Google’da (ve Rakiplerde) Google Autocomplete + HubShout WebGrader’ı Kullanarak Hangi Anahtar Kelimelerin Aradığını Öğrenin

Google'da Hangi Anahtar Kelimelerin Aradığını Öğrenin


SEO yapıyorsanız, ilk adım, kullanıcıların Google’da hangi anahtar kelimeleri aradığını öğrenmektir; böylece bunları içeriğinizde ve SEO stratejinizde hedefleyebilirsiniz.

Buna denir anahtar kelime araştırması ve sayfa 1 veya sayfa 7’deki sıralama arasındaki farkı kolayca oluşturabilir. Anahtar kelime araştırması tercihen bir web sitesi tasarlanmadan önce yapılmalıdır. Çünkü tasarımda yer almıyorsa, içeriğinizi insanların aradığı kelime öbekleriyle nasıl hizalayacağınızı varsayalım? Aksi takdirde geri dönüp ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

İyi anahtar kelimeler seçmek için bazı temel stratejileri ele alacağım. Çünkü çok rekabetçi veya hiç aranmamış birini seçerseniz, bu daha fazla sayfa 7 sıralamasında toz içinde bırakabilirsiniz. Gördüğüm en yaygın hata. Yapmayalım.

 1. Google Otomatik Tamamlama ile Başlayın
 2. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı Kullanmak
 3. HubShout Web Grader ile Rakip Anahtar Kelimelere Bakın
 4. Odak Anahtar Kelimem Kaç Arama Yapmalı??
 5. Anahtar Kelime Listesi Oluşturun

1. Google Otomatik Tamamlama ile Başlayın

Google Otomatik Tamamlama Google’da hangi anahtar kelimelerin arandığını öğrenmenin en kolay yoludur. Sadece git google.com, bir kelime öbeği yazmaya başlayın, o zaman önceki geçmişe dayalı öneriler görürsünüz. İkinci fotoğrafta gösterilen “boşluğu doldur” yöntemini denediğinizden emin olun.

Google Otomatik Tamamlama Hilesi

Google Otomatik Tamamlama SEO

Üstteki kelime öbeklerinde daha fazla arama var, ancak arama motoru trafiğini en üst düzeye çıkarabilmeniz için diğer anahtar kelimeleri hedeflemek isteyeceksiniz. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler (genellikle 3’ten fazla tekil kelime içeren kelime öbekleri) daha spesifiktir ve sitenize daha hedefli bir ziyaretçi getirir. Bu, daha iyi bir dönüşüm oranı anlamına gelir. Bunların sıralaması daha kolaydır (Google’da daha az rekabet) ve her yerde daha karlı.

Dolayısıyla, yaklaşan blog yayınınızda kullanmak için bir anahtar kelime arıyorsanız veya tam bir anahtar kelime listesi oluşturuyor olun, her zaman Google Otomatik Tamamlama ile başlayın. Size söylemediği tek şey, her birinin gerçek arama sayısıdır.

Okumaya devam et…

2. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı Kullanmaya Başladı

Google Anahtar Kelime Planlayıcı belirli bir anahtar kelimeyi kaç kişinin aradığını gösterir. Öneriler sağlar ve en iyi ifadeleri daraltmanıza yardımcı olmak için solda filtreler bulunur.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

 • Başlamak için Google AdWords’e kaydolmalıdır :(
 • Geniş bir cümle ile başlayın
 • “Anahtar kelime fikirleri” sekmesinin seçili olduğundan emin olun
 • SEO için değil, AdWords için olan rekabet sekmesini yok sayın

3. HubShout Web Sınıflayıcı ile Rakip Anahtar Kelimelere Bakın

HubShout Web Sınıflandırıcı web sitenizin anahtar kelimelerini rakibinizle karşılaştırır. Ayrıca, tahmini trafik değeri ve web sitenize bağlantı sayısı gibi değerli bilgiler de sağlar.

HubShout Web Sınıfı Raporu

4. Odak Anahtar Kelimem Kaç Arama Yapmalı??

Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da, her bir anahtar kelimenin sahip olduğu gerçek aylık arama sayısını görürsünüz. Ama ne kadar az çok az ve kaç tane çok fazla?

Anahtar kelimelerinizin olması gereken arama sayısı her web sitesi için farklıdır. Kontrol etmeniz gerekiyor Alan Kurumu HubShout WebGrader raporunda. Bu, web sitenizin arama motorlarında 0-100 arasında bir sıralamada öngörme yeteneğidir.

Şimdi Orbit Media’dan ödünç aldığım bu kullanışlı grafiği kullan anahtar kelime araştırma kılavuzu anahtar kelimelerinizin kaç aylık arama yapması gerektiğini öğrenmek için.

Alan Adı Yetki Tablosu

Grafiğin önerdiğinden daha fazla aylık arama içeren bir anahtar kelimeyi sıralamak istiyorsanız, bunu yapmak için her zaman ek SEO çabaları yapabilirsiniz – esas olarak ifadeyi hedefleyen sayfa için daha fazla bağlantı ve sosyal paylaşım almak. Sadece çok yükseğe gitme.

Ayrıca, bir anahtar kelimenin yalnızca aylık 30, hatta 10 araması varsa cesaretiniz kırılmamalıdır. Her biri 1 birincil anahtar kelimeyi hedefleyen 20 sayfanız varsa, bunu ayda 10 arama ile çarpın ve bu da ayda 200 ziyaretçiyi artırabilir. O kadar da eski püskü değil. Ayrıca, kullanıcılar büyük olasılıkla bu anahtar kelimenin varyasyonlarını kullanıyor, böylece bu sayı daha fazla olabilir.

Eğer istersen alan adı otoritesini geliştir daha fazla aylık arama içeren anahtar kelimeleri hedefleyebilmeniz için daha fazla bağlantı al yüksek kaliteli web sitelerinden (HubShout raporunda, aylık trafik değerinin neredeyse her web sitesine bağlantı sayısı ile nasıl doğrudan ilişkili olduğuna dikkat edin).

Web sitenizde ve blogunuzda, insanların doğal olarak bağlantı kurmak istediği yeni, yararlı, anahtar kelime hedefli içerik oluşturarak bağlantılar elde edersiniz. Stratejim, WordPress SEO hakkında yazdığım tüm makaleleri alıp bir dizi şu anda üzerinde çalışıyorum. İyi bir içerik oluşturduktan sonra, tanıtmaya başlayın; bağlantılar gelecek.

5. Bir Anahtar Kelime Listesi Oluşturun

Umarım bunu faydalı bulmuşsundur. WordPress SEO Serimde bir güncelleme için bizi izlemeye devam edin ve daha yararlı makaleler istiyorsanız bültenime abone olmayı unutmayın..

Şerefe,

Tom İmzası

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map