Ako získať prichádzajúce odkazy: 7 stratégií, ktoré skutočne fungujú

03.06.2020
SEO 'Ako získať prichádzajúce odkazy: 7 stratégií, ktoré skutočne fungujú
0 13 мин.

Trápia vaše webové stránky nedostatok odkazov?


Pravdepodobne ste už počuli, aké dôležité sú spätné odkazy pre SEO (približne 40% z celkového počtu Faktory hodnotenia spoločnosti Google). Získanie prichádzajúcich odkazov však nie je ľahké. Matt Cutts, radšej ako ísť von a vytvárať odkazy na externých webových stránkach hovorí mali by sme získavať odkazy prostredníctvom kreatívneho obsahu.

A keďže časťou vytvárania „dobrého“ obsahu je vyniknutie vašich stránok / príspevkov, zistil som, že je vhodné použiť skupinu žiarivých farebných ceruziek, ktoré túto stránku osvetlia nejakou osobnosťou. Vlastne som si požičal tento nápad od článok vo vyhľadávači (iba vyhľadávali a používali roztomilé šteniatko). Ak chcete, aby bol váš obsah vizuálny, užitočný a ľahko navigovateľný, v každom prípade je PREČO ľudia naň odkazujú. Ľudia nesúvisia s ničím – musíte urobiť niečo iné.

Farbičky

Obsah

 1. Vytvorte vzdelávací obsah
 2. Rozširujte svoj obsah
 3. Pridajte videá
 4. Vytvorte infografiku
 5. Uverejniť dlhý obsah
 6. Vylepšite svoj dizajn
 7. Robte viac marketingu obsahu

1. Vytvoriť vzdelávací obsah

Toto je typ obsahu, s ktorým by ľudia chceli odkazovať, nielen že prídu sami. Špecializujem sa na SEO pre WordPress, takže väčšina ľudí hľadá pomoc konfigurácia doplnku Yoast SEO, alebo ako zrýchliť načítavanie stránok WordPress. Toto sú niektoré hlavné témy, ktoré sa ľudia chcú naučiť, a ja som strávil TÝŽDŇOU písaním týchto návodov. Sú to tie, ktoré som umiestnil na predné a stredné miesto v navigačnej ponuke, a tie, na ktoré na mojich stránkach odkazujem najviac. Ak máte kľúčové slovo s vysokou hodnotou, ale iba priemerný príspevok, mali by ste sa pokúsiť tento obsah vylepšiť.

Čo sa stane, keď si vezmete lekársky príspevok a investujete niekoľko dní, čím ho zmeníte na najlepší tutoriál online? Môj výučbový program prešiel z 5 návštev / deň na 100 návštev / deň (všetko od SEO) do 24 hodín od jeho publikovania s novým obsahom. Teraz má viac ako 190 komentárov a TON odkazov od ľudí, ktorí ich našli prostredníctvom Google. Samozrejme to bolo roky na prvej stránke pre kľúčové slovo (Yoast SEO Settings) už roky, pretože som do obsahu investoval hodiny a hodiny. Keď Matt Cutts hovorí, že „vytvára dobrý obsah“, presne to znamená.

Sprievodca optimalizáciou rýchlosti WordPress

Musíte identifikujte kľúčové témy a napíšte „konečnú príručku“ pre každú z nich. Áno, písanie iba jedného článku môže trvať celý týždeň, ale presne to trvá, ak chcete prostredníctvom jedného príspevku získať ďalších 100 návštev za deň. Dobrý obsah VYPLATÍ sa, najmä keď spoločnosť Google začala penalizovať webové stránky s nekvalitným obsahom. 90% mojich odkazov je na moje návody SEO.

Vytváranie článkov zacielených na vysoko hodnotné kľúčové slová (vzdelávacie témy) vám pomôže:

 • Zriadiť dlhodobé miesta s vysokou premávkou
 • Získajte odkazy prostredníctvom prenosu SEO, ktorý generuje
 • Byť považovaný za orgán vo vašom odbore
 • Získajte veľa komentárov / konverzácií k týmto príspevkom
 • Získajte prostredníctvom vzdelávania vzdelanie najvernejších nasledovníkov

2. Rozložte svoj obsah

Je pravdepodobné, že sa vizuálny obsah bude zdieľať 40x (zdroj) a síce pekná grafika je samozrejme dôležitá, neobmedzte svoj obsah na text a grafiku. Ak chcete niekoho citovať, vložte status Twitter, pomocou rozloženia v dvoch stĺpcoch uveďte zoznam výhod a nevýhod, vložte video alebo použite obsah HTML, aký vidíte v hornej časti tohto príspevku, aby ste ľuďom pomohli prejsť na konkrétne témy..

Osobne sa mi na mnohých blogových príspevkoch páči rozloženie dvoch stĺpcov. Viem tiež, že moje telo obsahu je 680 pixelov (šírka), čo znamená, že ak používam rozloženie s 2 stĺpcami s fotografiami, každá fotografia by bola 330 (w), ak by ste počítali 20 pixelov medzery medzi jednotlivými stĺpcami. Poznať svoje dimenzie vám pomôže zmeniť veľkosť obrázkov tak, aby vyzerali lepšie a aby sa rýchlejšie načítali. Len rýchly tip pre vás 🙂

Obdĺžnik so šírkou 680 pixelov

Aj keď je to špecifické pre WordPress, môj tutoriál o tom, ako šíriť obsah v WordPress, má veľa nápadov na diverzifikáciu vášho obsahu. To zahŕňa aj to, ako pridať obsah vo formáte HTML, vložiť video YouTube bez značky YouTube, vložiť statusy sociálnych médií, štýlové písma a ďalšie nápady. Tu je niekoľko spôsobov, ako vylepšiť vizuálny obsah…

Nápady na obsah

 • Pridajte obsah HTML na pomoc s navigáciou
 • Navrhnite infografiku pomocou canva.com alebo najať nezávislého pracovníka
 • Vložené videá, ideálne vaše vlastné, ak ide o tému s vysokou hodnotou
 • Vytvárajte snímky obrazovky (robím to veľa, pretože som blogoval o WordPress)
 • použitie Rozšírené vyhľadávanie na Twitteri nájsť tweety, ktoré sa majú vložiť do vašich príspevkov
 • Štýly odkazov (a ich farba vznášania sa) vo vašich príspevkoch tak, aby boli ľahko viditeľné
 • Používajte tabuľky, 2 rozloženia stĺpcov, tlačidlá, zoznamy, tučné položky a ďalšie možnosti stylingu
 • Pridanie fotografie / životopisu do bočného panela blogu, aby ľudia vedeli, kto píše článok

3. Pridajte videá

Ľudia milujú videá (a radi ich s nimi tiež spájajú), ale len málo majiteľov webových stránok to skutočne robí. Vytváranie vlastných videí, ak je to určite preferované, ak máte čas, ale aj nájdenie užitočného videa na YouTube pridáva vášmu obsahu tonu hodnoty, napríklad to, čo hovorí Matt Cutts o odkazoch …

Počúvajte, som introvertný chlapík, ktorý bol úplne nepohodlný pri vytváraní príručiek SEO (stále sa krčím, keď začujem hovoriť). Ale hádajte čo? Medzi všetkými mojimi videami YouTube mám viac ako 200 000 pozretí a prostredníctvom týchto videí som získal odkazy, klientov a pridružený predaj. Keď na svoje stránky píšem veľmi dôležitý článok (napríklad môj tutoriál o optimalizácia obsahu pre kľúčové slová) Vytvorím video a vložím ho do tohto tutoriálu. Videá nielen priťahujú odkazy, pretože ich ľudia milujú, ale vkladaním videí na svoje stránky zlepšujete aj interakciu s vaším obsahom (priemerný čas na stránke), ktorý spoločnosť Google používa na určenie vášho hodnotenia.

Vyššie hodnotenie, viac odkazov, viac odberateľov a vyššie tržby od ľudí, ktorí videli vaše videá. Je to ako win-win-win-win! Nasajte ho, získajte fotoaparát a začnite vytvárať nejaké videá.

4. Dizajn infografiky (za 10 minút)

Na čo majú ľudia radi odkaz? Infografiky. Prečítaj toto článok HubSpot čo hovorí zdieľanie vizuálneho obsahu je 40x pravdepodobnejšie. Môžete ich vytvoriť sami pomocou bezplatného výrobcu infographic canva.com alebo najať nezávislého infographic dizajnéra za približne 100 – 400 dolárov v závislosti od grafiky, podrobností vašich pokynov a miery nezávislých pracovníkov.

Táto infographic mi doslova trvala 10 minút, kým som vytvorila …

seo-link-stavebné infographic

Stále sa snažím držať krok so svojimi videami, ale mali by ste investovať čas do videí alebo do infografiky – ideálne pre obidva, ak máte čas / peniaze. Žiadam vás, aby ste vytvorili pár videí alebo infografík a videli, čo sa stane. Stavím sa, že prevádzka vášho príspevku sa zdvojnásobí, rovnako ako aj vaše odkazy.

5. Uverejnite dlhý obsah

Jednou z najväčších chýb, ktorú vidím, sú ľudia, ktorí vymrštia krátky obsah (väčšinou väčšinou text), a zaujímajú sa, prečo to nemá rád. Ak chcete byť na prvej stránke spoločnosti Google a ľudia, ktorí na vás odkazujú, váš obsah musí byť lepší (a dôkladnejší) ako všetci ostatní za vami. Dlhší obsah je vo vyhľadávacích nástrojoch a príspevkoch s adresou vyšší Ideálne je viac ako 3 000 slov. Ak používate program WordPress, modul Doplnok SEO pre vás počíta na karte analýzy obsahu počet slov, inak môžete celý svoj článok vložiť do dokumentu Google a urobiť počet slov..

Keď revidujem staré príspevky na zlepšenie obsahu, pokúsim sa pridať najmenej 500 slov. Môžete naplánovať kľúčové témy (podkapitoly), pridať obsah na začiatku s týmito podkategóriami a potom do článku pridať ďalšie oddiely. Urobte svoj prieskum a Google kľúčové slovo, zistite, o čom píšu ostatní ľudia, a potom zahrňte témy, o ktorých si myslíte, že by váš článok vylepšil.

6. Vylepšite svoj dizajn

Ľudia odkazujú na webové stránky, ktoré vyzerajú dobre. Nemusí to stáť veľa peňazí. Za 40 dolárov / hodinu si môžete najať skúseného zahraničného vývojára freelancer.com kto vám môže pomôcť navrhnúť alebo zmeniť vzhľad vašej stránky. S tým istým vývojárom WordPress (Pronaya) pracujem 5 rokov, ktorý má iba 40 dolárov za hodinu a pomohol mi vytvoriť viac ako 25 webových stránok, keď som prevádzkoval malú dizajnérsku firmu WordPress. Môžete si ho najať tak, že sa zaregistrujete na voľnej nohe a vyhľadáte používateľa BDkamol. Za 5 rokov som do neho investoval 20 000 dolárov, pretože je dobrý.

pronaya-freelancer

Aj keď to znamená migráciu na tému WordPress z StudioPress (super pekné témy reagujúce na mobily), urobil som to a toto sa mi vyplatilo OBROVSKÉ. Moja stará stránka nereagovala, takže som migroval na StudioPress. Aj keď ju nemôžem priamo korelovať s rastom odkazov, vyzerá WAY lepšie, načíta sa za menej ako 1 sekundu a je priaznivejší pre SEO. Spravidla je váš web krajší (a čím ľahšie pre ľudí nájdu veci), na vás bude odkazovať viac ľudí.

7. Robte viac marketingu obsahu

Po vytvorení obsahu AMAZING okolo kľúčového slova s ​​vysokou hodnotou a jeho zverejnení je potrebné, aby ste si naň našli nejaké obočie. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to urobiť …

 • Pošlite informačný bulletin
 • Uverejnite to na svojich sociálnych sieťach
 • Pripojte sa ku skupinám Facebooku a podľa potreby ich zdieľajte
 • Pošlite e-mailom blogerom vo svojom odbore, koho by to zaujímalo
 • Spomeňte na ľudí v skutočnom článku (mohli by naň pravdepodobne odkazovať)
 • Zverejňujte rozhovory a ponuky z Twitteru, aby ste do nich zapojili viac ľudí
 • Za zdieľanie obsahu môžete usporiadať súťaže, ceny a zľavy
 • Vytvorte si na túto tému video YouTube a v popise nechajte odkaz

Na webových stránkach ako freelancer.com a upwork.com ale neodviedol by som to odvtedy Vďaka tomu môžete získať pokutu spoločnosti Google. Som fušoval s niektorými (veľmi vysoko hodnotené), nezávislých tvorcov odkazov a oni mi dali vyššie hodnotenie Poradenstvo v oblasti WordPress SEO a ďalšie služby. Ale určite, za pár mesiacov Bol som zasiahnutý pokutou Google a môj prenos sa znížil na polovicu. Trvalo mi niekoľko mesiacov (a veľa tvrdej práce), aby som sa zotavil z tohto trestu, takže si urobte láskavosť a vyhnite sa tomu spoločne.

Okrem toho Matt Cutts hovorí, že by sme mali získavať odkazy, nie ich budovať.

matne Cutts-link-budova

Niekoľko metód „vytvárania odkazov“, ktoré skutočne fungujú:

To všetko mám! Ak máte akékoľvek otázky o tom, ako získať prichádzajúce odkazy na vaše webové stránky, napíšte mi riadok do komentárov (radi vám pomôžeme). Nezabudnite, že ľudia sa prirodzene chcú odkazovať na dobrý obsah, takže je to najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste urýchlili rast odkazov.

na zdravie,
Tomáš

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector