Ako vytvoriť zoznam kľúčových slov pre SEO (príklad spoločnosti Apple)

Zoznam kľúčových slov predstavuje plán pre SEO, rovnako ako mapa stránok pre vaše webové stránky.


Načrtáva obsah zacielený na kľúčové slová, ktorý sa používa na vašich stránkach, štruktúru adresy URL a používa sa dokonca aj pri vytváraní odkazov. A ak sa to neurobí správne (nevyberáte si správne kľúčové slová), strávite veľa času pokusom o „opätovnú optimalizáciu“ obsahu alebo jednoducho nedosiahnete výsledky. Ukážem vám, ako vytvoriť usporiadaný a dobre preverený zoznam kľúčových slov, aby ste mohli rozvíjať svoj obsah a adresy URL okolo týchto fráz – a mať väčšiu šancu na hodnotenie na strane 1.

Teraz vytvorme zoznam kľúčových slov …

Začnite s cieľovou polohou

local-vs-národno-kľúčové slová

Mestečko – malé mestá majú menej ľudí, takže bude nižší objem vyhľadávania. To znamená, že vaše kľúčové slová budú široké a pravdepodobne budete mať v zozname iba jedno hlavné kľúčové slovo, ktoré by malo byť zacielené na domovskej stránke. Väčšie trhy = konkrétnejšie kľúčové slová.

Veľké mesto – okrem toho, že by ste do svojho zoznamu mali zahrnúť aj široké frázy, mali by ste zahrnúť aj konkrétnejšie frázy – pretože v meste je viac ľudí, takže objem vyhľadávania je vyšší.

národná – keďže budete mať na výber väčšiu skupinu kľúčových slov, musíte preskúmať konkurenciu jednotlivých kľúčových slov, aby ste vedeli, ktoré kľúčové slová môžete skutočne hodnotiť..

1. Malé mesto (vyberte si rozsiahle kľúčové slová)

Miestne kľúčové slová SEO

Ísť do google.com a použitie Automatické dopĺňanie Google učiť sa aké kľúčové slová ľudia hľadajú. Zadajte svoje názov mesta nasledované akýmikoľvek kľúčovými slovami popisujúcimi čo ponúkate. Skúste viaceré variácie (napr. Lake Bluff macbook …) a zistite, či neexistujú nejaké ďalšie. Je však pravdepodobné, že budete mať iba jedno hlavné kľúčové slovo, ktoré bude zacielené na domovskú stránku.

Ak chceš zacieliť na viaceré mestá, v službe Automatické dopĺňanie Google urobte to isté pre každé mesto a zobrazte najobľúbenejšie frázy. Váš zoznam kľúčových slov by mal vyzerať asi takto …

 • Oprava jazera Bluff Apple (zacielené na domovskej stránke)
 • oprava jabĺk lesného jazera (nová stránka zameraná na umiestnenie)
 • oprava jablka v horskom parku (nová stránka zameraná na umiestnenie)

2. Veľké mesto (vyberte konkrétne kľúčové slová)

Rovnaké stratégie opísané vyššie používajte iba popri všeobecných frázach. Vyhľadajte aj konkrétnejšie frázy, ktoré sú relevantnejšie pre vaše konkrétne produkty / služby …

Kľúčové slovo pre veľké mestá

Alebo použite metódu „fill in the blank“, ktorá vám poskytne ešte viac nápadov na kľúčové slová …

Automatické dopĺňanie Google vyplňte prázdne

Hrajte s automatickým dopĺňaním Google a vyhľadajte kľúčové slová pre svoje rôzne produkty / služby …

Kľúčové slová s dlhým chvostom

Zapíšte VŠETKY produkty / služby, ktoré ponúkate, a naučte sa kľúčové slová pre každú z nich …

Zoznam kľúčových slov

To isté urobte pre ďalšie produkty Apple. Každý mini-zoznam by mal obsahovať vaše rôzne typy opravárenských služieb, tak ako som to robil pre Macbook Pro, Macbook Air, Ipad 2 atď..

3. Národný (vyberte konkrétne kľúčové slová + konkurenčný výskum)

Keďže existuje väčší výber kľúčových slov, musíme sa tým, čo sa učíme, zúžiť aká konkurencieschopnosť je každé kľúčové slovo v porovnaní s objemom vyhľadávania. Takto získate len kľúčové slová, ktoré majú najlepšie možnosti v rebríčku. Inak budete tráviť čas vytváraním obsahu, ktorý zacieľuje na kľúčové slová, ktoré nikdy nemôžete ohodnotiť.

Krok 1: Zapíšte VŠETKY svoje produkty / služby

Krok 2: Nájdite veľmi špecifické (dlhé) kľúčové slová pre každý produkt / službu …

Národné kľúčové slová

Kľúčové slovo ako „oprava notebooku Macbook pro laptop“ bude veľmi konkurencieschopné, pretože ide o širokú (národnú) frázu – a zdravý rozum nám hovorí, že sa o to bude snažiť veľa webových stránok. Kľúčové slovo ako „oprava poškodenia vodou v systéme Macbook Pro“ bude však menej konkurencieschopné, pretože je špecifickejšie. Toto je typ kľúčových slov, na ktoré chcete zacieliť.

Aj keď všeobecné kľúčové slová majú väčší objem vyhľadávania, konkrétne kľúčové slová, ako napríklad „oprava poškodenia vodou v systéme Macbook“, zvyčajne poskytujú lepšiu príležitosť. Na stránke 1 ste pre kľúčové slovo so 100 vyhľadávaním lepšie ako na strane 13 pre kľúčové slovo s 10 000 vyhľadávaniami.

Krok 3: Priraďte kľúčové slová ku každému produktu / službe

Krok 4: Vyfiltrujte kľúčové slová, ktoré sú príliš konkurencieschopné. Ak to chcete urobiť, vyhľadajte každé kľúčové slovo v službe Google a pozrite sa na výsledky. Tieto ukazovatele vám povedia, či je príliš konkurencieschopný …

Konkurencia na kľúčové slová

Takže namiesto toho, aby sme si vybrali „ako sa dostať z dlhov“, vybrali by sme si konkrétnejšiu vetu ….

Kľúčové slová s dlhým chvostom

To, že kľúčové slovo je príliš konkurencieschopné, neznamená, že by ste ho nemali zahrnúť do svojho zoznamu kľúčových slov. Ak sa zlepší všeobecná stránka s popisom všetkých „služieb opravy jabĺk“ užívateľské skúsenosti, Nerobte si starosti so súťažou. Vytvorte stránku pre svojich návštevníkov.

Pozrite si kľúčové slová konkurenta pomocou HubShout WebGrader

Môžete prevádzkovať viacero webových stránok HubShout WebGrader zobraziť ich kľúčové slová …

Zoznam kľúčových slov konkurenta

Vytvorte si zoznam kľúčových slov

Teraz, keď viete, ako vytvoriť zoznam kľúčových slov – pokračujte a urobte to! Tu je niekoľko tipov:

Podobné kľúčové slová – ak dve kľúčové slová znamenajú to isté (synonymá, množné čísla, frázy s rôznym poradím slov), vyberte iba 1 najrelevantnejšie kľúčové slovo, ktoré sa najlepšie zhoduje s produktom / službou. Je to preto, že na jednu stránku by ste mali zacieliť iba 1 primárne kľúčové slovo. Algoritmus spoločnosti Google navyše robí dobrú prácu pri analýze užívateľský zámer a „automaticky“ hodnotiace webové stránky podľa súvisiacich fráz, takže pokiaľ to neviete ako zacieliť sekundárne kľúčové slová ktoré dokonca nefungujú tak dobre, stačí vybrať jedno kľúčové slovo, ktoré má najväčší zmysel.

Kľúčové slovo na domovskej stránke – zvyčajne by mali byť zacielené na 1 hlavné kľúčové slovo, ktoré chcete hodnotiť.

Kľúčové slová blogového príspevku – pomocou funkcie Automatické dopĺňanie Google vyhľadajte 1 kľúčové slovo pre každý napísaný článok. Mali by byť nepropagačné (napr. Článok „ako na to“) a mali by byť tiež dlhé. Dobrým príkladom by bolo „ako opraviť Macbook Pro s bielou obrazovkou“.

Usporiadajte štruktúru URL (bonusový krok)

Kľúčové slová, ktoré vyberiete, môžu ovplyvniť štruktúru adresy URL a obsah, ktorý sa zobrazuje na vašich stránkach. Z tohto dôvodu je vhodné vytvoriť zoznam kľúčových slov pred vytvorením vašich stránok …

Ako by mohla vyzerať vaša štruktúra adresy URL:

 • website.com/ (homepage)
 • website.com/macbook-pro/ (načrtáva vaše služby Macbook Pro)
 • website.com/macbook-pro/water-damage-repair (špecifická služba)

A tu je štruktúra adresy URL pre kľúčové slová špecifické pre danú polohu:

 • website.com/locations/chicago/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/springfield/macbook-pro-laptop-repair
 • website.com/locations/miami/macbook-pro-laptop-repair

Otázky? Komentáre? Napíš mi!

Po vytvorení zoznamu kľúčových slov môžete: začnite organizovať svoje permalinky, pridajte obsah na svoje stránky a potom optimalizujte obsah pomocou kľúčového slova v názve stránky, názvu SEO, popisu metadat, obsahu atď. Práve ste urobili najťažšiu časť SEO na stránke!

Ak máte otázky, ako vytvoriť zoznam kľúčových slov, napíšte mi riadok do komentárov. Radi vám pomôžeme s akýmikoľvek otázkami. Dúfam, že sa vám článok páčil!

na zdravie,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map