Ako si vybrať doménové meno vhodné pre SEO

03.06.2020
SEO 'Ako si vybrať doménové meno vhodné pre SEO
0 8 мин.

Ako si vybrať SEO priateľské doménové meno


Výber názvu domény je prvý, ktorý ovplyvňuje SEO.

Existuje veľa povestí a zastaraných stratégií. Budem sa venovať najbežnejším otázkam týkajúcim sa doménových mien a SEO. Dúfajme, že vám to pomôže pri rozhodovaní. Nezabudnite, že výber doménového názvu vhodného pre SEO je iba jednou časťou rovnice SEO – často sa hovorí, že v Algoritmus spoločnosti Google.

Tu je to, čo potrebujete vedieť o názvoch domén a SEO …

 1. Značkové doménové mená sú priateľské k SEO
 2. A čo kľúčové slová?
 3. Výber rozšírenia domény
 4. Nákup variantov rozšírenia domény
 5. Vyhnite sa spojovníkom
 6. Vyhnite sa nákupu domén na presmerovanie
 7. Vyhnite sa ochranným známkam
 8. Dĺžka registrácie domény nie je dôležitá

1. Značkové doménové mená sú priateľské k SEO

Výber značkového názvu domény pomáha SEO samo o sebe. Viac ľudí si to bude pamätať, znova vás navštívia a je väčšia pravdepodobnosť dôvera doména s pozitívnou značkou – na rozdiel od domény, ktorá je bohatá na kľúčové slová a riskuje vyzeranie spamu.

Je to pozitívna a kreatívna značka, ktorá vedie k ďalším odkazom, sociálnym zdieľaním a všetkým pekným signálom, ktoré vyhľadávacie nástroje požadujú. Toto je pravdepodobne názov domény bohatý na kľúčové slová. Takže vymyslite niečo kreatívne. Urob to znateľným, urob to pamätný.

Čo je vlastne ešte dôležitejšie? Vaša značka alebo zlomok vášho SEO?

2. A čo kľúčové slová?

Ľudia, ktorí kupujú domény so všetkými ich kľúčovými slovami – sme sa im prispôsobili a úprimne povedané, vyzerá to neprofesionálne a útržkovito. Neoklamete ma chicagopersonalinjurylawyer.com.

Ale v oblasti SEO stále nehrajú žiadne domény, ktoré by popreli veľa kľúčových slov. Najnovší prieskum spoločnosti Moz o Faktory hodnotenia spoločnosti Google hovorí, že „použitie kľúčového slova na úrovni domény“ zodpovedá 6,98% všetkých hodnotiacich faktorov v Google …

Použitie kľúčového slova na úrovni domény

Počkaj. Domény bohaté na kľúčové slová zodpovedajú za 6,98% hodnotiacich faktorov spoločnosti Google a vy mi hovoríte, aby som zostal ďaleko?

Áno. Váha, ktorú Google pripisuje kľúčovým slovám v doméne (teraz 6,98%), sa v priebehu rokov znižuje. A očakáva sa, že klesne ešte viac. Bing to dokonca označil a mýtus.

Niekedy má zmysel, ak má vaše obchodné meno prirodzene kľúčové slová. MiamiFishing.com je značný a má svoje kľúčové slová. Ale chicagopersonalinjurylawyer.com? Eh … nie toľko. Medzi doménou bohatou na kľúčové slová, ktorá znie stále dobre, je úzka hranica a doménou s úplnými kľúčovými slovami, ktorá znie spamovo alebo genericky. Zavolajte na súd.

Tu sú rôzne typy domén bohatých na kľúčové slová …

Domény s presnou zhodouEMDS zahrňte všetky slová vety, ktorú chcete hodnotiť. Má najvyššie výhody SEO (aspoň pre túto 1 frázu), ale obetuje branding.

Domény s čiastočnou zhodou – obsahuje iba niektoré slová z vašej hlavnej vety. Stále má výhody SEO a často ponecháva priestor v doméne pre značkové slová.

Žiadne zhody domén – nezahŕňa kľúčové slová. Má menej priamych výhod SEO z hľadiska domény, ale prináša dlhodobé výhody SEO (dôvera, ochota na vás odkazovať atď.).

Tipy na výber domén bohatých na kľúčové slová:

 • Zvyčajne lepšie pre lokalizované webové stránky (napr. MiamiFishing.com)
 • Ak si myslíte, že to znie príliš spamovo alebo genericky, pravdepodobne to tak je
 • Aktuálna váha, ktorú Google pripisuje kľúčovým slovám v doméne, klesá

Bez ohľadu na 6,98%, Matt Cutts od spoločnosti Google stále odporúča branding cez SEO …

3. Výber rozšírenia domény

.com – najobľúbenejšie rozšírenie a pravdepodobne také, ktoré by ste si mali zvoliť, ak je k dispozícii, pokiaľ nejde o organizáciu, v ktorej má zmysel používať .org.

.net a .org – zvyčajne sa zakúpia, ak je prevzatá verzia .com (skúste získať .com).

Špecifické pre jednotlivé krajiny – prípony domén ako .us (USA) alebo .au (Austrália) sa používajú, keď ponúkate produkty alebo služby iba pre túto konkrétnu krajinu. To môže vylepšiť SEO pre túto krajinu, ale obmedzuje vás v globálnom rozširovaní.

4. Nákup variantov rozšírenia domény

 • .mobi
 • .Info
 • .cc,
 • .názov

Registrátori domén vás vyzývajú, aby ste si ich kúpili pri pokladni, sú však zbytoční. Jedinou výhodou je ochrana vašej značky pred konkurenciou, ktorá by zabezpečila rozšírenie a vytvorila webovú stránku, aby vás vyskúšala a prekonala. Toto nie je pravdepodobné, pretože spoločnosť Google prijíma opatrenia na zabránenie tomu, aby povrchné webové stránky boli vysoko hodnotené (duplicitný obsah, žiadne odkazy alebo spoločenské aktivity atď.)..

5. Vyhnite sa spojovníkom

Akákoľvek webová stránka s spojovníkom nie je doménové meno vhodné pre SEO. Spojovníky sú spojené s spamovými webovými stránkami a je potrebné sa im vyhnúť. Navyše nechávajú priestor na preklepy, keď ľudia odkazujú na vaše stránky alebo ich zdieľajú na sociálnych médiách. Stačí sa im vyhnúť.

6. Nekupujte domény na presmerovanie ich na svoju hlavnú stránku

Toto nefunguje. Ak si kúpite novú doménu, ktorá má 0 odkazov a presmerujete ju na svoju hlavnú stránku, neprenesiete na svoju hlavnú stránku žiadnu šťavu z odkazu alebo hodnotu. Takže nemá zmysel.

Ak ich plánujete presmerovať na svoju hlavnú stránku, buďte opatrní pri kúpe existujúcich domén a webových stránok. Uvedomte si, že odkazy na túto webovú stránku sú určené pre túto webovú stránku, nie pre vašu webovú stránku, takže očakávame, že tieto odkazy budú fungovať rovnakým spôsobom. Spravidla odporúčame kúpiť si doménové meno iba vtedy, ak na ňom skutočne vytvoríte jedinečný web.

7. Vyvarujte sa ochranných známok

V ten deň som premýšľal o použití slova „WordPress“ v mojom doménovom názve, kým som nezistil, že to WordPress nezakazuje. Podľa ich výrazov je „WordPress“ zakázané, zatiaľ čo „WP“ je zadarmo používať. Ak máte pochybnosti, urobte malý prieskum. Môže vám to ušetriť veľa času.

8. Nezáleží na dĺžke registrácie domény

„Pokiaľ je mi známe, žiadny vyhľadávací nástroj nikdy nepotvrdil, že dĺžku registrácie používajú ako faktor pri hodnotení …“ – Matts Cutts, vedúci spamu v spoločnosti Google (prevzaté Moz).

Dúfam, že to pomohlo! Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa doménových mien priateľských k SEO alebo SEO všeobecne, zanechajte mi komentár nižšie.

na zdravie,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector