Jak si vybrat doménové jméno vhodné pro SEO

Jak si vybrat SEO Friendly doménové jméno


Výběr názvu domény je první, který ovlivňuje SEO.

Existuje spousta pověstí a zastaralých strategií. Takže se budu zabývat nejčastějšími otázkami týkajícími se doménových jmen a SEO. Doufejme, že vám to pomůže učinit rozhodnutí. Nezapomeňte, že výběr doménového jména vhodného pro SEO je pouze jednou částí SEO rovnice – často se říká, že v Algoritmus Google.

Co potřebujete vědět o názvech domén a SEO…

 1. Značková doménová jména jsou SEO přátelská
 2. A co klíčová slova??
 3. Výběr rozšíření domény
 4. Nákup variant rozšíření domény
 5. Vyhněte se pomlčkám
 6. Vyhněte se nákupu domén pro účely přesměrování
 7. Vyvarujte se ochranných známek
 8. Délka registrace domény nezáleží

1. Značková doménová jména jsou SEO přátelská

Výběr značkového názvu domény pomáhá SEO samo o sobě. Více lidí si to bude pamatovat, znovu vás navštíví a je větší pravděpodobnost důvěra doména s pozitivní značkou – na rozdíl od domény, která je bohatá na klíčová slova a riskuje vypadání spamu.

Je to pozitivní a kreativní značka, která řídí více odkazů, sociálních podílů a všechny ty pěkné signály, které vyhledávače chtějí. To je něco, co název domény bohaté na klíčová slova pravděpodobně nepřinese. Takže vymysli něco kreativního. Udělej to zřetelným, udělej to nezapomenutelné.

Co je vlastně ještě důležitější? Vaše značka nebo zlomek vašeho SEO?

2. A co klíčová slova??

Lidé, kteří kupují domény se všemi klíčovými slovy v něm – jsme se jim přizpůsobili a upřímně řečeno, vypadá to neprofesionálně a útržkovitě. Neoklamete mě chicagopersonalinjurylawyer.com.

Ale v oblasti SEO stále nehrají roli žádné domény popírající klíčová slova. Nejnovější průzkum Mozu Faktory hodnocení Google říká, že „použití klíčového slova na úrovni domény“ odpovídá 6,98% všech faktorů hodnocení v Google…

Používání klíčových slov na úrovni domény

Vydrž. Domény bohaté na klíčová slova představují 6,98% hodnotících faktorů Google a vy mi říkáte, abych zůstal daleko?

Ano. Váha, kterou Google dává klíčovým slovům v doméně (nyní 6,98%), se v průběhu let snižovala. A očekává se, že klesne ještě více. Bing to dokonce označil a mýtus.

Někdy má smysl, má-li vaše obchodní jméno přirozeně klíčová slova. MiamiFishing.com je značný a má svá klíčová slova. Ale chicagopersonalinjurylawyer.com? Eh… ne tolik. Mezi doménou bohatou na klíčová slova, která stále zní dobře, existuje úzká hranice a doménou plnou klíčových slov, která zní spamem nebo genericky. Vyvolejte rozsudek.

Zde jsou různé typy domén bohatých na klíčová slova…

Domény s přesnou shodouEMD uveďte všechna slova věty, kterou chcete zařadit. Má nejvyšší výhody SEO (alespoň pro tuto 1 větu), ale obětuje branding.

Částečné shodné domény – obsahuje pouze některá slova vaší hlavní fráze. Stále má výhody SEO a přitom často ponechává prostor v doméně pro značková slova.

Žádné shodné domény – nezahrnuje klíčová slova. Má méně přímých výhod SEO z pohledu domény, ale přináší dlouhodobé výhody SEO (důvěra, ochota na vás odkazovat atd.).

Tipy pro výběr domén bohatých na klíčová slova:

 • Obvykle lepší pro lokalizované webové stránky (např. MiamiFishing.com)
 • Pokud si myslíte, že to zní příliš nevyžádaně nebo genericky, pravděpodobně to tak je
 • Aktuální váha, kterou Google dává klíčovým slovům v doméně, klesá

Bez ohledu na 6,98% Matt Cutts společnosti Google stále doporučuje značky přes SEO …

3. Výběr rozšíření domény

.com – nejoblíbenější rozšíření a pravděpodobně to, které byste si měli vybrat, pokud je k dispozici, pokud nejste organizací, kde má smysl použít .org.

.net a .org – obvykle se zakoupí, pokud je přijata verze .com (zkuste získat .com).

Pro každou zemi – rozšíření domény, jako je .us (USA) nebo .au (Austrálie), se používají, pokud nabízíte produkty / služby pouze pro tuto konkrétní zemi. To může zlepšit SEO pro danou zemi, ale omezuje vás v globálním rozšiřování.

4. Nákup variant rozšíření domény

 • .mobi
 • .informace
 • .cc,
 • .název

Registrátoři domény vás vyzývají, abyste si je koupili u pokladny, jsou však k ničemu. Jedinou výhodou je ochrana vaší značky před konkurenty, kteří by si zajistili rozšíření a vytvořili web, který vás vyzkouší. To není pravděpodobné, protože Google přijímá opatření, která zabraňují povrchním webům v žebříčku vysoko (duplicitní obsah, žádné odkazy nebo sociální aktivity atd.).

5. Vyhněte se spojovníkům

Jakýkoli web s pomlčkou není doménové jméno vhodné pro SEO. Spojovníky jsou spojeny s spamovými weby a je třeba se jim vyhnout. Navíc nechávají prostor pro překlepy, když lidé odkazují na váš web nebo ho sdílejí na sociálních médiích. Jen se jim vyhněte.

6. Nekupujte domény, abyste je přesměrovali na svůj hlavní web

To nefunguje. Pokud si koupíte novou doménu, která má 0 odkazů, a přesměrujete ji na svůj hlavní web, nepřenesete na svůj hlavní web žádnou šťávu ani hodnotu. Takže nemá smysl.

Pokud plánujete přesměrovat je na svůj hlavní web, buďte opatrní. Uvědomte si, že odkazy na tento web jsou pro tento web, nikoli pro váš, takže očekávání, že tyto odkazy budou fungovat stejným způsobem, nemusí fungovat. Obecně se doporučuje zakoupit si doménové jméno pouze tehdy, pokud na něm skutečně stavíte jedinečný web.

7. Vyvarujte se ochranných známek

V den, kdy jsem přemýšlel o použití „WordPress“ v názvu mé domény, dokud jsem zjistil, že to WordPress nezakazuje. Podle jejich podmínek je „WordPress“ zakázáno, zatímco „WP“ je zdarma. Pokud máte pochybnosti, proveďte malý průzkum. To vám může ušetřit spoustu času.

8. Délka registrace domény není důležitá

“Podle mého nejlepšího vědomí žádný vyhledávač nikdy nepotvrdil, že jako faktor při bodování používají délku registrace …” -Matt Cutts, Head of Spam ve společnosti Google (převzato z Moz).

Doufám, že to pomohlo! Pokud máte nějaké dotazy týkající se doménových jmen přátelských pro SEO nebo SEO obecně, zanechte mi komentář níže.

Na zdraví,

Podpis Toma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map