Ako získať prirodzené, interné odkazy na vaše stránky WordPress

Preskúmajte kľúčové slovo, napíšte obsah, optimalizujte ho, zverejnite.


Vyzerá to ako dobrý proces SEO na stránke, chýba mu však jeden kritický krok … po zverejnení obsahu ste ho nevykonali optimalizáciou, kým naň nevytvoríte niekoľko vnútorných odkazov. Toto je najjednoduchší spôsob získať odkazy na vaše stránky a ti bude chýbať? Už nie …

Odkazy na stránku predstavujú asi 20% toho, ako sa zaraďuje a aký je lepší spôsob ich vytvorenia ako použitia existujúceho obsahu, ktorý ste už napísali. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť súvisiaci obsah na vašom webe / blogu a odkaz na túto novú stránku. Môže to zlepšiť hodnotenie stránky a pomôže jej rýchlejšie sa indexovať vo vyhľadávačoch. A najlepšie na tom je … trvá to iba asi 3 minúty.

Takže nabudúce, keď zverejníte stránku alebo príspevok, nezastavujte sa tam. Prečítajte si tento článok a potom venujte ďalšie 3 minúty budovaniu vnútorných odkazov. Vaše stránky by mohli začať o 20% vyššie …

Funkcie prepojenia na úrovni stránkyFaktory hodnotenia Google – Moz

Odkaz z relevantných stránok / príspevkov

Vyhľadajte WordPress – prehľadajte na svojich existujúcich stránkach / príspevkoch relevantný obsah k danej téme. Možno nenájdete všetko (WordPress zobrazuje iba obsah, ktorý obsahuje presné kľúčové slovo), ale je to dobrý začiatok. Prejdite na tieto stránky a nájdite sekciu, v ktorej spomeniete tému, a potom vytvorte interný odkaz na novú stránku. Pravdepodobne si môžete predstaviť niekoľko stránok a príspevky mimo temeno hlavy, ak máte dosť obsahu … jednoducho stránku nepreplňujte odkazmi, pretože to vydáva iba určité množstvo odkaz šťava. Tu používam Yoast ako tému:

Vyhľadávanie WordPress

Vyhľadajte v Google – vyhľadajte na webe Google: site: yourwebsite.com „svoje kľúčové slovo“ a na svojich stránkach sa zobrazia stránky súvisiace s týmto kľúčovým slovom. Toto je jeden z najlepších spôsobov, ako nájsť rozsiahlejší zoznam relevantného obsahu, z ktorého môžete získať interné odkazy.

Vyhľadajte v službe Google interné odkazy

Použite službu Google Search Console – ak chcete odkazy zo stránok s najvyššou autoritou, choďte na Google Search Console a prejdite na návštevnosť z vyhľadávania -> Odkazy na váš web. Prejdite na svoj „najviac prepojený obsah“ (uvidíte to na pravej strane) a prezrite si všetky relevantné stránky, z ktorých môžete získať odkaz. Stránky, ktoré majú viac odkazov, majú zvyčajne väčšie oprávnenie na odkazy.

Väčšina stránok LinkedIn - Konzola Google Search Console

Osvedčené postupy interného prepojenia

Teraz, keď máte kam získať interné odkazy, postupujte takto:

Diverzifikujte svoj text ukotvenia – viac interných odkazov, ktoré smerujú na tú istú stránku, by malo mať odlišný text ukotvenia (zobrazený text odkazu), preto rovnaký ukotvovací text nepoužívajte znova a znova. Každý text ukotvenia by mal byť jedinečný, popisný a nemal by obsahovať kľúčové slová. Prepojenie na tú istú stránku pomocou opakujúcich sa textových odkazov bohatých na kľúčové slová, ktoré fungovali, ale od tej doby Google Penguin vyzerá to spam a mohlo by to byť trestom. Nech je to dlhé a popisné.

Použite priame odkazy – namiesto odkazovania na domovskú alebo kontaktnú stránku odkazovanie na hlbšie (nie je to tak zrejmé) stránky pomôže čitateľom nájsť konkrétnejšie informácie o určitých témach a navyše ide o stránky, ktoré potrebujú odkazy najviac. Chcete, aby sa šťava s odkazom rozšírila … myslite na svoje webové stránky ako na ekosystém, v ktorom je potrebné navzájom prepojiť všetko.

Poznať najlepšiu štruktúru – „dokonalá“ vnútorná štruktúra spojenia existuje, ale zober to so zrnkom soli. Je nerealistické, že každý web by to nasledoval, ale vedieť, že tento koncept pomáha.

Štruktúra interných prepojení

Vyhnite sa automatickým vnútorným prepojovacím modulom – ak použijete určité kľúčové slovo, tieto doplnky spustia interný odkaz na konkrétnu stránku, ktorú ste nastavili. Znie to ako dobrá skratka, ale nie je to tak prispôsobené, ako keby ste vložili odkazy ručne. Mnohé z týchto doplnkov navyše neumožňujú meniť text ukotvenia (ako som už spomenul vyššie), takže môžu tiež riskovať pokutu. Doplnky „Súvisiace príspevky“ nie sú prispôsobené. proste vyhnúť sa im.

záver

Keď píšem tento článok, som uprostred veľkého projektu interných prepojení pre klienta, ktorý ma vyzval, aby som to napísal. Určite stojí za to stráviť nejaký čas, najmä ak už máte stovky článkov, do ktorých môžete pridať interné odkazy. Ak máte iba asi 20 stránok, možno budete musieť vytvoriť viac obsahu aby ste to dosiahli efektívne, začal by som teraz, takže môžete vo zvyku interného prepojenia a optimalizácie obsahu.

Mnoho úloh SEO vyžaduje veľa času, ale interné odkazy sa porovnávajú s tým, akú veľkú hodnotu z nich získate. Ak ste tak ešte neurobili, buď sa vráťte späť a pridajte ich do svojho existujúceho obsahu, alebo aspoň začnite nabudúce, keď napíšete svoju ďalšiu skladbu. Vážne to trvá iba 3 minúty. Ak máte nejaké otázky, ako vždy, zanechajte mi komentár – som tu, aby som vám pomohol!

na zdravie,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map