Google’ın Arama Sonuçlarında Öne Çıkmak İçin Parçacıkları Geliştirerek Tıklama Oranlarını (SEO’da) Artırmanın 11 Basit Yolu

03.06.2020
SEO 'Google’ın Arama Sonuçlarında Öne Çıkmak İçin Parçacıkları Geliştirerek Tıklama Oranlarını (SEO’da) Artırmanın 11 Basit Yolu
0 14 мин.

Arama motoru snippet’leri SEO’nuzun ön planda.


Onları öne çıkarmak için yapabileceğiniz her şey tıklama oranlarını artıracak ve size daha fazla SEO trafiği sağlayacaktır. Onları geliştirmenin birçok yolu vardır (bazıları diğerlerinden daha az açıktır).

Size Google’ın Yanıt Kutusunda nasıl öne çıkacağınızı göstereceğim (öne çıkan snippet’ler), zengin snippet’ler ekleyin, AMP Sayfaları, ve içeriğin daha yeni görünmesi için blog yayınınızın yayınlanma tarihini görüntüleyin. Google Search Console’da ölçülebilen tıklama oranlarını önemli ölçüde artırmak istiyorsanız, 11 adımı da uygulamanız gerekir. arama analizi ve düşük TO içeriği bulmak için.

Google, sıralama faktörü olarak tıklama oranlarını (TO) kullanır böylece bu gerçek sıralamanızı yükseltebilir. Oldu sayısız çalışmalar bunu destekliyor. Daha düşük performans gösteren TO içeriğini tanımlamanızı ve SEO başlıklarınızı + meta açıklamalarınızı Yoast’ın toplu düzenleyicisinde yeniden yazmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu adım 1’dir. Sorularınız varsa yorum yapın – bunu yapmaya değer!

Ele alacağım birkaç şeyin görüntüsü …

Tıklama Oranları

1. Düşük TO İçeriğini Belirleme

Google Arama Konsolu’na gidin Arama Analytics raporu ve TO filtresini açın. Yüksek konumu (sıralaması) ancak TO’su düşük olan sayfaları arayın – bu, bir sayfa yüksek sırada olsa bile kimse snippet’inizi tıklamıyor demektir. Bu snippet’lerin geliştirilmesi kolayca daha fazla trafiğe neden olabilir. Yakın zamanda Search Console’u (Yoast kullanarak) kurduysanız, yeterli veriye sahip olabilmek için birkaç hafta bekleyin.

Tıklama Oranlarını-Arama Konsolu

HTML Geliştirmeleri
Google Search Console’u da kullanabilirsiniz HTML Geliştirmeleri SEO başlıklarını + çok kısa, uzun meta açıklamaları ve kopyalarınız olup olmadığını bulmak için. Bunları düzelttiğinizden emin olun.

HTML İyileştirmeler

İnsanlar Neden Tıklamıyor??

 • Sayfa / yayın sıralaması yüksek mi?
 • İçeriğiniz sorgularıyla eşleşiyor mu?
 • İçeriğiniz en iyi sonuçlardan daha mı iyi??
 • Gönderi eski bir yayınlanma tarihi gösteriyor mu?
 • Yoast SEO başlığınız insanları tıklamaya ikna ediyor mu?
 • Yoast meta açıklamanız insanları tıklamaya ikna ediyor mu?
 • İnceleme yıldızları gibi ek bilgiler göstermek için zengin snippet’ler ekleyebilir misiniz??

2. Yoast’ın Toplu Editöründe SEO Başlıklarını / Meta Açıklamaları Geliştirin

Yoast şehrine git > SEO > Araçlar > Toplu Editör. Burada, her bir sayfaya gitmeden SEO başlıklarını + meta açıklamaları toplu olarak düzenleyebilirsiniz. Bunları daha hoş görünmek için yeniden yazmak kelimenin tam anlamıyla TO’ları artırmanın en kolay yollarından biridir. HTML geliştirmelerini burada da (Search Console’dan) düzeltebilirsiniz. Toplu düzenleyici, sayfanın odak anahtar kelimesini göstermez veya SEO başlığınızın / meta açıklamanızın çok kısa veya uzun olduğunu söyleyen “uzunluk çubuğuna” sahip değildir … bu nedenle bunu unutmayın.

Yoast Toplu Editör

3. Mükemmel SEO Başlığı Craft (Yoast içinde)

En çok manşeti şöyle yazıyorum…

 1. Araştırma 1 birincil anahtar kelimesi
 2. 1 ikincil anahtar kelimeyi araştır
 3. Her ikisinin öğelerini içeren bir başlık oluşturun ve sesler iyi görünüyor
 4. Google anahtar kelimeniz ve içeriğinizi neyin farklı kıldığından bahsedin

“WordPress Tema Paketleri” ile alakalı anahtar kelimeleri sıralamak istedim, çünkü bunu arayan insanlar muhtemelen 400 ABD doları düşürmek istiyor ve bir satış ortağı olarak satıştan yaklaşık 125 ABD doları alacağım.

Aşama 1: Birincil anahtar kelimeyi araştırın…

İkincil Anahtar Kelimeler

Adım 2: Birincil (eş anlamlı) kelimeye yakın olan ikincil bir anahtar kelimeyi araştırın…

İkincil Odaklı Anahtar Kelime

Aşama 3: Her ikisini de içeren ama yine de kulağa hoş gelen bir başlık hazırlayın. Her iki anahtar kelimeyi her zaman tam eşleme olarak dahil ETMEMELİSİNİZ, aksi takdirde başlığınızı spam gibi görünen ve düşük bir TO ile sonuçlanan bir anahtar kelime listesine dönüştürürsünüz. Kısmi eşleşmeleri kullanmayı deneyin…

manşet

İyi Başlık > Anahtar kelimeler – her zaman 2 anahtar kelimeyi hedeflemeniz gerekmez… bazen 1 anahtar kelimeyi hedeflemek ve reklam başlığı yazmak daha iyi bir seçenektir. Önemli olan anahtar kelimenizi Google’a vermek ve insanların neden herkesin değil de SİZİN bağlantınızı tıklaması gerektiğini sormaktır. Videonuzun, infografikinizin veya tonlarca kişinin rehberinizi kullandığı gerçeğini ekleyebilir misiniz??

En yüksek TO snippet’lerinden bazıları…

Yüksek Tıklama Oranı-Snippet'ine

W3 Total Cache için başlığımın 2018’i nasıl içerdiğine dikkat edin (insanlar en son eklenti ayarlarını aradığı için ve “W3 Total Cache Settings 2018” Google Otomatik Tamamlama’da görünen bir anahtar kelime olduğu için) ve 100.000’den fazla kullanıcı tarafından nasıl kullanıldığı insanlar? Kısa bir süre önce değiştirdim ve bu yayında artık% 57 TO var!

Tıklama-düşük

Buna adım 9’da ele alacağım özellikli snippet denir…

Yüksek TO-Seçme-Pasaj

Yüksek TO-Pasaj

Yüksek TO-Sayfa-Google-Pasaj

Yüksek TO-Arama-Motoru-Pasaj

4. Craft Mükemmel Meta Açıklama

Bu, insanlara neden bağlantınızı tıklamaları gerektiğini ve başka hiç kimsenin olmadığını söyleme şansınız. Burada Yoast ayarlarımın sitelerine aktarabilecekleri önceden yapılandırılmış bir zip’e sahip olduğumu söylüyorum. Bunun gibi küçük şeyler yardımcı olur. Meta açıklamaları Yoast’ın snippet düzenleyicisinde veya toplu editör.

Yoast Meta Açıklamaları

Meta Açıklama Yazmayla İlgili İpuçları

 • İnsanları bağlantınızı tıklamaya teşvik edin (konuyla ilgili durum)
 • Anahtar kelimenizi ve ideal olarak ikincil bir anahtar kelimenin kısmi eşleşmesini ekleyin
 • Uzunluk 150-160 karakter arasında olmalıdır (Yoast’taki çubuk yeşil olmalıdır)

5. Tarihleri ​​Parçacıklarınıza Dahil Edin

SEO başlığına bir tarih (yıl) + zamana duyarlı makalelerin meta açıklaması ekleyerek, tarih anahtar kelimeleri için daha üst sıralarda yer alabilir ve TO’yu artırabilirsiniz, çünkü kullanıcılar eğiticinizin güncel olduğunu görür.

İlk olarak, kullanıcıların tarih anahtar kelimeleri araıp aramadıklarını öğrenin…

Zaman Duyarlı Anahtar Kelimeler

Ardından SEO başlığınıza + meta açıklamanıza tarih (yıl) ekleyin…

SEO Başlıklarındaki Tarihler

6. Zengin Snippet’leri ekleyin

Muhtemelen bunları incelemeler, tarifler ve diğerleri için gördünüz. desteklenen veri türleri

Yapısal Veri İnceleme Yıldızları

Bunu yapmanın 3 ana yolu vardır:

İnceleme yazarken WP Rich Snippet’lerini kullanıyorum, işte nasıl göründüklerine bir örnek…

wp-zengin-snippet'ler-wordpress

WP Zengin Snippet’lerin ve Hepsi Bir Arada Şema’nın yan yana karşılaştırmasını şurada görebilirsiniz: WordPress Zengin Parçacıklar Eğitimi ancak SEO’nuzun önemli bir parçası oldukları bir satış ortağı veya reçete siteniz varsa kesinlikle WP Rich Snippet’lerini kullanırım. Görebilirsiniz benim SiteGround GrowBig incelemesi WP Zengin Snippet’lerin önizlemesini görmek için daha fazla ayar, işaretleme seçeneği ve eklentiler (bu ve daha hoş tasarım bu eklentinin ana avantajlarıdır).

7. Blog Yazılarına Yayınlama Tarihleri ​​Ekleme

Parçacıklara tarih eklemek içeriğinizin yeni görünmesini sağlar ve tıklama oranlarını artırır…

Yayın tarihi

Yoast ayarlarınızda, SEO altında “snippet önizlemesinde tarih” i etkinleştirin > Arama Görünümü > İçerik Türleri. Sayfalar için daha fazla zaman duyarlı olduğu için bunu yalnızca yayınlar için etkinleştirdim.

Snippet Önizlemesindeki Tarih

Şimdi blogunuzun giriş meta bölümünü (yayınların en üstünde görünen bölüm) bulun. Genesis Basit Düzenlemeler ayarlar. Yayın değiştirme tarihi eklemek isteyeceksiniz…

Giriş Meta

Öyle görünüyor…

Giriş Gönderi Değiştirme Tarihi

Yeni Görünmek İçin İçeriği Yeniden Yayınlayın – tarihler parçacıklarınızda olduğu için, bir yayını düzenleyip güncelleme düğmesini tıklayarak yayınlama tarihlerini geçerli güne sıfırlayabilirsiniz. Evet, TÜM yayınları inceleyip bunu yapmaya devam edebilirsiniz. Sadece kötüye kullanmayın, sadece güncelleme yaparken yapmaya çalışıyorum.

WordPress Yayını Güncelle

8. AMP Sayfaları Ekleme

AMP (hızlandırılmış mobil sayfalar), mobil snippet’lerinizin yanına bu güzel AMP damgasını eklerken mobil sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlayan bir Google projesidir. Bu, yalnızca tıklama oranlarını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda mobil hızı ve potansiyel olarak SEO / dönüşümlerinizi de artıracaktır. AMP Sayfaları eklemek mobil sitenizin tasarımını etkiler, bu yüzden denemenizi öneririm ve beğenmediyseniz eklentileri kaldırabilir ve eski, AMP olmayan mobil sayfalarınıza geri dönebilirsiniz.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

Yoast AMP

WordPress’e AMP Sayfaları Ekleme

 • Yükle AMP eklentisi (gerçek AMP sayfalarını ekler)
 • Yükle Yoast İçin Tutkal & AMP (tasarımı özelleştirmenizi sağlar)
 • Nasıl göründüğünü görmek ve çalıştığından emin olmak için herhangi bir sayfaya / amp / ekleyin
 • Tasarımınızı değiştirmek ve özel gönderi türlerini etkinleştirmek için Yoast’ın Ayarlar → AMP’ye gidin
 • Öne çıkan resminizi sayfalarınızın üstünde ayarladığınızdan emin olun (Yoast’ın eğitimine bakın)

AMP Hataları Onarma
Sahip olmadığından emin ol AMP hataları Search Console’da veya AMP damganız bu sayfalarda görünmez. Hatalara genellikle AMP uyumlu olmayan eski eklentiler neden olur, örneğin AMP JavaScript’i desteklemez – bu nedenle komut dosyası etiketlerini enjekte eden eklentiler hatalara neden olur.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar Google Arama Konsolu

9. Google’ın Öne Çıkan Snippet’lerine Katılın

Bir soruyu paragraf, liste veya tablo biçiminde hızlı bir şekilde yanıtlayan içeriğiniz varsa, Google sizi bir öne çıkan snippet. Google nihayetinde öne çıkan snippet’te kimlerin ve neyin gösterileceğine karar verir, ancak HERHANGİ BİR sayfa sonucundan bir yanıt alırlar. ‘Soru anahtar kelimeleri’ hedefleyerek ve 10. adımda açıklandığı gibi içindekiler ve alt başlıklar ile düzenlenmiş doğru, yetki, yapılandırılmış içerik oluşturarak bunu etkileyebilirsiniz.

Öne Çıkan Parçacıklar

Bu parçacıkları istiyorsanız, Rand Fishkin’in videosunu kesinlikle izlerdim…

Öne Çıkan Snippet’lerin 3 Türü vardır:

 • Paragraflar (cevapların yaklaşık% 63’ü)
 • Listeler (cevapların yaklaşık% 19’u)
 • Tablolar (cevapların yaklaşık% 16’sı)

Öne Çıkan Parçacıkları Almak İçin İpuçları:

 • Zaten bir yanıt kutusu olan sorguları hedefleyin (ancak kötü bir iş yapın)
 • Soru anahtar kelimelerini tanımlayın (Anahtar Kelime Gezgini cevap filtresi var)
 • Anahtar kelimelerinizle ilgili bilgi edinin (ör. Başlığınızda tam bir anahtar kelime eşlemesi kullanın)
 • Yanıtlar kutusunda görünmek için Google’ın 1. sayfasında olmalısınız
 • İçeriğinizin referanslar / bağlantılar ile mümkün olduğunca doğru olduğundan emin olun
 • Sorguların yaklaşık% 15’inde bir cevap kutusu var, birçok fırsat var

10. İçindekiler + Yapısal İçerikle “Bağlantılara Atla”

Linklere Git

Google bir kez daha bunları kimin alacağını belirler. Yapabileceğiniz en iyi şey, uzun ve yapılandırılmış bir içerik oluşturmaktır. içindekiler, alt başlıkları ekleyin ve yayınınızı konuya göre mantıklı bir şekilde düzenleyin. Uzun içerik (veya “yetki içeriği”) dediğimde, genellikle bağlantılarla doğru şekilde referans verilen 3.000+ kelimeden oluşan sağlam bir makale kastediyorum.

Google diyor bu şekilde elde edersiniz…

… Sitenizdeki uzun, çok konu içeren sayfaların iyi yapılandırılmış ve farklı mantıksal bölümlere ayrılmış. İkinci olarak, her bölümün açıklayıcı bir adla ilişkili bir bağlantıya sahip olduğundan (yani yalnızca “Bölüm 2.1” değil) ve sayfanızın tek tek sabitleyicilere bağlanan bir “içindekiler tablosu” içerir… Bunu sonuçlarda her zaman görmezsiniz – yalnızca bir bölümün bağlantısının belirli bir sorgu için çok yararlı olacağını düşündüğümüzde.

Bağlantılı Alt Başlıklar İçindekiler Tablosu Nasıl Oluşturulur
İçindekiler HTML şuna benzer…

Her alt başlığın HTML’si şöyle görünmelidir …

Alt pozisyonuna Bir

Alt Başlık İki

Alt Başlık Üç

Daha uzun içerik oluştururken DAİMA TOK eklemelisiniz.

11. Açıklayıcı URL’ler kullanın

Kalıcı bağlantılarınız şu biçime sahipse: http://www.sample.com/?p=123 daha SEO dostu olması için bunları değiştirmeniz gerekir. Çirkin, SEO için kötü ve düşük tıklama oranlarına neden oluyorlar. Ayarlar altında WordPress’de “posta adı” biçimini kullanmanızı öneririm > Kalıcı …

Posta Adı Permalink Ayarları

Rand Fishkin’den TO’lar ve SEO Hakkında Birkaç Kelime

Rand Fishkin’den sorgular ve TO hakkında harika bir video (en iyisi 1:45 ile başlamak için)…

Video Özeti

 • Google, sıralama faktörü olarak “sitede ortalama süre” ve “hemen çıkma oranı” nı kullanır
 • Markanıza bir anahtar kelime eklemek (StudioPress Genesis Temaları) sıralamaları artırır
 • Web sitenizde çok fazla zaman harcayacak kişileri getiren anahtar kelimeleri hedefleyin

Bu eğiticilere% 110 koydum, umarım faydalı bulursunuz. Herhangi bir sorunuz, düşünceniz varsa veya tıklama oranlarınız veya SEO ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, bir yorum bırakın ve size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız..

Şerefe,
Tom

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector