikkatli olması gerekir.

Ortaklık-Link-Google-Penaltı

Öğrendiğim Dersler:

 • İçeriğinize ürün önermenin ötesinde değer katın
 • Yalnızca satış ortağı ürünlerini önermeyin – ücretsiz ürünler de önerin
 • İçeriğinizi satış ortağı bağlantıları ile doldurmayın, 5 genellikle çoktur (benim için)
 • Satış ortağı ürünleri hakkında yorum oluşturmayı düşünün ve bunun yerine ürünlere bağlantı verin
 • Kullanın satış ortağı bağlantı yönetimi eklentisi satış ortağı bağlantılarındaki istatistikleri izlemek için
 • Kullanıcıların en çok hangi satış ortağı bağlantılarını izlediğini takip edin ve ardından bu bağlantılardan yararlanın
 • Ayrıntılı köşe taşı içeriği oluşturun (her ziyaretçinin okumak istediği temel eğitimler)
 • Yalnızca “yayınları listeleyin” ve önce satış ortağı ürünlerinizi listelemeyin (Google bilir)

2018’de nasıl 150.000 dolar kazandığımı öğrenmek ister misiniz? Bağlı kuruluş pazarlama eğiticimi oku.

23. SEO Dostu Temaları Kullanma

StudioPress temaları (ve Genesis Çerçevesi) Yoast, Matt Cutts (Google’dan) ve hatta Matt Mullenweg tarafından önerilmektedir. Outreach Pro temalarını 2016’dan beri kullanıyorum ve çok seviyorum. Sitemde% 100 GTmetrix puanı (hızlı yükler) var, eklentilerle neredeyse hiç uyumluluk hatası yok ve son derece özelleştirilebilir StudioPress’in Genesis eklentileri.

@jm_cook @Skitzzo Genesis’i satın aldım. AM millet yıllar önce örnek temalar göndermişti. Bana tavsiyede bulunan AM kişiye geri ödeme yaptım (hediye kartı).

– Matt Cutts (@mattcutts) Instagram Profilini Görüntüle 27 Haziran 2013

@bgardner çünkü insanların Genesis’i diğer tema çerçevelerine tercih ettiğimi düşündürecek. Oh bekle, bu aslında doğrudur;) – Joost de Valk (@yoast) 31 Ocak 2012

StudioPress Temaları

StudioPress Temalarını Bu Kadar İyi Yapan Nedir??

 • Güvenilirlik – Yoast gibi en iyi WordPress kullanıcıları da dahil olmak üzere 200.000 kişi tarafından güvenildi. Temiz tema, her tema için belgeler ve hem temaları hem de Genesis Framework için sık güncellemeler. Alt satır – Eklentileri, PHP, temayla ilgili CPU tüketimini, vb. Yükseltirken uyumluluk sorunları hakkında endişelenmem gerekmiyor. Sorunsuz çalışıyor.
 • Mobil cihazlar için uygun – tüm StudioPress temaları HTML5 + mobil uyumludur.
 • Büyük ToplulukGenesis WordPress (Facebook Grubu) 10.000 üyeye sahiptir.
 • eklentiler – tüm StudioPress eklentileri hafiftir ve yükleme süresine neredeyse hiçbir şey eklemez.
 • Son derece Özelleştirilebilir – StudioPress ’ Outreach Pro teması kiliseler için tasarlanmış gibi görünüyor, ama bak anasayfa. Önceden tasarlanmış ana sayfaya benzemiyor.

24. Yerel SEO (Google’ın Yerel Sıralama Faktörleri)

Yerel SEO yapıyorsanız, WordPress’inizi optimize etmenin dışında yapmanız gereken çok şey var. Burada Google’ın 2018 yerel arama sıralama faktörleri Moz tarafından 2 yılda bir rapor edilir. Google My Business,% 25,12 olmasıyla daha önemli hale geldi.

2018 Yerel Arama Sıralaması Faktörleri

Google My Business Sayfanızı Optimize Etme

* Google, Google Yayınları üzerinde yayın yapan, incelemelere yanıt veren, özel saatleri güncel tutan, soruları yanıtlayan, müşterilerin işletme URL’lerini kullanarak GMB ile doğrudan işlem yapmasını kolaylaştıran işletme sahiplerini giderek daha fazla dikkate almaktadır..

Google My Business Logosu

Heyyyy. Sonuna Sen Başardın.

Tıpkı benim kadar iyi olan diğer derslerime göz atın!

 • Yoast SEO Rehberi
 • WordPress SEO Rehberi
 • WordPress Hız Kılavuzu

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector