Ako nastaviť Google AMP na stránkach WordPress (pomocou doplnku AMP)

Viete, že veľa vlastníkov stránok stráca 47% výnosov z dôvodu ich pomalej rýchlosti stránky? Áno, počuli ste správne. Udržiavanie rýchlosti stránky je pre SEO zásadným faktorom, obom faktorom hodnotenia. Ak ste už optimalizovali svoj web pre verziu pre stolné počítače, musíte sa starať o optimalizáciu stránok pre mobilné verzie, pretože polovica organického prenosu pochádza z mobilných zariadení. Takže, tu prichádza Google Accelerated Mobile Pages, taktiež známy ako Google AMP. Je to celkom nový termín pre nových vlastníkov stránok. V tomto článku sa budeme zdieľať Čo je Google AMP a Ako nastaviť Google AMP na stránkach WordPress.


Nastaviť Google AMP na WordPress

Čo je Google AMP?

V októbri 2015 spoločnosť Google oznámila projekt založený na mobilných zariadeniach s názvom mobilné zrýchlené mobilné stránky, známy tiež ako Google AMP. Je to projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý podporuje spoločnosť Google, Facebook, Twitter. Zrýchlené mobilné stránky (AMP) sú zahrnuté iba v základných HTML, CSS stránkach. Stránka AMP sa načíta rýchlejšie ako bežné stránky.

Mnoho užívateľov používa veľmi pomalý internet na surfovanie na webových stránkach, ktoré zahŕňajú HTML, CSS, JS, reklamy a niektoré skripty. Ak teda používate pomalý internet, otváranie stránok vyžaduje veľa času. Cieľom AMP je zvýšiť rýchlosť načítania stránky rýchlejšie ako tekutina.

Príklad AMP

Toto je príklad stránky s povoleným AMP.

Prečo by ste mali okamžite povoliť program Google AMP?

Ak používate Zrýchlené mobilné stránky (AMP), potom sa váš web zobrazí na Googli určitým spôsobom (najmä so znakom AMP). Rozdiel medzi Stránky AMP a ich normálne stránky kolotoč a prostredníctvom ich Štítok AMP vo výsledkoch vyhľadávania Google. Okrem toho existuje niekoľko výhod používania AMP,

 • Na rýchlosti záleží: Stránky podporujúce AMP sú nepochybne o niečo lepšie ako normálne stránky. Mnoho používateľov zvyčajne opustí web, ktorý trvá načítanie dlhšie ako 3 sekundy. Program AMP by teda mohol pomôcť znížiť mieru odchodov a zvýšiť počet konverzií.
 • Vylepšuje hodnotenie vyhľadávacích nástrojov: Hoci AMP ešte nie je zamýšľaný ako nezávislý hodnotiaci faktor. Spoločnosť Google však momentálne podporuje vylepšenie v hodnotení podľa mobilných zariadení a pretože stránky AMP sú prispôsobené pre mobily, dostávajú rovnaké zvýšenie poradia.
 • Zvyšuje click-through-rate: Ak sa váš obsah zobrazuje v karuseli, bude mať oveľa väčšiu viditeľnosť, čo zvýši pravdepodobnosť, že čitateľ preklikne na váš web..
 • Reklamy podpory: Stránky AMP tiež podporujú rôzne typy reklám, ako sú AdSense, MediaNet, Infolinks a mnoho ďalších. 
 • Mnoho veľkých spoločností podporuje AMP: Nemusíte sa obávať o AMP, pretože ho podporujú veľkí poskytovatelia technológií, ako sú Twitter, Pinterest, WordPress, Chartbeat, Linkedin atď..

# Existuje veľa klebiet, že mnoho používateľov AMP si nemôže svoje stránky prispôsobiť, nemôže pridať reklamné kódy, tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti. To však nie je pravda. Dovoľte mi vysvetliť prečo.

No, hlavné Doplnok WordPess AMP od Automattic prichádza s veľmi malým počtom funkcií, ktoré sme opísali v sekcii # 1. Spomenuli sme tiež, ako to vyzerá, keď ste vy nastavenie doplnku AMP

Aby ste získali viac možností prispôsobenia, potrebujete ďalší doplnok AMP pre WP. Môžete pridať všetky položky, ako sú sieťové reklamy, tlačidlo na zdieľanie sociálnych sietí, Google Analytics atď. 

Ako nastaviť Google AMP

V adresári doplnkov WordPress je k dispozícii veľa doplnkov AMP.

# 1 AMP od Automattic

AMP od Automattic

Tento doplnok umožňuje nastaviť Google AMP na vašom webe WordPress. Ide o iniciatívu s otvoreným zdrojom, ktorej cieľom je poskytovať obsah optimalizovaný pre mobilné zariadenia, ktorý sa môže načítať okamžite všade, a to aj na pomalom internete.

Po aktivácii tohto doplnku sa vygenerujú všetky príspevky na vašom webe verzie kompatibilné s AMP. K svojim príspevkom AMP môžete pristupovať aj pridaním / Amp / až do konca adresy vašich príspevkov.

Ak je napríklad adresa URL vášho príspevku „http://example.com/2016/12/20/hello-world“, verzia AMP bude „http://example.com/2016/12/20/hello -World / amp / “.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť.

AMPRozloženie AMP

Tento doplnok má určité obmedzenia. Stránky a archívy momentálne nie sú podporované a nemôžete pridať tlačidlo zdieľania, kategóriu, súvisiace príspevky, reklamy. Tento doplnok v predvolenom nastavení umožňuje logo a názov vašej lokality.

# 2 AMP pre WP

AMP pre WP

Tento doplnok „AMP for WP“ sa dôrazne odporúča pre tých, ktorí chcú povoliť Google AMP na ich stránkach. Tento vlastný editor AMP vám umožňuje prepísať váš obsah, ktorý ste napísali v príspevku alebo na stránke. Takže môžete pridať iný obsah len pre AMP. Je to plne responzívny plugin a je dodávaný s 2 rôznymi vzormi. S ťahaním & funkciu drop, môžete nastaviť možnosti stránky / príspevku manuálne.

Viac ako to, môžete pridať vlastné logo, tlačidlo zdieľania v sociálnej sieti, súvisiace príspevky pod príspevok, integrovať Google Analytics a pridať reklamy na 4 rôznych pozíciách..

AMP pre prispôsobenie WP

Na nastavenie tohto doplnku musíte najskôr nainštalovať predvolený AMP doplnok od spoločnosti Automattic. Alebo budete požiadaní o jeho inštaláciu. Po aktivácii tohto doplnku sa na paneli správcu WordPress zobrazí možnosť AMP.

Z informačného panela môžete nastaviť Google AMP možnosti podľa vašich potrieb.

Vlastnosti:

 • Vlastný editor AMP.
 • Mobilné presmerovanie.
 • ťahať & Nástroj na tvorbu kvapiek.
 • Vstavaný s dvoma vzormi.
 • Podpora AMP WooCommerce.
 • Panel prekladu & RTL k dispozícii.
 • Interné prepojenie AMP.
 • Súvisiace príspevky pod príspevkom.
 • Tlačidlá sociálneho zdieľania.
 • Celkom 4 reklamné priestory v rozložení.
 • a mnoho ďalších…

Ako zobraziť zrýchlené mobilné stránky (AMP) v Konzole Google Search Console

Keď nastavíte program Google AMP vo svojom blogu WordPress, môžete si tieto zrýchlené mobilné stránky zobraziť z konzoly Google Search Console. Ak ju chcete zobraziť, prihláste sa do Konzoly Google Search Console. Teraz choďte na Vyhľadať vzhľad> Zrýchlené mobilné stránky.

Zobraziť AMP v službe Google Search Console

Ak správne nastaviť Google AMP vo svojom blogu WordPress si potom môžete zobraziť tieto zrýchlené mobilné stránky. Ak sa nezobrazí, počkajte chvíľu. Ukáže vám tie stránky, ktoré sú už indexované. Ak ste svoj súbor Sitemap neodoslali do Konzoly Google Search Console, nezobrazí sa.

Naučte sa, ako správne odoslať svoj súbor Sitemap blogu do Konzoly Google Search Console.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map