Jak nastavit SEO WordPress SEO Plugin (2017 Edition)

Pokud jde o WordPress SEO, pak Yoast je nejlepší SEO plugin pro WordPress. Váš SEO byl dříve známý jako WordPress SEO od Yoast. Nainstalováním pluginu SEO však není konec. Musíte správně nastavení SEO WordPress Plugin. I malá chyba může výrazně snížit provoz a zabránit indexování vašich stránek v Nástrojích pro webmastery Google. Takže po instalaci Yoast Plugin byste měli mít naprosto jasno v nastavení Yoast SEO, které používáte. V tomto článku budeme sdílet Jak nainstalovat svůj SEO plugin, jeho vlastnosti a Vaše nastavení SEO.


Vaše SEO funkce:

Yoast nabízí bezplatné i placené verze pluginů WordPress SEO. Podívejme se na funkce:

Bezplatná verze seznamu funkcí SEO:

 • 1 zaměření analýzy klíčových slov a obsahu
 • Náhled Google
 • Název příspěvku a popis meta
 • Roboti meta konfigurace
 • Kontrola čitelnosti
 • Drobečková strava a kanonika
 • Soubory XML
 • Kontrola duplicitního obsahu
 • Vylepšení RSS

Seznam placených verzí služby SEO:

 • Klíčové slovo s více zaměřením
 • Správce přesměrování
 • Sociální náhledy
 • Vnitřní propojení
 • Statistiky
 • Prémiová podpora

Cena: 69 $

Přenos dat SEO (import & Export nastavení SEO z jiných pluginů)

Pokud již používáte jiný SEO plugin, jako je All in One SEO, HeadSpace2, wpSEO atd., Můžete exportovat jejich nastavení SEO a použít pro Yoast. 

Pokud jste právě nainstalovali svůj plugin SEO, nemusíte vidět všechny možnosti. Chcete-li získat všechny možnosti, musíte povolit „Upřesnit stránky nastavení“ z funkce Funkce. Přejít na SEO> Všeobecné> Funkce, povolte „Stránky pro pokročilé nastavení“ a klikněte na uložení změn.

Poté přejděte na SEO> Nástroje> Dovoz a vývoz. Odtud můžete importovat nastavení z jiných modulů SEO a exportovat nastavení a použít je na jiném blogu.

import a export vašich nastavení

Jak nainstalovat svůj SEO plugin

Chcete-li nainstalovat svůj plugin SEO, přejděte na Přístrojová deska> Pluginy> Přidat nový. Hledat Váš SEO a nainstalovat. Pak to musíte aktivovat.

Nainstalujte a aktivujte svůj plugin SEO

*Pokud máte povoleny soubory Google XML Sitemaps, pak je deaktivujte, nebo by mohly způsobit problémy při použití ve spojení s SEO a zpomalit váš web.

Jak nastavit svůj SEO plugin

V této příručce se ukážeme jak nastavit SEO plugin které používáme na našich webových stránkách.

Obsah – Vaše nastavení SEO

 1. Všeobecné
 2. Funkce
 3. Vaše informace
 4. Nástroje pro webmastery
 5. Bezpečnostní nastavení
 6. Názvy & Metas
 7. Sociální
 8. Soubory XML
 9. Pokročilé nastavení
 10. Nástroje
 11. Search Console

Přístrojová deska:

Nejprve přejděte na svůj WordPress Přístrojová deska> SEO> Přístrojová deska. V sekci řídicího panelu budete informováni o problémech s Yost SEO & oznámení. Neexistuje žádné další nastavení pro konfiguraci.

Yoast SEO Dashboard

1. Obecná nastavení

Nyní přejděte na kartu Obecné a budete vyzváni k otevření Průvodce konfigurací. Doporučujeme tuto možnost ignorovat, protože nakonfiguruje výchozí nastavení Vaše nastavení SEO krok za krokem.

Obecné nastavení SEO

2. Funkce

Na kartě Funkce můžete povolit nebo zakázat analýzu čitelnosti. Přidá kartu analýzy obsahu v metaboxu a analyzuje obsah vaší stránky, který vám pomůže psát lepší obsah.

Povolit analýzu klíčových slov. Přidá kartu klíčových slov a poskytne vám všechny návrhy související s klíčovými slovy, které se chcete zaměřit na konkrétní klíčové slovo a hodnoťte ho.

Vypněte také integraci OnPage.org a nabídku Správce.

Vaše funkce SEO

Nyní klikněte na uložit změny pro uložení nastavení.

Po povolení rozšířených možností stránky uvidíte tyto další možnosti:

Vaše možnosti Advance

3. Vaše informace

Na kartě Informace napište název svého webu, případně také napište alternativní název. Dále, pokud se rozhodnete, že jste osoba, musíte uvést pouze své jméno a pokud si vyberete svou společnost, musíte napsat jméno a logo společnosti.

Informace o webu SEO

4. Ověření nástrojů pro webmastery

Jednou z nejdůležitějších věcí nastavení Yoast je ověření webu pomocí Nástrojů pro webmastery, jako jsou Google, Bing, Yahoo atd. Umožňuje vám indexovat vaše stránky, kontrolovat stav indexování a optimalizovat viditelnost jejich webových stránek. Pokud váš web již byl ověřen, nemusíte zde dělat žádný postup. Zde můžete zadat ověřené hodnoty metadat.

Vaše nástroje pro webmastery SEO

5. Nastavení zabezpečení

Pokud nedůvěřujete svým autorům, můžete to zakázat. Odebere kartu klíčových slov z metaboxu a zakáže všechny návrhy týkající se SEO. Doporučujeme však jej deaktivovat.

Nastavení zabezpečení

6. Tituly & Metas

1. Obecně

V titulech & Na kartě Metas vyberte symbol, který chcete použít jako oddělovač titulů. Zobrazí se mezi názvem příspěvku a názvem webu. Tyto symboly jsou také zvýrazněny velikostí, ve které se objeví ve výsledcích vyhledávání.

Vaše SEO tituly a metas

2. Domovská stránka

Nyní klikněte na záložku „Domovská stránka“ titulů & Sekce Metas. Ve výchozím nastavení používá SEO tyto proměnné „%% sitename %% %% page %% %% sep %% %% sitedesc %%“. To znamená, že zvýrazní název vašeho webu, název stránky, oddělovač definovaný ve značce wp_title () a popis vašeho motivu.

Příklad WPMyWeb

Musíte však uvést název a popis webu, který chcete zobrazit ve vyhledávání Google. Podívejte se na obrázek níže pro případ.

Nastavení domovské stránky SEO

3. Typy příspěvků

Na kartě Typy příspěvků můžete nakonfigurovat SEO pro všechny své příspěvky. Ve výchozím nastavení budete mít příspěvky, stránky a média. Pokud používáte vlastní typy WordPress, můžete vidět níže další možnosti.

Pokud chcete ve vyhledávačích zobrazit datum na příspěvcích, zaškrtněte políčko „Datum v náhledu úryvku“. Pokud je obsah nový, může zvýšit míru prokliku (CTR).

Vaše typy příspěvků

4. Taxonomie

Taxonomie jsou jednou z nejdůležitějších částí nastavení vašeho SEO. Pokud se rozhodnete indexovat stránky své kategorie, zobrazí se ve výsledcích vyhledávání stránky vaší kategorie. Pokud máte webovou stránku blogu, nedoporučuji indexovat své kategorie nebo značky.

Pokud však máte web pro elektronický obchod nebo online nakupování, můžete povolit indexování kategorií. K tomu je musíte pečlivě navrhnout, přidat do meta popisu klíčová slova a v kategorii potřebujete hodně obsahu.

Značky nejsou pro návštěvníky užitečné stránky a mohou způsobit duplicitní obsah. Takže je nemůžete indexovat.

Vaše taxonomie

5. Nastavení archivů autora

V nastavení autorských archivů je nastavím bez indexu, aby se zabránilo duplicitnímu obsahu.

Nastavení archivu autora

6. Celostátní nastavení metadat

Pokud chcete zabránit tomu, aby se ve výsledcích vyhledávání zobrazovalo „Paginace“ nebo / page / 2, jednoduše nastavte „no-index“.

Totéž proveďte i pro „meta keywords tag“.

A konečně povolte možnost „Vynutit značku metadobotů robotů Noodp na celém webu“, abyste zabránili vyhledávacím strojům používat popisy DMOZ ve výsledcích vyhledávání na všech stránkách..

Vaše nastavení SEO Meta

7. Sociální

Na kartě Sociální účty je třeba zadat adresu URL sociálního profilu. Pokud již máte sociální účty, které jsem zobrazil na obrázku níže, stačí zadat níže uvedenou adresu URL. Informuje vyhledávače o tom, jaké sociální profily jsou s tímto webem spojeny.

Váš SEO poskytuje více sociálních nastavení na kartě Sociální účty, tj. Facebook, Twitter, Pinterest a Google+. Ukážeme vám, jak na to nastavení SEO Sociální účty.

Vaše sociální účty

1. Nastavení Facebooku

Povolte „Open Graph meta data“ z nastavení Facebooku. Když své stránky sdílíte na sociálních sítích, přidá do části Hlavy vašeho webu metadata Open Graph.

Z „Nastavení aplikace Frontpage“ můžete přidat obrázek, název a popis nebo zkopírovat domácí meta popis.

Pokud do výchozího nastavení přidáte výchozí obrázek, bude tento obrázek použit, pokud bude váš příspěvek / stránka sdílen bez jakéhokoli obrázku. Chcete-li používat Statistiky Facebooku, musíte přidat ID aplikace Facebook.

Vaše nastavení na Facebooku

2. Nastavení Twitteru

Povolte „Přidat metadata na Twitteru“ a nastavte výchozí typ karty: Souhrn s velkým obrázkem. Tím se zvýrazní shrnutí vašeho příspěvku / stránky velkým obrázkem.

Nastavení SEO Twitter

3. Nastavení Pinterestu

Nejprve musíte svůj web potvrdit pomocí Pinterestu. Chcete-li to provést, klikněte na odkaz, který jsem zvýraznil níže, a budete přesměrováni na web Pinterest. Poté jednoduše zkopírujte metaznačku a vložte ji do potvrzovacího pole. Nezapomeňte kliknout na Uložit změny.

Yoast Pinterest

4. Nastavení Google+

Nastavení Google+ je stejné jako Pinterest. Stačí přidat svou adresu URL profilu Google+ a kliknout na uložit změny.

Vaše nastavení Google Plus

8. Soubory XML

Váš SEO vám umožňuje vytvářet soubory Sitemap XML, které pomáhají vašemu webu rychle se indexovat pomocí vyhledávačů. I když existuje mnoho online nástrojů pro generování souborů Sitemap, ale váš SEO to zjednodušil a můžete je vytvořit jediným kliknutím.

Nejprve musíte povolit funkčnost souboru Sitemap XML z Nastavení SEO a kliknutím na odkaz „XML Sitemap“ získáte odkaz na soubor Sitemap. Potom musíte do Nástroje pro webmastery Google odeslat soubor Sitemap XML.

Vaše nastavení XML souborů Sitemap

1. Typy příspěvků

Na kartě Typy příspěvků v nastavení souboru Sitemap povolte příspěvky a stránky v souboru Sitemap. To bude přidáno také do vašeho souboru Sitemap. Pokud chcete v souboru Sitemap Média, povolte je.

Vaše typy příspěvků

2. Vyloučené příspěvky

Můžete vyloučit příspěvky ze souboru Sitemap zadáním čárky. Ale to se nedoporučuje, ponechte výchozí.

Vaše vyloučené příspěvky

3. Taxonomie

Taxonomie je mechanismus seskupování příspěvků. Používá se jako způsob seskupování příspěvků a vlastních typů příspěvků. Používám pouze taxonomie kategorií, zbytek není nutný.

Nastavení taxonomie

9. Rozšířené

1. Drobečková navigace

Drobečková navigace je navigační cesta, která označuje polohu stránky na webu. To také pomáhá Nástrojům pro webmastery o porozumění struktuře vašich stránek. jestli ty umožnit strouhanka, vaše stránka / cesta se zobrazí ve vyhledávacích konzolích takto:

Povolit strouhanku

Ale pokud ano zakázat Drobečková navigace, cesta k vaší stránce / příspěvku se zobrazí v Search Console jako je tato a ta 

Zakázat možnosti strouhanky

Drobečková navigace můžete povolit nebo zakázat.

Tvůj chléb

2. Permalinky

Toto je nastavení Permalinks, které na svém webu používám. Existuje několik nastavení, která musíte pečlivě nakonfigurovat.

Při zachování adresy URL kategorie přidá do každé adresy URL kategorii kategorií. Pokud přesměrováváte adresy URL příloh na nadřazenou adresu URL příspěvku, přesměrují přílohy na původní příspěvek.

Další možností je odstranit „stop slova ve slimech“. To pomáhá vytvářet čistší adresy URL tím, že z nich automaticky odstraní stop slova. Pomáhá také vytvářet menší adresy URL. Takže nastavte “Odebrat”.

Další možností je odstranění proměnných? Repltocom. Zabraňuje parametru replikom.

Váš Permalink

3. RSS

Tím se automaticky přidá obsah do vašeho kanálu RSS. Můžete je uspořádat podle daných proměnných. Vaše RSS

10. Nástroje

Váš SEO přichází s funkcí import / export, která vám umožní importovat nastavení z jiných SEO pluginů a exportovat také. Kromě toho vám tyto nástroje umožňují rychle změnit název a popis příspěvku, aniž byste museli pro každou stránku jít do editoru.

Nástroj „Editor souborů“ umožňuje odtud upravovat soubor robots.txt a .htaccess. Před změnou kteréhokoli z těchto souborů si však vytvořte zálohu těchto souborů.

Vaše nástroje

11. Search Console

Pokud jste již soubor Sitemap pro blog odeslali do Konzole pro vyhledávání Google, načtěte informace o službě Google Search Console. Stačí jen integrovat Google Search Console s vaším SEO a dostanete autorizační kód. Nyní jednoduše zadejte kód a klikněte na ověření. 

Konzola pro vyhledávání

V tomto příspěvku jsem sdílel, jak konfigurovat a nastavit svůj SEO plugin pro WordPress. Pokud vám tento příspěvek pomohl nastavit Yoast WordPress SEO Plugin, pak prosím sdílejte tento článek. Pokud máte jakýkoli návrh, dejte nám prosím vědět zanecháním komentáře. Najdete nás také na Facebook, Cvrlikání, Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map